Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
180.402.433 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2561 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"W świecie żyją dwie myśli: jedna, śmiało spoglądając w mrok zagadek życia, stara się je rozwiązać, druga uznaje tajemnice za niewytłumaczalne i w trwodze przed nimi, ubóstwia je. Dla jednej – nie ma nic niepoznawalnego, istnieje tylko jeszcze nie poznane, druga – wierzy, że świat na zawsze jest niepoznawalny."

Dodaj swój komentarz…
Kazikazik   1 na 1
Dziekuje za ten artykuł. Jestem z Podkarpackiego. Podkarpacie po trudnym okresie lat 90-tych, rozwija się dość szybko. Warto wspomnieć o przemyśle lotniczym i w ogóle o przemyśle i sporym potencjale intelektualnym Podkarpacia w postaci inżynierów (Stalowa Wola, Rzeszów, Mielec, Dębica). Sporo tu wartościowych ludzi przyjechało z całej Polski w okresie budowy COP. Podkarpacie to jest swego rodzaju fenomen. Elita jest z reguły mocno anty-pisowska. Włączając mnie. Z tymże elita podkarpacka jest mocno propaństwowa. To spadek po zaborze austriackim. Piłsudski sprowadzając z zaboru galicyjskiego byłych austriackich urzędników, wiedział co robi. Lud trzyma z PIS-em, jak narazie. Wydaje się to być związane z jego wysoka teligijnoscią. Ale lud podkarpacki zmienny jest - patrz Rzeź Galicyjska, w której sporo księży straciło życie. Co do rodzin, słodko nie jest. Sporo ojców oficjalnie mieszkających na Podkarpaciu w rzeczywistości przebywa i pracuje w Irlandii. Dzieci widzą swych ojców tylko na Boże Narodzenie. Przykra sprawa. Co do długości życia, warto zauważyć ze dieta niskokaloryczna sprzyja długości życia (badania naukowe to dość dobrze potwierdzają). Może tu jest jakaś korelacja, tym bardziej ze znam życie ludu na podkarpackiej wsi z autopsji.
Autor: Kazikazik  Dodano: 31-12-2018
Reklama
farmer   2 na 2
"W rzeczywistości liczba mieszkańców Podkarpacia rośnie."


20 lat temu w Mielcu było 64 455 ludzi.wg. wiki w 2016roku było 60504 ludzi dziś pewnie to też 60k

Ujmę to inaczej. 20 lat temu w Mielcu w sobotę wieczór było około 10 dyskotek i "full" ludzi.

Rok 2018. Sobota wieczór. Jedna dyskoteka. 10 osób razem z barmanami. parkiet pusty.

Mielec to pustynia. Sobota po 14 pustki. Ruch zaczyna się w niedzielę w okolicach kościoła.
Ludzi na strefę zwożą już z okolic Mielca oddalonych po 30 km. Kto może to ucieka do....BAVARI ale tej oryginalnej.















Autor: farmer  Dodano: 31-12-2018
Arminius - Jakie Podkarpacie?   4 na 6
"Dla PiSu Podkarpacie jest matecznikiem poparcia..

Pisząc o popraciu dla PiS - u na Podkarpciu koniecznie trzeba zaznaczyć, iż w wiekszych miastach tego województwa - PiS przegrał ostatnie wybory samorządowe - co jest wielce znamienne. Bo jeżeli jakiś potencjał tkwi w Podkarpaciu to jest on głównie umiejscowiony w miastach. Najlepszym przykładem jest Rzeszów - stolica województwa. Jest to "success story" w skali krajowej czy europejskiej nawet. Ale przecież za ten sukces odpowiada wieloletni prezydent Rzeszowa, wywodzący się z lewicy i nie mający nis wspólnego z PiS. Wadą artykułu jest traktowanie Podkrapacia jako sui generis monolitu, jako pewnej całości. A tak przecież nie jest. Bo mieszkaniec Reszowa czy jego najbliższych okolic rózni się zasadniczo pod wieloma względami od mieszkańców odległych podkarpackich wsi. Pokładanie nadzieji w tej części populacji podkarpckiej ( wieś propisowska) jest nieporozumieniem. To ludzie - uprzeciętniając rzecz jasna - stosunkowo słabo wykształceni, zaściankowi, ksenofobiczni ( nastroje antyukraińskie). Ich przedsiębiorczość sprowadza się do wyjazdów na saksy oraz do kombinacji związanych z wykorzystywaniem dopłat unijnych do rolnictwa. Inaczej rzecz się ma z populacją miejską - ale ta przecież jest wyraźnie antypisowska.
Autor: Arminius  Dodano: 31-12-2018
Kazikazik - do Arminius  0 na 2
Dokładnie tak jest jak opisałeś
Autor: Kazikazik  Dodano: 01-01-2019
Klopton   2 na 2
Mieszkam na Podkarpaciu od urodzenia i większość pozycji w statystykach ten rejon zawdzięcza temu co było kiedyś a nie temu co jest obecnie. Niestety trend gonienia Polski w "postępie" czyli bezmyślnym naśladownictwie zachodu, rośnie, ostatnio błyskawicznie. Mieszkam w okolicach szpitala który obserwuje z okna, ludność w mieście spadła znacznie a szpital nie wie gdzie już budować parkingi, bo wszyscy ustawiają się kolejkami, przychodnia obok przychodni, tak samo liczba aptek, to wszystko podskoczyło w ostatnich latach i to jawnie świadczy o degeneracji, choć są i tacy co widzą w tym "postęp".

