 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-07-2007 16:51 | Gawliński (65 punktów) | Podwyżki | No to kiedy wreszcie będą podwyżki dla pielęgniarek, bo sam już nie wiem ? Oczywiście nie wolno zapomnieć o lekarzach, policjantach, górnikach, nauczycielach hutnikach i wielu innych .......
Kiedy już wszyscy będą szczęśliwi, będzie już można bez problemu budować IV RP. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Taven (15 punktów) | >No to kiedy wreszcie będą podwyżki dla pielęgniarek, bo >sam już >nie wiem ? Oczywiście nie wolno zapomnieć o lekarzach, >policjantach, górnikach, nauczycielach hutnikach i wielu >innych ....... >Kiedy już wszyscy będą szczęśliwi, będzie już można bez >problemu budować IV RP.
Akurat powodu złośliwości nie widzę. Pieniędzy póki co nie ma i to jest fakt, którego lekarze i pielęgniarki (których generalnie wspierałem) wraz ze swoim zacietrzewieniem nie rozumieją. Nie ma kasy, nie ma podwyżek, nie ma satysfakcji. Pff. Niczego nie ma. Póki ktoś nie odpuści.
A co te braki determinuje to już inna sprawa i tu, nie zaprzeczam, wszyscy powinniśmy z morderczym błyskiem w oku spojrzeć w kierunku pewnego budynku na Wiejskiej.
|
|
 | | J.Szulc (5723 punktów) |
Pielęgniarki już odpuszczają nie pierwszy raz. Mam nadzieję, że tym razem będą bardziej zdeterminowane. Nikogo nie rusza, ze pieniędzy nie ma. Może już czas skończyć z bzdurnymi wydatkami pseudo- elity? Ten kraj nie zacznie normalnie funkcjonować dopóty, dopóki nie przeprowadzi się gruntownych reform. Na to jednak nie stać żadnego z dotychczasowych rządów, dbających jedynie o dobre notowania w OBOP-ie. I ponowny wybór.
Pozdrawiam.
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
|
|
|  | | M. Satanisław (499 punktów) |
>Może już czas skończyć z bzdurnymi wydatkami pseudo- elity?<
O to to, właśnie to. Ta nowa "elyta" k***a chata, pokraczna karykatura dawnych szlachetnie urodzonych potomków Jafeta - to progenitura Chama. Czyli chłopstwo. Chłopstwo żyjące na krzywy ryj. Złodziejskie chłopstwo, kradnące co się da - teowniki ze słupów wysokiego napięcia, dopłaty do hektara czy świadczenia zdrowotne.
Najważniejszą przyczyną braku kasy na leczenie w systemie PUZ (mimo horrendalnie wysokich "składek zdrowotnych" dla nie-chłopstwa) jest to, że potomstwo Chama udaje, że płaci składki w KRUS. Ale leczyć to już się chce w sposób nie udawany - bo "sie k*** należy".
Gdy istniały Kasy Chorych wielu dziwiła dobra sytuacja finansowa Śląskiej Regionalnej Kasy Chorych. Chodziły legendy o świetnym szefie - Sośnierzu, bezpodstawne, bo gdy teraz Sośnierz zarządza NFZ, to jest bida z nędzą. Gdy wyjaśnienie jest prozaiczne - na Śląsku jest mało pasożytniczych chłopów, to i kasy na leczenie pasożytów nie marnowało się zbyt dużo. Wystarczy zlikwidować KRUS i kasy na podwyżki dla pielęgniarek będzie aż za dużo. Ale na razie pasożytnicze wsioki korzystają z usług pielęgniarek, ale bezczelnie wykorzystują je, nie płacąc za usługę.
