 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-03-2007 23:48 | G.K. (1679 punktów) | Zagadka | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Gosia (9452 punktów) | Fotka zrobiona ewidentnie podczas nabożeństwa, trudno więc przypuszczać, że zamawia pięć flaszek mszalnego. Sądzę, ze to gest błogosławieństwa, coś w rodzaju nakładania rąk. Ale mogę się mylić, minęły już lata całe, jak oglądałam świątynię od środka.
Pozdrawiam.
|
|
| LEGION (3161 punktów) | Opowiada, jak morze czerwone rozstąpiło się przed Narodem Wybranym... NIE KLIKAĆ
|
|
| IQ955 (2355 punktów) | >Pytanie brzmi: co mówi ksiądz ? Mnie to przywodzi na myśl oficjalne pozdrowienie partyjne z czasów dobrego wujka Adolfa (czyli: "Dotąd na olejno!").
Pozdrowienia,
IQ955. [Marek Czeszek]
|
|
 | | G.K. (1679 punktów) | > Mnie to przywodzi na myśl oficjalne pozdrowienie partyjne z czasów dobrego wujka Adolfa (czyli: "Dotąd na olejno!").A jednak coś poza mówi, i to wcale nie po niemiecku
|
|
|  | | hiyoshiro (278 punktów) | ten płaszcz też jest taki nazi troche. ten ksiadz wogle dziwny. Może mówi: Amen?
Neurosis
|
|
| |  | | J.Szulc (5723 punktów) | > ten płaszcz też jest taki nazi troche. ten ksiadz wogle dziwny. Może mówi: Amen?> NeurosisNa początek o rozdzielności zdjęcia... oj, za duże!! Poza tym, pierwsze, co mi przyszło na myśl, to pozdrowienie nazistowskie, potem... bo taka jest prawda - ksiądz ten wygląda jakby mówił: - Taka była, ale 18lat miała...  ...a może jednak nawoływał do powszechnego bounce'u jak na koncertach SlipKnota 
---
|
|
| |  | | Ocykan (3528 punktów) | >ten ksiadz wogle dziwny. Raczej w ogóle. Ne tylko ksiądz zresztą. Dziwny mszał (w miękkich okładkach), dziwny ołtarz (bo to chyba ołtarz)...
|
|
| LEGION (3161 punktów) | Śpiewa! "...A tam, gdzie to kretowisko będzie stał mój bank..." Golce żondzom!  NIE KLIKAĆ
|
|
 | | J.Szulc (5723 punktów) | > Śpiewa!> "...A tam, gdzie to kretowisko będzie stał mój bank..."> Golce żondzom! > NIE KLIKAĆ No!! Widzę, że mamy platformę porozumienia!! A swoją drogą, zauważyliście, że przez tę wredną politykę mamy coraz mniej wyrazów, które nie kojarzyłyby sie pejoratywnie?
---
|
|
| APawłowski (1150 punktów) | Do tego miejsca pomalujemy lamperię
|
|
| Thorvoy (6588 punktów) | Pewnie coś w stylu: "a mój syn tak już urósł". Sieg heil.
|
|
| APawłowski (1150 punktów) | Jako kapelan Młodzieży Wszechpolskiej, co może innego może powiedzieć niż WHITE POWER!!!
|
|
 | | Thorvoy (6588 punktów) | Dobre, ale ta Młodzierz- grr...
|
|
|  | | APawłowski (1150 punktów) | >Dobre, ale ta Młodzierz- grr... Upss. Nie próbuję się tłumaczyć nawet
|
|
| |  | | Thorvoy (6588 punktów) | Nawet nie miałbyś jak.
|
|
| Tofik (5585 punktów) | Może mówi: "Hi Hitler"! 
"Fanatyzm: mieszanka wybuchowa tępoty i energii." Herbert von Karajan
|
|
 | | Thorvoy (6588 punktów) | W dzisiejszych czasach bardziej na miejscu byłoby "yo, Hitler".