Siłą Podkarpacia jest pogoda, bo jest to wyspa na tle Polski, ilość dni słonecznych, brak anomalii, stabilne pory roku to się przekłada na witaminę D, jakość żywności, sposób spędzania czasu, stres i relacje międzyludzkie. To było, a było sielankowo ale już nie jest, wsie się wyludniają, powstają markety z truciznami udającymi żywność, nikt już nie chodzi, wszyscy jeżdżą a lasy są nagminnie karczowane więc i pogoda nie pomoże która i tak jakby zżyta z ludźmi też się zmienia na gorsze. Gonimy "postęp".
Bawarią to jest Białoruś.
Autor: Klopton  Dodano: 01-01-2019
klaio - @Arminius   2 na 2
Prezydent Rzeszowa nie jest kojarzony z lewicą. Owszem, wyszedł z niej, bo jako inżynier zapisał się do PZPR by awansować, ale ideologiem nigdy nie był. Przed ostatnimi wyborami powołał radę ds. dyskryminacji kobiet - obok feministki w jej skład włączył … siostrę zakonną. PiS nie potrafi go wyważyć, bo ma świetne stosunki z Kościołem, księża nie agitują przeciw niemu. A na Podkarpaciu to się nadal liczy.
Autor: klaio  Dodano: 01-01-2019
Jasimban - to ślepa uliczka   2 na 4
Tzw. mainstream, nie jest motorem postępu. Karmiący się jego emocjami populizm zainteresowany jest jedynie władzą. Ale nie postępem, bo postęp oznacza zmianę, a zmiana oznacza niepewność i lęk i w konsekwencji groźbę odrzucenia przez lud. Dobra zmiana w rozumieniu obecnie rządzących, to cofnięcie zmian i już zadomowionych osiągnięć cywilizacyjnych Polski. Takie kontr-oświecenie, które ma nas cofnąć do lat 30. XX w. Postępu nie da się skutecznie wdrożyć bez uzyskania akceptacji społeczeństwa. I w mechanizmach systemu demokratycznego zawarta jest technologia przekonywania aktywnej części społeczeństwa o korzyściach płynących ze zmiany. System otwartej demokracji liberalnej jest jednak demontowany w ostatnich 3 latach zapewne w myśl zasady: jeden naród, jedna partia i jeden wódz. To swoisty test na dojrzałość Polaków i sprawdzenie, czy sobie pozwolą na "zwęgrzenie". Aż mi wstyd przypominać, że główną przeszkodą przyspieszenia rozwoju Polski jest wciąż utrzymujące się zacofanie cywilizacyjne (i nie chodzi tu o zacofanie technologiczne), które jest silnie betonowane przez ludową wersję rodzimego katolicyzmu. I mam wrażenie, że to nie elity warszawskie czy rzeszowskie przeszkadzają Podkarpaciu w rozwoju, a rządzący populiści Kaczyńskiego, którzy "upodobali sobie" ten region.
Autor: Jasimban  Dodano: 02-01-2019
Arminius - wywodzeie się - klaio
>Prezydent Rzeszowa nie jest kojarzony z lewicą. Owszem, wyszedł z niej, >bo jako inżynier zapisał się do PZPR by awansować, ale ideologiem nigdy >nie był.


Tak właśnie napisałem - patrz niżej. Podobnie - nota bene - jest w Krakowie.


"Ale przecież za ten sukces odpowiada wieloletni prezydent Rzeszowa, wywodzący się z lewicy i nie mający nis wspólnego z PiS."
Autor: Arminius  Dodano: 02-01-2019
kobieta - Podniecona wojna twarz lewicowych-liberalow  0 na 2
Histeryczne reakcje liberalȯw, gdy prezydent kończy wojnę
Chyba wszyscy przezylismy wielki szok, kiedy D.Trump niespodziewanie oglosil, ze wycofa sily USA z Syrii i zmniejszy o polowe ilośċ żolnierzy w Afganistanie. Prezydent wyjasnil, ze Syria i jej sojusznicy sami moga dokonczyc robote teraz, gdy IS jest prawie pokonana.

Nagle, nienawidzacy Trumpa, którzy przez dwa lata tłumaczyłi nam, że prezydent jest niebezpieczny, ponieważ miał nas wciągnąć w wojnę, a teraz ostrzega, że jest niebezpieczeństwo, że wyciąga swiat z wojny. To ci sami ludzie, którzy skarżyli się na historyczne wysiłki Trumpa, aby przybliżyć nas do pokoju z Koreą Północną.

Było to z odrobiną obłudy, że zwolennicy "nigdy-Trump" z ruchu oporu zareagowali na ogłoszenie prezydenta. Wielu z zawodowców i polityków, którzy zaatakowali wojenną przygodę George'a W. Busha, a następnie wyciszyło wojnę Obamy, teraz atakuje Trumpa, ponieważ faktycznie podejmuje działania, by zakończyć niektóre wojny. Histeryczna reakcje liberalȯw pokazuje tylko, że ludzie, którzy zyja chlebem z polityki i wojskowego kompleksu przemysłowego, rzadko mają jakiekolwiek prawdziwe zasady.
Autor: kobieta  Dodano: 02-01-2019
kobieta - Nie mam wiedzy o Podkarpaciu, dlatego..  0 na 2
USA - kolory polityczne te same.

Neokonserwatysta, senator Lindsey Grahams przez cały czas nie sprzeciwiał się prezydentom naruszającym konstytucję, by rozpocząć wojnę w innych krajach bez zgody Kongresu. Nie może jednak tolerować tego, że prezydent podąża za konstytucją i zabiera wojska amerykańskie z wojny, które powinny były trzymane z daleka od początku. Teraz senator grozi próbą anulowania decyzji Trumpa przy pomocy przesłuchań kongresowych.
Neokonserwatyści należą do najsilniejszych zwolenników idei, że prezydent jako "ujednolicona władza wykonawcza" nie powinien być ograniczany przez konstytucję, jeśli chodzi o rozpoczęcie wojny. Kiedy prezydent nagle wykorzystuje swą prawdziwą konstytucjonalną moc do wycofywania żołnierzy ze strefy działań wojennych, neokonserwatysci zadaja, zeby Kongres podjal decyzje "oslabienia" prezydenta.
Mylą się w obu przypadkach. Prezydent ma konstytucyjne prawo do przemieszczania i wycofywania wojsk amerykańskich. Kongres ma władzę i obowiązek ogłaszania wojny i zakończenia wojny poprzez wycofanie finansowania.
Autor: kobieta  Dodano: 02-01-2019
kobieta - Przeslanie dla Zachodu, nic na sile   1 na 1
Establishment w Waszyngtonie - szczególnie lewicowi liberalowie i neokonserwatyści - narzekaja, że Trump posunął się za daleko, zabierając amerykańskie siły z tych dwóch stref wojennych. „Nie zgadzam się z nimi. Uważam, że przesłanie prezydenta Trumpa to dobry początek”. Amerykanie są zmęczeni byciem światowymi policjantami. Stany Zjednoczone "nie tracą wpływu", powstrzymując się od angażowania w konflikty z dala. „Tracimy wpływ, wydając więcej pieniędzy na wojsko, niż większość reszty świata razem, i inwestując w rzeczy, z którymi nie mamy nic wspólnego. Stracimy znacznie większy wpływ, gdy szalone marnotrawstwo tych ludzi doprowadzi nas do bankructwa. Czy tego właśnie chcą?”.
Autor: kobieta  Dodano: 02-01-2019
kobieta - Rotacja i zmiany...  0 na 2
Powinniśmy zwrócić uwagę na dziką reakcję Waszyngtonu na ogłoszenie Trumpa. Specjalne "interesy" nie chcą widzieć pokoju, ponieważ stały się tak bogate dzieki wojnie. W Europie Centralnej najbogatszymi ludzmi zostali eksperci od transformacji. Tymczasem klasa średnia ubożeje i wszyscy jesteśmy mniej bezpieczni. Miejmy nadzieję, że D. Trump nadal będzie podejmował kroki, aby przywrócić zrozumienie polityki zagranicznej. "Z pewnością sprawi, że Stany Zjednoczone znów będą niesamowite". Liberalowie-lewicowi nie sa tacy swieci za jakich sie uwazaja, dobrze o tym pamietac. W Polsce tez bedzie dobrze, jak nie bedzie zlodziei.

