Racjonalista - Strona głównaDo treści
A Whiter Shade Of Pale - 40 lat minęło

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
15-07-2007 22:27nieobecnyA Whiter Shade Of Pale - 40 lat minęło
Czy na tym forum jest ktoś, kto pamięta z czasów młodości jeden z przebojów wszech czasów "A Whiter Shade Of Pale" grupy Procol Harum?
40 lat minęło a piękno tego utworu pozostaje niezmienne.

Jakieś 15 lat temu dane mi było uczestniczyć w muzycznej uczcie, jaką był koncert Procol Harum w warszawskiej Sali Kongresowej (2 bilety wygrałem w konkursie Radia Dla Ciebie, którego już chyba nie ma?)

Do dziś słucham sobie od czasu do czasu "Procol Harum - Live With The Edmonton Symphony Ochestra".
Kto nie wie o co chodzi powinien jak najszybciej zdobyć nagranie tego koncertu i posłuchać... słuchać, słuchać...

enfant (64444 punktów)
>Czy na tym forum jest ktoś, kto pamięta z czasów młodości jeden z przebojów wszech czasów "A Whiter Shade Of Pale" grupy Procol Harum?
>40 lat minęło a piękno tego utworu pozostaje niezmienne.

A ja znam, choć miałem wtedy -20 lat
estetka (708 punktów)

>Kto nie wie o co chodzi powinien jak najszybciej zdobyć
>nagranie tego koncertu i posłuchać... słuchać, słuchać...

w dobbie netu wystarczy wpisac ten adres i jestesmy na koncercie -)

www.dailym(*)le+Pr/video/x51qu_procol-harum

ech...
nieobecny
Podana przez ciebie wersja jest z 2003 roku.
Zobacz(my) jak to było w roku 1967...

www.dailym(*)harum-a-whiter-shade-of-pale/1
www.dailym(*)harum-a-whiter-shade-of-pale/1
A tu trochę więcej utworów sprzed 40 lat...
www.dailym(*)d7v_procol-harum-bilsen-1967/1
Tofik (5585 punktów)
Mimo mojego młodego wieku znam ta piosenkę idealnie i uważam, że jest jednym z lepszych tego typu utworów.

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
Motyl
To wprawdzie nie moje lata, ale utwór jest fenomenalny...Niedawno chciałem kupić na allegro singla z tym nagraniem (na winylu, a jakże), ale zostałem przelicytowany...Nie doceniłem innych kolekcjonerów
Paul (408 punktów)
>Czy na tym forum jest ktoś, kto pamięta z czasów
>młodości jeden z przebojów wszech czasów "A Whiter Shade Of
>Pale" grupy Procol Harum?

Bardzo odczuwam upływający czas. Taka szkoda, że takie " hiciory " to już dzisiaj zapomniane piosenki.

Pozdrawiam.
nieobecny
Aż tak zapomniane nie są
www.awsop.com/master_cover_list.html
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Czy na tym forum jest ktoś, kto pamięta z czasów
>młodości jeden z przebojów wszech czasów "A Whiter Shade Of
>Pale" grupy Procol Harum?

Czy na tym forum jest ktoś, kto najpierw cokolwiek czyta, a później pisze???
W tym samym dziale założyłem podobny wątek z ograniczeniem do muzyki polskiej z tych i nieco wcześniejszych czasów. Czy nie można było go tylko rozszerzyć? Ale mniejsza z tym.

Wodecki śpiewa taką piosenkę "Zacznij od Bacha" i ten właśnie tytuł polecam szczególnie wszystkim miłośnikom "A Whiter Shade Of Pale" i grupy Procol Harum.

Ogłaszam konkurs!!!
Z jakiego utworu (i czyjego, to dla blondynek) pochodzi główny motyw tej piosenki???

fides ex necessitate esse non debet
Gosia (9452 punktów)

>Z jakiego utworu (i czyjego, to dla blondynek) pochodzi główny motyw tej piosenki???
>
fides ex necessitate esse non debet


"Aria na strunę G".
Co wygrałam? ( prócz satysfakcji jakiejś dzikiej?).

Pozdrawiam.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Co wygrałam? ( prócz satysfakcji jakiejś dzikiej?).

Nic, niestety. Kompozytor ten - i owszem, ale utwór inny.

>Pozdrawiam.

Nieustająco.

fides ex necessitate esse non debet
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>"Aria na strunę G".
>Co wygrałam? ( prócz satysfakcji jakiejś dzikiej?).

Podwójną satysfakcję i gorące przeprosiny!!! Bo masz rację. Jest to swobodna parafraza głównego tematu z "Arii na strunie G" J.S.Bacha.

Pozdrawiam wytrawną Melomankę.

fides ex necessitate esse non debet
Gosia (9452 punktów)

>Podwójną satysfakcję i gorące przeprosiny!!! Bo masz rację.

Dam to sobie w ramkę na ścianę.

>Pozdrawiam wytrawną Melomankę.

Wzajemnie, choć raczej jestem półsłodką me(ga)lomanką.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Wzajemnie, choć raczej jestem półsłodką me(ga)lomanką.

To brzmi groźnie.
Gośka, nie doprowadzaj mnie do... zwątpienia w sens feminizmu.

