Racjonalista - Strona głównaDo treści
The Templars

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
20-07-2007 11:15Jacek ChadryśThe Templars
Ja uważam, że Templariusze, wolnomularstwo i sun greal mają bardzo dużo wspólnego. Ja byłem w Roslin by zbadać bliżej tę świątynię i według mnie to nie ma wątpliwości, że skarb Templariuszy czy też jakieś krypty tam się znajdują. Wielka szkoda, że nie zezwolono na wykopaliska w tym miejscu. Jak ktoś by chciał się ze mną skontaktować to proszę pisać na e-mail : lp.atezag@1syrdahckecaj

Nelchael (2125 punktów)
(zablokowany)
Skarb templariuszy jest zakopany u mnie na podwórku. Niestety, nie ma mowy o żadnych wykopaliskach bo mama boi się o trawnik. Ale nie ma wątpliwości, że skarb tam jest.
22-07-2007 11:36 
 Ocena 1 na 1
M. Satanisław (499 punktów)
>Skarb templariuszy jest zakopany u mnie na podwórku<

Nieprawda, jest zakopany w kępie łopianu obok brzeziny wedle Józkowego zagonu w Swornych Gaciach.
J.Szulc (5723 punktów)

Nie przejmuj się tekstami podobnymi do tego, co napisał Nelchrel.
Ludzie już tak mają
Jeśli jesteś pasjonatem, to zachęcam do drążenia tematu, bo ciekawy.
Swego czasu wyszukiwałam dostępne wiadomości o Templariuszach.
To byli światli i uczeni ludzie. Jednak, jak pokazuje ich przykład, nie zawsze sie to opłaca. Czasem jest powodem zguby.

Pozdrawiam i serdecznie zachęcam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
22-07-2007 12:34 
 Ocena 1 na 1
Nelchael (2125 punktów)
(zablokowany)
Cytat:
według mnie to nie ma wątpliwości, że skarb Templariuszy czy też jakieś krypty tam się znajdują


Nie ma na to żadnych dowodów, więc czym to się różni od "Bóg istnieje, bo tak"?
J.Szulc (5723 punktów)

Chciałeś chyba napisać do autora wątku, prawda?
Pasjonuję się historią nie tylko Templariuszy, ale historią, nie pobożnymi życzeniami...

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
22-07-2007 14:18 
 Ocena 1 na 1
Nelchael (2125 punktów)
(zablokowany)
>Chciałeś chyba napisać do autora wątku, prawda?
Nie, chciałem to napisać do Ciebie, by wytłumaczyć, dlaczego napisałem o skarbie na moim podwórku.

>Pasjonuję się historią nie tylko Templariuszy, ale historią, nie pobożnymi życzeniami...
...którymi kieruje się autor tego wątku. Nie przedstawił żadnych dowodów na istnienie skarbu, po prostu stwierdził, że on tam jest i już.

>Pozdrawiam.
Ja również

>
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.

Oj, prawda, prawda...
22-07-2007 14:28 
 Ocena 1 na 1
J.Szulc (5723 punktów)

A ja sobie myślę, że trzeba pozwolić ludziom na odrobinę fantazji.
Z racji swoich poszukiwań bardzo często pasja, na początku młodzieńcza i lekko zawichrowana, z czasem może przerodzić się w pasję mądrą, popartą wnikliwym czytaniem.
Nie należy szydzić z pasjonatów.
Najczęściej powinniśmy im zazdrościć zapału.
A że czasem młodzieńczo - naiwny?
Kto nie chciałby wrócić do tego czasu?....

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
22-07-2007 15:12 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>A że czasem młodzieńczo - naiwny?
>Kto nie chciałby wrócić do tego czasu?....

   Wrócić - byle z krótką wizytą. Na stałe - nie! Fakt, że wielu w ogóle stamtąd nie wraca, jak autor wątku.

   Co do Ciebie, Kobieto z Mojej Wsi (wybacz tę uwagę), mocno podejrzewam, że sympatyczny, grzeczny, dobrze ułożony głupiec mógłby namówić Cię do wszystkiego.

   Cytat: "Mówić o ludziach źle, to znaczy popełniać mniej błędów".

   Pozdrawiam z sympatią i grzecznie.
22-07-2007 15:32 
 Ocena 2 na 2
J.Szulc (5723 punktów)

Szczerze, panie Zbysławie?
Posądzenie mnie o tak dalece idącą naiwność nie było dla mnie specjalnie miłe.
Myli się pan. Nie tak łatwo mnie namówić do czegokolwiek - wbrew opinii tak mądrego człowieka, za jakiego pana mam.
Nie kryję swojej sympatii do ludzi, i to wszelkiej "maści".
Staram się nie osądzać, co najwyżej cicho coś podpowiadać.
Czy to naiwność?
Życie nauczyło mnie wyrozumiałości. Często posądzają mnie o brak instynktu samozachowawczego... pewnie mają rację.
Jako osoba mało reformowalna, jeśli chodzi o swoje sympatie i antypatie - zostanę sobie "przy swoim".

A Templariuszy lubię na równi z Arianami - jakby co

Szczerze pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365