Kolumna została pierwotnie opublikowana w języku angielskim przez Instytut Rona Paula.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 02-01-2019
Kazikazik
W 2011 Obama wycofał z Iraku ponad 140 tys. amerykańskich żołnierzy. W latach 2013-2014 w Iraku tworzy się państwo islamskie, które zdobywa tereny i w Iraku i w Syrii. W 2015 upada Aleppo i rozpoczyna się wielki exodus uchodźców do Europy.

Niezawsze wycofanie wojsk równa się pokój.

Przy okazji, skoro mówimy o Ameryce pod tematem dotyczącym Podkarpacia, bezrobocie w USA spada już od 2011 czyli dokładnie rok po objęciu urzędu przez Obamę. Dynamika spadku wyhamowała w latach 2015-2016. To tak gwoli ścisłości, bo ktoś tutaj napisał, ze to zasługa Trumpa. Żeby było jasne, obydwaj prezydenci są mi obojętni. Nie oceniam ich na zasadzie, że jeden to tylko samo zło, a drugi tylko samo dobro.

P.s. Szkoda, ze na Racjonaliscie jest coraz więcej tematów politycznych.
Autor: Kazikazik  Dodano: 03-01-2019
skorpion13 - Kazikkazik@
,,Nie zawsze wycofanie wojsk równa się pokój.''
Jasne. Zwykle lepsze jest nie rozpoczynanie wojny pod fałszywą flagą...To znacznie lepiej służy pokojowi.A wycofanie wojsk?No cóż po II WŚ również był problem z grasującymi wszędzie gangami zdemobilizowanych wojaków, jednak istniały sprawne rządy, które w krótkim czasie zaprowadziły porządek.W Iraku - nie ma sprawnego rządu, a jedynie skorumpowany. Niby oba słowa zaczynają się na ,,S'' - jednak nie są synonimami.</div>I jeszcze jedna uwaga - co ma wspólnego wojna w Iraku z... PODKARPACIEM?
</div>
Autor: skorpion13  Dodano: 03-01-2019
kobieta - Do nienawidzących D. Trumpa  -2 na 2
4 styczen 2019

”Fantastyczna” gospodarka USA

Zamiast 176 000 miejsc pracy - co było oczekiwaną liczbą - zatrudnienie w USA wzrosło w grudniu o 312 000 nowych miejsc pracy. W tym samym czasie płace i konsumpcja rosną.

Ogólnie, płace w USA wzrosły o 3,2 procent w 2018 roku, a zatrudnienie o 220 000 miejsc pracy miesięcznie.

Jeśli wszystko dobrze się układa w Stanach Zjednoczonych, to zwykle idzie dobrze w przypadku Chin i Europy, a także w Polsce, i mam nadzieje w Szwecji.

Polityka tego rządu w dalszym ciągu przyniesie sukcesy w Polsce.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 04-01-2019
Jasimban - Trump to Podkarpacie, ciemnogród..
Czy nie ma innego wątku żeby wychwalać Trumpa? Może należy napisać jakiś mały felietonik o USA i tam ładować te komentarze? To nie Trump jest katastrofą dla Amerykanów ale brak zmian w dwupartyjnym układzie politycznym, brak rewolucji społecznej w historii tego kraju i tym samym brak "świeżego powietrza" w umysłach ludzi. Stabilizacja jest dobra ale zbyt długa stabilizacja zaczyna wymagać naftaliny, potpourri, świec zapachowych i ogólnie gadżeciarstwa, że tak obrazowo to opiszę. Im mniej świeżej morskiej bryzy, tym bardziej "nieświeża atmosfera". Czy to miałaby być jedyna analogia do Podkarpacia?
Autor: Jasimban  Dodano: 05-01-2019
kobieta - God morning, Mr Celecrin!
What is the real solution in Syria or in Podkarpacie?

Bye-Bye Mr Celecrin
Autor: kobieta  Dodano: 06-01-2019
Jasimban - Czy leci z wami pilot?
Houston do racjonalista.pl :):):)
Autor: Jasimban  Dodano: 06-01-2019
kobieta - Faktycznie, ciemnosci widze…
To, co sie dzieje w USA, predzej czy pozniej dotyka rowniez Polski i innych wymiarow swiata. Wybor Trampa pokazal, ze wyborcy maja dosc globalistow i skorumpowanych oligarchow i politykow. Histerie globalistow, gdy stracila Hillary, nalezy porownac z cyrkiem opozycji w “pewnym kraju”.

Czego mozemy nauczyc sie od Trumpa? Amerykanie odzyskali zaufanie w walce z masowa imigracja. Nastepna generacja “trumpistow", bedzie czula sie pewnie przy sterach wladzy. “Klasa samozwancza sprowadza USA na krawedz rewolucji”- w Europie widzimy to samo zjawisko.
Trump-makiawelista, osoba bez lewicowo-liberalnych zludzen, co do tego jak dziala polityka. Obserwujac jego polityke, uczymy sie podazac za tym, w jaki sposob klasa wyzsza mysli i pracuje, czyli zarzadzania takze swoja praca, dzialaniem, zyciem itp.
Demokracja liberalna w sensie wladzy staje sie pustym slowem. Zalozenia i strategie liberalow powoduja, ze oni mysla i mowia ciagle o tym samym, co jest nudne i ludzie maja tego dosc. cd.
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2019
kobieta - Nowa klasa obecnego, "naszego" swiata
Wniosek: Nowa klasa wyzsza jest niezwykle samowystarczalna, czuje odpowiedzialnosc za swoja spolecznosc, nie pogardza zwyklymi ludzmi, wierzeniami spoleczenstwa, a wiec kroczy inna sciezka niz lewicowi liberalowie. Spoleczenstwo w takiej demokracji czuje sie obywatelami swiata, jednoczesnie ma plan odwetu, jesli kraj mialby sie rozpasc. Nowa klasa to merytokraci calkowicie przekonani, ze maja swoje przywileje, poniewaz zasluguja na nie. Sa demokratami sluchajacymi ludzi i sukcesywnie daza do eliminacji trudnosci socialnych, zwiazanych z trudami zycia.
Nowa klasa moze miec elementy zarowno z klasycznej lewicy, jak i klasycznej prawicy, te najlepsze – pisalam kiedys o tym.

Lewica-liberalna w praktyce walczy przeciwko klasie sredniej, poprzez masowa imigracje, anty-bialy rasizm i inne. Niekompetetni i nielojalni politycy ”elit”, donosza i niszcza spoleczenstwo za pomoca strategii destrukcji. Negatywnym zjawiskiem jest scisla wspolpraca z oligarchami i zakladanie sieci firm np w Azji, tak aby ”swoi” pracownicy probowali odebrac sobie zycie, lub emigrowac za chlebem. cd.
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2019
kobieta - Stara lewica-nowa lewica
”Stara” lewica zajmowala sie smieceniem, ”nowa” lewica jest przywiazana do klimatu i pozwala miastom i rzekom byc brudnymi.

