Racjonalista - Strona głównaDo treści
UFO/ nie UFO

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
12-01-2007 22:54bleble (5585 punktów)UFO/ nie UFO
Co sądzicie na temat UFO i piktogramów, które pozostawiają??????????
Otóż jeśli chodzi o mnie to mieszkam bardzo blisko Wylatowa (jakby ktoś nie wiedział to jest to miejscowość, którą czesto odwiedzają "UFO-ludki"). Sama widziałam jasną kulę (zresztą dużo moich znajomych też ją wielokrotnie widywało) kilka lat temu, więc nikt mi nie wmówi, że tego nie ma. Każdy piktogram jest profesjonalny i nie ma połamanego zboża, tylko są zgięte w 'kolankach' (czego nie może zrobić człowiek).
Mam na ten temat wiele teorii, ale nie wiem która jest prawdziwa i chyba za szybko się nie dowiem.
I teoria- najpopularniejsza: jest to życie z kosmosu, z odległej planety, które chce zbadać naszą cywilizacje nie wiadomo w jakich celach, (ale wiem że nie możemy przypuszczać, że jesteśmy sami w tak wielkim Wszechświcie), (jest kilka dowodów na ich istnienie, a w ostatnim roku nawet nasi drodzy koledzy zajmujący się tym dostali od nich odpowiedź rysunkową, ale nie wiem dokładnie jak oni się porozumiewali, chyba polegało to na jakiś sygnałach), (a może ludzie z innego wymiaru?)
II teoria- mniej popularna: są to naturalne siły krążące wokół Ziemi, które swoim naturalnym systemem napromieniowują rośliny, czego skutkiem jest ich zaginanie się i tworzenie tych niesamowitych kształtów.
Może Wy macie jakąś ciekawą i realną teorie? Co o tym sądzicie?
Pozdrowioneczka, zostawiajcie wypowiedzi...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sir Valeq (379 punktów)
>I teoria- najpopularniejsza:

A czy Ty byś tak zrobiła, będąc ufoludkiem o wyjątkowo zaawansowanej technologii i chcącym zbadać inną, jeszcze raczkującą w zaawansowaniu technologicznym, cywilizację bez chęci ujawniania się? Wydaje mi się, że gdyby chcieli być niewidoczni, to tacy by byli. Historie o gościach z kosmosu wymyślono dopiero, kiedy pojawiły się przypuszczenia, że możemy nie być sami. Kilka wieków temu jakoś nikt o ufoludkach nie myślał, choć mogli, kiedy np. jakiś Europejczyk ujrzał piramidy. Wtedy to była robota bogów, a teraz wciska się w to miejsce zielone ludziki.

>II teoria- mniej popularna:

Pierwsze słyszę. Myślę, że taka "energia", która oddziaływuje tylko i wyłącznie na zboża, tylko i wyłącznie w "cywilizowanych" krajach oraz tylko i wyłącznie w bliskich okolicach domostw byłaby conajmniej... cóż... niewiarygodna.


---------
"We cannot all be masters." - William Shakespeare
artofcreation.strefa.pl
Volrath (3440 punktów)
Taak...

Bardzo zaawansowane ufoludki z odległej planety namęczyły się by przebyć lata świetlne (a możliwe, że ich tysiące lub miliony - prawdopodobnie bez prędkości "nadświetlnych", nie ma przesłanek za tym, że coś takiego jest możliwe przy użyciu dostępnych we wszechświecie energii) i zbadać Ziemię (dziwne, że w ogóle na nią trafiły - prawdopodobieństwo jest wyjątkowo niskie, niższe niż przy szukaniu igły w stogu siana), a jak dotarły na miejsce, to do reszty pogłupiały i robią sobie od czasu do czasu wzorki w zbożu.

Jasne.