Opcja druga: ksiądz- nie bez pewnej ironii- woła "high Hitler"!
|
|
| Paul (408 punktów) | > To nie fotomontaż, fotka zrobiona w jednym z kościołów w> moim mieście przez znajomego.> Pytanie brzmi: co mówi ksiądz ?> img48.imageshack.us/img48/4182/fotoot2.jpg> Za dobrą odpowiedź dam plusika  > PozdrawiamMöwi tak; Tyle wody mam w piwnicy! Zröbcie zrzutke na dwa wiadra!
|
|
1 na 1 Nelchael (2125 punktów) (zablokowany) | 'A proboszcz ma takiego'
|
|
 | | J.Szulc (5723 punktów) | > 'A proboszcz ma takiego' Właśnie wróciłam do domu i co zastaję? Bawicie się w najlepsze beze mnie?  Proszę, jak jedno zdjęcie może połączyć .... Cóż, bawmy sie dalej.... 
---
|
|
 | | Thorvoy (6588 punktów) | I pokazywałby to w taki sposób? Chyba, że w założeniu demonstracji proboszcz leżałby na wznak, a wtedy to tylko zazdrościć.
|
|
| Fantazjusz (159 punktów) | Tylko od kiedy księża odprawiają mszę w skórzanej kurtce?  Jak na mój gust, zdjęcie jest zrobione po mszy..
|
|
 | | G.K. (1679 punktów) | > Tylko od kiedy księża odprawiają mszę w skórzanej kurtce?  > Jak na mój gust, zdjęcie jest zrobione po mszy..Nie wiem, do kościoła nie chodzę. To jest ksiądz, który uczy religii w liceum, działo się to PODCZAS mszy.
|
|
|  | | Dudek (190 punktów) | To pewnie dzialo sie w czasie ostatnich rekolekcji w Prusie  Zaluje,ze nie bylem, z pewnoscią znalbym odpowiedz na to pytanie  Pozdrawiam
|
|
| DawidKarolkievitz (984 punktów) | Mnie uderzyło coś innego- ludziom w kamienicach czynszowych klatki pomalowaliby. Widzieliście kiedyś obdarte ściany w kościołach albo bezrobotnego kleche?! Ya Basta!
Abstrakcyjnej prawdy nie ma. Prawda jest zawsze konkretna. W. Lenin
|
|
 | Michał Stanislawkiewicz (1358 punktów) (zablokowany) | >Mnie uderzyło coś innego- ludziom w kamienicach czynszowych klatki pomalowaliby.<
Błąd gramatyczny (bo o komunistyczne, pasożytnicze ciągotki nie posądzam) - powinno być "ludzie mieszkający w kamienicach czynszowych SAMI by sobie klatki pomalowali"
>Widzieliście kiedyś obdarte ściany w kościołach albo bezrobotnego kleche?!<
No proszę, jaka porządna korporacja ten Kościół - ład, porządek, czystość i dbają o pracowników...
|
|
|  | | Thorvoy (6588 punktów) | >>Widzieliście kiedyś obdarte ściany w kościołach albo bezrobotnego kleche?!< >No proszę, jaka porządna korporacja ten Kościół - ład, porządek, czystość i dbają o pracowników...
Ano. Szkoda, że o owieczki już się tak nie martwią. Zresztą- czy powinno mnie to dziwić? Gdyby zaczęli pomagać owieczkom, sami musieliby dokładać do interesu, a przecież nie o to w chodzi.
|
|
| |  | Michał Stanislawkiewicz (1358 punktów) (zablokowany) |
> Ano. Szkoda, że o owieczki już się tak nie martwią. Zresztą- czy powinno mnie to dziwić? Gdyby zaczęli pomagać owieczkom, sami musieliby dokładać do interesu, a przecież nie o to w chodzi.<Oczywiste, że nie powinno cię to dziwić. Każdy zawód ma na celu zarabianie pieniędzy. "Za pieniądze ksiądz się modli, Za pieniądze lud się podli, Za pieniądze patron stawa, Za pieniądze dobra sprawa". Głupcy (do których ciebie nie chcę zaliczać) lubią ufać, że ktoś dba o nich bezinteresownie. Że elektrownia dostarcza do jego domu prąd tylko dlatego, bo się troszczy o głupca, że producent makaronu myśli tylko o tym, by głupcowi kluchy smakowały itp. Dla takich głupców każda korporacja pieprzy głupoty pt. "misja firmy". A ludzie mądrzy wiedzą, że wszystkim pracujacym ludziom (księżom też) chodzi o jedno - o kasę. To jest sprawdzone i uczciwe. I ludzie mądrzy płacą za usługę gdy jej potrzebują, a nie wysuwają paranoiczne roszczenia, by ktoś im świadczył usługę za darmo - jak znasz takich frajerów, to mi ich podeślij, mam ogródek do skopania, może jakiś przez rozum cięty skopie mi go za darmo
|
|
|  | | DawidKarolkievitz (984 punktów) |
>>Widzieliście kiedyś obdarte ściany w kościołach albo bezrobotnego kleche?!< >No proszę, jaka porządna korporacja ten Kościół - ład, porządek, czystość i dbają o pracowników...
