Przygotowuję się do pisania pracy licencjackiej na temat "Ateista w szkole". Z racji profilu kształcenia problem winien być potraktowany z płaszczyzny pedagogicznej. W pracy powinien znaleźć się opis wzajemnych relacji tj. ateista- rówieśnicy- co na nie wpływa, mechanizm powstawania uprzedzeń itp. Sam nie wiem- zawartość pracy jest jeszcze ruchoma kwestią. Właściwa część postu- poszukuję pozycji godnych przeczytania i przedstawienia w ewntualnej bibliografii. Z pozycji dostępnych na Racjonaliście zanotowałem: - pod red. prof. Marii Szyszkowskiej - " O braku wolności światopoglądowej w Polsce" - pod red. Haliny Wiśniewskiej- "Religia i laicyzacja. Materiały do studiowania zagadnień światopoglądowych i naukowego ateizmu". Warto? A, ta ostatnia pozycja niedostępna  Dziękuję za każdy odzew. |