Racjonalista - Strona głównaDo treści
Witam wszystkich "Racjonalistów"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
07-06-2009 22:31ables (36 punktów)Witam wszystkich "Racjonalistów"
Ocena 1 na 1
Witam,
Jako zupełnie nowy użytkownik, pragnę się przedstawić . Jestem naukowym "naturszczykiem", czyli swoją wiedzę opieram na wysłuchanych/przeczytanych argumentach, które uważam za przekonujące mnie - uwzględniając oczywiście poziom posiadanej przeze mnie w danej chwili wiedzy. A skoro wiem, że nic nie wiem - chyba łatwo mnie przekonać



Dołączając do grona Racjonalistów, chciałbym dowiedzieć się kim w takim razie jest(lub powinien być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.

pozdrawiam wszystkich,

ables
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

08-06-2009 00:11
 Ocena 13 na 13
Adamiak (36436 punktów)
>Witam,
Witaj.

>... chciałbym dowiedzieć się kim w takim razie jest(lub powinien być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.
   Człowiekiem, ale się nie upieram.

>pozdrawiam wszystkich,
>ables
   Pozdrawiam - Juruś.
08-06-2009 00:19 
 Ocena 2 na 2
ables (36 punktów)
>   Człowiekiem, ale się nie upieram.

uff...takie kompetencje posiadam
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>   Człowiekiem, ale się nie upieram.
>uff...takie kompetencje posiadam

"Być człowiekiem". Co to znaczy?

Witam i pozdrawiam
>
08-06-2009 10:08 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>>   Człowiekiem, ale się nie upieram.
>>uff...takie kompetencje posiadam
>"Być człowiekiem". Co to znaczy?

   Oj, Witwos, nie wiesz co to znaczy "człowiek"?
   Przecie wszyscy na całym świecie wiedzą, że "człowiek" to... ten, no... no, człowiek to, no ten, teges...

>Witam i pozdrawiam
   Aaa... też pozdrawiam. (ufff! )
08-06-2009 10:13 
 Ocena 1 na 1
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)

>   Przecie wszyscy na całym świecie wiedzą, że "człowiek" to... ten, no... no, człowiek to, no ten, teges...

Ludź, znaczy się?

Do spotkania przy maślance
Adamiak (36436 punktów)
>>   Przecie wszyscy na całym świecie wiedzą, że "człowiek" to... ten, no... no, człowiek to, no ten, teges...
>Ludź, znaczy się?

   No właśnie, z ust mi wprost wyjąłeś.

>Do spotkania przy maślance
   CU - jak mawiają starszaki.
09-06-2009 16:39 
 Ocena 3 na 3
Zella (1321 punktów)
>Przecie wszyscy na całym świecie wiedzą, że "człowiek" to... ten, no... no, człowiek to, no ten, teges...<>ludź,>Do spotkania przy maślance <

Witajcie!

Rozbawiła mnie wymiana "definicji" człowieka, której dokonali autorzy wpisanych wyżej cytatów. Doceniam poczucie humoru autorów i ich umiejętności słowotwórcze!
Posłużyłam się tym co wyżej wypisałam , by wpisać również dowcipną grę słów autorstwa prof. Bralczyka! (cyt. za: "Wiedza i życie", nr 6/2009, s.21)
Ostatecznie cytuję:
"Zapamiętać się to już tyle niemal co zapomnieć się,jeśli jesteśmy tacy w czymś
zapamiętali, powinniśmy co rychlej się opamiętać". Zella
08-06-2009 18:50 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
>Ludź, znaczy się?
A może jednak człowieki się czymś różnią od ludziów?
09-06-2009 16:49 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>Ludź, znaczy się?
>A może jednak człowieki się czymś różnią od ludziów?

   Jasne, tym, czym wał w samochodzie od samogwałtu w chodzie.
09-06-2009 19:48 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
>   Jasne, tym, czym wał w samochodzie od samogwałtu w chodzie.
Nawet bardziej. Różni się tym, czym picie w Szczawnicy od szczania w piwnicy.
pavvel (8272 punktów)

>"Być człowiekiem". Co to znaczy?

   A wiesz co to jest małpa?
Człowiek to taki jej daleki, podobno bardziej inteligentny, na pewno mniej owłosiony krewny po prapra(...)praprababce

>Witam i pozdrawiam
Również witam i pozdrawiam.
Autografka (10638 punktów)
>A skoro wiem, że nic nie wiem - chyba łatwo mnie przekonać

Tylko do czego i w jakim celu? Zresztą, nawet jeżeli, to wcale nie jest pewne, czy tak znowu łatwo.

>Dołączając do grona Racjonalistów, chciałbym dowiedzieć się kim w takim razie jest(lub powinien być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.

Obawiam się, że do tego będziesz musiał dojść własną pracą intelektualną.

>pozdrawiam wszystkich,

Również pozdrawiam
Kowalska (14008 punktów)
>Witam,
>Jako zupełnie nowy użytkownik, pragnę się przedstawić . Jestem naukowym "naturszczykiem", czyli
>swoją wiedzę opieram na wysłuchanych/przeczytanych argumentach, które uważam za przekonujące mnie -
>uwzględniając oczywiście poziom posiadanej przeze mnie w danej chwili wiedzy. A skoro wiem, że nic
>nie wiem - chyba łatwo mnie przekonać
>
>Dołączając do grona Racjonalistów, chciałbym dowiedzieć się kim w takim razie jest(lub powinien
>być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.
>pozdrawiam wszystkich,
>ables

User ables: Zarejestrowany 07.06.2009.
Dwie wypowiedzi - 2 pkt.
Założenie wątku: 5 pkt.

A user ables ma punktów 30, po czym za chwilę skacze mu do 31, a w tym wątku nie ma żadnego plusa.

