Racjonalista - Strona głównaDo treści
Racjonalistyczne Spotkanie Filozoficzne - 27 sierpnia 2009

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
22-08-2009 18:31Szczepanik (821 punktów)Racjonalistyczne Spotkanie Filozoficzne - 27 sierpnia 2009

Zapraszam na następne Racjonalistyczne Spotkanie Filozoficzne w Warszawie,
w czwartek, 27-go sierpnia 2009 r.


Spotkanie odbędzie się w księgarnio-kawiarni "Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00.
Wszystkie Spotkania odbywają się w parzyste czwartki każdego miesiąca.

Proszę o dodawanie swoich propozycji Tematów do dyskusji, z krótkimi opisami.

Pozdrawiam serdecznie
Jarek
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Szczepanik (821 punktów)Propozycja tematu: Przyszłość życia ludzkiego za 10, 100, 1000 lat
Propozycja tematu: Przyszłość życia ludzkiego za 10, 100, 1000 lat

Proponuję, abyśmy zastanowili się w jakim kierunku będzie się rozwijało życie na Ziemi, a być może także poza nim w trzecim tysiącleciu.
Jakie są najistotniejsze cele jakie ludzkość powinna osiągnąć?
Jakie są największe zagrożenia dla ludzkości?
W jaki sposób zmieni się sytuacja polityczno-gospodarcza na Ziemi w przeciągu tego czasu i w jaki sposób będziemy zarządzali zasobami dostępnymi na Ziemi?
W jaki sposób zmieni się sam gatunek homo-sapiens zwłaszcza biorąc pod wzgląd inżynierię genetyczną oraz coraz mniejszy wpływ wszelkich nieracjonalnych idei na rozwój ludzki?
Czy będziemy w stanie budować statki międzygwiezdne i czy będziemy potrafili skolonizować inne planety?

Pozdrawiam Jarek
Szczepanik (821 punktów)Propozycja tematu: Stan obecny oraz przyszłość ateistów i racjonalistó
Propozycja tematu: Stan obecny oraz przyszłość ateistów i racjonalistów w Polsce

Proponuję, abyśmy przeanalizowali jaki jest stan obecny osób o poglądach ateistycznych i racjonalistycznych w Polsce?
Jaki jest stan prawny takich osób?
Czy nie dochodzi do dyskryminacji oraz nacisków takich osób w sposób jawny/ukryty?
W jaki sposób można rozbudowywać oraz wzmacniać społeczność ateistów oraz racjonalistów w Polsce?
Jakie podmioty powinny się zająć rozbudową i wzmacnianiem tej społeczności i w jaki sposób powinny to robić?

Pozdrawiam Jarek

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365