|
|
|  | | mefta (480 punktów) |
> I ponowny wybór.Szczerze powiem, że tego sie troszkę obawiam. Chciałabym, żeby Polacy wybrali DOBRZE, ale... jakos optymizmu mi juz brak. Chciałabym tylko, żeby rząd skapitulował. Obawiam się, że nowy rząd równie szybko jak pis zapomni o swoich hasłach przedwyborczych i po kilku miesiącach rezydowania na wiejskiej powie: pieniędzy nie ma bo tamten rząd... A pielegniarki, nauczyciele, lekarze.............. nadal będą pracowali, tyle że z przerwami na strajki  Sama poważnie zastanawiam się, by porzucić jakże miłą, ale małosatysfakcjonującą finansowo pracę pedagoga  ciężko mi ta myśl przychodzi ale... takie życie  dla mnie strajk kojarzy się z poniżeniem godności, błaganiem o to by łaskawy rząd pozwolił mi godnie (nie myślę w tej chwili o luksusach) żyć. pozdrawiam w oczekiwaniu na lepsze czasy
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
| |  | | J.Szulc (5723 punktów) |
Z przykrością staję w jednym szeregu z Tobą. Przykrość wynika z nieposzanowania godności ludzkiej. Cieszę się z obecności w tym samym szeregu ludzi mądrych, nie pieniaczy - chcę być dobrze zrozumiana. Zaczynam rozglądać się za pracą, która pozwoli mi spokojnie, a co za tym idzie, godnie żyć. Poniżające jest wyciąganie ręki po coś, co należy się słusznie. Jeśli pracuję uczciwie, należy mi się uczciwa zapłata. W rząd i jego szacunek dla ludzi uczciwych przestałam już wierzyć. Nie znaczy to, że nie będę śledzić kampanii wyborczych, i że nie przestanę szukać. Tak jak w rząd, nie wierzę również w ślepy Los.
Pozdrawiam.
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
|
|
 | | Balkowski | >Akurat powodu złośliwości nie widzę. Pieniędzy póki co nie ma i to jest fakt, którego lekarze i pielęgniarki (których generalnie wspierałem) wraz ze swoim zacietrzewieniem nie rozumieją.
Jednym z głównych powodów strajku lekarzy (niezbyt eskponowanym przez media) był nie tyle brak pieniędzy, co sposób ich rozdysponowania. I faktycznie, jeśli wyliczyć składkę zdrowotną na podstawie średniej płacy to wychodzi nam że składki mamy prawie na poziomie europejskim, i to nawet Europy Zachodniej. Przykładowo - parę lat temu jedna z najniższych składek w Holandii wynosiła ok. 30 E (na marginesie - tam całkiem sensownie płaci się w zależności od pakietu usług refundowanych, a nie w zależności od zarobków). Jak sobie policzysz składkę z tych ponad 2500 PLN średniej płacy to wyjdzie spora sumka. Jeśli NIE MA pieniędzy dla lekarzy (w co akurat gotów jestem uwierzyć bez zastrzeżeń) to pociąga to za sobą całkiem logiczne pytanie GDZIE się one podziały. I to jest chyba istota problemu...
|
|
|  | | J.Szulc (5723 punktów) |
Zgadza się! Żądania płacowe ZAWSZE eksponuje sie jako pierwsze. Gdzieś w tle, albo wręcz po cichu wspomina się o żądaniu reform. Dziwi mnie fakt, że tak mało dyskredytuje się tę grupę społeczną. Media przyzwyczaiły mnie do innego zachowania - w czasie strajku, czy innej sytuacji "żadaniowej", najczęściej szkaluje się "wichrzycieli" w oczach opinii społecznej. Jakoś nie chce mi się wierzyć w zmianę podejścia. Zastanawiam się, co nowego prominenci mają w zanadrzu...
Pozdrawiam.
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
|
|
|  | | M. Satanisław (499 punktów) |
> Jak sobie policzysz składkę z tych ponad 2500 PLN średniej płacy to wyjdzie spora sumka. Jeśli NIE MA pieniędzy dla lekarzy (w co akurat gotów jestem uwierzyć bez zastrzeżeń) to pociąga to za sobą całkiem logiczne pytanie GDZIE się one podziały. I to jest chyba istota problemu...<
Zapomniałeś, że ze wspólnego, socdebilnego wora w lecznictwie korzystają nie tylko pracujący. Obiboki, zwane "bezrobotnymi", chłopstwo i inni załapani do KRUSu (producenci dżdżownic czy taksówkarze, którzy kupili sobie hektar ziemi rolnej), dzieci, studenci, i jeszcze sporo innych pasożytów i półpasożytów.
