Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niech żyje służba zdrowia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
01-08-2007 20:50Leszek (260 punktów)Niech żyje służba zdrowia
Witam wszystkich Forumowiczów.. pozwalam sobie na trzy cytaty znalezione dziś podczas przeglądania nowinek...

"Środa, 1 sierpnia 2007
Wicepremier Gosiewski ma zapalenie wyrostka?
Wicepremier Przemysław Gosiewski z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego trafił do szpitala w Koszalinie. "


"Środa, 1 sierpnia 2007
Szpital utracił płynność, więc pozbył się pacjentów

Ponad 70 pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego św. Barbary w Sosnowcu zostało przewiezionych do innego budynku. Powodem jest dramatyczna sytuacja finansowa placówki. Szpital jest zadłużony - według dyrektorki - na ok. 46 mln zł.(....)
W szpitalu trwa strajk lekarzy: 25 osób głoduje, nieczynne są poradnie, a oddziały działają w trybie ostrego dyżuru."

"Centrum Matki Polki wstrzymuje przyjęcia

Dyrekcja łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki zadecydowała o zaprzestaniu przyjęć pacjentów do większości klinik - wyjątkiem są nagłe przypadki i te, które ratują życie.
Przyczyną jest zła sytuacja finansowa szpitala, w którym strajkujący lekarze nie wypisują dokumentacji medycznej dla Narodowego Funduszu Zdrowia, a bez niej NFZ nie może wypłacać pieniędzy za wykonaną pracę - informuje gazeta.pl.(...)
Mimo trudnej sytuacji szpitala lekarze nie przerywają strajku, liczą jednak na porozumienie z dyrekcją w najbliższych dniach"

Tak sobie myślę..czy ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi? Zapewne w Koszalinie szpital niebawem wyjdzie na prostą dzięki jakże znamiennej wizycie Edgara Wielkiego..pozostałe mogą już dziś brać przykład z Sosnowca, Łodzi..chyba, że dostąpią zaszczytu podobnego do koszalińskiego...ech Polsko..jak długo jeszcze wytrzymasz ten moherowy taniec chocholi...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Gringiewicz (30 punktów)
>Witam wszystkich Forumowiczów.. pozwalam sobie na trzy
>cytaty znalezione dziś podczas przeglądania nowinek...
>"Środa, 1 sierpnia 2007
>Wicepremier Gosiewski ma zapalenie wyrostka?
>Wicepremier Przemysław Gosiewski z podejrzeniem zapalenia
>wyrostka robaczkowego trafił do szpitala w Koszalinie. "
>
>"Środa, 1 sierpnia 2007
>Szpital utracił płynność, więc pozbył się pacjentów
>Ponad 70 pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
>św. Barbary w Sosnowcu zostało przewiezionych do innego
>budynku. Powodem jest dramatyczna sytuacja finansowa
>placówki. Szpital jest zadłużony - według dyrektorki - na
>ok. 46 mln zł.(....)
>W szpitalu trwa strajk lekarzy: 25 osób głoduje, nieczynne
>są poradnie, a oddziały działają w trybie ostrego dyżuru."
>"Centrum Matki Polki wstrzymuje przyjęcia
>Dyrekcja łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki
>zadecydowała o zaprzestaniu przyjęć pacjentów do większości
>klinik - wyjątkiem są nagłe przypadki i te, które ratują
>życie.
>Przyczyną jest zła sytuacja finansowa szpitala, w którym
>strajkujący lekarze nie wypisują dokumentacji medycznej dla
>Narodowego Funduszu Zdrowia, a bez niej NFZ nie może
>wypłacać pieniędzy za wykonaną pracę - informuje
>gazeta.pl.(...)
>Mimo trudnej sytuacji szpitala lekarze nie przerywają
>strajku, liczą jednak na porozumienie z dyrekcją w
>najbliższych dniach"
>Tak sobie myślę..czy ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi?
>Zapewne w Koszalinie szpital niebawem wyjdzie na prostą
>dzięki jakże znamiennej wizycie Edgara Wielkiego..pozostałe
>mogą już dziś brać przykład z Sosnowca, Łodzi..chyba, że
>dostąpią zaszczytu podobnego do koszalińskiego...ech
>Polsko..jak długo jeszcze wytrzymasz ten moherowy taniec
>chocholi...
Zazdrość niedobra rzecz. Jak jakiegoś polityka z SLD wzięło na wizyty w szpitalu bez kolejki, każdy siedział cicho, a teraz jaka burza.
I chyba mi nie powiesz, że wicepremier to małoznacząca funkcja w rządzie. Dalej tłumaczyć nie trzeba dlaczego.
Leszek (260 punktów)

