Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Mein kampf" wg łaski bozi daru

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
17-02-2010 15:31Smith (10069 punktów)"Mein kampf" wg łaski bozi daru
Ocena 3 na 3
Szkoda słów, by odnieść się do treści poronionych wizji trybuńskiego zapału.
Co do którego nie dane było mi się wypowiedzieć w wątku "Moja walka o wolne forum":
>"Witam wszystkich
>Jak widzicie podkładam się takim tytułem wątku ułatwiając przeciwnikom ataki na osobę.(...) Zbieżność nazewnictwa z nickami jest całkowicie nieprzypadkowa i całkowicie niewinna."

Posłużę się pismem obrazkowym:

???
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

placownik (17853 punktów)

   W tym tygodniu premie pieniężne za podlizywanie się moderacji będą przelewane na konta zainteresowanych z dwudniowym opóźnieniem, o czym zawiadamiam z niekłamanym smutkiem. Jednocześnie informuję, że rozporządzenie o podwyższeniu wysokości tych premii o 50% jest już gotowe i oczekuje jedynie na podpis Admina.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
17-02-2010 15:52 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>   W tym tygodniu premie pieniężne za podlizywanie się moderacji będą przelewane na konta zainteresowanych z dwudniowym opóźnieniem, o czym zawiadamiam z niekłamanym smutkiem. Jednocześnie informuję, że rozporządzenie o podwyższeniu wysokości tych premii o 50% jest już gotowe i oczekuje jedynie na podpis Admina.
I tak was nie stać Was, się obawiam bo ja nie puszczam się za drobne i nierządem oralnym param się dla przyjemności własnej.
Zakładając, oczywiście że ...
[Edit] odwrotność zakładając oczywiście.
Ps. Nie odsyłaj mnie tylko głośno do wątku

   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli

17-02-2010 15:59Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
Bożydar (2279 punktów)
(zablokowany)
Myślisz że uda ci się zastosowaniem "Jajca Adama" rozweselić i odwrócić uwagę od niewygodnego tematu?


Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
Bożydar (2279 punktów)
(zablokowany)
Co do którego nie dane było mi się wypowiedzieć w wątku "Moja walka o wolne forum":

Ale jednak uważasz za stosowne wypowiadanie się tutaj. a

Teraz pomyśl czemu nie dane ci było się wypowiadać tam?

Wobec totalitarnych posunięć argumenty słowne stają się zbyteczne.


Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
17-02-2010 15:54 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
> Co do którego nie dane było mi się wypowiedzieć w wątku "Moja walka o wolne forum":
>Ale jednak uważasz za stosowne wypowiadanie się tutaj. a
>Teraz pomyśl czemu nie dane ci było się wypowiadać tam?Wobec totalitarnych posunięć argumenty słowne stają się zbyteczne.
A temu. Patrz wyżej. Było i nie ma.
17-02-2010 16:06 
 Ocena 3 na 3
obcy gatunek (907 punktów)
> Co do którego nie dane było mi się wypowiedzieć w wątku "Moja walka o wolne forum":
>Ale jednak uważasz za stosowne wypowiadanie się tutaj. a
>Teraz pomyśl czemu nie dane ci było się wypowiadać tam?Wobec totalitarnych posunięć argumenty słowne stają się zbyteczne.
>
Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.

Skoro, tak bardzo lubisz się bawić, to nie widzę problemu. Odniosę się trochę potem, do twojej pięknej weny twórczej, jaką zademonstrowałeś.
Na marginesie, to trochę szkoda, że Pani Małgorzata zamknęła wtedy wątek, bo uniknąłeś wykazania wielkiej twojej mądrości. Nie odpowiedziałem, bo wątek został zablokowany - ale spokojnie, odniosę się do twoich wypowiedzi.
17-02-2010 16:27 
 Ocena 5 na 5
Smith (10069 punktów)
>Skoro, tak bardzo lubisz się bawić, to nie widzę problemu. Odniosę się trochę potem, do twojej pięknej weny twórczej, jaką zademonstrowałeś.
>Na marginesie, to trochę szkoda, że Pani Małgorzata zamknęła wtedy wątek, bo uniknąłeś wykazania wielkiej twojej mądrości. Nie odpowiedziałem, bo wątek został zablokowany - ale spokojnie, odniosę się do twoich wypowiedzi.
Obcy a gada jak swój.
Sztuka dla sztuki pamiętaj.
Masz tutaj galeryjkę.
A ja jestem teraz galernikiem, znaczy moja galera i drugi po moderacji tu jestem według prawa, może być nawet morskiego.

