Racjonalista - Strona głównaDo treści
Imiona związane z Bogiem.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
29-08-2009 22:16simon_bond (-12 punktów)
(zablokowany)
Imiona związane z Bogiem.
Ocena -5 na 7
Czy przystoi ateiście nosić imię związane z Bogiem skoro w niego nie wierzy? Mateusz – imię męskie pochodzenia biblijnego, wywodzące się od hebrajskiego wyrazu Mattej, imienia Mattanjah, Matisyahu oznaczającego "dar od Boga".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marta (887 punktów)
>Czy przystoi ateiście nosić imię związane z Bogiem skoro w niego nie wierzy? Mateusz - imię
>męskie pochodzenia biblijnego, wywodzące się od hebrajskiego wyrazu Mattej, imienia Mattanjah,
>Matisyahu oznaczającego "dar od Boga".
A dlaczego nie?Imię to nazwa własna, w dodatku taka, którą nie my sami wybieramy...
29-08-2009 22:47 
 Ocena-2 na 2
simon_bond (-12 punktów)
(zablokowany)
Moim zdaniem np. ateista Mateusz przestaje być wiarygodnym ateistą.
29-08-2009 22:54 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)
>Moim zdaniem np. ateista Mateusz przestaje być wiarygodnym ateistą.

Przecież to niepoważne, nie widzisz tego?

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
29-08-2009 22:59 
 Ocena-4 na 4
simon_bond (-12 punktów)
(zablokowany)
Niepoważny jest ateista mający takie imię jak np. Mateusz.
29-08-2009 23:01 
 Ocena 1 na 1
MichaQ (1056 punktów)
>Niepoważny jest ateista mający takie imię jak np. Mateusz.

Kazimierz Wielki też był niepoważny. Jego imię oznaczała "niszczyć pokój", a do najbardziej wojowniczych nie należał.
29-08-2009 23:05 
 Ocena-2 na 2
simon_bond (-12 punktów)
(zablokowany)
Kazimierz

ang. Casimir, franc. Casimir, hiszp. Casimiro
Kazimierz jest imieniem pochodzenia słowiańskiego, utworzonym ze słów kazić, czyli niszczyć, i mir - pokój. Oznacza tego, który ma nie dawać spokoju swoim wrogom.
webmaster (moderator)
A moje imię 'któż jak moderator' i blokuję piąte już twoje trollowe konto.
MichaQ (1056 punktów)
>Kazimierz
>ang. Casimir, franc. Casimir, hiszp. Casimiro
>Kazimierz jest imieniem pochodzenia słowiańskiego, utworzonym ze słów kazić, czyli niszczyć, i mir - pokój. Oznacza tego, który ma nie dawać spokoju swoim wrogom.
>

Korzystałem z Wikipedii. Nawet jeśli masz rację, co to etymologii, to zasadniczo nic to nie zmienia. Sens jest niemalże ten sam, a samo imię pozostaje wojownicze. Kazimierz Wielki był przede wszystkim budowniczym, a nie jednym z tych władców, którzy podbijali lub mieli ambicje podbijać wszystkie okoliczne ziemie i plemiona.
29-08-2009 23:52 
 Ocena 3 na 3
Mateusz (879 punktów)
>Niepoważny jest ateista mający takie imię jak np. Mateusz.


Nikt mnie nie lubi...
29-08-2009 23:57 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)
>>Niepoważny jest ateista mający takie imię jak np. Mateusz.
>
>Nikt mnie nie lubi...

A co sobie myślałeś? Nikt nie lubi ateistów. A co dopiero niepoważnych.

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
Mateusz (879 punktów)
>A co sobie myślałeś? Nikt nie lubi ateistów. A co dopiero niepoważnych.

No nie wiem czy jest do końca tak jak piszesz.
Taki ateista to ciekawy jest. Prawie jak gej albo człowiek z 6. palcem u nogi.

Tak na poważnie - to pomaga
Autografka (10638 punktów)

>Tak na poważnie - to pomaga

Niby w czym?


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
Mateusz (879 punktów)
>Niby w czym?

W bajerowaniu dziewczyn oczywiście. Taki odblask jakby
30-08-2009 00:37 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)
>>Niby w czym?
>W bajerowaniu dziewczyn oczywiście. Taki odblask jakby

No proszę! A ja po prostu znalazłam sobie porządnego ateistę i założyłam z nim podstawową komórkę społeczną.
A mogłam przecież bajerować!


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
30-08-2009 00:43 
 Ocena 3 na 3
Mateusz (879 punktów)
>A mogłam przecież bajerować!

Mądra Polka po szkodzie
marcus (876 punktów)
Imię to imię, i jeżeli nadający go nie był świadom jego znaczenia, oraz nie kierowały nim przy tym żadne szczególne pobudki, to nie oznacza ono nic...
To tak, jakby pytać, czy przystoi katolikowi posiadać w swoim domu zapisane gdziekolwiek trzy szóstki koło siebie, bo przecież w samej Biblii zapisane jest że liczba ta do dobrych nie należy...