Mimo wszystko... pozdrawiam.


fides ex necessitate esse non debet
Blondynka

>Wodecki śpiewa taką piosenkę "Zacznij od Bacha" i ten właśnie tytuł polecam szczególnie >wszystkim miłośnikom "A Whiter Shade Of Pale" i grupy Procol Harum.
>Ogłaszam konkurs!!!
>Z jakiego utworu (i czyjego, to dla blondynek) pochodzi główny motyw tej piosenki???
>
fides ex necessitate esse non debet


Zbigniew Wodecki "Zacznij od Bacha".
nieobecnosc
>Czy na tym forum jest ktoś, kto najpierw cokolwiek czyta, a później pisze??? W tym samym dziale założyłem podobny wątek z ograniczeniem do muzyki polskiej z tych i nieco wcześniejszych czasów. Czy nie można było go tylko rozszerzyć? Ale mniejsza z tym.
Na pewno jest na tym forum osobnik, który najpierw pisze a potem myśli. Gdyby zrobił odwrotnie, to nie teraz nie zżerałaby go zazdrość, iż na jego wątek nikt nie odpowiedział. Jak się pytanie o polską muzykę sprzed 30 lat kieruje do 20-latków, to i nie dziwota, że nikt nie odpowiada.

>Wodecki śpiewa taką piosenkę "Zacznij od Bacha" i ten właśnie tytuł polecam szczególnie wszystkim miłośnikom "A Whiter Shade Of Pale" i grupy Procol Harum.
"A Whiter Shade Of Pale" to przede wszystkim organy Hammonda. Gdzie skrzypcom Wodeckiego do nich, gdzie Wodeckiemu do Bacha?

>Ogłaszam konkurs!!!
>Z jakiego utworu (i czyjego, to dla blondynek) pochodzi główny motyw tej piosenki???
Dla blondynek konkurs za trudny
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Na pewno jest na tym forum osobnik, który najpierw pisze a potem myśli.

Przyznam, że nie spodziewałem się po Tobie aż tak daleko posuniętego samokrytycyzmu.

fides ex necessitate esse non debet
nieobecny
>>Na pewno jest na tym forum osobnik, który najpierw pisze a potem myśli.
>Przyznam, że nie spodziewałem się po Tobie aż tak daleko posuniętego samokrytycyzmu.
Przypadkowo robisz z siebie głuptaka (www.racjonalista.pl/forum.php/s,94059#w94214), kręci cię udawanie takiegoż przed kobietami czy nie udajesz?

Możesz nie odpowiadać - kogo obchodzą twoje problemy z tobą samym.
Blondynka

>>Wodecki śpiewa taką piosenkę "Zacznij od Bacha" i ten właśnie tytuł polecam >szczególnie wszystkim miłośnikom "A Whiter Shade Of Pale" i grupy Procol Harum.
>"A Whiter Shade Of Pale" to przede wszystkim organy Hammonda. Gdzie skrzypcom >Wodeckiego do nich, gdzie Wodeckiemu do Bacha?
>>Ogłaszam konkurs!!!
>>Z jakiego utworu (i czyjego, to dla blondynek) pochodzi główny motyw tej piosenki???
>Dla blondynek konkurs za trudny
Przecież odpowiedziałam. Piosenka Procol Harum "A Whiter Shade Of Pale" jest oparta na piosence Zbigniewa Wodeckiego "Zacznij od Bacha".
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Przecież odpowiedziałam. Piosenka Procol Harum "A Whiter Shade Of Pale" jest oparta na piosence Zbigniewa Wodeckiego "Zacznij od Bacha".

Zobacz drugą odpowiedź dla Gosi.

fides ex necessitate esse non debet
nieobecny
Zrobiłaś Mętraka na szaro, ale on - bidula - nie rozumie...

Okazuje się, że Mętrak jest typowym, "racjonalistycznym.pl" intelektualistą, innymi słowy nadętą purchawą pozbawioną poczucia humoru, które określa inteligencję.
wyszpolski (447 punktów)
>Z jakiego utworu (i czyjego, to dla blondynek) pochodzi główny motyw tej piosenki???

Z żadnego.

web.archiv(*)42/www.bachfaq.org/whiter.html

Swoją drogą to jak byłem mały to się tego uczyłem grać na keyboardzie. A teraz żeby uczcić ten wspaniały utwór, to go zsampluję
Gawliński (65 punktów)
>Czy na tym forum jest ktoś, kto pamięta z czasów
>młodości jeden z przebojów wszech czasów "A Whiter Shade Of
>Pale" grupy Procol Harum?
>40 lat minęło a piękno tego utworu pozostaje niezmienne.

Całkiem dobry kawałek, ale nie mój gust.
Proponuje California Love 2Paca
Drobner
Ja też zapytam:
>Czy na tym forum jest ktoś, kto pamięta z czasów młodości

np. "Sympathy" Rary Bird?
np. "Moribond" J. Brela w różnych późniejszych wykonaniach? (pt. "Seasons of the sun")
np. "Can't live" Badfinger-sów, w różnych późniejszych wykonaniach? (W mdłej balladzie Teryy Jacksa)

Co gorsza, pamięta się 'kopie', 'remaki' i nie zna się oryginałów.
Trochę to mnie boli... Nie wiem czemu.

Drobner, rozczulony wspomnieniem odległej przeszłości....

Wróć do listy wątków działu Kultura

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365