Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zagadka ogrodnicza.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-06-2006 22:57Volrath (3440 punktów)Zagadka ogrodnicza.
Może to nie najlepsze forum do zadania pytania, ale jednak napiszę.
Ostatnio na Allegro kupiłem nasionka esdemibium gyrans. Pech chciał, że zostałem oszukany. To co wyrosło wcale esdemibium gyrans nie przypomina.
Problem polega na tym co to jest...
Zdjecie 1 Zdjecie 2 Zdjecie 3
Tak, podejrzewam że to jakaś odmiana konopii.
Ale czy jest to konopia indyjska, tak zwana marihuana, czy też może konopia przemysłowa? A może coś jeszcze innego?
A przy okazji: jaki jest wasz stosunek do uprawiania konopii indyjskich i ich używania?
P.S. Nie używam narkotyków, nie sprzedaję ich i nie uprawiam (a jeśli należę do grona uprawiających marihuanę, to chwilowo i z przypadku - zamiast nasion "tańczącej roślinki" dostałem nasiona czegoś innego, a że się nie znam, to zorientowałem się jak już trochę wyrosło).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kasper (153 punktów)
>Tak, podejrzewam że to jakaś odmiana konopii.

Bez wątpienia jest to konopia indyjska.

>Ale czy jest to konopia indyjska, tak zwana marihuana, czy
>też może konopia przemysłowa?

Według mnie jest to konopia przemysłowa. Ale "specjalistą" nie jestem

>A przy okazji: jaki jest wasz stosunek do uprawiania
>konopii indyjskich i ich używania?

Mnie osobiście ten temat nie dotyczy (nie uprawiam i nie używam), ale nie przeszkadza mi uprawianie konopi czy korzystanie z jej dobrodziejstw przez innych.

A tak na marginesie. Trzeba przyznać, ze oszust wykazał się poczuciem humoru

Pozdr. i życzę powodzenia w dalszej uprawie
Cfaniak
Moim zdaniem jest to odmiana konopii ale nie stwierdze czy jest to przemyslowka czy nie. Chcialbym rownierz dodac ze wyglada na bardzo slaba i jezeli masz zamiar ja hodowac to daj jej wiecej swiatla i nie podlewaj za czesto. jak cos to moje gg 606573
Volrath (3440 punktów)
Ona, co dziwne, zaczyna opadać (więdnąć) jak nie jest odpowiednio często podlewana.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365