PS. To nie jest żaden spisek wbrew insynuacjom.
17-02-2010 18:23 
 Ocena 2 na 2
obcy gatunek (907 punktów)
>>Skoro, tak bardzo lubisz się bawić, to nie widzę problemu. Odniosę się trochę potem, do twojej pięknej weny twórczej, jaką zademonstrowałeś.
>>Na marginesie, to trochę szkoda, że Pani Małgorzata zamknęła wtedy wątek, bo uniknąłeś wykazania wielkiej twojej mądrości. Nie odpowiedziałem, bo wątek został zablokowany - ale spokojnie, odniosę się do twoich wypowiedzi.
>Obcy a gada jak swój.
>Sztuka dla sztuki pamiętaj.
>Masz tutaj galeryjkę.
>A ja jestem teraz galernikiem, znaczy moja galera i drugi po moderacji tu jestem według prawa, może być nawet morskiego.
>
PS. To nie jest żaden spisek wbrew insynuacjom.

>
Dziękuję Smith, będzie sztuka dla sztuki.
17-02-2010 20:45 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>Dziękuję Smith, będzie sztuka dla sztuki.
My pleasure.
O komercji to coś Placownik wspominał na początku, ale nie o chałturę tu przecie idzie.
17-02-2010 20:12 
 Ocena 1 na 1
Kret Subwersator (35 punktów)
(zablokowany)
odniosę się do twoich wypowiedzi

Chyba nie masz już komu odpowiadać. Widzę że tu się bardzo krótko żyje, jak się podpadnie, a z moderatorami to lepiej nie rozmawiać, nie odpowiadać.
Kurcze, tu jest jak w Polsce.
17-02-2010 20:53 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>Chyba nie masz już komu odpowiadać.
Bystrość spostrzeżenia na wskroś przenikająca.
>Widzę że tu się bardzo krótko żyje, jak się podpadnie, a z moderatorami to lepiej nie rozmawiać, nie odpowiadać.
Bo ciemno już jest i pora do domu.
>Kurcze, tu jest jak w Polsce.
Emigracja też jest dla ludzi.
Bożydar (2279 punktów)
(zablokowany)
Dziękuję ci Kowalu za otwarcie tego wątku, będzie przynajmniej gdzie pisać.

Jak zorientują się, że zrobiłeś PSR niedźwiedzią przysługę otwierając ten wątek, to zamkną go również. Ciebie odeślą do Hyde Parku Małgorzaty ze wskazówką, żebyś wykazywał tam podobieństwo moich poglądów z hitlerowskim nazismem.

Na razie miły, cierpliwy, wyrozumiały i obiektywny Placownik zamknął trzy moje wątki dotyczące:

Jakości moderacji na forum
Wolności wypowiadania się na tym forum
Racjonalizmu PSR, oraz kierunku działalności jaki PSR obierze

i polecono mi dyskutować na te tematy w wątku Hyde Park Malgorzaty.

Czy to nie piękne?

Gadać o zasadach to można tylko jak chodzi o pietruszkę i te zasady nie dotyczą siebie.

Prawo to tylko listek figowy dla ukrycia faktu narzucenia własnej woli innymi.

Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
17-02-2010 16:53 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>Dziękuję (bla, bla, bla)
> Prawo to tylko listek figowy dla ukrycia faktu narzucenia własnej woli innymi.
Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.