Gorzej, że SAMi sobie nie malują i NIE ZA SWOJE.
Abstrakcyjnej prawdy nie ma. Prawda jest zawsze konkretna. W. Lenin
|
|
| |  | Michał Stanislawkiewicz (1358 punktów) (zablokowany) |
>Gorzej, że SAMi sobie nie malują<
Ale ozzochozzzi? Czy masz pretensje do kowala, że budowę pieca zdunowi zleca, zamiast samemu go stawiać? Ksiądz jest od usług religijnych, od malowania jest malarz.
>i NIE ZA SWOJE.<
A za czyje, jak nie za swoje? Co kler zarobił na usługach religijnych, albo otrzymał w formie darowizny to jego. I te już własne pieniądze wydaje na malowanie.
|
|
| | |  | | DawidKarolkievitz (984 punktów) |
> Ksiądz jest od usług religijnych, od malowania jest malarz.Może w odpowiedzi powinienem wrócić do kamienic czynszowych i ich malowania przez mieszkańców ale tego nie zrobię. Co do kleru- nie sposób mu odmówić żyłki do biznesu o czym nie wspomiałeś, dlatego też zawężanie płaszczyzny aktywności kleru tylko do mantrowania i świadczenia usług religijnych jest dla zainteresowanego krzywdzące a i niezbyt wporządku wobec klienteli, usługobiorców. Przyczepić można się też do zmiany warunków współpracy w trakcie jej trwania. > A za czyje, jak nie za swoje? Co kler zarobił na usługach religijnych, albo otrzymał w formie darowizny to jego. I te już własne pieniądze wydaje na malowanie.Pragnę przypomieć, że Krk otrzymuje pieniądze nie tylko za usługi i ich jakość, ale też źródła pieniędzy leżą w pewnych regulacjach. Warto przyjżeć się tym regulacjom. Co do usług świadczonych- te zasadniczo transcendentne- nie mogą podlegać kontroli jakości, a i ich podstawość i przydatność dość kontrowersyjna w efekcie co może wskazywać na stosowanie pewnych nadużyć ( te faktycznie się pojawiają gdy usługa transcendentna wymaga opłat całkiem materialnych  ) a to juz krótka droga do stwierdzenia, że NIE ZA SWOJE. Darowizny? Gdyby nie doprowadzone do perfekcji przez Krk metody socjotechniczne te formy materialnego doceniania instytucji trafiałyby do schronisk dla zwierząt. Dlaczego? Cel bardzie wymierny.
Abstrakcyjnej prawdy nie ma. Prawda jest zawsze konkretna. W. Lenin
|
|
| szymmith | Może coś w stylu: "Wszystkie datki proszę wrzucać do tamtej tacy, jest duża, więc każdy będzie w stanie podzielić się swoimi pieniędzmi z Chrystusem" A on czasem nie tańczy makareny?
|
|
 | | J.Szulc (5723 punktów) | > Może coś w stylu: "Wszystkie datki proszę wrzucać do tamtej tacy, jest duża, więc każdy będzie w stanie podzielić się swoimi pieniędzmi z Chrystusem"> A on czasem nie tańczy makareny? Jeszcze nikt nie dostał tego obiecanego punkcika? to "walczmy" dalej... Może pokazuje kierunek, w którym pośle tych, którzy mu podpadają? A może pokazuje kierunek, z którego ma przyjść pomoc w walce z odszczepieńcami?