Nowa lewica przyjmuje imigrantow, ale dla siebie wybiera obszary mieszkalne bez nich. Jesli stara lewica byla pacyfistyczna, nowa lewica-liberalna ma optymistyczne podejscie do tego, co moga osiagnac maty bombowe w innych krajach, wojna domowa tez dla nich niestraszna.

Problem imigracyjny, takze ten nielegalny dla lewicy liberalnej nie istnieje, wiec zadne prawo imigracyjne nie jest potrzebne. Nielegalna imigracja obniza place o tym sie nie mowi.

Krytyka imigracyjna zniknela, ”importuje sie mase” najpierw rozpoczynajac wojny w ich krajach, czym zwykli ludzie nie sa zainteresowani, nie sa w kazdym razie swiadomi tego.

Nowa lewica-liberalna atakuje wolnosc slowa, w zamian uzywajac ”roznorodnosci”, aby rozproszyc i podzielic ludzi, odebrac im wszelka tozsamosc i ich tradycje. cd.
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2019
kobieta - "Przyszlosc" powoli sie wylania
Wszystkie te dzialana stwarzaja bezposrednio niebezpieczna sytuacje, co moze doprowadzic do upadku demokracji ”ludu”, lub innego typu chaosu.

Prosze pomyslec o ptakach wlatujacych w turbiny wiatrowe, my ludzie tez jestesmy zagrozeni, bo liberalowie pogarszaja jakosc naszego zycia i ciagle nas czyms strasza, to przerazajace. Musimy przeciwstawic sie zdradzie demokracji ludu, zdradzie narodow.

Lubie czytac artykuly o rozwoju Chin. Co prawda chinskosc uwaza sie za synonim kultury. Obecnie jest to najbardziej dynamiczny gospodarczo region swiata. D. Trump czerpie (po czesci) przetestowane idee chinskie i wprowadza je u siebie. W Europie, gdzie Niemcy daza do pelnej hegemonii nad Europa wydaje sie to niemozliwe. Miejmy nadzieje, ze znajda sie politycy, ktorzy posadza Niemcow na ich miejscu, zeby proces rozwojowy byl calkowicie wolny.

P.S. Czytenik “Ptaszek”, "Jasimban" i "inni", mowie do Was - uczcie sie (nie zajmucie sie mna, wasze minusy to tylko podmuch wiatru), bo jeszcze malo wiecie. Na fR pisze Mr "quick", temat: Nowa zimna wojna a bezpieczenstwo Polski. Wlaczcie sie w dyskusje, to dobra szansa, zeby wykazac sie wiedza.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2019
Psyklok
Akurat alkoholizm to choroba i położenie geograficzne raczej nie ma tu wiele do rzeczy.W Szwecji jest duży alkoholizm, a to nie jest biedny kraj.
Autor: Psyklok  Dodano: 08-01-2019
kobieta - Dzisiejsze media pisza...
Dzisiaj w prasie bylo kilka artykulow o Polsce, ktore mnie nawet troche rozsmieszyly, oprocz tego, dosc dobrze wpisuja sie w tutejszy klimat.

"Zydowscy globalisci"-znaczy sie wg mnie lewica-liberalna, wsciekaja sie przeciwko prawicowemu rzadowi, narodowcom, patriotom, wyznawcom wiary itp-napisano.

Nie potrwa dlugo, nim odkryja wzrokiem badaczy to, co im sie w Polsce nie podoba i od razu bombarduja slowami: antysemityzm, homofobia, ksenofobia, nacjonalizm, rasizm, nazizm, faszyzm, bolszewizm, prymitywizm itp- napisano.

To bylo m.in. w kontekscie wyboru p. A. Andruszkiewicza (Polowanie na czarownice) i wizyty p. Salviniego. Szwedzi tez planuja wybrac mlodego ministra z partii Szwedzkich Demokratow, i maja zamiar zaprosic panow: Kurza i Salviniego. Premier prawicowego rzadu Norwegii czesto byla z wizyta w Szwecji i za kazdym razem mowila, ze dla niej kierunkowzkazem jest polityka USA.

Przeczytalam tez dlugi artykul na temat niezadowolenia niemieckich politykow z polityki UE. Jesli nie bedzie reform, moze dojsc do wystapienie Niemiec z UE. Mysle, ze "zolte kamizelki" uaktywnia sie wkrotce w wymiarze germanskim. Wspolczuje spoleczenstwu w Polsce. Po prostu horror.

P.S. Salvini to wielkiego formatu polityk, dlatego opozycja z korzeniami w komunizmie drzy ze strachu.
Autor: kobieta  Dodano: 09-01-2019
kobieta - "Okragly stol" w Szwecji
Artykul-liderka Center, uczennica mistrza Sorosa - otrzymala jego wyroznienia, uwaza go za najwspanialszego czlowieka swiata. To jej zasluga, ze tak sie stalo, jak sie stalo.

www.friatider.s(*)-fram-l-fven-som-statsminister

Socjaldemokraci-Stefan Löfven, poczynili kilka ustepstw w kierunku polityki center-liberalnej: ochrona zatrudnienia, regulacje najemcow, niektore podatki. Sa to wazne zasady, ktore bezposrednio wplywaja na codzienne zycie milionow ludzi i kontroluja relacje wladzy w spoleczenstwie.

Teraz wazne jest jak zareaguje spoleczenstwo i Jimmie Åkesson - SD z wyborcami.

Ostatnio mowiono o nowych wyborach w kwietniu, ktore mialy kosztowac 346 milj. Nowe wybory wygralby J. Åkesson – prawica antyimigrandzka.

Były premier Göran Persson (S) uważa, ze porozumienie między S, MP, C i L, “to brednie". Wcześniej powiedział, że wierzy, że Ulf Kristersson M (umiarkowana prawica) ma nową szansę na sformowanie rządu i że zostanie przyjęty. Tym bardziej, ze MP (zieloni) i L (liberalowie) byli pod poprzeczka parlamentarna.

Szwedzcy demokraci zmieniliby Szwecję, spolecznstwo w dalszym ciagu na to czeka.

Löfven jeszcze nie zostal premierem, a juz podal do wiadomosci, ze kraj wezmie 5 000 imigrantow.
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2019
kobieta - Nie wiem co bedzie dalej...
Dzisiejsze gazety pisza, ze Orban przewiduje Europę podzieloną na dwie cywilizacje. ... Węgierski premier powiedział że w UE będą "dwie cywilizacje" - "mieszana chrześcijańsko muzułmanska na Zachodzie i tradycyjna cywilizacja w Europie Środkowej". Moze tak bedzie jak on mowi, a moze beda europejskie panstwa muzulmanskie i europejskie panstwa chrzescijanskie. A na koniec beda tylko panstwa muzulmanskie. Tak, wiem to z doswiadczenia, z zycia.

