Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wiara jest kotwicą Chrzescijanina.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-06-2007 16:10fratris (-24 punktów)Wiara jest kotwicą Chrzescijanina.
program open-sourceowy Azureus służy do ściągania plików np. na licencji Creative Commons z sieci przy wykorzystaniu kotwicy - torrenta.

Wiara człowieka jest kotwicą.
Jeżeli Chrześcijanin choć na moment, odrzuci od siebie Wiarę w BOGA, szatan porwie go w swoje szpony i tak łatwo człowieka nie puści. Trzeba wykazać się niemała charyzmą, by wyrwać się z jego sideł. Ciału łatwo jest grzeszyć. Zachowywać przykazania jest Bardzo trudno i bardzo wielu ludzi idzie na łatwiznę.

Serwis ten służy głównie, szukaniem usprawiedliwienia dla Sumień tych Bytów - Dusz.
Starają się oni zagłuszyć własne sumienia.

Pokój i Dobro

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

unknown (163 punktów)
>program open-sourceowy Azureus służy do ściągania
>plików np. na licencji Creative Commons z sieci przy
>wykorzystaniu kotwicy - torrenta.

Głównie w sposób nielegalny, tylko co to ma wspólnego z tematem?

>Wiara człowieka jest kotwicą.

Rozumiem... Wiara też jest najcześciej nielegalna. Masz rację powinni karać za nią.

>Jeżeli Chrześcijanin choć na moment, odrzuci od siebie
>Wiarę w BOGA, szatan porwie go w swoje szpony i tak łatwo
>człowieka nie puści. Trzeba wykazać się niemała charyzmą,
>by wyrwać się z jego sideł. Ciału łatwo jest grzeszyć.
>Zachowywać przykazania jest Bardzo trudno i bardzo wielu
>ludzi idzie na łatwiznę.

Straszenie szatanem, wszechobecny argument w Kościele, niestety już ciut przestarzały... Niestety nie wierzę także w szatana.

>Serwis ten służy głównie, szukaniem usprawiedliwienia dla
>Sumień tych Bytów - Dusz.
>Starają się oni zagłuszyć własne sumienia.
>Pokój i Dobro

Tak samo można powiedzieć o Twoim idolu Janie Pawle II, który w Ameryce Łacińskiej mówił o tym, aby nie przejmować się życiem doczesnym, walczyć o miejsce w raju. Miał czelność mówić to w dzielnicy, gdzie panuje skrajne ubóstwo i gdzie chrześcijanie przez setki lat krzewili religię swoją nienawiścią wobec rdzennej ludności. Czy on w takim razie posiadał sumienie? Jak dla mnie to szczyt hipokryzji...
fratris (-24 punktów)
nie wolno szatana wyganiać szatanem, więc ci co tak robili sami grzeszyli.

Życie na ziemi to tylko pierwszy ułamek chwili życia. Chodzi w nim tylko o to byś się określił, czy jesteś Duszą dorbą, czy złą. Za ten wybór dostaniesz nagrodę-Niebo, albo karę-piekło. Jeżeli wybierasz Niebo, musisz jeszcze udowodnić BOGU jak Bardzo Go Kochasz. I starać się żyć w Stanie Łaski.


Pokój i Dobro
05-06-2007 17:16 
 Ocena 1 na 1
unknown (163 punktów)
>nie wolno szatana wyganiać szatanem, więc ci co tak robili sami grzeszyli.
>Życie na ziemi to tylko pierwszy ułamek chwili życia. Chodzi w nim tylko o to byś się określił, czy jesteś Duszą dorbą, czy złą. Za ten wybór dostaniesz nagrodę-Niebo, albo karę-piekło. Jeżeli wybierasz Niebo, musisz jeszcze udowodnić BOGU jak Bardzo Go Kochasz. I starać się żyć w Stanie Łaski.
>
Pokój i Dobro


Jak widzę ten świat, który podobno stworzył i istoty, które też podobno stworzył, mam ochotę go nienawidzieć. Za co niby mam go kochać? Za to, że stworzył sobie reality-show z nami w roli głównej?
Nelchael (2125 punktów)
(zablokowany)
Chrześcijaństwo jest jak nielegalne oprogramowanie, powinni tego zabronić - to chciałeś powiedzieć?
fratris (-24 punktów)
>Chrześcijaństwo jest jak nielegalne oprogramowanie, powinni tego zabronić - to chciałeś powiedzieć?

