Racjonalista - Strona głównaDo treści
Raport "otwarcia"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Projekty BOINC
NapisanoAutorTytuł
12-04-2006 23:28Celecrin (11895 punktów)Raport "otwarcia"
Społeczność projektu BOINC na "Racjonaliście", doczekała się wreszcie swojego FORUM. Dziękujemy adminom!
Mam nadzieję, że będziemy mieli ze sobą lepszy kontakt.
Możecie tutaj zadawać wszelkie pytania i wymieniać się nowinkami.
Na początek garść informacji o niektórych projektach.
Einstein@Home
Nasza perełka
Liczba członków: 34
Liczba członków aktywnych: 22
Miejsce w Polsce (Total Credit): 14
Recent Average Credit (RAC): 2,717 i jest TRZECI wynik w POLSCE!
LHC@Home
Liczba członków: 25
Aktywnych: 10
Miejsce w Polsce: 26 (TC)
RAC: 48 Dziesiątre miejsce.
SETI@Home
Liczba członków: 18
Liczba członków aktywnych: 6
Miejsce w Polsce (Total Credit): 181
RAC: 155 ; 75 miejsce
Jesteśmy młodym zespołem, dlatego ważniejsze są wyniki bierżące (RAC). Im starszy projekt, tym dalej będziemy w wynikach ogólnych.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

aries
Jeeeezzzz, my tu siwiejemy, a mlodziez sie bierze za ODNOWE.
/Pewnie sa tacy co sie oblizuje na dzwiek nazwy Odnowa../
A gwoli scislosci : tylko na prawdzie faktow i racjonalnym mysleniu pojdziecie do przodu.Zadnych kompromisow .
Marcin Klapczyński (3149 punktów)
Przypominamy, że linki do każdego z projektów znajdują się na każdej stronie z nowinką naukową - wystarczy kliknąć na baner, zaś szczegóły dołączenia do projektu można przeczytać w artykuleFizyk kwantowy w kapciach, czyli o wielkiej nauce w domowym zaciszu - www.racjonalista.pl/kk.php/s,4620

Statystyki projektów BOINC śledzić można na stronie BOINCstats - www.boincstats.com

Oto dane dotyczące pozostałych teamów:

ClimatePrediction - program nie był opisany w artykule promującym. Projekt służy do przewidzenia globalnego klimatu w 21 wieku, w celu lepszego prognozowania zmian pogody. Gorąco zachęcam do wsparcia! Całkiem efektowny wygaszacz

Liczba członków aktywnych / wszystkich: 4/6
Total credit: 16,077.22 / 34 miejsce w Polsce
RAC: 331.73 / 8 miejsce w Polsce

Predictor@home

Liczba członków aktywnych / wszystkich: 17/21
Total credit: 39,808.45 / 13 miejsce w Polsce
RAC: 569.31 / 5 miejsce w Polsce

Rosetta@home

Liczba członków aktywnych / wszystkich: 12/18
Total credit: 18,122.94 / 8 miejsce w Polsce
Recent average credit 439.79 / 5 miejsce w Polsce

Reasumując: Dobra robota i oby tak dalej!

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.


When pigs fly...
Volrath (3440 punktów)
A może by tak coś takiego zamieścić w widocznym miejscu:


(boinc.mund(*)tats.php?userID=6444&trans=off)

Lub:

(www.boincstats.com/signature/team_56761.gif)

Albo inne podobne (jest w czym wybierać).
Marcin Klapczyński (3149 punktów)
>A może by tak coś takiego zamieścić w widocznym miejscu:
>
>(boinc.mund(*)tats.php?userID=6444&trans=off)
>Albo inne podobne (jest w czym wybierać).
>
Skontaktuj się z Michałem - lp.atsilanojcar@okim
Do nowinek lepiej już nie pchać, może dałoby się wcisnąć taki aplet na samej górze forum BOINC? Za kazdym razem gdyby ktos zagladal do tego dzialu, byloby widac statystyki... Nie wiem czy to bedzie mozliwe technicznie, ale warto zapytac.

When pigs fly...
Marcin Klapczyński (3149 punktów)
Nie do konca czaję co oznacza tutaj 'Rank' wyrażony w procentach? Wydajność do całości projektów?

When pigs fly...
Volrath (3440 punktów)
To jest od ilu procent drużyn na świecie jesteśmy lepsi.
Fidel (4130 punktów)
Cześć.
Cieszę się strasznie , że mamy wreszcie forum dla naszych zespołów. Na razie tyle...bo brak mi ostatnio czasu.
Pozdrwiam

"Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często;
tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często."

Giordano Bruno
Marcin Klapczyński (3149 punktów)
Fidel,
Czy jako założyciel teamów na Predictorze, Einsteinie, LHC i Seti, możesz rozesłać info do uczestników o tym forum? Adresy są w 'management options'. Ja poinformowałem wszystkich z Rosetty i Climate.
Pozdrawiam


When pigs fly...
Fidel (4130 punktów)
Oczywiście powiadomię wszystkich uczestników w projektach w których jestem założycielem naszych zespołów, o tym że jest już forum. Wysmaruję może też kilka słów motywacji . I jak sugeruje Grzesiek wspomnę o dopalaczach do Einstein-a, które dają znakomite efekty.

"Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często;
tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często."

Giordano Bruno
Celecrin (11895 punktów)
Cześć.
Właśnie Tomku, mamy "małą wydajność", w Einstein@Home na 34 osoby aktywnych jest tak naprawdę ze 12. Trzeba też ludziom uświadomić, że można przeliczać 3 razy szybciej, bo tylko we trzech to robimy, jak narazie

Lacho calad, drego morn
scorp
>Na początek garść informacji o niektórych projektach.
>Einstein@Home
>LHC@Home
>SETI@Home
A predictor@home ?
Fidel (4130 punktów)
>A predictor@home ?
Nieco niżej Marcin podsumował.


"Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często;
tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często."

Giordano Bruno
Celecrin (11895 punktów)
Przepraszamy, że tak rozbiliśmy, ale Marcin Klapczyński jest, po prostu, założycielem zespołów w tych programach.
Sam zaproponował podział
To trochę inne ujęcie niż w statystykach BOINC, ważne przecież, jak wysoko jesteśmy w Polsce. Myślę, że 3 miejsce jest godne(a nie jakieś 375 czy 400).

Lacho calad, drego morn

Wróć do listy wątków działu Projekty BOINC

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365