Zbiera mu się automatycznie z innych pozakładanych tu kont?
Kuźwa, ja już jestem maksymalnie przewrażliwiona. Jak nie mam racji to mnie poprawcie. Z miłą chęcią przeproszę.
Autografka (10638 punktów)
>>Witam,
>>Jako zupełnie nowy użytkownik, pragnę się przedstawić . Jestem naukowym "naturszczykiem", czyli
>>swoją wiedzę opieram na wysłuchanych/przeczytanych argumentach, które uważam za przekonujące mnie -
>>uwzględniając oczywiście poziom posiadanej przeze mnie w danej chwili wiedzy. A skoro wiem, że nic
>>nie wiem - chyba łatwo mnie przekonać
>>
>>Dołączając do grona Racjonalistów, chciałbym dowiedzieć się kim w takim razie jest(lub powinien
>>być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.
>>pozdrawiam wszystkich,
>>ables
>User ables: Zarejestrowany 07.06.2009.
>Dwie wypowiedzi - 2 pkt.
>Założenie wątku: 5 pkt.
>A user ables ma punktów 30, po czym za chwilę skacze mu do 31, a w tym wątku nie ma żadnego plusa.
>Zbiera mu się automatycznie z innych pozakładanych tu kont?
>Kuźwa, ja już jestem maksymalnie przewrażliwiona. Jak nie mam racji to mnie poprawcie. Z miłą chęcią przeproszę.

Dostał 25 pkt. za wstawienie awatara.
08-06-2009 00:57 
 Ocena 6 na 6
Kowalska (14008 punktów)
>>Kuźwa, ja już jestem maksymalnie przewrażliwiona. Jak nie mam racji to mnie poprawcie. Z miłą chęcią przeproszę.
>Dostał 25 pkt. za wstawienie awatara.<

?......
No jeśli za to są punkty to zwracam honor, i: Przepraszam usera ablesa.

Chyba się napiję melisy, za nerwowa się robię
08-06-2009 10:03 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Chyba się napiję melisy, za nerwowa się robię
   I co to pomoże melisie?
08-06-2009 18:25 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)

>Chyba się napiję melisy, za nerwowa się robię

Hmmm... Po niedawnej przygodzie z klonem wcale Ci się nie dziwię.
Ale od melisy piwo lepsze i (moim skromnym zdaniem) zdrowsze
08-06-2009 19:44 
 Ocena 6 na 6
hiyoshiro (278 punktów)
Dobry racjonalista powinien mieć dużo punktów.
Wtedy inni "racjonaliści" zastanawiają się, skąd je ma.
Jeszcze inni są przewrażliwieni, że może mieć punkty za nic!
Muszą wypić melisę albo syrop z klonu...
Bo przecież nic nie dzieje się bez przyczyny.

Cześć ables,
pozdrawiam serdecznie (i szczerze ostrzegam - miej się tutaj na baczności, [i dawaj wszystkim plusy to też ci dadzą - będzie więcej punktów])


Neurosis
08-06-2009 19:57 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Dobry racjonalista powinien mieć dużo punktów.
   Tak. Mogą być dodatnie.

>Wtedy inni "racjonaliści" zastanawiają się, skąd je ma.
   Zwłaszcza te dodatnie.

>Jeszcze inni są przewrażliwieni, że może mieć punkty za nic!
   Też najczęściej chodzi o dodatnie.

>Muszą wypić melisę albo syrop z klonu...
>Bo przecież nic nie dzieje się bez przyczyny.
   Jasne, bo każdy racjonalista wie, że przyczyną picia melisy i syropu jest ich produkcja.

>pozdrawiam serdecznie (i szczerze ostrzegam - miej się tutaj na baczności, [i dawaj wszystkim plusy to też ci dadzą - będzie więcej punktów])

   Bo dobry racjonalista powin... aha, to już było.
08-06-2009 20:20 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)
>Dobry racjonalista powinien mieć dużo punktów.
>Wtedy inni "racjonaliści" zastanawiają się, skąd je ma.
>Jeszcze inni są przewrażliwieni, że może mieć punkty za nic!
>Muszą wypić melisę albo syrop z klonu...
>Bo przecież nic nie dzieje się bez przyczyny.
>Cześć ables,
>pozdrawiam serdecznie (i szczerze ostrzegam - miej się tutaj na baczności, [i dawaj wszystkim plusy to też ci dadzą - będzie więcej punktów])
>
Neurosis

>

Skoro już tak zagadujesz o tych plusach, to proszę bardzo.
15-06-2009 21:20 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Chyba się napiję melisy...

Dziwne ziółko. Uspokaja, ale paraliżuje mi logikę: mam po niej nocne koszmary.
08-06-2009 07:22 
 Ocena 1 na 1
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)

>Dostał 25 pkt. za wstawienie awatara.

Gdzieś mam te pc. Ale tez sobie wstawię
rutosides (143 punktów)
>>Dostał 25 pkt. za wstawienie awatara.
>Gdzieś mam te pc. Ale tez sobie wstawię
jojnta
rutosides (143 punktów)
>>>Dostał 25 pkt. za wstawienie awatara.
>>Gdzieś mam te pc. Ale tez sobie wstawię
>jojnta
i też sobie wstawiłem
>
08-06-2009 08:50 
 Ocena 1 na 1
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>>>Dostał 25 pkt. za wstawienie awatara.
>>>Gdzieś mam te pc. Ale tez sobie wstawię
>>jojnta
>i też sobie wstawiłem

Ja prowokuje Kowalską. Takim ciekawym, kto ładne skecze pisze. Ale co będzie jak wstawi zdjęcie z rozkładówki Playboya, to po mnie.
>
16-06-2009 01:21 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>Ja prowokuje Kowalską. Takim ciekawym, kto ładne skecze pisze. Ale co będzie jak wstawi zdjęcie z rozkładówki Playboya, to po mnie.
>>

No to masz moje dossier z Playboya:

Kocha przyrodę. Jest zwolenniczką zdrowej żywności, którą będzie produkować zaraz po tym, jak ocali świat.
Nie je mięsa i walczy o pokój na świecie. Wybory miss to według niej profanacja. Nie wie jeszcze czego, ale się uczy. Najważniejszy na świecie jest pokój. I to taki, żeby każdy miał gdzie mieszkać.
Orientacje seksualne nie leżą w jej sferze zainteresowań, gdyż najważniejsze jest zwycięstwo.

