Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateista i wstyd

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
17-07-2007 08:34estetka (708 punktów)Ateista i wstyd
Dostalam list (automatyczny oczywiscie) rozpoczynajacy sie od slow: "Byæ ateistą to ¿aden wstyd"
bardzo to jest dziwne rozumowanie.... jak do tej pory nie myslalam, ze mozna rozpatrywac fakt posiadania jakijekolwiek postawy ideologicznej w kategoriach "to jest wstyd" lub "to nie jest wstyd"....
i dalej :" bo ateizm prawie zawsze świadczy o zdrowej niezale¿ności umys³u"
cikawa jestem co to znaczy "prawie"? to znaczy, ze czasami swiadczy o niezdrowej niezaleznosci czy moze o zdrowej zaleznosci?... intencja bardzo interesujaca...
cytaty jak podano pochadza z "Richard Dawkins, Bóg urojony".

Fragment tekstu jest na tak bardzo niskim poziomie intelektualnym... dla mnie po prostu dywagacje podworkowe niczym nie poparte.

Juz dawno socjolog E.Pin ustalil, ze hipokryzja religijna prowdzi do ateizmu... ale jak na razie nikt nie ustalil do czego prowadzi hipokryzja ateistyczna...

Mozna chec do dzialania zmotywowac przeroznymi czynnikami... nie mam nic przeciwko temu, ze ktos chce przeprowadzic akcje po przeczytaniu Dawkinsa... ale na Boga nie przysylajcie mi cytatow ze szmatlawych i podejrzanych tekstow. Z gory dziekuje.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

webmaster (moderator)Odp: ateista i wstyd
Chyba po prostu czepiasz się.

>jak do tej pory nie myslalam, ze mozna rozpatrywac fakt posiadania
>jakijekolwiek postawy ideologicznej w kategoriach "to jest
>wstyd" lub "to nie jest wstyd"....
Może dla niektórych jest. Ta akcja ma właśnie temu przeciwdziałać.

>" bo ateizm prawie zawsze świadczy o zdrowej niezale¿ności umys³u"
>cikawa jestem co to znaczy "prawie"? to znaczy, ze czasami
>swiadczy o niezdrowej niezaleznosci czy moze o zdrowej zaleznosci?
Gdyby było napisane 'nigdy', to też byś się przyczepiła (i słusznie). Czy wg Ciebie to zdanie było nieprawdziwe?

>Fragment tekstu jest na tak bardzo niskim poziomie
>intelektualnym... dla mnie po prostu dywagacje podworkowe
>niczym nie poparte.
Zaproponuj więc lepszy, czekamy. Gdyby jednak był na dużo wyższym, to byłby dużo dłuższy i mniej zrozumiały dla przeciętnego odbiorcy. Mało kto czyta długaśne maile na wysokim poziomie. Aby poinformować ludzi o prostej akcji wystarczy kilka zdań na temat.

>Juz dawno socjolog E.Pin ustalil, ze hipokryzja religijna
>prowdzi do ateizmu... ale jak na razie nikt nie ustalil do
>czego prowadzi hipokryzja ateistyczna..
Może więc Ty to ustalisz? Czekamy.

>ale na Boga nie przysylajcie mi cytatow ze szmatlawych i
>podejrzanych tekstow. Z gory dziekuje.
Może nie na Boga, ale w każdym razie sama wyraziłaś chęć ich otrzymywania.
Osnowa

>jak na razie nikt nie ustalil do
>czego prowadzi hipokryzja ateistyczna...

Ponieważ miałam objawienie, że boga nie ma, jest szansa, że wkrótce da się ustalić do czego taka hipokryzja prowadzi.
Gawliński (65 punktów)

>Ponieważ miałam objawienie, że boga nie ma, jest szansa, że wkrótce da się ustalić do czego taka hipokryzja prowadzi.

Bardzo ciekawe te twoje objawienie, w jaki sposób Cię dosięgło ?
Przydało by się nie jednemu

A hipoteza ateistyczna prowadzi do uwolnienia umysłu, jednak w moim przypadku tą wolnością zapłacił bym ziszczeniem moich wartości i na pewno nie tylko ja.
Osnowa
>Bardzo ciekawe te twoje objawienie, w jaki sposób Cię dosięgło ?

Jak to objawienie: w cudowny.

>Przydało by się nie jednemu

Każdemu życzę.

>A hipoteza ateistyczna prowadzi do uwolnienia umysłu, jednak w moim przypadku tą wolnością zapłacił bym ziszczeniem moich wartości i na pewno nie tylko ja.

Objawienia programowo umysły niewolą.
Patty Matheson (2087 punktów)
>jak do tej pory nie
>myslalam, ze mozna rozpatrywac fakt posiadania
>jakijekolwiek postawy ideologicznej w kategoriach "to jest
>wstyd" lub "to nie jest wstyd"....

Wiara oraz niewiara nie jest typową postawą ideologiczną, którą można ot tak zmienić, żeby się "nie wstydzić". Nie można się zmusić do wiary. Ateista otoczony (w naszym społeczeństwie) przez katolików, kościoły, propagandę świąteczną na wiosnę i zimę, oraz białe szaty komunistów w maju, może czuć się co najmniej nieswojo; jak jakaś czarna uowca. Nie będzie się wychylać przede wszystkim dla "świętego spokoju". Określenie "wstyd" było najprawdopodobniej zamierzoną hiperbolą.

>i dalej :" bo ateizm prawie zawsze świadczy o zdrowej
>niezależności umysłu"
>cikawa jestem co to znaczy "prawie"? to znaczy, ze czasami
>swiadczy o niezdrowej niezaleznosci czy moze o zdrowej
>zaleznosci?...

Czepianie się słówek, według mnie, nie świadczy o chęci dojścia do prawdy; bez urazy. Zastanów się, o co autorowi chodziło. W świecie wierzących ateizm to przejaw niezależności, która w nielicznych przypadkach może zmienić się w fanatyzm.

>Fragment tekstu jest na tak bardzo niskim poziomie
>intelektualnym... dla mnie po prostu dywagacje podworkowe
>niczym nie poparte.

Ale chyba dobrze oddają problem ateizmu w Polsce?

>ale na
>Boga nie przysylajcie mi cytatow ze szmatlawych i
>podejrzanych tekstow. Z gory dziekuje.

Racjonalista jest nim dlatego, że potrafi sensownie zanalizować każdy tekst i przemyśleć temat, a nie dlatego, że przysyłają mu tylko te najmądrzejsze

Pozdrawiam.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365