A to ganiaj sobie z fujarką na wierzchu.
W bazgrołach masz właściwe miejsce do wypinania swoich lepperowskich poglądów.
A każdy może sobie poużywać na niej, znaczy nich do woli.
Kret Subwersator (35 punktów)
(zablokowany)
W bazgrołach masz właściwe miejsce do wypinania swoich lepperowskich poglądów.

Jak Ciebie czytam, to myśle że on miał rację. Może dziwak, ale co on miał wspólnego z Lepperem?

Lepper to drogi grodził. Leppera z Korwinem porównywać to cuś nie tak?

Ja myślałem, że wy to jakaś elita, a tu nawet chyba nie żal jak wywalą.

Już czuję, że się jakiś mod zaraz do mnie przystawi i do opuszczenia jego domu zachęci.
17-02-2010 20:49 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>Jak Ciebie czytam, to myśle że on miał rację. Może dziwak, ale co on miał wspólnego z Lepperem?
>Lepper to drogi grodził. Leppera z Korwinem porównywać to cuś nie tak?
Pomyśl nad tym przed zaśnięciem zamiast paciorka.
>Ja myślałem, że wy to jakaś elita, a tu nawet chyba nie żal jak wywalą.
To płyń swoim prądem.
>Już czuję, że się jakiś mod zaraz do mnie przystawi i do opuszczenia jego domu zachęci.
Aś Ty strachliwy.
Kowalska (14008 punktów)
    Smith, nienawidzę Cię! Nienawidzę! Nienawidzę! Nienawidzę!

Cytat:
Piaskownica Kowala to wyżyny twórczego absurdu intelektualnego.


   Przez kilka chwil myślałam, że to o mnie. Zabrałeś mi całą radość. I nie wiem Smith czy się podniosę. Przecież absurd jest mój! Ja się odwołam. Bożydar! Zrób coś! Przecież ja Cię też denerwowałam! Nie zostawiaj mnie tak!!!
17-02-2010 16:40 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>     Smith, nienawidzę Cię! Nienawidzę! Nienawidzę! Nienawidzę!
>Cytat:
Piaskownica Kowala to wyżyny twórczego absurdu intelektualnego.