Zdjęcia w archiwach gazety.
16-06-2009 10:41 
 Ocena 1 na 1
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>Ja prowokuje Kowalską. Takim ciekawym, kto ładne skecze pisze. Ale co będzie jak wstawi zdjęcie z rozkładówki Playboya, to po mnie.
>>>
>No to masz moje dossier z Playboya:
>Kocha przyrodę. Jest zwolenniczką zdrowej żywności, którą będzie produkować zaraz po tym, jak ocali świat.
>Nie je mięsa i walczy o pokój na świecie. Wybory miss to według niej profanacja. Nie wie jeszcze czego, ale się uczy. Najważniejszy na świecie jest pokój. I to taki, żeby każdy miał gdzie mieszkać.
>Orientacje seksualne nie leżą w jej sferze zainteresowań, gdyż najważniejsze jest zwycięstwo.

Oj! Wiedziałem, że mnie na łopatki rzucisz. Zwyciężyłaś. Zjadam wszystko co jest, albo mi kto podsunie, w tym tłuste golonki, popijając czystą zdrową, dobrze zmrożoną, polską wódką. Nim oczka przemyję, wypijam pięć kaw i wypalam paczkę papierosów. Świata ocalić nie mam zamiaru, bo i przed czym? O pokój nie dbam, a może by wypadało, może ktoś przyjść, a tu bajzel. Do przyrody mam stosunek arogancki. Jak osa przez okno wleci mówię:"spadaj bo gazetą zdzielę", to się obrazi i zaraz znika. Seksista ze mnie wrogi i okrutny. Może wypadałoby coś zmienić, ale jakoś mi się chce mniej niż więcej, motywacji brak. Niegodnym, aby za wycieraczkę robić, tę przy wejściu do przedpokoju, prowadzącego do Twego pokoju, gdzie w znoju, walczysz o pokój, dla mego, swego i innych spokoju. No to gdzie tu mam utraconej weny szukać?

>Zdjęcia w archiwach gazety.

Wklej cóś
-----------

Nic tak dobrze nie zrobi,
Wenie upadłego poety,
Jak ponętny umysł
i ciało, pięknej kobiety.
08-06-2009 08:50 
 Ocena 5 na 5
rutosides (143 punktów)
właściwie można pisać cokolwiek a punkty lecą
hahahhahah
krótkie aforyzmy,
krótkie myśli,
nie przemęczać się
traktować " wszystko" z dystansem
dużo spać
coś tam poczytac czasem
coś obejrzeć
być poważnym
być niepoważnym
robić błędy
nie robić błedów
czytać Gombrowicza
nie czytać Gombrowicza
manifest racjonalisty??
hehehehhe
pozdrawiam
PS mam dziś dobry humor
08-06-2009 09:21 
 Ocena 7 na 7
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>właściwie można pisać cokolwiek a punkty lecą
>hahahhahah
>krótkie aforyzmy,
>krótkie myśli,
>nie przemęczać się
>traktować " wszystko" z dystansem
>dużo spać
>coś tam poczytac czasem
>coś obejrzeć
>być poważnym
>być niepoważnym
>robić błędy
>nie robić błedów
>czytać Gombrowicza
>nie czytać Gombrowicza
>manifest racjonalisty??
>hehehehhe
>pozdrawiam
>PS mam dziś dobry humor

A ja kiepski. Znowu mnie feministka rzuciła. Ale co tam, koniom lżej (kurnikowa partnerka brydżowa. Trzymają się, dopóki dobrze idzie, są na czasy dobre. Jak się zaczynają schody, znikają bez słowa.)

To co powyżej i napieprzaj osoby wierzące (np mnie) , no i wspieraj feministki. One to lubią i się mnogością punktów odwdzięcza. Miej poglądy liberalne, lekko lewicowe no i najważniejsze, wyznawaj Darwina i ideę Big Bangu . Będziesz bogaty.

Dawaj bez zastrzeżeń wiarę informacjom TVN24, nie neguj pod żadnym pozorem.
Powodzenia w drodze do sukcesu.
rutosides (143 punktów)

>A ja kiepski. Znowu mnie feministka rzuciła. Ale co tam, koniom lżej (kurnikowa partnerka brydżowa. Trzymają się, dopóki dobrze idzie, są na czasy dobre. Jak się zaczynają schody, znikają bez słowa.)
>To co powyżej i napieprzaj osoby wierzące (np mnie) , no i wspieraj feministki. One to lubią i się mnogością punktów odwdzięcza. Miej poglądy liberalne, lekko lewicowe no i najważniejsze, wyznawaj Darwina i ideę Big Bangu . Będziesz bogaty.
>Dawaj bez zastrzeżeń wiarę informacjom TVN24, nie neguj pod żadnym pozorem.
>Powodzenia w drodze do sukcesu.
coś mi się z netem powaliło...
chciałem tylko podpisać się pod tym co wyżej
Adamiak (36436 punktów)
>Kuźwa, ja już jestem maksymalnie przewrażliwiona.
   

