Racjonalista - Strona głównaDo treści
Forever Young

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
27-06-2009 11:00Dzzz Ania (38 punktów)Forever Young
Ocena 2 na 2
Witam,
Chciałabym poruszyć temat konserwatyzmu i schematowej mentalności wśród Polaków. Czy naprawdę zakładanie rodziny, umeblowanie mieszkania i kupno samochodu było szczytem marzeń ludzi, którzy te cele osiągnęli...? Mieszkając jakiś czas w Londynie zauważyłam, że realizacja życiowa nie koniecznie związana jest z potomstwem i standardem życia. Mam tu na myśli szczególnie kobiety w wieku średnim i starszym, które na zachodzie są uśmiechnięte i w beztrosce prowadzą bogate życie towarzyskie.
W Polsce kobieta po ukończeniu 40 roku życia uchodzi za nieatrakcyjną, wypaloną i zmęczoną-przede wszystkim dlatego, że sama siebie kwalifikuje do grupy "spełnionej" matki i żony. Mężczyźni, podobnie, przechodząc na emeryturę zasiadają w fotelach, czy oddają się uprawianiu marchewki w ogródku działkowym, przekonani,że teraz już tylko tego typu zajęcia skrócą im czas oczekiwania na śmierć. "Radość jest dla młodych..."-prawią między sobą, krytykując przy tym rówieśników, którzy przeżywają życie zamiast wegetować.
Posiadając ogromną wiedzę, doświadczenie i osiągnięte już cele to raczej czas na najszczerszy uśmiech triumfu, pewność siebie, tolerancję i hedonistyczny egoizm!!! Czy wypada realizować marzenia z młodości w sędziwej fazie życia?? Przeżywajcie nie zważając na różnice pokoleń! Błagam!

Powód dla którego poruszyłam ten temat jest banalny! Mam 20 lat, uwielbiam muzykę minionych epok ,a nigdzie w tym kraju nie można zatańczyć ROCK&ROLLa i upić się ze wzruszenia w klubie muzyki country Dylana, czy Johnego Casha. Nie wspominam już o mojej fascynacji Johnem Lennonem, szołowymi Pink Floydami, czy Led Zeppelin. Tylko starsi ludzie mogą zbudzić ducha tamtych dni, kiedy mnie nie było, a do których tak tęsknię... Jest popyt, rośnie podaż!!!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Bardzozły (3161 punktów)
Cytat:
Witam,
Chciałabym poruszyć temat konserwatyzmu i schematowej mentalności wśród Polaków. Czy naprawdę zakładanie rodziny, umeblowanie mieszkania i kupno samochodu było szczytem marzeń ludzi, którzy te cele osiągnęli...?

Znaczy - pytasz o miliony ludzi? Dla części to pewnie był szczyt marzeń. Dla innych nie. Mam nadzieję, że to coś wyjaśniło...
Cytat:
Mieszkając jakiś czas w Londynie zauważyłam, że realizacja życiowa nie koniecznie związana jest z potomstwem i standardem życia. Mam tu na myśli szczególnie kobiety w wieku średnim i starszym, które na zachodzie są uśmiechnięte i w beztrosce prowadzą bogate życie towarzyskie.

No zupełnie nie związane ze standardem życia... Przecież bogate życie towarzyskie wymaga kasy - wypad do knajpy, wycieczka, czy nawet domówka kosztują - ktoś kto pracuje na kasie w supermarkecie nie może sobie pozwolić na takie atrakcje zbyt często.
Cytat:
W Polsce kobieta po ukończeniu 40 roku życia uchodzi za nieatrakcyjną, wypaloną i zmęczoną-przede wszystkim dlatego, że sama siebie kwalifikuje do grupy "spełnionej" matki i żony. Mężczyźni, podobnie, przechodząc na emeryturę zasiadają w fotelach, czy oddają się uprawianiu marchewki w ogródku działkowym, przekonani,że teraz już tylko tego typu zajęcia skrócą im czas oczekiwania na śmierć.

Ja bardzo chętnie zająłbym się uprawą marchewki już teraz, niestety żeby mieć gdzie uprawiać te zielsko najpierw będę przez naście lat zasuwał, najpewniej w miejscu którego nie będę lubił z ludźmi których normalnie omijałbym szerokim łukiem.
Cytat:
"Radość jest dla młodych..."-prawią między sobą, krytykując przy tym rówieśników, którzy przeżywają życie zamiast wegetować.

No co kto lubi - spokój, cisza, czas na rozmyślania nie są dla mnie wegetacją. Za to zupełnie nie rozumiem ludzi którzy ciągle coś robią, ciągle się spieszą, nawet wycieczki na czas robią...
Cytat:
Posiadając ogromną wiedzę, doświadczenie i osiągnięte już cele to raczej czas na najszczerszy uśmiech triumfu, pewność siebie, tolerancję i hedonistyczny egoizm!!! Czy wypada realizować marzenia z młodości w sędziwej fazie życia?? Przeżywajcie nie zważając na różnice pokoleń! Błagam!

No - ja mam nadzieję przeżywać, marchewkę, winogrona, jabłuszka... Nigdy nie marzyłem o skokach ze spadochronem czy wycieczkach do piekielnie upalnych krajów, zupełnie mnie nie kręci łażenie po mieście i oglądanie zabytków, jazda na motorze też nie...
Cytat:
Powód dla którego poruszyłam ten temat jest banalny! Mam 20 lat, uwielbiam muzykę minionych epok, a nigdzie w tym kraju nie można zatańczyć ROCK&ROLLa

Masz internet? Włącz sobie muzykę i potańcz...
Cytat:
i upić się ze wzruszenia w klubie muzyki country

Tiaaa. "Bob's Country Bunker" mi się przypomina
Cytat:
Dylana, czy Johnego Casha. Nie wspominam już o mojej fascynacji Johnem Lennonem, szołowymi Pink Floydami, czy Led Zeppelin. Tylko starsi ludzie mogą zbudzić ducha tamtych dni, kiedy mnie nie było, a do których tak tęsknię... Jest popyt, rośnie podaż!!!

Ale tego w Polsce nie posłuchasz, bo tutaj to była(i jest) niszowa muzyka. Nie wiem ilu znalazłoby się napaleńców gotowych realizację(za ciężką kasę) takich pomysłów.

Obij paszczę Bardzozłemu
Kowalska (14008 punktów)
Dzzz Aniu, może poproś któregoś z moderatorów, żeby usunął Twój drugi identyczny wątek w tym dziale.


Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365