Wzorki do nawigacji służą? Taak, na pewno - tak zaawansowani kosmici, a potrzebują uginać zboże do nawigacji... Jasne. Pomysł równie ciekawy, co ten w "Znakach" (zaawansowani kosmici przy całej swej technologii nie potrafią poradzić sobie z zwykłymi drzwiami).
Piotr Patucha (2279 punktów)
Witaj Zbyszku,

Z relacji świadków naocznych wynika, że byli porywani w celach seksualnych. Widocznie kosmici uwielbiają seks z ziemianami, a zbożowe znaki to jakiś rodzaj rekompensaty dla "poszkodowanych". W końcu dzięki znakom stają się obiektami powszechnego zainteresowania. Nasi słowiańscy przodkowie bali się wilkołaków i gromowładnego Peruna, natomiast współcześni kosmitów, robotów i superkomputerów, które przejmują nad nimi kontrolę. Wiem, że istnieją strony poświęcone owej kwestii(są ich setki); mają zazwyczaj bogatą szatę graficzną i zawierają teksty, których problematyka obraca się zwykle wokół nowoczesnych technologii oraz międzygalaktycznych romansów. Porządne opracowania naukowe zdarzają się nieczęsto. Cóż istnienia ufoludków nikt jeszcze nie udokumentował, a większość ludzi koncetruje swoją uwagę na zagadnieniach erotycznych. Widocznie lubią podkręcać sobie samopoczucie, sterując (w mózgu) ilością neurotransmiterów. Ach ci ludzie.....

Pozdrawiam.
bleble (5585 punktów)
Jeśli chodz o Znaki to przecież w każdym filmie jest fikcja.
A jeżeli chodzi o badanie Ziemi to już bardzo dawno temu ludzie widzieli na niebie różne dziwne objekty, jednak nie potrafiąc ocenić co to jest traktowali to jak znak od Boga. Jest na to wiele dowodów, chociażby rysunki na ścianach...
Myśle, że mogą chcieć badać ludzi i ich reakcję, ale przecież nie jesteśmy w stanie dokładnie określić ich celów jeżeli są cywilizacją dużo inteligętniejszą niż my. Jednak jeżeli jest to I teoria to z pewnością nie jest to przypadek, że nas znaleźli, przecież taka cywilizacja jest/byłaby dużo bardziej obeznana w kosmosie niż my.
Sir Valeq (379 punktów)
> Jednak jeżeli jest to I teoria to z pewnością nie jest to przypadek, że nas znaleźli, przecież taka cywilizacja jest/byłaby dużo bardziej obeznana w kosmosie niż my.

No tak, bo przecież na pewno rozpracowali już M-teorię i wiedzą wszystko o tym Wszechświecie.


---------
"We cannot all be masters." - William Shakespeare
artofcreation.strefa.pl
Kurylas Bartlomiej (87 punktów)
kiedyś przeczytałem lub usłyszałem dwie bardzo mądre kwestie na tema istnienia cywilizacji pozaziemskich:

I)
Trzeba być skrajnym egoistą, żeby założyć że w czymś tak ogromnym (o ile nie nieskończonym) jak Wszechświat, zakładać, że jesteśmy sami. Możemy być pewni, że jest ktoś (coś) jeszcze...

II)
Wszechświat to tak jakby książka telefoniczna, a my jesteśmy jak małe dzieci - nie potrafimy czytać i korzystać z telefonu, ale to nie oznacza, że kto inny nie potrafi...

generalnie zgadzam się z nimi, to że nie mamy dowodu bezpośredniego na istnienie cywilizacji pozaziemskich nie oznacza wcale że ich nie ma. racjonalnie przeliczając szansę że jesteśmy sami we Wszechświecie otrzymujemy wynik zbliżony do zera, obliczając prawdopodobieństwo istnienia kogoś (czegoś) poza nami biorąc pod uwagę rozmiar i liczbę planet dochodzimy do pewności że ktoś (coś) jest oprócz nas