>Jak nie mam racji to mnie poprawcie. Z miłą chęcią przeproszę.
   Masz rację - nie przepraszaj.
diogenes (42753 punktów)
>swoją wiedzę opieram na wysłuchanych/przeczytanych argumentach, które uważam za przekonujące mnie - uwzględniając oczywiście poziom posiadanej przeze mnie w danej chwili wiedzy.

Wiedzę opierasz na pewnego rodzaju argumentach.
Niektóre z nich uważasz za przekonujące w świetle posiadanej wiedzy.
Jesli dobrze zrozumiałem, to wiedzę ostatecznie opierasz na wiedzy.
Czym w tym "kółeczku" jest przekonanie?
18-06-2009 11:10 
 Ocena 1 na 1
ables (36 punktów)
>>swoją wiedzę opieram na wysłuchanych/przeczytanych argumentach, które uważam za przekonujące mnie - uwzględniając oczywiście poziom posiadanej przeze mnie w danej chwili wiedzy.
>Wiedzę opierasz na pewnego rodzaju argumentach.
>Niektóre z nich uważasz za przekonujące w świetle posiadanej wiedzy.
>Jesli dobrze zrozumiałem, to wiedzę ostatecznie opierasz na wiedzy.
>Czym w tym "kółeczku" jest przekonanie?

Gromadzenie wiedzy - tej najbardziej (według mnie) wartościowej - opiera się na gromadzeniu doświadczeń, przeżyć, odkryć, obserwacji. W efekcie analiz tych "zdarzeń" może powstać przekonanie (argument), do weryfikacji wiedzy posiadanej. Wiedza po zweryfikowaniu wskazuje nam nowe kierunki obserwacji, zmienia podejście do niektórych odkryć, pozwala inaczej przeżywać/rozumieć doświadczenia. Dzięki temu jesteśmy otwarci na nową porcję wiedzy, czyli gromadzenie kolejnych "zdarzeń" do analiz. Ten sposób, pozwala człowiekowi na coraz głębsze pojmowanie otaczającego go świata. Nazwanie tego "kółeczkiem" jest bardzo bliskie prawdy, ale tylko wtedy, jeśli patrzymy w sposób dwuwymiarowy. Po dodaniu trzeciego wymiaru najbardziej trafną nazwą, będzie pnąca się stale w górę grupa krzywych, czyli "spirala".
Kasia (424 punktów)

>być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.>

Hm....a co znaczy zły Racjonalista? w...bo miał zły dzień?
08-06-2009 16:16 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.>Hm....a co znaczy zły Racjonalista? w...bo miał zły dzień?

   Może ten racjonalista pisany z małej literki?
08-06-2009 17:43 
 Ocena 1 na 3
Meretseger (61860 punktów)
>>>być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.>Hm....a co znaczy zły Racjonalista? w...bo miał zły dzień?
>   Może ten racjonalista pisany z małej literki?
Nie czepiaj się, może to imię. Jak może być Isaura albo ten... no... jakiś inny z jakiegoś serialu, to może być też Racjonalista. Chociaż w świetle prawa to raczej byłoby imię żeńskie...
Cytat:
Art. 50. 1. mówi że kierownik urzędu stanu cywilnego odmawia przyjęcia oświadczenia o wyborze dla dziecka więcej niż dwóch imion, imienia ośmieszającego, nieprzyzwoitego, w formie zdrobniałej oraz imienia niepozwalającego odróżnić płci dziecka.

www.nowako(*)ria/zasady_nadawania_imion.htm
08-06-2009 18:03 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Nie czepiaj się, może to imię. Jak może być Isaura albo ten... no... jakiś inny z jakiegoś serialu, to może być też Racjonalista. Chociaż w świetle prawa to raczej byłoby imię żeńskie...
   Racjonalista to chłopczyk - dziewczynki to racjonalistki.

> Cytat:
...imienia niepozwalającego odróżnić płci dziecka.


   A już miałem w planie następnemu dziecku nadać imiona Toyota Lexus.
pavvel (8272 punktów)

>   A już miałem w planie następnemu dziecku nadać imiona Toyota Lexus.

Toyota albo Lexus chyba... w zależności czy dziewczynka czy chłopak będzie

Możesz - musisz tylko przekonać panią w urzędzie, że to taka tradycja rodzinna
09-06-2009 08:08 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>   A już miałem w planie następnemu dziecku nadać imiona Toyota Lexus.
>Toyota albo Lexus chyba... w zależności czy dziewczynka czy chłopak będzie
   Narzucanie płci dziecku to seksizm - płeć i religię dziecko powinno sobie wybrać, jak dorośnie.
   Jak będzie dziewczynka, to może sobie wybrać katolicyzm, a jak chłopiec - protestantyzm: www.racjonalista.pl/forum.php/s,216985#w217065
   Kłopot zaczyna się dopiero od trzeciego bachora, ale trudno... żydów też musimy lubić.

>Możesz - musisz tylko przekonać panią w urzędzie, że to taka tradycja rodzinna
   Z tym najmniejszy problem - już mojemu ojcu imiona wybierał dziadek.
10-06-2009 11:53 
 0 na 2
Zella (1321 punktów)

   Kłopot zaczyna się dopiero od trzeciego bachora, ale trudno... żydów też musimy lubić.<hej!>żyd< pisany z małej litery i z ujemnym podtekstem ! Czy właściwie odczytałam to zdanie w Pana poście ? Zella
10-06-2009 12:09 
 0 na 2
Zella (1321 punktów)
>   Kłopot zaczyna się dopiero od trzeciego bachora, ale trudno... żydów też musimy lubić.