>    Przez kilka chwil myślałam, że to o mnie. Zabrałeś mi całą radość. I nie wiem Smith czy się podniosę. Przecież absurd jest mój! Ja się odwołam. Bożydar! Zrób coś! Przecież ja Cię też denerwowałam! Nie zostawiaj mnie tak!!!
Przecież to nie ja o wyżynach pisałem.
Jak założę o absurdzie to bądź spokojna.
Ten wątek jest o nizinach bezsensu.
Treściowo szpadelkowo-foremkowego w poszukiwaniu dziur do wywiercenia w nie swojej piaskownicy.
A Ty dałaś się nabrać na opinie "krytyka amatora" ?
Wstydź się Kowalska wstydź, nie wolno tak beztrosko wierzyć we wszystkie gópstwa.
obcy gatunek (907 punktów)
Szanowny Panie Bożydar !
W związku z tym, że tak ładnie Pan podkreśla i stara się przekonać pozostałych uczestników tego forum, jak szlachetną, troskliwą, mądrą i wspaniałą jest Pan osobą, która brzydzi się manipulacją, oszczerstwem itd., - to pomogę Panu, w tym, aby pozostali uczestnicy tego forum zauważyli te piękne przymioty i nie mieli wątpliwości, co do Pana osoby.
Na wstępie zacznę od wspaniałego Pana wątku o nazwie: Nieśmiała kontynuacja tematu z zamkniętego wątku. - czyli nawiązanie do wątku: Domagamy się prawa do nieskrępowanej krytyki moderatorów - a który został zablokowany podczas polemiki między mną ( manipulantem, oszczercą itd. ) a Panem ( szlachetną i wspaniałą osobą ) przez również okropną osobę w postaci: Pani Małgorzaty, która jest zarówno moderatorem, jak i prezesem Stowarzyszenia PSR.
W swoim wątku o nazwie: Nieśmiała kontynuacja tematu z zamkniętego wątku - jako człowiek szlachetny i chcący przedstawić poprawny obraz sytuacji, a brzydzący się manipulacją, oszczerstwem, prowokacją itd. - to za pomocą odpowiednich wybranych fragmentów przedstawił Pan ten poprawny obraz, który nie ma nic wspólnego z obrazem w krzywym zwierciadle. Cieszę się bardzo, że poświęcił mi Pan tam tyle czasu, wysuwając małą sugestię ( która oczywiście, nie ma nic wspólnego z sugerowaniem, manipulacją i oszczerstwem) , że czy mnie ktoś w ogóle zna, że mam podobny sposób pisania jak Pani Małgorzata, a już wypowiedź Pana, że wyglądało tak kuriozalnie, jakby Małgorzata pisała z konta Obcego Gatunku oraz, że to dopiero by był numer gdyby w wątku Tabisza o nazwie: " Aktywność" - sama siebie wychwalała. Oczywiście ta Pana wypowiedź nie jest żadną formą podważania wiarygodności mojej osoby, czy Pani Małgorzaty, nie jest forma sugerowania czegoś, co jest nieprawdą, czyli kłamstwem - a już z pewnością nie jest formą pewnej manipulacji - prawda? Mam pytanie, czy tak bardzo interesuje Pana moja osoba, że chce Pan otrzymać moje: C.V. ? - może jeszcze z podpisem Jego Eminencja Kardynał i pieczątką Watykanu? - czy taka wersja by zaspokoiła Pana ciekawość? Rozumiem, że ja, to mogę być nie ja, ale jestem zarazem Obcy Gatunek i Pani Małgorzata. Otóż stwierdzam z wielką przykrością, że to małe sugerowanie takiego obrazu w imię Pana szlachetności jest fałszywe.
Około miesiąca temu, byłem na spotkaniu grupy krakowskiej PSR. Na spotkaniu było trochę osób i szef krakowskiego oddziału. Ładnie przedstawiłem się imieniem i nazwiskiem. Udzieliłem też trochę informacji o swojej osobie. Parę rzeczy powiedziałem też tylko szefowi i komuś tam jeszcze. Stwierdzam również, że szef krakowskiego oddziału powiedział, ze jak są chętni do stowarzyszenia, to zaprasza - a ja wyraziłem chęć. Nawet wpłaciłem składkę członkowską : )
Widocznie z tego powodu jestem lizusem PSR. - ale chyba trudno, abym nie bronił w tym wypadku wizerunku prezesa PSR, czy Stowarzyszenia - prawda? : )
Mam nadzieję, że w tym momencie Pana poprawnie przedstawiany lub sugerowany obraz, co do mojej osoby i Pani Małgorzaty - pięknie pasuje i pokazuje te piękne przymioty Pana osoby. Oczywiście, ze może się Pan tłumaczyć, że skąd Pan miał wiedzieć - problem w tym, że po Pana pięknym wątku, to nie jest usprawiedliwienie.
