Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sonda na głównej stronie serwisu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
06-07-2007 19:41nieobecnySonda na głównej stronie serwisu
Zastanawia mnie jaka partia kryje się pod tajemniczym skrótem "PR".
Jeszcze bardziej zastanawia mnie, że blisko 40 z uczestników sondy (0.8% z ok 4600)) chciałoby na tę partię oddać głos w wyborach.
Czyżby powstała Partia Racjonalistów? A może jest Partia Rozbrykanych albo Porozumienie Radosnych? Hmmm...

Marian (5438 punktów)
   A może Partia Rozwoju? Byle nie Partia Romana

Vivere militare est - Seneka
nieobecny
>   A może Partia Rozwoju?
Tzw. "piękniejsza połowa" tej partii jest całkiem, całkiem
google
Chyba Prawica Rzeczypospolitej, Marka Jurka.
Piotrek K (451 punktów)
Prawica Rzeczypospolitej.
nieobecny
Skoro "PR" oznacza partię Marka Jurka, to się dziwię skąd ta kanapkowa partyjka (w ogóle jest zarejestrowana jako partia?) wzięła się w sondzie.
M. Satanisław (499 punktów)
A mnie zastanawia, że aż 25% ankietowanych zdeklarowało się głosować na komuchów.
Aż tylu jajcarzy?
Motyl
>A mnie zastanawia, że aż 25% ankietowanych zdeklarowało się głosować na komuchów.
>Aż tylu jajcarzy?

Tak, mnie to też zastanawia...
nieobecny
>A mnie zastanawia, że aż 25% ankietowanych zdeklarowało się głosować na komuchów.
14.6% - PiS
28.5% - PO
1.6% - Samoobrona
1.7% - LPR
25.1% - LiD
0.8% - PR

Wychodzi na to, że na komuchów pragnie głosować nie 25%, ale 17,9% (PiS+SO+LPR).
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   A mnie zastanawia, że tak naprawdę nie mamy na kogo głosować. Nie widzę żadnej wartej wzmianki różnicy pomiędzy wymienionymi partiami. Bodaj tylko w ilości członków.

   I żadna z tych partii nawet nie fatyguje się, by obiecywać coś więcej, prócz pustosłowia, na wyborców nakładając obowiązek właściwego (do diabła!) zrozumienia.

   Pisałem w innym miejscu: każdy naród ma taki rząd, na jaki go stać.
nieobecny
Przed ostatnimi wyborami takich, którzy nie widzieli sensu w głosowaniu na kogokolwiek była większość. Dzięki nim mamy od dwóch lat rządy koalicji "moralnej odnowy".
Co by ci partia miała obiecać, żebyś na nią zagłosował?
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   Każda z tych partii sama w sobie jest kiepską obietnicą. Podkreślam jedynie absolutny brak wyboru.
placownik (17853 punktów)

>Co by ci partia miała obiecać, żebyś na nią zagłosował?

   Będą obiecywały to co zawsze. Miliony mieszkań, tysiące kilometrów autostrad, wysokie płace, niskie podatki, bezpieczeństwo itp. Zawsze tak było i zawsze tak będzie. Tyle tylko, że Twój sposób argumentacji sprawia, że ci którzy pójdą głosować mogą poczuć się jak idioci, którzy po raz kolejny dali się nabrać.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
LEGION. (3161 punktów)
Ja pójdę głosować dopiero kiedy:
1. Pojawi się partia odpowiadająca mi programowo(albo sam taką założę);
2. W prawie polskim pojawi się zapis o sankcjach karnych za niedotrzymywanie obietnic wyborczych, na przykład uznając takie zachowanie za oszustwo i dopisując stosowny paragraf do art.286 KK, zaostrzając "widełki" na 5-10 lat(i ewentualnie na takich warunkach będę tworzył własną partię).

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
klucznik (351 punktów)
Mnie zastanawia dlaczego w sondzie uwzględniono maleńką PR, a nie SLD?
Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

"Człowiek może robić co chce, nie może jednak chcieć tak, jakby chciał." A. Schopenhauer
Gosia (9452 punktów)
>Mnie zastanawia dlaczego w sondzie uwzględniono maleńką PR, a nie SLD?
>Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

Koalicja Lewica i Demokraci = SLD + SdPl + UP + PD

Pozdrawiam.
klucznik (351 punktów)
>>Mnie zastanawia dlaczego w sondzie uwzględniono maleńką PR, a nie SLD?
>>Czy ktoś może mi to wyjaśnić?
>Koalicja Lewica i Demokraci = SLD + SdPl + UP + PD

Dzięki za wyjaśnienie, ale uwzględnianie wszystkich odcieni prawicy, bez wszystkich odcieni lewicy zdaje mi się dla tej ostatniej krzywdzące/lekceważące.

ps. Dlaczego sondy polityczne zaczynają przeważać? Wolałem te zagadnień i rokowań współczesności dotyczące.
pozdrawiam

"Człowiek może robić co chce, nie może jednak chcieć tak, jakby chciał." A. Schopenhauer

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365