Teraz gram na pianinie i jestem spokojna.

Pozdrawiam

P.S. Kazde panstwo musi w miare mozliwosci zajac sie biurokratami unijnymi, przeciwstawic sie samozwanczej liberalnej arystokracji, walczyc o zalozenia ojcow, zalozycieli systemu politycznego UE. Nie oddac suwerennosci!
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2019
kobieta - Refleksje, sojusz M i KD zamkniety rozdzial
Przywódca socjaldemokratów, S.Löfven, jest dzisiaj usatysfakcjonowany. Dyskusje, które odbyły się między socjaldemokratami, Partią Centrum, Liberałami i Partią Zielonych, zaowocowały projektem porozumienia dotyczącego przejęcia odpowiedzialności za Szwecję-mówi Stefan Löfven w komentarzu. Jeszcze trzeba porozmawiać z rzecznikiem w poniedziałek.

Zdrada sojuszu przez liderke Center, powrot Löfvena, wywolaly w mediach stan wrzenia.

Fakt, że Szwecja przez ostatnie cztery lata, w czasie jego panowania, charakteryzowała się niezmiernie wysoką i kosztowna imigracją, rekordową liczbą strzelaniny i morderstw, kradziezy, gwałtów–w tym dzieci i nauczycielek, najmniejsza iloscia miejsc opieki z krajow OECD, bezgranicznym bezrobociem wśród imigrantów, ataków granatów, masowych pożarów podobnych do dzialan partyzantów, masy spalonych samochodow itp. To nic wg. niego. Zadnych refleksji. Powinien sie zastanowić – pisza media.
Jeszcze więcej imigracji, poprzez przywrócenie zgody laczenia rodzin – znaczy dla niego, to samo co "przejęcie władzy" i poprowadzenie Szwecji "do przodu".

Ugoda, jeśli nie zostanie rzekomo zatrzymana w jakikolwiek sposób, oznacza, że socjaldemokraci i partia zielona będą nadal rządzić krajem do 2022 r. Centrum będzie wchodzić w "opozycję".
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2019
kobieta - U nas wojna w pelni...
Rzad "przymierza niechetnych"- to wojna decyzyjna w kazdym szczegole.
Lewica-liberalna wg. bylego premiera socjalistow Görana Perssona, zostanie zepchnieta daleko w kierunku na lewo, a to bedzie oznaczalo dlugoterminowa zapasc, lub rozpad. Zle sie stalo, ze rzadu nie przejela partia umiarkowana Moderaci M, KD-Chrzescijanscy Demokraci i Szwedzcy Demokraci-SD- czyli prawica, mowi Persson. Rzad lewicowo-liberalny jest atakowany z lewej i prawej strony.
Utrzymanie wladzy i bycie przy korycie za wszelka cene, mozemy przyrownac do stanu wscieklizny u zwierzat. Jak zadzialaja rozne klocki w praktyce, o tym wtedy nie myslano.

Teraz nawet SD (prawica) mowi, ze po raz pierwszy istnieje realna szansa na zreformowanie UE od wewnatrz. Partie prawicowe widza w tym pragmatyzm i dlatego chca pozostac w UE. Tutaj widze pelna zgode z polskim rzadem.
Autor: kobieta  Dodano: 31-01-2019
kobieta - Mogli głosowac na zdechłego bobra
Zagrożenie przeciwko rządowi premiera Löfvena wystartowało.
Liberałowie byli tak zdesperowani, ze mogliby głosowac na zdechłego bobra – mowi lider lewicy. ”Bylismy blisko, zeby powstrzymac Löfvena od zostania premierem, a teraz bȩdziemy caly czas zwiekszaċ presjȩ na lidera socjaldemokratow, partie liberałow i center (ludowcow)".
Miȩdzy innymi zrzucimy kilka punktow z 73- punktowego programu, zlożymy kilka wnioskow nieufnosci przeciwko ”przymierzu niechetnych”, podważymy założenia polityki centrum.

Wszystko wskazuje na to, ze S. Löfven zostanie odrzucony przy pomocy umiarkowanych-Moderatow, i Szwedzkich Demokratow (plus lewica)-mniej wiecej taki uklad chcialo spoleczenstwo od poczatku. Zostalismy oszukani.

P.S Na zapȩdy lewicowo-liberalnej burżuazji do panowania nad Polakami wystarczy: nigdy nie glosowac na politykow chuliganow, a nawet juz teraz oderwac ich od kasy podatnikow. Koniec z eskalacją emocji i pogardy…
Autor: kobieta  Dodano: 03-02-2019
kobieta - Tąpniecie polityki u nas
Minȩlo pare dni życia rządu i już są wielkie zminy. Lider liberalȯw (bȯbr), ktȯry chciał wykluczyċ szwedzkich demokratȯw (prawica), zostal sam wykluczony przez społeczenstwo i pociągnal za soba ważnych towarzyszy. Poparcie wyborcȯw 2, 7 proc. Partia zielonych ma tylko 2, 2 proc.
Liderka parti center, marzaca o alternatywie liberalnej burzuazji tworcy Sorosa, ta, ktȯra kłaniala sie i otworzyla wrota socjaldemokracie Löfvenowi, zwlaszcza w kwestii uchodźcȯw znajduje sie w centrum wyniszczajacej walki wykreowanej przez społeczenstwo. W mediach wkomponowana jest w wizerunek Stalina, w rudym kolorze jej wlosow.

Były minister finansów Anders Borg (Moderaci) ostrzega, że porozumienie styczniowe: może zakończyć się "żółtymi kamizelkami w całym Sztokholmie"
” Rząd Löfvena, musi wprowadzić reformy podatkowe we właściwy sposób, tak zeby "zwykli ludzie" także odniesli korzyści. W przeciwnym razie "żółte kamizelki" przejma Sztokholm, ostrzega były minister finansów Anders Borg w dzisiejszym dziale Expressen TV -Twoje pieniądze".

www.friatider.s(*)gula-v-star-ver-hela-stockholm

www.friatider.s(*)ngsuppg-relsen-f-r-212-procent
Autor: kobieta  Dodano: 07-02-2019
kobieta - Stan podgorączkowy liberalnej demokracji
Tusk: ”Specialne miejsce w piekle dla tych, ktorzy promowali brexit”. Mr Tusk ostrzega, ze brexit moze zakończyc sie porazką. W tym samym czasie wysyła kibicȯw brexitu do piekła.
To dowȯd, ze uruchomił siȩ swiadomy proces przemian UE.