C.D.N. ( za chwilę )
obcy gatunek (907 punktów)
Pomimo, że już trochę wiadomo, że ja, to ja, a nie Pani Małgorzata, i styl pisania odpada, to idąc Pana śladem, mogę zastanowić się, czy Bożydar, to nie przypadkiem Jacek Tabisz. Pisać z dwóch różnych komputerów też można, bo przecież są osoby, które mają dwa komputery - a może jesteście przyjaciółmi i spotykacie się razem na kawie - prawda? A czy ktoś zna, w ogóle kim jest: Bożydar?
W zasadzie, to ja też mogę powiedzieć, że ma Pan podobny styl zachowania i pisania, jak Jacek Tabisz. Nawet używacie podobnych zwrotów. W ramach tego, proponuję porównać zwrot, który, do tej pory spotkałem, tylko u Ciebie i u Jacka Tabisz.
Zwrot, znajduje się w wątku " Tabu " i jest zawarty w wypowiedzi Jacka Tabisz, na moje przeprosiny: "... nie miałem wrażenie..."
Podobny zwrot, użyłeś również Ty, w wypowiedzi do Awitu, w wątku o nazwie: Domagamy się prawa do nieskrępowanej krytyki moderatorów " - jest zawarty w twoim wpisie z 13.02.2010.
Dotyczy, to wypowiedzi,o godzinie 22.20, a brzmi: "...nie mam wrażenia Awitu, że masz mi coś istotnego do powiedzenia " ( mam zwichrowaną psychikę i jakoś tak, czasem pozostają w tej mojej głupiej główce, pewne charakterystyczne zwroty ).
Oczywiście, ja nic innym użytkownikom, nie sugeruję, o tak sobie rozważam, w imię Twojej szlachetności i Twojego sposobu myślenia. Ciekawe jest również, że założyłeś ten wątek, po konflikcie z Jackiem Tabisz. Ciekawe jest również, że kiedy zaczęliśmy rozmawiać, to zacząłeś z miejsca robić sugestie i nawiązywać mnie do Małgorzaty, do sytuacji z Jackiem Tabiszem. Rozumiem, to tylko dziwne zbiegi okoliczności.
W końcu, można snuć różne teorie, biorąc przykład z Ciebie, jako osoby, która nic nie sugeruje itd., - a jest za poprawnym przedstawieniem danego obrazu, prawda?
Oczywiście, nie robi to złej atmosfery itd.? - pewnie też, nie jest sugerowaniem czegoś, co może wyrządzić innym krzywdę? - to tylko obrazy Twojej szlachetności i Twoich przymiotów - prawda?
C.D.N.
obcy gatunek (907 punktów)
Odnosząc się, do Pana wątku o nazwie: Nieśmiała kontynuacja tematu z zamkniętego wątku - stwierdzam, że jest to tekst w którym zamieszczono wybrane fragmenty z różnych wpisów, a tak zestawione, że zmieniają przedstawianą sytuację, przedstawiając zakłamany obraz.
Rozumiem, że aby nie manipulować, wybrał Pan najbardziej odpowiednie fragmenty i odpowiednio połączył w całość, celem uzyskania tego jedynego poprawnego obrazu sytuacji.
Wobec tego, dorzucę parę słów od siebie. Zapomniał Pan lub przeoczył, że zaproponowałem konkretną i precyzyjną rozmowę: pytanie i odpowiedź. Wyraził Pan zgodę i zaproponował abym Panu ufał.
Zadałem trzy proste pytania. Natomiast dziwię się, że Pan jako osoba, która tak analizuje wypowiedzi i proponuje innym porównywać, nie potrafi rozróżniać, w pewnych sytuacjach zdań oznajmujących, od zdań przypuszczających. Odrębną sprawą jest kwestia poprawnego wyrażania się, przy określaniu pewnych sytuacji itd.
Stwierdzenie w tym aspekcie, że dana osoba zwraca uwagę, na tego typu błędy, jest oszczerstwem czy manipulacją, jest absurdalne, a przy okazji nasuwa ciekawe spostrzeżenia, a mianowicie, jak taka osoba, jak Pan, która dokładnie analizuje i porównuje wypowiedzi innych - sugerując nawet innym, że ja, to mogę być i zarazem Pani Małgorzata, to nie ma problemu z odpowiednim zestawianiem wyrwanych fragmentów w całość, nie potrafi rozróżniać zdań oznajmujących od przypuszczających, ale potrafi przeinaczać wypowiedzi innych, przedstawiając, jako prawdę.
Zwracam Panu, jeszcze raz uwagę, że zwrot: domagamy się - jest liczbą mnogą.