Gdyby płacili wszyscy - to kasy było by po gardło. I jeszcze wyeliminować zbędnych pośredników w postaci ZUSów, KRUSów, NFZtów, Sanepidów, urzędasów z ministerswa, powiatów i samorządów "od spraw zdrowia" - to ho, ho!
Policzyłem sobie, że gdyby dziś płacący składki ZUSowi pacjenci oddali mnie, osobie bezpośrednio wykonującej usługę (a nie armii urzędasów) do zarządzania TYLKO POŁOWĘ dotychczasowych haraczy, to miesięczny budżet mojej praktyki przy zapisanych 2500 pacjentach wyniósłby ćwierć miliona złotych. Z taką kasą starczyło by nie tylko na opłacenie leczenia specjalistycznego, nie tylko w razie potrzeby na wysokospecjalistyczne procedury szpitalne nawet w Wiedniu czy Rzymie, gdy w Polsce zabraknie specjalistów - ale jeszcze zostanie kaska na wakacje dla doktorka na wynajętej na wyłączność wyspie na Karaibach, ze wszystkimi frykasami typu jacht full wypas, awionetka i ponętne Kreolki tańczące topless i wachlujące doktorka strusimi piórami przy popijaniu drinków.
A dlaczego? Bo w moim interesie byłoby leczyć jak najtaniej (by więcej kasy dla mnie zostało) - ale jednocześnie jak najlepiej (by przynoszący w zębach miech w miech potężną kasę pacjenci nie zwiali do konkurencji). Piękny, efektywny mechanizm samoregulujący... Po prostu wolny rynek bez pośredników...
|
|
| |  | | Leszek (260 punktów) | >> Jak sobie policzysz składkę z tych ponad 2500 PLN średniej płacy to wyjdzie spora sumka. Jeśli NIE MA pieniędzy dla lekarzy (w co akurat gotów jestem uwierzyć bez zastrzeżeń) to pociąga to za sobą całkiem logiczne pytanie GDZIE się one podziały. I to jest chyba istota problemu...< I dlatego min." Prezydent rozważa likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia - dowiedział się "Wprost". Tygodnik pisze, że Kancelaria Prezydenta chce zamówić ekspertyzę z porównaniem efektywności NFZ i systemu kas chorych. "Wprost" pisze, że konfrontacja NFZ i systemu kas chorych to pomysł Tomasza Zdrojewskiego -prezydenckiego doradcy do spraw zdrowia, który - jak podkreśla tygodnik - jest zwolennikiem likwidacji NFZ i zastąpienia go trzema autonomicznymi funduszami." To pozwoli na wykpienie się od jakichkolwiek podwyżek czy to dla lekarzy czy pielęgniarek. Pozwoli za to na ulokowanie kolesi na nowych posadach nowotworzonej machiny...lizidupów, klakierów,tych, którzy wierzą w jedyną ideę głoszoną przez Najjaśniejszego...a reszta...hmm..kto się będzie przejmował resztą...
|
|
| |  | | Paul (408 punktów) | dzieci, studenci, i jeszcze sporo innych pasożytów i półpasożytów.
To prawda ! Do roboty z tą całą hołotą.
|
|
|  | | mefta (480 punktów) | Chętnie przyznałabym plusa, gdyby taka możliwość była  mnie nie chodzi o fakt, że muszę płacić wszelakie składki, podatki, ale o to, że MOJE, ZAROBIONE PRZEZE MNIE piniędze idą gdzieś tam..., a na moim koncie składkowym echo i kolejki w drodze po zdrowie, edukację, zasikany pociąg i wszędzie gnoje w dresach buszują po 22. dziś za większośc usług medycznych, z których korzystam płacę sama z wypłaty, bo składki się rozeszły (?!). Dziś chyba opłaca się jedynie być bezdomnym alkoholikiem, który do obrony ma pitt bulla do obrony przed policją. pozdrawiam
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
 | | Gawliński (65 punktów) |
>Nie ma kasy, nie ma podwyżek, nie ma satysfakcji. Pff. Niczego >nie ma. Póki ktoś nie odpuści.
Pytanie kiedy kasa była i czy będzie...........
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|