Unia unią, ale państwa muszą czuwaċ, źeby życie poszczegȯlnych narodȯw bylo znośne. Nikt nie planował przyłączyċ sie do unii zniewolenia, gdzie klasa średnia i emeryci mają życ na granicy ubȯstwa.

P.S. Poprzeczka dla wladz centrum bȩdzie sukcesywnie podnoszona coraz wyżej. Nie mozna byc wysiedlonym tylko dlatego, ze jest sie krytycznym w stosunku do narzuconej polityki imigracyjnej.

www.friatider.s(*)tet-f-r-de-som-st-ttade-brexit

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 08-02-2019
kobieta - Najwazniejsza kwestia wyborow UE
Löfven oskarża o masowe morderstwa Stalina "prawicowych ekstremistów"?
”Premier Stefan Löfven potępił "wysoki ekstremizm" w Europie przed wyborami europejskimi w maju. W swoim przemówieniu w piątek, podał przykłady bitew podczas pierwszej wojny światowej i komunistycznych zbrodni wojennych". Media społecznościowe podkreslaja teraz, że "pomieszał" wojny światowe.

Enligt SR Ekot lyfte han "kampen mot högerextremism och nationalismen i Europa som valets allra viktigaste fråga".
Zdaniem SR Ekot, podkreślił on "walkę z prawicowym ekstremizmem i nacjonalizmem w Europie jako najważniejszą kwestiȩ wyborow".

Wg. premiera ”W lasach Katynia” byli w akcji prawicowi ekstremisci, a nie lewicowi komusci, towarzysze Stalina. Verdun- to tez byla pierwsza wojna.

www.friatider.s(*)ns-massmord-p-h-gerextremister
cd.
Autor: kobieta  Dodano: 09-02-2019
kobieta - Lasy Katynia...
W (malutkiej gazecie wydawanej za granica) dokonano korekty wypowiedzi Löfvena. Fragment tekstu:
Problem polega na tym, że Verdun, jedna z najbardziej krwawych bitew na świecie, miała miejsce podczas pierwszej wojny światowej. Wtedy nie chodziło o "prawicowy ekstremizm", mimo że wojna została oskarżona o nacjonalistyczne motywy. Zbrodnia Katyńska była masową egzekucją sowiecką tysięcy Polaków. Radzieckie prawa propagandowe twierdziły, że Hitlerland był za masakrą, która później została ujawniona jako oszustwo. W chwili obecnej nazywanej masakrą katyńską zabito 21 857 obywateli polskich - na rozkaz komunistycznego dyktatora Josefa Stalina. Nazywa się "jedną z najgorszych masakr II wojny światowej".

Przemowienie premiera uznajemy jako historie lewicowych-liberalow w wydaniu postmodernistycznym. Kilka dni temu w zwiazku z manipulacja przejecia wladzy, premier przyznal sie, ze jednak jest "srodkowym" lewicowym liberalem, a nie zadnym socjalista. Czy to upowaznia do zaklamywania historii? Byc moze jest to celowe dzialanie liberalow przed majowymi wyborami.
Autor: kobieta  Dodano: 09-02-2019
kobieta - Sztafeta startuje...
Soros ostrzega przed całkowitym upadkiem UE: "Żyjemy w rewolucyjnym momencie"

Miliarder George Soros ostrzega teraz, że UE upadnie jak Związek Radziecki 1991 roku, o ile UE nie będzie "budzić się" ze snu, pisze w Market Watch.

Europejczycy śpią i nie widzą, że UE się zawala, mówi George Soros.
Siły "proeuropejskie" muszą szybko się obudzić, wierzy. Jeśli nie, UE zakończy się tak, jak zrobił to Związek Radziecki w 1991 roku.
"W długim i pełnym wydarzeń życiu byłem świadkiem wielu okresów tego, co nazywam radykalną nierównością". Obecnie żyjemy w takim okresie-mówi.
Jest to rozwój, który według niego może prowadzić do rewolucji.
Powody są między innymi takie, jak mówi, brak unijnych narzędzi prawnych do "dyscyplinowania państw członkowskich, które naruszają zasady, na których opiera się UE", jak to ujął.

Soros szaleje również przeciwko temu, że nacjonalistyczne i krytyczne partie UE zdołały się podnieść w takich krajach jak Niemcy, Włochy i Węgry. Europejska Partia Ludowa (PPE) nazywa "najgorszym kryminalistą", ponieważ grupa parlamentarna UE zezwoliła na członkostwo Fideszowi węgierskiego premiera Viktora Orbána.

Twierdzi on, że pod azylem UE popełniła "śmiertelny błąd", aby ściśle stosować porozumienie dublińskie, co, jego zdaniem, sprawiło,cd.
Autor: kobieta  Dodano: 12-02-2019
kobieta - Mr Soros przegrales, ludzie juz mysla
...że Włochy są niesprawiedliwie oskarżone o wszystkich imigrantów, którzy przybyli do UE. Stało się tak w przypadku nowego rządu o krytycznym wpływie na imigrację, w tym Matteo Salvini w czołówce, który przejął Włochy w 2018 roku.

Miliarder domaga się nowego referendum w sprawie Brexitu w Wielkiej Brytanii "lub, jeszcze lepiej, odwołania brytyjskiego powiadomienia na mocy art. 50" (wniosek o opuszczenie UE-notatka redakcji).

Według George'a Sorosa polityka w Europie nie zajmuje się już robotnikami przeciwko kapitalistom, ale za lub przeciw UE i globalizmowi. To, elita władzy musi zrozumieć, aby wygrać, mówi.

Zwraca uwagę, że obecne przywództwo w UE przypomina, jak radzieckie Biuro Polityczne pracowało, zanim upadł Związek Radziecki. Ryzyko jest nawet oczywiste, że strony przyjazne dla UE tracą władzę w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju, jak sądzi. Dlatego wszyscy adwokaci UE muszą obudzić sie i "bronić" podstawowych wartości UE.

"W przeciwnym razie marzenie o zjednoczonej Europie może być koszmarem tej nocy"-zauważa.

Mistrzu manipulacji globalnej polityki, bye, bye.

Info sprzed chwili.(Moje tlumaczenie)
Autor: kobieta  Dodano: 12-02-2019
kobieta - nieco szerzej...
Autor: kobieta  Dodano: 12-02-2019
kobieta - Z przemȯwienia minister MSZ tutaj
Wielkie plany dla swiata i ciezkie czasy dla nieliberalow.