czarnanowina.xn.pl
www.niflheim.fora.pl
29-08-2009 22:50 
 Ocena-2 na 2
simon_bond (-12 punktów)
(zablokowany)
Liczba nie może być dobra ani zła. Zbyt dosłownie starasz się zrozumieć Biblię-tak jak Jehowi. Natomiast imię Mateusz coś znaczy i ateista ośmiesza się mając takie imię.
catseye (1381 punktów)
>Czy przystoi ateiście nosić imię związane z Bogiem skoro w niego nie wierzy? Mateusz - imię
>męskie pochodzenia biblijnego, wywodzące się od hebrajskiego wyrazu Mattej, imienia Mattanjah,
>Matisyahu oznaczającego "dar od Boga".
Przepraszam za wulgaryzm, ale w tym przypadku wydaje mi się niezastąpiony: ateiście wisi to obojętnym bykiem.
29-08-2009 22:51 
 Ocena-3 na 3
simon_bond (-12 punktów)
(zablokowany)
To niech zmieni imię na pogańskie bo tylko się kompromituje.
29-08-2009 22:51 
 Ocena 2 na 2
Michał Żelazny (1528 punktów)
>To niech zmieni imię na pogańskie bo tylko się kompromituje.
>

Ale o co Ci k***a chodzi? :o, z czym masz problem?
29-08-2009 23:01 
 Ocena-3 na 3
simon_bond (-12 punktów)
(zablokowany)
Jeżeli jesteś ateistą to powinieneś zmienić imię. Michał (hebr. מִיכָאֵל - Mîkhā'ēl) - imię męskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od imienia jednego z archaniołów. Po hebrajsku znaczy "któż [jest taki] jak Bóg".
29-08-2009 23:27 
 Ocena 2 na 2
Michał Żelazny (1528 punktów)
>Jeżeli jesteś ateistą to powinieneś zmienić imię. Michał (hebr. מִיכָאֵל - Mîkhā'ēl) - imię męskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od imienia jednego z archaniołów. Po hebrajsku znaczy "któż [jest taki] jak Bóg".

Szczerze? Jebie mnie to! Odpuść stary. Myślisz, że ktoś się przejmuje tym, co oznacza jego imię? Jeśli Ty tak, to pogratulować.
elfir (1058 punktów)
>>Wywodzi się od imienia jednego z archaniołów. Po hebrajsku znaczy "któż [jest taki] jak Bóg".

No ateista jest jak najbardziej jak bog dla siebie
Wszystko jest w porządku.
Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów)
>>>Wywodzi się od imienia jednego z archaniołów. Po hebrajsku znaczy "któż [jest taki] jak Bóg".
>No ateista jest jak najbardziej jak bog dla siebie
>Wszystko jest w porządku.

Potwierdzam - jakem Michał

A co do Mateusza ... toż to super ateistyczne imię ...
Wystarczy drobna modyfikacja : M'Ateusz ...
i jakież piękne pole do interpretacji się otwiera.

Nic nie ma znaczenia - dopóki MY mu go nie nadamy

NIL CARBORUNDUM ILLEGITIMO
MichaQ (1056 punktów)
Kiedyś imię miało być wróżbą na przyszłość. Obecnie wybór imienia dla dziecka jest kwestią tylko i wyłącznie estetyki. Zgodnie z twoim stanowiskiem, ktoś, kto ma imię Feliks, powinien je zmienić, jeśli będzie miał w życiu pecha. Podobnie żaden Wojciech nie może byc pacyfistą, ani nikt, kto nie jest sławny, nie może być Władysławem lub Stanisławem. A co zrobić z Małgorzatami? Przecież żadna kobieta nie jest w dosłownym znaczeniu perłą, a i przenośnie nie każda Małgorzata - zgodnie z tym, co mówisz - zasługiwałaby na swoje miano. W ogóle pół świata trzeba by albo przechcić albo zmienić im poglady albo przesiedlić albo zrobić im daleko posunięte operacje plastyczne. Pomyśl tylko, ilu Jerzych wbrew własnemu imieniu nie jest rolnikami, uroda ilu Helen nawet w ćwierci nie dorównuje pięknu księżyca, ilu Marków nie ma nic wspólnego z wojną?
keymak (3379 punktów)
mAteusz to akurat pasuje do ateisty.
30-08-2009 17:15 
 Ocena 3 na 3
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>mAteusz to akurat pasuje do ateisty.
Dobre...
Moje imię, Lucyna, raczej z Lucyferem się kojarzy, więc ateistce też nie przystoi. W końcu ateista nie wierząc w boga, nie wierzy jednocześnie w diabła. Dla ateistki idealne byłoby imię Zofia, co znaczy mądrość, Maria, co znaczy wpaniała, a z nowo przeze mnie wymyślonych np. Bezbożena.
Climber (3006 punktów)
>Czy przystoi ateiście nosić imię związane z Bogiem skoro w niego nie wierzy? Mateusz - imię
>męskie pochodzenia biblijnego, wywodzące się od hebrajskiego wyrazu Mattej, imienia Mattanjah,
>Matisyahu oznaczającego "dar od Boga".

Oczywiście, że i wypada i przystoi. Poza tym imię wybrali rodzice. A przy okazji nie przekręcaj i nie kłam, bo Mattanjah nie znaczy "dar od Boga" jak twierdzisz tylko "dar od Jah" a Jah to skrócona forma imienia boga żydów i chrześcijan JAHwe.

Szamani wciąż działają
elfir (1058 punktów)
Moje imię wywodzi się od starogermańskiego słowa oznaczającego "władczynię" - ale, ku mojemu rozczarowaniu, nie jestem Angelą Merkel, ani królową Beatrix.
Czy muszę sobie zmienić imię?

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365