Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaki jest symol ateizmu?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
04-12-2009 10:09BartekBlJaki jest symol ateizmu?
Witam!

W dyskusjach w artykule "Czy pusta ściana obraża uczucia religijne katolików?" przewija się argument, że pusta ściana jest symbolem światopoglądu laickiego, ponieważ nie ma on żadnych symboli.

Czy jest to prawda?

Być może powinniśmy wyjść im na przeciw i złożyć kilka propozycji symboli ateistycznych. Oczywiście nie wiadomo kto miałby spośród propozycji wybrać tą właściwą, więc pozostawmy sprawy swojemu biegowi, zobaczmy jak różne symbole sprawdzają się w praktyce, niech ludzie wybiorą ten, który im odpowiada.

Pozdrawiam, BartekBl.

apud (4399 punktów)
>Witam!
>W dyskusjach w artykule "Czy pusta ściana obraża uczucia religijne katolików?" przewija się
>argument, że pusta ściana jest symbolem światopoglądu laickiego, ponieważ nie ma on żadnych symboli.
>Czy jest to prawda?

W wychodkach nie ma żadnych symboli, chyba ze kto co na ścianie napisze od siebie. A to daje do myślenia.
Katolicy, krzyz w każdym wychodku!!!
Precz z nagimi ateistycznymi ścianami!!!
Zlustrowac Jagielle, co Krzyżakom krzyza nie przepuscil!!!
webmaster (moderator)
>W dyskusjach w artykule "Czy pusta ściana obraża uczucia religijne katolików?" przewija się argument, że pusta ściana jest symbolem światopoglądu laickiego, ponieważ nie ma on żadnych symboli.
>Czy jest to prawda?
Jeżeli niezbieranie grzybów jest hobby, to tak
04-12-2009 16:29
 Ocena 6 na 10
Kinia Kinska (825 punktów)
>kilka propozycji symboli ateistycznych

Znakomitym symbolem ateizmu jest krzyż - jako symbol śmierci Boga.
A jeszcze lepszym symbolem jest wiszący na krzyżu martwy (= nieistniejący) Bóg.


Immortality is the only fate which is worse than death
historyk_IPN
>A jeszcze lepszym symbolem jest wiszący na krzyżu martwy (= nieistniejący) Bóg.

Jak mógł wisieć skoro nie istniał?

>kilka propozycji symboli ateistycznych

Znaleziona na forum ateista.pl
img98.imag(*)noghostatheismsymbolsshgm2.gif

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365