>
blog.4zal.(*)lna-choroba-przenoszona-droga/>
tu link do zdjecia afisza>
picasaweb.(*)Z-tjleaK9-x4iQ?feat=directlink>
Zdjecie zostalo zrobione na Politechnice Gdańskiej.Ach, zawsze wspominam sredni PRL i Polibude...A ze zdjecie zrobili to co, malo ogloszen wisi(alo) i w hallu glownym i pod dziekanatami?
Zmartwil mnie tylko ten adres klubu infiniti Wyspianskiego 9...
O ile mnie pamiec nie myli to jest (byl) Dom studencki 9 elktroniki jak wybudowano babski akademik. Wiem bom w nim cnote utracila lat temu ho, ho ho...W slawnym na owe czasy pokoju 404...to sie pamieta. A klub w 9 za moich czasow nazywal sie HI Fi. Poprzedni klub elektroniki to byl Schronik, w piwnicach DS chyba 16 albo 7, ten od ulicy po ktorej nie jezdzily tramwaje. Blizej Gdanska Wrzeszcza...
Kreacjonistyczne imprezy reklamowane na
>
uczelniach wyzszych? Ba! Odbywajace sie tam. W PAN-ie i na uniwerku.No coz, historia sie kolem toczy...kiedys na Polibudzie wygwizdano 1 sekretarza gdanskiego, jak sie wydarzenia marcowe zaczynaly. Adas Biernas z elektroniki ten wiec prowadzil, ludu kupa, Kociolek sie pojawil witany niesamowita fala gwizdow, za ktore bardzo wytwornie podziekowal.
>
Czy ktos moze sprawdzic jak do tego doszlo? I zorganizowac dyskutantow na kreacjonistyczna hece?No jak, proste. Postulaty sierpniowe sie realizuja,
21 Postulatów Strajkujących w Stoczni Gdańskiej tak po prostu dla przypomnienia.
1. Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych
wynikających z ratyfikowanych przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej
Organizacji Pracy, dotyczących wolności związków zawodowych.
2. Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom
wspomagającym.
3. Przestrzegać zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku,
publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz
udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.
4. Przywrócić do poprzednich praw:
a. ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 r. studentów wydalonych
z uczelni za przekonania,
b. zwolnić wszystkich więźniów politycznych (w tym Edmunda Zadrożyńskiego, Jana
Kozłowskiego, Marka Kozłowskiego),
c. znieść represje za przekonania.
5. Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego
Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.
6. Podać realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji
kryzysowej poprzez:
a. podanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji
społeczno-gospodarczej,
b. umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w
dyskusji nad programem reform.
7. Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za
okres strajku - jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu CRZZ.
8. Podnieść zasadnicze uposażenie każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc, jako
rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku
wartości pieniądza.
10. Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a
eksportować tylko nadwyżki.
11. Znieść ceny komercyjne oraz sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.
12. Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie
przynależności partyjnej oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego
poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnych sprzedaży, itp.
13. Wprowadzić na mięso i jego przetwory kartki - bony żywnościowe (do czasu
opanowania sytuacji na rynku).
14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, a dla mężczyzn do lat 60 lub
przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.
15. Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.
16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną
osobom pracującym.
17. Zapewnić odpowiednią ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci
kobiet pracujących.
18. Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie
dziecka.
19. Skrócić czas oczekiwania na mieszkania.
20. Podnieść diety z 40 zł na 100 złotych i dodatek za rozłąkę.
21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i
systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem
urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.
jak widac religijnosci i domagania sie kreacjonizmu w nich ni ma. A matka boska z walesa w klapie zrobila cud i brakorobstwo sierpnia sie teraz nadrabia. lepiej pozno niz wcale.
PS
A u was dymy puszczaja na mszach? Podobno na gitarach zasuwaja, tam tamy lomocza do rytmu Barki ale czy dymy sa? Szaman nawet z tam tamem ale bez dymu sie nie liczy!!!!
>
tu wiecej szczegolow: www.armiadawida.pl/ogloszenie.php?id=20091005_1o>
a tu afisz w calej okazalosci www.stworz(*)erencja2009/konf2_2009_GDA.jpgJa tylko tak, wspomnienia z drugiego konca swiata.