>Zazdrość niedobra rzecz. Jak jakiegoś polityka z SLD wzięło na wizyty w szpitalu bez kolejki, każdy siedział cicho, a teraz jaka burza.
>I chyba mi nie powiesz, że wicepremier to małoznacząca funkcja w rządzie. Dalej tłumaczyć nie trzeba dlaczego.

Pozwolę sobie odpowiedzieć tak:
"Andrzej Lepper leczy się "luksusowo"
Jednoosobowa sala z łazienką, ochrona i pomoc lekarska. W takich warunkach, mimo strajku lekarzy i pielęgniarek, kuruje się Andrzej Lepper. Wie, co robi. Jeszcze tylko dwa miesiące przysługują mu prawa wicepremiera.
Dlatego do szpitala bródnowskiego zawiozła go rządowa limuzyna, a jego komfortu na co dzień strzeże aż dwóch ochroniarzy BOR"

Masz wyraźne skrzywienie na SLD, nie starasz się zrozumieć powagi sytuacji..więc daruj sobie komentarze w takim stylu..
M. Satanisław (499 punktów)

>"Andrzej Lepper leczy się "luksusowo"<

Ciekaw jestem, jaki artykuł konstytucji czy dowolnej ustawy zezwala na lepsze leczenie wybranego, niż wyborcy.
thraul (129 punktów)
>Tak sobie myślę..czy ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi?

To bardzo proste. Szpitale bankrutują bo nie przynoszą dochodów tylko ciągłe straty.
Służba zdrowia sypie się na naszych oczach... i bardzo dobrze. Mam nadzieje, że już wkrótce szlag ją jasny trafi! Trupa nie można reanimować bez końca.
J.Szulc (5723 punktów)
Mam nadzieje, że już wkrótce szlag ją jasny trafi! Trupa nie można reanimować bez końca.

Jak na młodego człowieka, masz bardzo radykalne poglądy.
Pewnie. Najlepiej wszystko mierzyć jedną miarką!
W takim układzie, to cały ten kraj jest jednym, wielkim trupem.
Zaczyna już powoli "zalatywać"
Co zrobiłeś w swojej dziedzinie, żeby było inaczej? Lepiej?

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
thraul (129 punktów)
>Jak na młodego człowieka, masz bardzo radykalne poglądy.

W tych sprawach trzeba być radykalnym! W przeciwnym wypadku nic się nie zmieni.

>W takim układzie, to cały ten kraj jest jednym, wielkim
trupem.

Zaskakujące wnioski. Służba zdrowia jest już trupem, ale żeby na tej podstawie wnosić, że cały kraj też? Nie! Kraj ma sie całkiem dobrze. Co innego państwo. Rzeczpospolita wprawdzie trupem nie jest, ale już od dawna gnije.

>Co zrobiłeś w swojej dziedzinie, żeby było inaczej? Lepiej?

Póki co nie mam żadnej swojej dziedziny działania. Ale spokojnie, myśle że to się bedzie zmieniać w czasie. Jak narazie moge tylko głosować w wyborach. Głosować nogami nie zamierzam, ale też nie wykluczam - wszak mnie też może w końcu szlag trafić...

Pozdrawiam
Nowak (136 punktów)
Jest to wina złej organizacji WSZYSTKIEGO, nawet służby zdrowia w naszym państwie.
Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365