> Czyli wygląda na to, że to taka kontynuacja seti@home + inne rzeczy. Tak mi się wydaje...>  I tak i nie  BOINC to nie tyle kontynuacja co "uogólnienie" a mianowicie: ówczesne SETI było "rozproszonym obliczaniem". Z biegiem czasu okazało się, że takie rozproszone obliczenia są potrzebne dla wielu różnych zagadnień i projektów. Stąd też powstała właśnie platforma BOINC służąca do rozproszonych obliczeń a SETI niejako stał się po prostu jednym z projektów w ramach tej platformy. Czym jest w takim razie ta "platforma"? Całą otoczką związaną z rozproszonymi obliczeniami jak wspólne API dla projektów (sami możemy taki projekt stworzyć, opisać, napisać program liczący itp.), koncepcje liczenia punktów, niekiedy serwery i inne. Nasz projekt jest wtedy widoczny i możliwy do zarządzania przez BOINC Managera oraz BOINC Account Managere'y. To tak w skrócie  Mam nadzieję, że coś wyjaśniłem i nie zaciemniłem.
"Wszyscy mamy dwie matki: matematykę i nadzieję"
|