Witam!
Dowcipnie napisałeś o nadawaniu imienia dziecku! Nagle -zgrzyt, bo wpisałeś :żyd z małej litery i jako kpinę. Sądzę,że właśnie chodzi o odczytanie tego z ujemnym podtekstem .Chyba nie pasuje "żyd" do twego postu!
Czy właściwie odczytałam to zdanie w Pana poście ? Zella
10-06-2009 12:25 
 Ocena 2 na 2
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>   Kłopot zaczyna się dopiero od trzeciego bachora, ale trudno... żydów też musimy lubić.
> Witam!
>Dowcipnie napisałeś o nadawaniu imienia dziecku! Nagle -zgrzyt, bo wpisałeś :żyd z małej litery i jako kpinę. Sądzę,że właśnie chodzi o odczytanie tego z ujemnym podtekstem .Chyba nie pasuje "żyd" do twego postu!
> Czy właściwie odczytałam to zdanie w Pana poście ? Zella


Niewłaściwie. Żyd, pisany wielką literą, wskazuje na narodowość, mała literą, na wyznanie.

Pozdrawiam.
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
Miałaś wielkie szczęście. Zdążyłem przed płacownikiem
10-06-2009 13:11 
 0 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>   Kłopot zaczyna się dopiero od trzeciego bachora, ale trudno... żydów też musimy lubić.
> Witam!
>Dowcipnie napisałeś o nadawaniu imienia dziecku! Nagle -zgrzyt...
> Zella
>


   Przepraszam - to miało być nadal dowcipnie.
10-06-2009 13:02 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>   Kłopot zaczyna się dopiero od trzeciego bachora, ale trudno... żydów też musimy lubić.
>hej! żyd pisany z małej litery i z ujemnym podtekstem ! Czy właściwie odczytałam to zdanie w Pana poście ? Zella


   Bardzo dobrze, Pani Zello - szóstka z czytania.
pavvel (8272 punktów)

> Jak może być Isaura albo ten... no... jakiś inny z jakiegoś serialu, to może być też Racjonalista. Chociaż w świetle prawa to raczej byłoby imię żeńskie...

>www.nowako(*)ria/zasady_nadawania_imion.htm

Poczytałem i zauważyłem, że autorzy tego prawa o czymś zapomnieli.
Imię Barnaba okazuje się niezgodne z ich zaleceniami.
Mimo hebrajskiego pochodzenia obecne jest ono w Polsce tak dawno, że można chyba śmiało uznać je za staropolskie imię.
A państwo z Komisji Kultury Języka Komitetu Językoznawstwa PAN go nie zalecają.

Nieładnie
Adamiak (36436 punktów)
>Dołączając do grona Racjonalistów, chciałbym dowiedzieć się kim w takim razie jest(lub powinien być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.

   Masz ochotę, to poczytaj trochę, np. tu www.racjonalista.pl/forum.php/s,125817
   Możesz skorzystać z wyszukiwarki, link jest na dole każdej strony.
placownik (17853 punktów)

   Nie przejmuj się. Oni nie zawsze są tacy tzn. nie zawsze przypominają stado wygłodniałych sępów. Radzę poczytać stare wątki, zapoznać się z wypowiedziami aktywnych użytkowników. Będziesz mniej więcej wiedział kto jest kto. A znajomości z Racjonalistą nie ograniczaj wyłącznie do forum, bo to grozi spaczeniem obrazu naszej witryny.

   Pozdrawiam
   PS. Jeśli będziesz chciał "ponapieprzać" witwosa, tak jak Ci to on sugeruje, to radzę pierwej dobrze się zastanowić. Musisz to czynić mądrze, bo potrafi się odwinąć tak, że świeczki w oczach stają.


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
rutosides (143 punktów)
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli

ładne
08-06-2009 23:56 
 Ocena 8 na 8
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli

>ładne

Tak ładne, ale nie daj się zwieść. Jeżeli zwróci się do ciebie ktoś , kto przy nicku ma dopisek "moderator", to nie dyskutuj zbytnio. Najlepiej mów : "tak jest proszę pana, ma pan całkowita rację, dostosuje się do zaleceń itp, itd.". Wyjątek stanowi tu Małgorzata(moderator). Do niej mów: "oczywiście proszę Pani..."
Zresztą co ja tu będę pouczał. Już zrobiłeś dobry początek pisząc "ładne", więc wiesz jak należy obchodzić się z tymi co dzierżą władze.
Pozdrawiam.
Sylwek (15472 punktów)
>>>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli

>>ładne
>Tak ładne, ale nie daj się zwieść. Jeżeli zwróci się do ciebie ktoś , kto przy nicku ma dopisek "moderator", to nie dyskutuj zbytnio. Najlepiej mów : "tak jest proszę pana, ma pan całkowita rację, dostosuje się do zaleceń itp, itd.".

Nie żartuj z wielce szanownych moderatorów.
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)

>Nie żartuj z wielce szanownych moderatorów.

Gdzieżbym śmiał.
Mrówek (14 punktów)

Dzień dobry!
Jestem tu całkiem nowa, trafiłam przypadkiem na tę stronę. Szukałam ludzi o podobych poglądach jak ja. Wśród swoich znajomych sptkałam się z negatywną opinią moich poglądów.

Może mi ktoś powie dlaczego ludzie o poglądach racjonalistycznych są w naszym kraju poniżani i ich ich zdanie uważane jest za nie właściwe?



Natalia
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>Dzień dobry!
> Jestem tu całkiem nowa, trafiłam przypadkiem na tę stronę. Szukałam ludzi o podobnych poglądach jak ja. Wśród swoich znajomych spotkałam się z negatywną opinią moich poglądów.
>Może mi ktoś powie dlaczego ludzie o poglądach racjonalistycznych są w naszym kraju poniżani i ich ich zdanie uważane jest za niewłaściwe?
>Natalia

Witaj Mrówek

Z tego co napisałaś nie umiem wywnioskować jakie są Twoje poglądy i powiedzieć czy dobrze trafiłaś. Ja jakoś nie zauważyłem, żeby ludzie dążący do poznania prawdy i zdobywania wiedzy, byli w jakikolwiek sposób poniżani. Może mylisz racjonalizm z określonym światopoglądem, który w Twoim otoczeniu nie zyskuje akceptacji?

