Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zaproszenie na odczyt autorski książki "Fizyka życia"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
15-06-2010 15:07Szczepanik (821 punktów)Zaproszenie na odczyt autorski książki "Fizyka życia"
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zaprasza na odczyt autorski książki "Fizyka życia" organizowany w ramach Kawiarni Filozoficznej PSR, który to odbędzie się 16 czerwca 2010 (środa) o godzinie 18:00 w księgarnio-kawiarni Tarabuk (Browarna 6 Warszawa).
Książka jest monografią dotycząca życia, które w ujęciu autora stanowi *GRĘ O ZASOBY*. Książka w sposób możliwie ścisły opisuje reguły i cele tej gry, a autor często do wytłumaczenia opisywanych mechanizmów wykorzystuje narzędzia matematyczne np teorię gier, teorię stabilności...

Zapraszamy serdecznie
Naprawdę warto
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

TyDraniu (6569 punktów)
>Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zaprasza na odczyt autorski książki "Fizyka życia"

Kto jest autorem?
Szczepanik (821 punktów)
>>Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zaprasza na odczyt autorski książki "Fizyka życia"
>Kto jest autorem?
>

Autorem jest Jan Kubań.

Pozdrawiam
Jarek
TyDraniu (6569 punktów)
>>>Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zaprasza na odczyt autorski książki "Fizyka życia"
>>Kto jest autorem?
>>
>Autorem jest Jan Kubań.

To dziwne, wszystkie strony internetowe wymieniające tę książkę twierdzą, że autorem jest John Freeslow, a Jan Kubań jest wydawcą.

[Edit] Ach, to pseudonim. Cofam pytanie.
webmaster (moderator)
Dla tych którzy nie mogą, gdzie można książkę nabyć?
Szczepanik (821 punktów)
>Dla tych którzy nie mogą, gdzie można książkę nabyć?
>
www.fizykazycia.pl

Pozdrawiam
Jarek
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Czekam na egzemplarz recenzencki tej książki, a że jeszcze jej nie czytałem, więc nie chcę się o niej wypowiadać, ale zaniepokoiło mnie natomiast co innego w jej kontekście. W blogu sceptycznym ukazała się jej niepochlebna recenzja:
mlodyfizyk(*)nzja-ksiazki-Fizyka-zycia.html
W odpowiedzi na nią napisałeś coś, co nie zachęca do udziału w spotkaniach kawiarni racjonalistycznej pracowników naukowych:
Cytat:
To że autor nie ma prof przed nazwiskiem nic nie znaczy. Osobiście organizuje filozoficzne spotkania racjonalistyczne, na które często przychodzą przeróżnej maści prof i dok i muszę przyznać, że większość z nich nie jest wstanie przyjąć zanegowania ich teorii choćby wywieść z niej sprzeczność, a wartość informacyjna jaką wprowadzają do dyskusji jest najczęściej bardzo nikła.

Myślę, że niedobrze by się stało, gdyby spotkania racjonalistyczne wiązały się z jakąś niechęcią do akademickiej nauki...
Szczepanik (821 punktów)
>Czekam na egzemplarz recenzencki tej książki, a że jeszcze jej nie czytałem, więc nie chcę się o niej wypowiadać, ale zaniepokoiło mnie natomiast co innego w jej kontekście. W blogu sceptycznym ukazała się jej niepochlebna recenzja:
>mlodyfizyk(*)nzja-ksiazki-Fizyka-zycia.html
>W odpowiedzi na nią napisałeś coś, co nie zachęca do udziału w spotkaniach kawiarni racjonalistycznej pracowników naukowych:
> Cytat:
To że autor nie ma prof przed nazwiskiem nic nie znaczy. Osobiście organizuje filozoficzne spotkania racjonalistyczne, na które często przychodzą przeróżnej maści prof i dok i muszę przyznać, że większość z nich nie jest wstanie przyjąć zanegowania ich teorii choćby wywieść z niej sprzeczność, a wartość informacyjna jaką wprowadzają do dyskusji jest najczęściej bardzo nikła.

>Myślę, że niedobrze by się stało, gdyby spotkania racjonalistyczne wiązały się z jakąś niechęcią do akademickiej nauki...
>

Masz rację nieco się rozpędziłem.
Pan Stanisław np zawsze wiele wnosi do dyskusji.
Faktem jest, że były też negatywne przypadki, ale każdemu może zdarzyć się gorszy dzień.

Tak czy inaczej przepraszam wszystkich, których mogło to urazić.
Mój stosunek do nauki był i zawsze będzie więcej niż pozytywny.

Pozdrawiam
Jarek
placownik (17853 punktów)

   Wiewiórki doniosły mi, że PSR nie jest organizatorem tego "eventu" i nie firmuje go swoją nazwą.

   Chwała Bogu!

   Wątek zamykam.


Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365