Wiara jest na pewno wyrzutem Sumienia dla ludzi żyjących w grzechu. Jest wezwaniem do Nawrócenia. Jest wezwaniem do Miłości. Jest samą Miłością.

Pokój i Dobro
05-06-2007 16:57 
 Ocena 1 na 1
G.K. (1679 punktów)
>Wiara jest na pewno wyrzutem Sumienia dla ludzi żyjących w grzechu. Jest wezwaniem do Nawrócenia. Jest wezwaniem do Miłości.

Mi się bardziej podobał Stary Testament, gdzie wiarą było zabijanie innowierców...

>Jest samą Miłością.

Mam wrażenie, że sam nie rozumiesz tego co piszesz. Jak dorosły, prawdopodobnie dobrze wykształcony człowiek może wierzyć w takie naiwne głupoty ? Czy Ty nie widzisz, że pisząc takie żałosne górnolotne słowa ośmieszasz się ?
05-06-2007 17:17 
 Ocena 1 na 1
Piotr G. /Grim/ (288 punktów)
Zgadzam się. Twoje wywody są tak naiwne, że aż śmieszne.

And the man said:
Let there be light.
G.K. (1679 punktów)
>Zachowywać przykazania jest Bardzo trudno i bardzo wielu
>ludzi idzie na łatwiznę.

A moim zdaniem wiara jest pójściem na łatwiznę. Człowiek z góry zakłada, że WIE.

>Serwis ten służy głównie, szukaniem usprawiedliwienia dla
>Sumień tych Bytów - Dusz.

Zwłaszcza działy Prawo, Państwo i polityka, Kultura... Ja zawsze myślałem, że jest on by łączyć ludzi, którzy nie boją się i potrafią myśleć SAMODZIELNIE. Odwrotność Kościoła (jako instytucji), gdzie wszystko jest już objawione KILKU osobom 2000 (!) lat temu i od tego czasu nie wydarzyło się NIC co by mogło spowodować, że człowiek racjonalnie myślący zacząłby wierzyć.

>Starają się oni zagłuszyć własne sumienia.

Zagłuszyć ciszę ... ? Jeśli o mnie chodzi to nie mam żadnych wątpliwości co do swojej wiary. "Sumienie" nigdy mnie o to nie męczyło.

Pozdrawiam
fratris (-24 punktów)
W każdym wieku i w każdym narodzie jest ogrom Cudów i Objawień, by umocnic Wiarę. Są one także dla tych, którzy musza dotknąć, by Uwierzyć.
Trzeba pamiętać jednak o tym, że Błogosławieni są Ci, co nie widzieli, a Uwierzyli.



Pokój i Dobro
05-06-2007 17:07 
 Ocena 1 na 1
unknown (163 punktów)

>Trzeba pamiętać jednak o tym, że Błogosławieni są Ci, co nie widzieli, a Uwierzyli.

Paskudna manipulacja.
G.K. (1679 punktów)
>W każdym wieku i w każdym narodzie jest ogrom Cudów i Objawień, by umocnic Wiarę. Są one także dla tych, którzy musza dotknąć, by Uwierzyć.

Przykłady. Udokumentowane. Niepodważalne. Koniec rozmowy.

>Trzeba pamiętać jednak o tym, że Błogosławieni są Ci, co nie widzieli, a Uwierzyli.

Świadomie i dobrowolnie rezygnuję z "Błogosławieństwa" na rzecz dowodów. Rozumiem, że zaraz powinienem je dostać od Ciebie, bądź od Boga ?

Pozdrawiam
fratris (-24 punktów)
>>W każdym wieku i w każdym narodzie jest ogrom Cudów i Objawień, by umocnic Wiarę. Są one także dla tych, którzy musza dotknąć, by Uwierzyć.
>Przykłady. Udokumentowane. Niepodważalne. Koniec rozmowy.
>>Trzeba pamiętać jednak o tym, że Błogosławieni są Ci, co nie widzieli, a Uwierzyli.
>Świadomie i dobrowolnie rezygnuję z "Błogosławieństwa" na rzecz dowodów. Rozumiem, że zaraz powinienem je dostać od Ciebie, bądź od Boga ?
>Pozdrawiam

reprezentowałem już u Was ,
czy nie były zwalczane?

jeszcze pokażę Wam niejeden Cud , ale zapewne tylko garstka Uwierzy. Ale mimo to warto walczyć o Ich Dusze.