Zadałem Panu, wcześnie trzy pytania. Jedno dotyczyło, że zapytałem się, czy rozmawiam z osobą, która występuje w swoim imieniu, czy też grupy osób ( jakiej udzielił Pan odpowiedzi i jak, to wyglądało, to można zobaczyć w tym pięknym wątku, na temat domagania się ).
Stwierdził Pan również, że użył Pan formy mnogiej, bo myślał, że uzyska poparcie - a więc, ja stwierdziłem, że w ten sposób, to ja też mogę myśleć różne rzeczy. Według mnie, to jeżeli składa się jakąś petycję w formie: domagamy się - to na początek zbiera się podpisy, a potem się zamieszcza lub dostarcza adresatowi.
Zabawna jest sytuacja, kiedy bym przykładowo, złożył jakąś petycję w formie: domagamy się - a potem, bym powiedział, że teraz poczekam, kto mnie poprze i upoważni, bo myślałem o tym ( czy to myślenie też jest w tym stylu, że ja i Pani Małgorzata, to ta sama osoba? ), że uzyskam poparcie.
Przy takiej opcji, to ewentualnie poprawnie, by było: Kto z użytkowników forum, jest za wymienionymi zmianami, odnośnie funkcjonowania portalu ( to tak przykładowo ).
Wobec tego, że skoro po moim pytaniu, odpowiedział Pan , że rozmawia tylko w swoim imieniu itd., to używanie w petycji określenia: domagamy się - jest prawdą czy nie?
Zapomniał Pan, w swoich zlepionych fragmentach umieścić, że zaproponowałem, aby podał Pan te osoby, aby uwiarygodnić swoją wypowiedź, ale Pan zaczął wyrażać swoje oburzenie, twierdząc, że inni zachowują się obrzydliwie, że są oszczerstwa i manipulacja.
Wydaje mi się, że trudno dziwić się w tym przypadku Pani Małgorzacie, że jej reakcja była taka, jaka była. Zresztą Pan świetnie, wykazał, jak obca jest Panu: manipulacja, oszczerstwo, prowokacja itd. - czego doskonałym dowodem, jest wątek: Nieśmiała kontynuacja z zamkniętego wątku.
W związku z tym, że został Pan zablokowany na stałe, ja również kończę, odnoszenie się do Pana wspaniałych wypowiedzi, czy tekstu stworzonego z wybranych fragmentów.
Natomiast, straszenie sądem, jest śmieszne - czy to objaw histerii?, czy czegoś innego?
Według mnie, krótkie i ogólne moje odniesienie do Pana twórczości, w wystarczający sposób, pokazuje piękne przymioty, które charakteryzują Pana osobę.
Zapewniam, że dokładniejsza analiza, Pana wypowiedzi, przedstawia dużo piękniejszy obraz - ale nie widzę powodu kontynuacji.
aspagnito (538 punktów)
(zablokowany)
Powiem tyle:
Podstawowy wątek i błąd Dawkinsa - albo kochasz nienawidzieć, albo nienawidzisz kochać. Środka nie ma, bo ambiwalencja psychotyczna objawia się przy miłości do miłości i nienawiści do nienawiści.
Oczywiście wysublimowana kłótnia poraz pierwszy ma szansę wnieść coś konstruktywnego.. i oto chodzi. Jak rzucamy grochem o ścianę.. to przynajmniej w kupie. Od takiej krytyki, jak na tym forum (i cieszyć się z tego trzeba) można w dialog wprowadzić pewną wartość.. więc cieszcie się wszyscy z tego, że Hitler gazował, a papież palił na stosie. Jeśli komuś nie wsmak to, że go od tych komentarzy dupa boli.. to na "kiego licha" tu wogóle zdanie zabiera?
Może to komuś potrzebne.. bo siedzi w domu sam i przynajmniej "jak się popieprzy, to się polepszy"
aspagnito (538 punktów)
(zablokowany)
Pierwsze primo: Intuicja
Drugie primo: Co się stało, to się stać musiało
Secundo: Malum est talis potens qualis eius causae timor - Się boisz zrobić coś złego, to się na pewno coś jeszcze gorszego się stanie.

Nie dziwota dlaczego wszyscy lgną do najzacieklejszych krytyków. Jak dostaną z buta, to jeszcze usłyszą coś na odchodne. I tu jest prawdziwa wartość. Brać coś na pewnik? A co konkretnie, bo tak ogólnie i nieszczególnie to ja się już nasłuchałem i jak się nauczyłem czytać drugie dno, to już mnie z tego leczyć musieli.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365