film jest rzeczywiście świetny, oglądałem go w kinie po premierze, polecam każdemu, nie tylko dlatego że został uznany przez Watykan za oburzający i krzywdzący sam Kościół, ale dla wartości jaką przedstawia i nie tylko ten jeden zakon był takim ośrodkiem karnym dla "zbuntowanych" dziewcząt, w zasadzie większośc zakonów prowadziła jakąś działalność, z której czerpali zyski i utrzymywali liczne grona zakonnic, a jako że one były pochłoniete modlitwą, musiała istnieć obca siła robocza a czy nie ma lepszego pretekstu, niż praca połączona z modlitwą, do zwykłego wyzysku, za zgodą społeczeństwa nie tylko Irlandia pozwalała na takie formy zachowań ze strony Kościoła, gdzie rodzice zezwalali, a nawet sami oddawali tam swoje dzieci
|