Niemniej serdecznie witam
Mrówek (14 punktów)
>>Dzień dobry!
>> Jestem tu całkiem nowa, trafiłam przypadkiem na tę stronę. Szukałam ludzi o podobnych poglądach jak ja. Wśród swoich znajomych spotkałam się z negatywną opinią moich poglądów.
>>Może mi ktoś powie dlaczego ludzie o poglądach racjonalistycznych są w naszym kraju poniżani i ich ich zdanie uważane jest za niewłaściwe?
>>Natalia
>Witaj Mrówek
>Z tego co napisałaś nie umiem wywnioskować jakie są Twoje poglądy i powiedzieć czy dobrze trafiłaś. Ja jakoś nie zauważyłem, żeby ludzie dążący do poznania prawdy i zdobywania wiedzy, byli w jakikolwiek sposób poniżani. Może mylisz racjonalizm z określonym światopoglądem, który w Twoim otoczeniu nie zyskuje akceptacji?
>Niemniej serdecznie witam
>

Poprostu spotkałam sie z bardzo negatywną opinia na ten temat, (poniżenie to zbyt mocne słowo, przepraszam).Przyjmuję idee na rozmum nie wiarę. Jestem ateistką. A co do postrzegania mojego światopoglądu to sie zgadzam.
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)

>Po prostu spotkałam się z bardzo negatywną opinia na ten temat, (poniżenie to zbyt mocne słowo, przepraszam).Przyjmuję idee na rozum nie wiarę. Jestem ateistką. A co do postrzegania mojego światopoglądu to się zgadzam.

No to dobrze trafiłaś.

A teraz poczytaj dobrą rade. Nim wyślesz post, sprawdź jego poprawność. Tu użytkownicy są bardzo czuli na błędy, ortograficzne zwłaszcza. Na dole, po prawej stronie, masz klawisz "podgląd".

Powodzenia

>
19-06-2009 15:58 
 Ocena 3 na 3
Bartek Górecki (1514 punktów)
Witaj, znajdziesz tu na pewno ludzi podobnie myślących jak i "zatroskanych" ewangelistów chcących uchronić Cię przed błędną drogą życiową

>Poprostu spotkałam sie z bardzo negatywną opinia na ten temat, (poniżenie to zbyt mocne słowo, przepraszam).

Samo życie, na tym forum jednak spotkasz się ze zrozumieniem. Tak myślę.

>Przyjmuję idee na rozmum nie wiarę. Jestem ateistką.

Tak trzymaj!
Pozdrawiam


"Sensem świata jest oddzielenie życzenia od faktu" K. Gödel
piromanus (66 punktów)
Także jestem tutaj nowy Witam wszystkich forumowiczów, tych którzy są tu bo mają coś mądrego do powiedzenia lub wnoszą trochę humoru do dyskusji i tych którzy po prostu lubią mieć dużo punktów przy niku myślę że myślę racjonalnie postępuję już na pewno mniej, ale to chyba każdy... jednak racjonalistą się nie nazwę bo nie ;p
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>Także jestem tutaj nowy Witam wszystkich forumowiczów, tych którzy są tu bo mają coś mądrego do powiedzenia lub wnoszą trochę humoru do dyskusji i tych którzy po prostu lubią mieć dużo punktów przy niku myślę że myślę racjonalnie postępuję już na pewno mniej, ale to chyba każdy... jednak racjonalistą się nie nazwę bo nie ;p

Witaj. Dużej wytrwałości Ci życzę
>
checkmate (1197 punktów)
Cytat:
... jednak racjonalistą się nie nazwę bo nie ;p


A z profilu wynika, że jesteś facetem. Co to się porobiło
27-06-2009 22:30 
 Ocena 1 na 1
piromanus (66 punktów)
> Cytat:
... jednak racjonalistą się nie nazwę bo nie ;p

>A z profilu wynika, że jesteś facetem. Co to się porobiło
>

A z czego wynika że nie jestem?

Zabawne, bo chyba nie z tego że nie czuje potrzeby aby ktoś mówił o mnie "racjonalista". ;p
checkmate (1197 punktów)
>> Cytat:
... jednak racjonalistą się nie nazwę bo nie ;p

>>A z profilu wynika, że jesteś facetem. Co to się porobiło
>>
>A z czego wynika że nie jestem?
>Zabawne, bo chyba nie z tego że nie czuje potrzeby aby ktoś mówił o mnie "racjonalista". ;p
>

Wytłuściłem powód. Jest to "kobiecy" argument - nie do zbicia.
Plus pomyłkowo, ale na zdrowie.
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>Witam,
> chciałbym dowiedzieć się kim w takim razie jest(lub powinien
>być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.
Czesc, dobry racjonalista powinien byc jak nawiedzony, tepy, chamski, infantylny, etc... religijny, polityczny, naukowy, etc... oszolom i buc, tylko odwrotnie.


czym są sowy, skoro nie są tym czym się wydają
15-06-2009 16:53 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>Czesc, dobry racjonalista powinien byc jak nawiedzony, tepy, chamski, infantylny, etc... religijny, polityczny, naukowy, etc... oszolom i buc, tylko odwrotnie.

