Witam serdecznie. Mam zamiar wykonać teleskop z lustrem głównym o średnicy 25cm. Czy jest to dobre posunięcie, gdyż wcześiej nie wykonałem żadnego teleskopu. Czy nie jest to "wyrywanie się z motyką na Słońce? I czy sam zapał i chęci wystarczą. Mam jeszcze pytanie odnośnie proszków do polerowania i szlifowania. Wysłałem maila do firmy viperalass z zapytaniem jakie proszki są niezbędne do wykonania zwierciadła. Oni mi odpisali: "sa dostepne dwa rodzaje proszków: Karborund (czarny) to węglik krzemu, oraz elektrokorund lub korund (biały lub szarawy) tlenek glinu. Zdecydowanie lepszy jest karborund.Zatem potrzebuje Pan proszku 40, 100, 250, 500 i 1000." Nic nie wspomnieli o tlenku cezu w dodatku. Czy jest on niezbędny a może jeszcze jakiś inny proszek został tu pominięty. Proszę odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Krzysiek Bielak.
|