Za czasów PANA JEZUSA na ziemi było tak samo.

Pokój i Dobro
05-06-2007 18:49 
 Ocena 1 na 1
G.K. (1679 punktów)
>reprezentowałem już u Was ,
>czy nie były zwalczane?

Takie cuda to możesz pokazywać chłopom XIV wiecznym ! Dorzuć do tego jeszcze jakieś zęby Jezusa czy inny jedyną oryginalną włócznie, którą go dobili... Cud. Dla mnie jest to coś czego człowiek NIE MOżE spreparować ! Coś gdzie NIE MA WąTPLIWOśCI ! A figurka w krwi (?) takim cudem na pewno nie jest...

>jeszcze pokażę Wam niejeden Cud , ale zapewne tylko garstka Uwierzy. Ale mimo to warto walczyć o Ich Dusze.

Czekam

>Za czasów PANA JEZUSA na ziemi było tak samo.

Nie bój się, my Ciebie nie ukrzyżujemy...
05-06-2007 17:03 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   Gdy byłem mały, mówiłem na to - "kółko graniaste".

   Bo się tak toczy, toczy, a co chwilę - kant.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   Frater, po jakiego diabła używasz tylu dużych liter? Polskie rzeczowniki nie wymagają tego. W Getyndze studiowałeś?
G.K. (1679 punktów)
>   Frater, po jakiego diabła używasz tylu dużych liter? Polskie rzeczowniki nie wymagają tego. W Getyndze studiowałeś?

Ja bym się jeszcze przyczepił do złego stawiania przecinka. Powinien znajdować się on bezpośrednio po wyrazie i o odstęp przed następnym. Nie żeby moja ortografia była idealna...
Jan B (383 punktów)
Pan jest jak rozpuszczone dziecko - krytyka tylko dostarcza Panu energii na kolejne miałkie posty.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)

>Wiara człowieka jest kotwicą.
Ciągnie go na dno!
Pozdrawiam
Rosi58 (259 punktów)
Tyle odpowiedzi, krytyka, rzeczowe argumenty i co? ... I nic.
Fratris wierzy. Nic go nie przekona. Odpowiedzi na jego posty to groch o ścianę. On wie lepiej.
Znam takie przypadki. Gdyby usłyszał głos z nieba: "Fratris, to ja Twój Bóg. Źle postępujesz, źle myślisz, nie o to mi chodziło", on odpowiedziałby: "ja wiem lepiej, tak twierdzą ojcowie kościoła i sam papież. Idź precz szatanie!".
Sprawa jest beznadziejna - przynajmniej w tym przypadku
diogenes (42753 punktów)
>Wiara człowieka jest kotwicą.

teraz już wiem, dlaczego większość ludzi wierzących ma takie ciężkie łby...

>Jeżeli Chrześcijanin choć na moment, odrzuci od siebie
>Wiarę w BOGA, szatan porwie go w swoje szpony i tak łatwo
>człowieka nie puści.

sprawdziłeś to na swojej skórze? jak wyglądało to porwanie? masz może jakiś dziennik tego wydarzenia? może jakieś video? czy tylko mielesz słowa z drugiej ręki, słowa proboszcza, kościelnego lub papieża? na wszelki wypadek skontaktuj sie z egzorcystą...

stilb (1323 punktów)
Fratis załatw sobie przepustkę i jakąś dyspenze wyjdź na zewnątrz jest wiosna kobiety o tej porze roku są wyjątkowo piękne (zwłaszcza polki) . Zawyj jak młody byczek i ulżyj swej chuci. Zobaczysz świat nabierze kolorów, będziesz jeszcze bardziej kochał bliźniego
placownik (17853 punktów)
   Znowu nienajlepiej Ci poszło. Może byś spróbował z innej beczki? Może coś o problemach moralnych związanych z nielegalnym kopiowaniem plików?

   Przesuwam do Bazgrołów i zamykam wątek.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365