Lewicowi-liberalowie maja wielkie plany dla swiata. Będa szerzyć demokrację i feminism-"z pełną mocą". Ci, ktorzy mysla inaczej, i nie zycza sobie rozpowszechniania tego typu demokracji i feminizmu, nazwani sa nacjonalistami i ekstremistami, ktorzy kopia grob przyszlosci demokracji. Sa oni wrogami Europy.
- Nie możemy już dłużej uznawać, że wszyscy członkowie UE wierzą w wartości, które stanowią podstawę współpracy europejskiej. "Nacjonaliści i ekstremiści" rzucają wyzwanie systemom politycznym na całym kontynencie.
Ta tak zwana ofensywa demokracji musi być oznaczona przez wszystkich europejskich politykow zagranicznych, zgodnie z opinią ministerstw spraw zagranicznych (raczej Sorosa).
Z drugiej strony koncentrujȩ się na tych krajach w UE, które mają odmienne zdanie na temat tego, czym jest demokracja i jak należy rządzić krajem.
Autor: kobieta  Dodano: 14-02-2019
kobieta - To dotyczy calej unii...
"Musimy domagać się poszanowania demokracji i rządów prawa we wszystkich państwach członkowskich UE" - wyjaśniła.

Feminizm powinien być rozpowszechniany z "pełną siłą na całym świecie".
W pełni funkcjonująca demokracja jest niemożliwa bez praw człowieka, a Szwecja ma decydującą odpowiedzialność za ich promowanie" – mowila. W wielu częściach świata dochodzi do prześladowania mniejszości religijnych, co jest niedopuszczalne (chrzescijaństwo cisza!).

Protestujemy, gdy wolność słowa jest ograniczona, kiedy dziennikarze są uciszani, a obrońcy praw człowieka i osoby LGBTQ są prześladowani.
Rząd kontynuuje feministyczną politykę zagraniczną - z pełną siłą na całym świecie. Widzimy, jak coraz więcej krajów jest inspirowanych i dolacza sie, powiedziala minister.

Dochodzi chwalenie imigracji. Wiadomo "jak Szwecja poradziłaby sobie bez nich?"

Politycznie poprawni obywatele, nie są w stanie interpretować faktów dotyczących imigrantów i zbrodni…, oraz calej popieprzonej Sorosowej polityki. Chociaz, wiekszosc spoleczenstwa jest przeciwko takim, tylko jednostronnym rzadowym akcjom.

Teraz wszȩdzie bȩdzie goraco!
Autor: kobieta  Dodano: 14-02-2019
kobieta - postkomuniści i neoliberałowie, zlodzieje
Ultraliberalna globalizacja niszczaca i okradajaca panstwa narodowe, zeby tylko dorwac sie do wladzy, dlatego Wlochy stawiaja szlaban i chcą przejąć kontrolę nad rezerwą złota: "Złoto należy do ludzi"
www.friatider.s(*)ldreserv-guldet-tillh-r-folket

Włoski rząd, z ministrem spraw wewnętrznych Matteo Salvini na czele, chce teraz odzyskać kontrolę nad rezerwami złota państwa od kontrolowanego przez UE ESBC banku centralnego, mówi Sputnik.

Minister spraw wewnętrznych wyjaśnia również, że chce zwolnic(kopnaċ) obecne kierownictwo włoskiego banku centralnego, ponieważ nie zapobiegło niszczycielskiemu kryzysowi finansowemu.

- Nie chcemy sprzedawać ani grama złota, mówi ekonomiczny rzecznik Lega Nord, Claudio Borghi.
Nie chca, aby inni kladli swoje lapy na ich złocie.

Według Sputnika, Włochy są trzecią największą rezerwą złota na świecie, po USA i Niemczech, o wadze 2 452 ton.

P.S. Materialiści zza muru, ktȯrzy zniszczyli planetȩ w ”nowym porządku świata” utracili "calkowicie" swoją pozycje.
Autor: kobieta  Dodano: 17-02-2019
kobieta - Kwota uchodźców...
Tgoroczna kwota uchodźców gotowa - 5000 Afrykanów i Arabów, którzy przylecą do Szwecji: "Większy nacisk na Afrykę"

www.friatider.s(*)-flygas-hit-kat-fokus-p-afrika

Rada ds. Migracji podjęła teraz decyzję w sprawie podziału tegorocznej kwoty uchodźców, lub "przesiedlenia", które organ ten również nazywa. Według Szwedzkiej Rady ds. Migracji większy nacisk został położony na Afrykę Północną i Wschodnią, jak również na ciągły import Syryjczyków, pomimo faktu, że IS zostało pokonane. Prawie każdy, kto jest częścią tego kontyngentu, pochodzi z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Posluszna opozycja od razu zafunduje spoleczenstwu w Polsce taki prezent.

P.S. Ostatni bastion-Lewica szwedzka, tez juz nie chce wyjsc z unii. Chcemy byc we wspolnocie zreformowanej na Europé ojczyzn, glosza. Razem z wszystkimi w Europie.
Autor: kobieta  Dodano: 19-02-2019
kobieta - Historyczna zmiana, którą widzimy...
Czarna noc dla liberalow i socjaldemokratow. Populizm jest obecnie tak duży jak socjaldemokracja w Europie.
Istnieją oczywiście dobre powody: gorzki atak socjaldemokratów na tak zwany prawicowy populizm i krytyka imigracyjna przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, wiosną tego roku. Zgodnie z nowym społeczno-liberalnym wskaźnikiem Timbro, więcej niż jeden na czterech wyborców w Europie głosuje teraz na populistyczne partie - a więc tak samo, jak głosowanie na socjaldemokratȯw.

www.friatider.s(*)-som-socialdemokratin-i-europa
Populizm jako siła polityczna w Europie jest obecnie dwa razy silniejszy niż liberalizm, jest równy socjaldemokracj – i wzrasta sukcesywnie. Jest to historyczna zmiana, którą widzimy - mówi Andreas Johansson Heinö, szef wydawnictwa w Timbro w komunikacie prasowym.

"Kraje bałkańskie" to partie socjaldemokratyczne, często "bardzo populistyczne" - zauważa.

- Tej wiosny czekają zarówno wybory do Parlamentu Europejskiego, jak i wybory krajowe, na przykład w Hiszpanii, Danii i Finlandii. Wiemy już, że populistyczne partie znajdą się w centrum raportowania, mówi Andreas Johansson Heinö.
Autor: kobieta  Dodano: 20-02-2019
kobieta - ”Emerytury Hitlera”
”Przestańcie płacić Belgom, którzy okazali swoją lojalność Hitlerowi”.
Kilku posłów do PE mówi obecnie, że Niemcy wypłacają emeryturę ludziom, którzy byli wiernymi nazistowskim Niemcom.
-Pieniądze nadal docierają co miesiąc do odbiorców, których Niemcy trzymają w tajemnicy.
Według belgijskiego RTBF wśród odbiorców mogą być Szwedzi.
”Emerytury Hitlera” moga odbierac takze odbiorcy w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Szwajcarii.