   Dorzuciłbym: bez poczucia humoru, tylko odwrotnie... ale i tak do niektórych nie dotrze, bo nie rozumieją czytanych tekstów i przeczytają odwrotnie.
18-06-2009 20:52 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)

>   Dorzuciłbym: bez poczucia humoru, tylko odwrotnie... ale i tak do niektórych nie dotrze, bo nie rozumieją czytanych tekstów i przeczytają odwrotnie.

bez humoru poczucia?
18-06-2009 21:03 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>   Dorzuciłbym: bez poczucia humoru, tylko odwrotnie... ale i tak do niektórych nie dotrze, bo nie rozumieją czytanych tekstów i przeczytają odwrotnie.
>bez humoru poczucia?
   No, choć jeden trzeźwy.
18-06-2009 21:41 
 Ocena 6 na 6
pavvel (8272 punktów)

>   No, choć jeden trzeźwy.

Każdemu się może zdarzyć
24-06-2009 10:32 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>   No, choć jeden trzeźwy.
>Każdemu się może zdarzyć
   Jak mnie humor, tylko odwrotnie.
setarkos (10757 punktów)

>Dołączając do grona Racjonalistów, chciałbym dowiedzieć się kim w takim razie jest(lub powinien
>być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.

.

Sama analiza polskojęzycznego pojęcia "racja", pokrewnego znaczeniowo ze starszymi (np. "ratio") może tu wiele wyjaśnić - nawet w znaczeniu "część, porcja" nadaje się do opisu cech racjonalisty..
.
.. racjonalizm polega może na wyrażaniu opinii częściowej, co do której inny podmiot może przyznać rację, oraz przyznawaniu lub nie, racji innym opiniom - tam gdzie ktokolwiek sądzi, jakoby posiadł wiedzę pewną, zaczyna się mistycyzm

.

w praktyce wypada chyba dbać głównie o w miarę dokładne określenie (zawężenie) tematu - pytać człowieka co znaczy być człowiekiem to narażać go na zaplątanie logiczne
Groszek91 (102 punktów)
Witam Ludź człowiek... jeden piesXD. Co nas odróżnia od małp to to że nienawidzimyXD
Co do melisy i herabtek lepiej się dobrego piwa napicXD
Olga (41 punktów)
>chciałbym dowiedzieć się kim w takim razie jest(lub powinien być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista
   Moim zdaniem wystarczy być osobą rozsądną, tolerancyjną, dobrą dla siebie i innych. Warto też czynić użytek ze swojego rozumu i dbać o jego kondycję, zwłaszcza w starszym wieku.
13-06-2009 16:44 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>Warto też czynić użytek ze swojego rozumu...
   Wiedziałem, że będą piętrzyć trudności...

>...i dbać o jego kondycję, zwłaszcza w starszym wieku.
   A myślisz, że co ja tu robię?
13-06-2009 17:42 
 Ocena 3 na 3
Olga (41 punktów)
>   A myślisz, że co ja tu robię?
   Myślę, że robisz tu sobie dobrze. Ku chwale forum.
13-06-2009 18:18 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Ku chwale forum.

   Baaardzo śmieszne...
13-06-2009 17:34 
 Ocena 1 na 1
rutosides (143 punktów)
>>chciałbym dowiedzieć się kim w takim razie jest(lub powinien być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista
>   Moim zdaniem wystarczy być osobą rozsądną, tolerancyjną, dobrą dla siebie i innych. Warto też czynić użytek ze swojego rozumu i dbać o jego kondycję, zwłaszcza w starszym wieku.
np okładac mózg plastrami pomarańczy?
czy wysmarowac go skrzypem? czy jakąś inną maścią?

pozdrawiam
>
13-06-2009 17:47 
 Ocena 3 na 3
Olga (41 punktów)
>np okładac mózg plastrami pomarańczy?
>czy wysmarowac go skrzypem? czy jakąś inną maścią?
Jeśli wierzysz, że jakoś by Ci to pomogło, to czemu nie.

Mnie bardziej odpowiada aktywność np. w kółku fotograficznym i nauka kolejnych programów. Takich jak Gimp, Photoshop.
13-06-2009 17:51 
 Ocena 1 na 1
rutosides (143 punktów)

>Jeśli wierzysz, że jakoś by Ci to pomogło, to czemu nie.
>Mnie bardziej odpowiada aktywność np. w kółku fotograficznym i nauka kolejnych programów. Takich jak Gimp, Photoshop.
więc chodzi o aktywność???
rutosides (143 punktów)

>Mnie bardziej odpowiada aktywność np. w kółku fotograficznym i nauka kolejnych programów. Takich jak Gimp, Photoshop.
jak wykorzystujesz swoją naukę o nowych programach?co daje Ci takie kółko?
ciekawość
23-06-2009 19:56 
 Ocena 2 na 2
Olga (41 punktów)
>jak wykorzystujesz swoją naukę o nowych programach?co daje Ci takie kółko?
   Przede wszystkim mam kontakt z ludźmi dostrzegającymi świat istniejący poza sferą wpływów pewnej rozgłośni. A o to w moim wieku nie jest łatwo. Kółko organizuje wyjazdy plenerowe, raz nad morze, raz do puszczy, a czasem nawet za granicę. Kiedy nie ma wycieczki, to chodzimy na spacery do lasu. Las daje nieograniczone pole do popisu dla fotografa, a spacery na świeżym powietrzu dobrze robią na zdrowie. Po wyjeździe każdy uczestnik chwali się swoimi zdjęciami. Cała grupa wybiera najlepsze zdjęcia na wystawy organizowane w Urzędzie Miejskim albo u Marszałka. Czasem uda nam się zdobyć jakąś nagrodę, a raz nawet pokazano naszą wystawę w telewizji regionalnej. Kółkowe spotkania nie są częste, ale dużo czasu zajmuje przygotowanie zrobionych zdjęć do pokazania ogółowi. Używałam Gimpa, ale większość na kółku używa Photoshopa, więc muszę tego też się nauczyć, bo możliwości ma jednak większe.
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>kim w takim razie jest(lub powinien
>być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.

