Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pomóżcie !!!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
04-09-2006 10:30MarcinPomóżcie !!!
Witam!
Od jakiegos czasu "ciagnie" mnie zeby wdrazyc sie troche w ta piekna nauke jaka jest filozofia. Ale prawde mowiac nie wiem od czego mam zaczac...
Czy mozecie poradzic od jakich pozycji ksiazkowych, jakich dziel i jakich filozofow powinienem zaczac??
Bede bardzo wdzieczny za pomoc

sceptyżaba (279 punktów)

>Czy mozecie poradzic od jakich pozycji ksiazkowych, jakich
>dziel i jakich filozofow powinienem zaczac??
>Bede bardzo wdzieczny za pomoc
Najpewniej zależy to od wiedzy z dziedziny filozofii, którą już posiadasz. Poszukaj książek, które są kompendium informacji o filozofach i ich filozofii, i wybierz za cel to, co Ci będzie najlepiej odpowiadać.
Albo te telewizyjne mini wykłady, co były o 19.30 na programie 2TP prowadzone przez tego znanego, jak on się nazywał, polskiego filozofa o maxi sprawach. Pewnie można je ściągnąć z netu. Jak to się nazywało? (Przy okazji widać jak wierzący filozof traktuje sprawy bytu/niebytu boga)
Pozdrawiam
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
Witam.
Radziłbym zacząć od "Historii filozofii" Tatarkiewicza (trzytomowej).
Reszta przyjdzie sama.
A ten program telewizyjny, to zapewne "O co pytają nas wielcy filozofowie?" - cykl wykładów prof. Leszka Kołakowskiego. Poszukaj na stronie TVP; wiem, że wydali go też na CD.
Również polecam.

Pozdrowienia.

fides ex necessitate esse non debet
dajmonion (3663 punktów)
Prędzej czy poźniej będziesz musiał sięgnąć do tekstów źródłowych, ale zanim to nastąpi to przeczytaj kilka wstępów: Kai Nielsen "Wstęp do filozofii", a potem koniecznie "Zagadnienia i kierunki filozofii" Ajdukiewicza.

dajmonion
smakus (10 punktów)
czytaj Lema bo Lem jest gut, łohoho dawno tu nie byłem i wywaliło mi konto a se nawet napunktowałem(101) i reklamy daliście łohoho, pisze bardziej coby wypróbować neue konto, czy centrum dobrych mediów nie grozi wolności słowa?

Ich hasse PIS und LPR

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365