>Ale opieają się na mnóstwie dziwnych rzeczy. Własnej parapsychologi, wiedzy ezoterycznej, i legendach z kosmosu. Polecam kiedyś był na racjonaliście artykuł "Scjentologia nie jest niedorzeczna"
musimy przyzwyczaić się chyba do tego, że na straganie z szyldem "Światopoglądy, Religie, Gusła..." pojawiać się będą różne, mniej lub bardziej mądre czy głupie rzeczy...nie mam z tej racji nic przeciwko scjentologim, jak też nie mam nic przeciwko egzotycznym bananom czy melonom (wbrew poglądom tych, którzy twierdzą, że człowiek powinien jeść to, co rośnie w jego najbliższej okolicy). Ustawie o wolności gospodarczej powinna pojść w sukurs ustawa o wolności do rojenia...wyobrażasz sobie świat ludzi o identycznych poglądach, nawet gdyby miały być racjonalne? nie ma dwóch identycznych liści (twierdzenie leibniza) i nie ma dwóch identycznych mózgów (to chyba neurofizjologiczny odpowiednik tezy wielkiego monadologa)...może się w jakiś inny sposób ubawimy?
|