Dobry racjonalista powinien być człowiekiem uczciwym i życzliwym - powinien umieć przyznać się do błędu i chętnie dzielić się swoją wiedzą z innymi.

doku
Rigoletto (3891 punktów)
Witam,

Uznałem, że to idealny wątek aby zasygnalizować swoją obecność na tym forum .

Tak więc, pozdrawiam serdecznie wszystkich racjonalistów - ateistów, teistów, panteistów, nihilistów i itd.

Moim zdaniem racjonalista to człowiek, który nie opiera swojego światopoglądu na niezmiennych dogmatach (tacy trafiają się zarówno wśród ludzi wierzących jak i wśród ateistów), a jeśli już jakieś uznaje, jest w stanie rozważyć możliwość poprawności innych stanowisk niż własne.
19-06-2009 14:44 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Witam,
   Cześć.

>Uznałem, że to idealny wątek aby zasygnalizować swoją obecność na tym forum .
   Może być.

>Tak więc, pozdrawiam serdecznie wszystkich racjonalistów - ateistów, teistów, panteistów, nihilistów i itd.
   Dziękuję i nawzajem, jakem ista.
22-06-2009 14:47 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)

>   Dziękuję i nawzajem, jakem ista.
Iście, istycznie to zabrzmiało
23-06-2009 07:00 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>   Dziękuję i nawzajem, jakem ista.
>Iście, istycznie to zabrzmiało

   Się cieszę, bo mam istykę na sztandarze... tylko nie pamiętam na którym.
Bartek Górecki (1514 punktów)
Witaj

>Dołączając do grona Racjonalistów, chciałbym dowiedzieć się kim w takim razie jest(lub powinien >być) dobry (cokolwiek to znaczy) Racjonalista.

Jak racjonalista jest - każdy widzi Jaki powinien być - wyjdzie w praniu

Pozdrawiam
Bartek

"Sensem świata jest oddzielenie życzenia od faktu" K. Gödel
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
Oj bądź Ty lepiej sobą, a nie racjonalistą, pacyfistą, czy co tam jeszcze jest
nati (61 punktów)
czesc,jestem tu od dzis ale juz od dawna wiem co oznacza byc ateista i dobrym czlowiekiem.rozumie to w nastepujacy sposob: moze wypisze w punktach,bedzie prosciej
1.moje zycie to nauka o swiecie,poznawanie nowych rzeczy
2.uwazam ze nalezy zyc w zgodzie ze swoim wewnetrzym JA ,nie szkodzac innym
3.w zyciu mozna wiecej zdzialac przez poznawanie siebie i wiedze niz przez gotowe religijne teksty.
4.wierze w to co widze.broniac sie przed omamami i ludzmi o urojonych pomyslach.
5.nalezy szanowac innych
6.to ze nie wierze w boga nie oznacza ze jestem gorsza.
7.swoje dzieci wychowuje wedlug swoich zasad.jestem pewna ze wyrosna na dobrych,porzadnych,wyksztalconych ludzi
8.w naszym kraju nalezy sie przyzwyczaic ze dla katolikow ateista to komunista.
9.wiem ze jeszcze jakis czas temu splonela bym na stosie za zainteresowanie kinetyka,i nie tylko.
pozdrawiam,nati

nati
22-06-2009 09:49 
 Ocena 2 na 2
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)

>9.wiem ze jeszcze jakis czas temu splonela bym na stosie za zainteresowanie kinetyka,i nie tylko.

Tylko wtedy, gdy jest to mechanika przepływów, użyta dla obliczania oporów stawianych podczas lotów na miotle.

Pozdrawiam inkwizytor (zawsze czujny).
22-06-2009 14:06 
 Ocena 1 na 1
nati (61 punktów)
mmmm...expert od mioteł! wiedziałamn że ta strona to dobry pomysł.gdybys znał jakiś dobry service mioteł-daj znać.coś za bardzo mi dymi przy starcie...
nati


nati
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>mmmm...expert od mioteł! wiedziałamn że ta strona to dobry pomysł.gdybys znał jakiś dobry service mioteł-daj znać.coś za bardzo mi dymi przy starcie...

Proszę uprzejmie:
www.harrypotter4.friko.pl/quidditch_miotla.html

Jeżeli chodzi o coś współczesnego, to podskocz tu: czerniakowianka.republika.pl/goldi/bajka.htm i zapytaj.

Ja skocze w międzyczasie drew nazbierać

Grillować razem będziemy
nati (61 punktów)
no,muszę przyznac że księżycowa strzała zrobiła na mnie wrazenie.no to zbieraj drwa,pogrilujemy nati


nati
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>no,muszę przyznac że księżycowa strzała zrobiła na mnie wrazenie.no to zbieraj drwa,pogrilujemy nati

Ale wiesz, że grillować będę ja, męska to powinność? Ty będziesz raczej grillowana
nati (61 punktów)
chcesz zgrilowac takie niewiniatko jak ja? oh ty!!! jak mnie złapiesz!!! ha ha


nati
22-06-2009 20:29 
 Ocena 1 na 1
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>chcesz grillować takie niewiniątko jak ja? oh ty!!! jak mnie złapiesz!!! ha ha

Nas Wielkich Inkwizytorów nic nie zwiedzie. Spójrz z kim zaczęłaś ten taniec i tysiąc mi podobnych ścigać Cię będzie. Zły i postać niewiniątka przybrać może.



Potem Porozmawiamy


A skończy się tak... grillowaniem



A póki co wesołego latania po forum
nati (61 punktów)
dobre,ale od kiedy daleś mi link do mioteł twoja przewaga zmalałabłąd czy taka taktyka?


nati
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>dobre,ale od kiedy daleś mi link do mioteł twoja przewaga zmalałabłąd czy taka taktyka?

Nie powiem

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365