...żyj tak, by umierając, nie powiedzieć, że nie potrafiłeś żyć...
Graba (138 punktów)


troche sie czuje, jakbym mial zaczac rozmawiac z katolikiem na temat wiary

otóż...
Wszystko zaczeło sie w Roswell (niewiem ktory to byl rok).
"Cos" rozbilo sie blisko farmy jednego amerykanca, ktory nie wiedzial "co to do cholery jest"
Armia wyslala szybko swoich ludzi w to miejsce, aby posprzątac. US Army szybko powiedzialo gazetom, ze byl to "statek UFO", co amerykanskie media szybko podchwycily. Pare godzin pozniej armia objasnila, ze byl to tylko balon meteorologiczny - gazety napisaly sprostowanie, ale niewiele ludzi w to uwierzylo, i tak praktycznie zaczela sie "ufo-mania".

a teraz troche wyjasnien:
Malo, kto wie, ze rząd amerykanski wydal (w 1999 roku bodajże) ksiazke na temat tamtych wydarzen z Roswell...

Pisze w niej, ze w tamtych czasach (pamietajmy, ze USA i ZSRR nie mialo najlepszych stosunkow...) armia usa na pustyni w Nevadzie robilo testy tajnych broni przeciwko ruskom - a dokladniej sprawdzali, jak dzialaja ich nowe "spadochrony orbitalne" (czy jakos tak) - spadochrony, ktore zostawaly spuszczane z wysokosci parudziesieciu-parunastu km z manekinami na pokladach (mialy sluzyc w przyszlosci do zrzucania amerykanskich szpiegow nad ZSRR - z wyskosci ktorych radary nie mogly wylapac, ze dzieje sie cos nie teges).
Na farme tego amerykanina spadl wlasnie taki spadochron z manekinem - rząd nie chcial pokazac, ze testuje nowe tajne bronie dlatego szybko zmyslil, historyjke ze statkiem UFO - po paru godzinach od katastrofy, albo ktos "z góry" odwołał to wiedzac, ze ktos z jego podwladnych ma wybujałą wyobraznie i myslal, ze ruski w to nie uwierza, albo poprostu wiedzieli, ze to moze spowodowac szał w spoleczenstwie (co zresztą sie stało) - dlatego odwolali UFO i wstawili balon meteorologiczny.
Poszukiwacze sensacjii szybko podchwycily temat i uznaly, ze rząd ich okłamuje co do rozbitego statku UFO (rząd ich oklamywal, ale ukrywal - nie statek, a tajny projekt wojskowy)

To tak w wieeeelkim skrocie.

Osobiscie uwazam, ze UFO na ziemi nie istnieje - mozliwe, ze nie istnieje nawet w naszej galaktyce - ale w innych galaktykach, ktore znajduja sie obok naszych - wsio jest mozliwe

Dlatego podkreslam
UFO: ziemia -> NIE
UFO: odlegle planety, galaktyki itp. -> TAK

dodam jeszcze, ze UFO nie musi byc inteligentne w moim mniemaniu - wystarczy mi prosty organizm, ktory staje sie automatycznie ciekawym okazem do badań

Co do ziemskich ufo jestem bardzo sceptyczny - tak samo jak do wiary, samozapłonów, wielkich teorii spiskowych (w szczegolnosci tych z WTC xP) itd. itp.

