Racjonalista - Strona głównaDo treści
OTWARTY KONKURS "Sprawdź czy potrafisz... ułożyć zadanie"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
24-05-2009 20:50Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
OTWARTY KONKURS "Sprawdź czy potrafisz... ułożyć zadanie"
* dla autorów zadań sprawdzających umiejętności uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych na poziomie gimnazjalnym.

Nagrody do 5000 zł : www.badania.edu.pl/up/KONKURS,33.html

Kombinujcie racjonaliści !
Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Odp: OTWARTY KONKURS "Sprawdź czy potrafisz... ułożyć zadanie&q
Cytat:
W ramach programu badawczego "Kształtowanie umiejętności złożonych"
poszukujemy twórczych autorów zadań przeznaczonych dla uczniów
gimnazjum. Chodzi o zadania, które by pomagały nauczycielowi w rozwijaniu z
uczniem umiejętności logicznego myślenia, stawiania pytań, dociekania i szukania
zależności; zadań, które by przyciągały zainteresowanie ucznia i odchodziły od
szkolnej rutyny.


Zadanie nr 1
Zrozumienie powyższego.
24-05-2009 22:44 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
Za moich czasów, takie zadania polegały na przeprowadzaniu doświadczeń w klasie i w domu,a potem była dyskusja dlaczego stało się tak, a nie inaczej, co na to wpłynęło itd...
Pamiętam, że musiałam na przykład hodować w słoiku jakieś kryształki na nitkach. Zapisywałam w specjalnym zeszycie swoje obserwacje i pytania, które chciałam zadać na lekcji.
W szkole każdy dzieciak miał pod opieką jakiś kwiatek w klasie, o którego musiał dbać i wiedzieć o nim jak najwięcej. Mógł przynieść coś swojego, albo zasadzić jakąś pestkę i czekać co i czy wyrośnie.
Dzieci ze starszych klas opiekowały się zwierzętami, które były w salach biologicznych. Na wolne dni oraz wakacje był ustalany taki grafik, żeby zawsze ktoś mógł przyjść do szkoły nakarmić chomika, rybki czy innego kanarka.
Na ZPT uczyłam się gotować, wbijać gwoździe, szyć.
No, ale to były jeszcze lata straszliwego komunizmu i nauczyciele sami wpadali na pomysły jak zainteresować dzieci swoim przedmiotem.
25-05-2009 00:37 
 Ocena 1 na 1
dominika (258 punktów)
> Cytat:
W ramach programu badawczego "Kształtowanie umiejętności złożonych"
>poszukujemy twórczych autorów zadań przeznaczonych dla uczniów
>gimnazjum. Chodzi o zadania, które by pomagały nauczycielowi w rozwijaniu z
>uczniem umiejętności logicznego myślenia, stawiania pytań, dociekania i szukania
>zależności; zadań, które by przyciągały zainteresowanie ucznia i odchodziły od
>szkolnej rutyny.

>Zadanie nr 1
>Zrozumienie powyższego.
>
Przetlumaczyc na polski jako zadanie numer 2.
Co sie dzieje z precyzyjnoscia jezyka? Czesto jest przesiakniety biurokracja i pseudonaukowoscia. Polski jest moim pierwszym i rodzimym jezykiem. A czesto kupuje ksiazki po angielsku, bo polskie tlumaczenia ( z innych jezykow niz oryginaly) sa nie do czytania. Czy to tylko ja czy cos jest nie tak? Przepraszam jezeli kogos tym urazilam.

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365