---
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) |
>Pytanie brzmi: co mówi ksiądz ?
a potop sięgał mi potąd...
|
|
| Dudek (190 punktów) | Autorze wątku, czy mozesz podac odpowiedz na pytanie? Jestem szalenie ciekaw co mowil ten straszny ksiądz w czarnej skórze...
|
|
 | | G.K. (1679 punktów) | > Autorze wątku, czy mozesz podac odpowiedz na pytanie?> Jestem szalenie ciekaw co mowil ten straszny ksiądz w czarnej skórze...  Chyba nadszedł już czas. Ciekawi mnie jeszcze jaki byłby odpowiedzi na jakimś katolickim forum. Pewnie "SZATAN ZROBIł FOTOMONTAż" czy coś tego typu. Nikt się nawet nie zbliżył do właściwej odpowiedzi, jednak niektóre są na tyle zabawne, że nie mogłem się powstrzymać od ocenienia na "+"  . Rozwiązanie : "Droga młodzieży, tam dalej są jeszcze wolne ławeczki." To by było na tyle  Pozdrawiam
|
|
| |  | | G.K. (1679 punktów) | > Jak niewiele trzeba racjonalistom do zabawy...  Małe, a cieszy  . Ja mam jednak inne pytanie, dlaczego nikt mi nie dał za taki świetny post + zdjęcie ani jednego plusika ?  Pozdrawiam
|
|
| | |  | | Thorvoy (6588 punktów) | Mówisz- masz.
|
|
| | | |  | | G.K. (1679 punktów) | > Mówisz- masz.Ehm, a jakbym poprosił o milion dolarów, albo chociaż 10 tys. na drobne wydatki to też by się tak dało ? Ale plusik też jest dobry  Pozdrawiam i dobranoc
|
|
| | | | |  | | Thorvoy (6588 punktów) | Ale tylko na drobne, więc rozumiesz, że jeśli dostaniesz ten milion dolarów, nie będziesz mógł kupić sobie za niego domu z koenigseggiem w garażu, a najwyżej lody, bądź butelkę piwa i przy zakupie więcej niż jednego, musisz ustawiać się od nowa w kolejce.
|
|
|  | | Thorvoy (6588 punktów) | >Rozwiązanie : "Droga młodzieży, tam dalej są jeszcze wolne ławeczki."
Sprawa o tyle zabawna, że- na moje oko- wskazuje w stronę ambony. A może to tylko mój brak wyczucia perspektywy. Jak u Hitlera.
|
|
| LEGION (3161 punktów) | Proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę. Napisz co mówi.  NIE KLIKAĆ
|
|
 | | G.K. (1679 punktów) | > Proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę. Napisz co mówi.  Spójrz cztery wypowiedzi wyżej, a będzie uzdrowiona dusza Twoja ;D
|
|
|  | | LEGION (3161 punktów) | Odp: Żółwik | > >Proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę. Napisz co mówi.  > Spójrz cztery wypowiedzi wyżej, a będzie uzdrowiona dusza Twoja ;DJednocześnie pisaliśmy.  NIE KLIKAĆ
|
|
| Tofik (5585 punktów) | Odp: Zagadka | No dobra może byś już podał odpowiedź? Ciekawa jestem co on mówi.
"Fanatyzm: mieszanka wybuchowa tępoty i energii." Herbert von Karajan
|
|
 | | G.K. (1679 punktów) | > No dobra może byś już podał odpowiedź? Ciekawa jestem co on mówi.Odpowiedź została przeze mnie podana jakieś dwa dni temu. Przeszukaj wątek a może znajdziesz
|
|
|  | | J.Szulc (5723 punktów) | "O tempora, O mores"... to z Cycerona. Patrząc na koniec tej dyskusji, tak chyba można powiedzieć. Nie chce się czytać dokładnie. Oj, nie chce! Zabawa była jednak przednia! Dzięki G.K.!
---
|
|
| |  | | G.K. (1679 punktów) | > "O tempora, O mores"... to z Cycerona.> Patrząc na koniec tej dyskusji, tak chyba można powiedzieć. Nie chce się czytać dokładnie. Oj, nie chce!> Zabawa była jednak przednia! Dzięki G.K.!Po prostu niektórzy nie znają skutecznych metod przeglądania forum Racjonalisty. Przyznam, że jak pierwszy raz na nie trafiłem, to również szybko się gubiłem, nie rozumiałem dlaczego "ta" wiadomość jest "tutaj" a nie "tam". Rada dla początkujących: łatwiej jest przeglądać wątek z użyciem opcji "Pokaż wg dat", lub dodać go do obserwowanych, co spowoduje że będzie się powiadamianym (w bardzo wygodny sposób) o każdej nowej wypowiedzi. Nie ma sprawy  Pozdrawiam
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|