czysty sceptyk ze mnie

pzdr
bleble (5585 punktów)
No to jak w takim razie wyjaśnisz okręgi na polach w wielu miejscowościach, chociażby w Wyalatowie (mieszkam niedaleko) oraz tą jasną kulę, którą widziało w tych okolicach sporo ludzi min.: JA i moi znajomi... Podkreślam, tego nie mogł zrobić człowiek ani żadna maszyna, która jest stworzona przez ludzi, poniewaz wiele osób już to próbowało i jakoś nikomu nie wyszło... Te okręgi są zrobione bardzo precyzyjnie: zawsze zboże jest położone w jedną stronę, a "kolanka" i łodygi nie są połamane.
Wpadnij kiedyś do Wylatowa (kuj.-pom.) to sam zobaczysz.
Graba (138 punktów)
>No to jak w takim razie wyjaśnisz okręgi na polach w wielu miejscowościach, chociażby w Wyalatowie (mieszkam niedaleko) oraz tą jasną kulę, którą widziało w tych okolicach sporo ludzi min.: JA i moi znajomi... Podkreślam, tego nie mogł zrobić człowiek ani żadna maszyna, która jest stworzona przez ludzi, poniewaz wiele osób już to próbowało i jakoś nikomu nie wyszło... Te okręgi są zrobione bardzo precyzyjnie: zawsze zboże jest położone w jedną stronę, a "kolanka" i łodygi nie są połamane.
>Wpadnij kiedyś do Wylatowa (kuj.-pom.) to sam zobaczysz.



w jednym odcinku NG pokazywali jak to sie robi - nawet zatrudnili firme ktora specjalizuje sie wlasnie w robieniu kręgów na polach (kiedys robili to dla zabawy, ale potem sie skapli, ze mozna na tym niezle zarobic ) - mieli w 5h (tyle w lecie srednio ciemno jest) zrobic jakis wymyslny wzór - i zgadnij co...

dokonali tego

co do kul swietlnych - byla jakas hipoteza - ale jej nie pamietam - osobiscie uwazam, ze nauka u nas jest jeszcze w fazie noworodka, dlatego jakies procesy fizyczno-chemiczno-jakiestam moga zachodzic bez wiedzy ludzi.

a jesli zapytasz co z narganiami "UFO" - otóż kazde nagranie dalo/da sie wyjasnic w racjonalny sposob

jednym z głównych czynnikow widywan UFO jest takze ludzki umysł - dla jednego dziwnie odbite swiatlo od skrzydła samolotu jest "UFEM" a dla innego "objawieniem boga" ("bog" - zamierzona mala litera), zdarzaja sie tez tacy, ktorzy widzą w tym duchy ich zmarłych przed laty członków rodziny

zreszta ludzie sa strasznie podatni na sugestie - jedna osoba zobaczy twarz jezuska na suficie, po tym jak sąsiad z góry ją zalał - a reszta to podchwyci i juz sie organizuje pielgrzymki w to miejsce...

takze wiesz, wg mnie kazde widzenie czegos nadprzyrodzonego mozna wytlumaczyc w prosty, logiczny sposób, bez wymyslania sobie do tego bogów, "ufów" i tym podobnych stworów


pzdr
Kukla (10 punktów)
Kiedys byłem z kosmitą na piwie i bardzo ciekawie wygladał i mówił. Pochodził z planety zielono-niebieskiej o sredniej temperaturze w zgledem jego słońca ma wiele sasiadów. HA HA Teraz juz poważnie jesteśmy kosmitami tzn. Zyjemy na Ziemi a Ziemia znajduje sie w kosmosie a więc ... . Co do plam na niebie i różnych obiektów latających wiele państw posiada zaawansowana technike i prowadzi badania o których sie nie mówi jesli nie wierzycie to podam przykład F-14 w fazie projektu nikt o nim nie wiedzial a ludzie widzieli wiele razy obiekty latające o podobnych kształtach. Juz Niemcy w latach 40-tych prowadzili badania nad pionowym startem obiektów o budowie zblizonej do "Talerza" na co sa niezbite dowody. dlatego prosze obudzcie sie, zastanówcie sie i nie marnujcie swoich błyskotliwych umysłów na bezpodstawne domysły bo oto im wszystkim chodzi odwrócic uwage nasza od spraw ważnych.

bk
Graba (138 punktów)
no wlasnie - zapomnialem dodac, ze to tez wszystko przez tajne projekty państw

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365