Racjonalista - Strona głównaDo treści
Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 08 października 2009

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
06-10-2009 02:41Marcus Platonicus (617 punktów)Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 08 października 2009
Ocena 1 na 1
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie,
w czwartek, 08-go października 2009 r.

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni "Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania K.F. P.S.R. odbywają się w parzyste czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Tym razem dodatkowo, wcześniej, o 17:30 - także Spotkanie Organizacyjne P.S.R.

Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym racjonalizm jest bliski (lub choćby zapragnęli spojrzeć nań z bliska), dla których jednocześnie potrzeba poznawcza jest bardzo ważna.

Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji, z krótkimi opisami.

Protokół ze spotkania Kawiarni Filozoficznej P.S.R., z dnia 24 września 2009 r. - niebawem.

    Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Marcus Platonicus (617 punktów)Odp: Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 08 października
Protokół poprzedniego Spotkania tutaj:

Protokół ze spotkania Kawiarni Filozoficznej P.S.R., z dnia 24 września 2009 r.

    Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus.
Marcus Platonicus (617 punktów)PT: Jaka jest przyszłość stosunków męsko-damskich?
Propozycja tematu:

   Jaka jest przyszłość stosunków męsko-damskich?

Autor:

   Dorota

Wstępny Opis

Do rozważenia są aspekty zagadnienia:
   * seksualny,
   * prokreacyjny,
   * rodzinny,
   * społeczny,
   * cywilizacyjny.

Autorka jest proszona o dalszy Opis

   Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus.
Marcus Platonicus (617 punktów)PT: Czym jest myśl i myślenie?
Propozycja tematu:

   Czym jest myśl i myślenie?

Autor:

   Leszek

Autor jest proszony o Opis

   Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus.
Marcus Platonicus (617 punktów)PT: Co to Kultura? Jaki ma związek z Gospodarką i ze Sztuką?
Propozycja tematu:

   Czym jest, czym nie jest Kultura? Czy ma, i jaki, związek z Gospodarką i ze Sztuką?

Autor:

   Marian

Opis

Zostanie przedstawiona i przedyskutowana koncepcja Kultury jako Paradygmatu Osobowości, inaczej określanego też "Filozofią Osobistą". Osobą jest tu jednostka, bądź dowolna, względnie powiązana zbiorowość. Składa się nań pięć elementów:
    1) System Pojęciowy (Ontologia);
    2) System Poznawczy (Epistemologia);
    3) System Wartości (Aksjologia);
    4) System Przekonań (Światopogląd);
    5) System Norm i Wzorców (Aksjonormatyka).
W tym świetle rozważone zostaną związki z Gospodarką i Sztuką. Zostanie zbadana trafność terminów typu: "Kultura na weekend", "popularyzacja kultury", "Ministerstwo Kultury".

   Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus.

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365