www.expressen.s(*)belgien-over-hitler-pensioner/

Nazizm pochodzi od narodowego socjalizmu. Dzisiejsza lewica-liberalna podpina sie bez oporu pod totalitarną ideologiȩ marksistowską, korzystając z narzȩdzi jȩzyka nienawiści, “seksizmu”, homofobii, pozornych wartości, budowania podziałȯw spoleczeństwa, przestraszania ludzi mediȯw, odebrania glosu wiekszosci przy pomocy prawa, agresja, antydemokratyczna demokracja itp. Zjawisko jest groźne, ponieważ przyjmuje formȩ wojny ideologicznej, ktora terroryzuje sie panstwa. Wyznawcy morderczych ideologii, siedza w samochodzie bez hamulcow, miejmy nadzieje, ze droga jest stroma...
Autor: kobieta  Dodano: 23-02-2019
kobieta - Coś mi to mȯwi od wczoraj…
Szwedzka minister ubezpieczeń społecznych Annika Strandhäll (S) porȯwnala węgierską politykę rodzinną do nazistowskich Niemiec.

www.friatider.s(*)l-gga-v-ra-p-ungerska-familjer

Peter Szíjjártó dal odpowiedź: Szwecja oddaje pieniądze podatkowe na imigracje, my przeznaczamy swoje na wȩgierskie rodziny.

-Według niego istnieją dwie znaczące różnice między Węgrami i Szwecją. Szwecja wspiera imigrację, a jego kraj nie.

-Jednak takie różne postrzeganie nie jest dobrym powodem do porównania Węgier z Hitlerem w Niemczech, wyjaśnia.

"Wiele lat temu wyjaśniliśmy, że Węgry nie będą czyjąś torbą" - mówi.

Wȩgry chronią wlasną politykȩ i swȯj narȯd. Włochy też. To jest jak najbardziej OK! Prawda.

P.S. Pilnujciȩ siȩ, żeby Szwedzi nie podrzucili Wam parȩ tysiȩcy imigranȯw. Teraz planują importowaċ ludzi starych i chorych. Wspaniałomyślni?
Autor: kobieta  Dodano: 24-02-2019
kobieta - Liberalna preferencja spoleczna,
czyli beznadziejna dyskusja o ”nacjonaliźmie” z liberałami.

Dzisiejsi liderzy lewicowo-liberalnej opinii – w tym dziennikarze i politycy, przyjȩli imperialny swiatopogląd i wokȯl niego prȯbują owinąċ świat z narodami jako jednośċ.
Byłoby lepiej z bardziej pokornym podejsciem do integralnosci panstwa narodowego i wiekszym zrozumieniem poczucia narodowego obywateli. Roszczeniom panstw narodowych, liberalowie musza poswiecic wiecej uwagi. Nikt nie pragnie byc wrzuconym do wspolnego worka narodow, gdzie bogaci zyja kosztem klasy sredniej i biedakow.
c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 26-02-2019
kobieta - Austria wybrała "ojczyznȩ"
Ośrodki przyjęć dla uchodźców w Austrii są złomowane i przekształcane w tak zwane centra odlotów od 1 marca tego roku. Dokładna kontrola tożsamości osób ubiegających się o azyl zostanie zaostrzona-zniechecenie do skladania wnioskow o azyl, ogłosił dziś austriacki minister spraw wewnętrznych Herbert Kickl.
Stałe kontrolowanie tras, ktȯrymi imigranci wtargneli do kraju, ochrona konstytucji kraju (nie mylic z Polska), zwalczanie terroryzmu, ” zakaz nocnych wejsc”, moga byc zamknieci bez nakazu sadowego itp.
Druga sprawa: Kurdowie ponownie żądają od Zachodu odebrania terrorystów. "Te dzieci są dorosłe i wyszkolone w mentalności terrorystycznej na Zachodzie".

P.S. Zastanawiam sie dlaczego tutejsze spoleczenstwo jest ”inne”.
Przyklad: na popisy lidera partii wiosna, nikt by tutaj nie zwrocil uwagi. Moze by nawet powiedziano, ze nawoluje mlodzież do niezdrowej kopulacji. Obecna wladza tutaj, to siostrzana partia polskiej opozycji, do tego sami sie wybrali w sejmiku szwedzkim (tym razem).

Liberalni dziennikarze pisza o antysemityzmie na Litwie a w podtytule wymieniaja Jedwabne. Moze konsul to wytropi i sprostuje.

Dobrze, ze do klasycznej idei Europa Ojczyzn i reformowania unii przylaczaja sie nowe panstwa. Ten temat jest najbardziej aktualny.
Autor: kobieta  Dodano: 26-02-2019
kobieta - dzieci terrorysci
Link:
www.friatider.s(*)barnen-av-kurdiska-myndigheter

Zachwieja sie rzady liberalne Europy. U nas napewno rzad upadnie z hukiem, to kwestia czasu.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 26-02-2019
kobieta - Zreformowaċ Uniȩ bez liberalow..
Liberalny przywódca chce połączyć UE i Afrykę: "Wielki niewykorzystany potencjał"
Były premier Belgii Guy Verhofstadt chce zobaczyć wspólny europejsko-afrykański obszar gospodarczy. "1,5 miliarda konsumentów, wartość 20 miliardów euro." Oprȯcz tego można byłoby poważnie konkurować z Chinami, mówi.
Właśnie podczas spotkania grupy ALDE Guy Verhofstadt wprowadził ideę połączenia UE i Afryki jako głównego obszaru gospodarczego.

www.friatider.s(*)rika-stor-outnyttjad-potential

Chory w głowie. Czy o to samo bȩdzie walczyċ opozycja w Polsce, dla ktȯrej słowa komisarzy sa prawem. Co oni jeszcze wymyslą?
Autor: kobieta  Dodano: 02-03-2019
kobieta - 6 punktowy plan, aby Wegry odniosly..
sukces -Imigracja na zawsze zmieni Europę-czas na działanie.

www.friatider.s(*)f-r-ndra-europa-dags-att-agera

Orbán zamierza uczynić Węgry jednym z najsilniejszych krajów UE. Podczas konferencji w węgierskiej Izbie Handlowej w środę, Viktor Orbán ostrzegł Europę i kraje świata przed skutkami imigracji.

Ci, którzy nie "chronią się" dzisiaj, nie będą mieli szansy na zrobienie tego w ogóle, w ciągu kilku dziesięcioleci, ostrzegł.

"Imigracja całkowicie zmieni świat, w którym żyjemy, a wszystko, co wydarzy się w 2050 roku, będzie konsekwencją tego, co się teraz dzieje" - powiedział.

- Kiedy mówimy o skutkach imigracji do Europy, co do naszych dzieci i wnuków i ich bezpieczeństwa, kontynuował węgierski premier i podkreślił, że sukces gospodarczy będzie bez znaczenia, jeśli przyszłe pokolenia beda zmuszone do przejęcia kontynentu, który nie bedzie dobrym miejscem do życia.

Jednocześnie podkreślił, że UE musi się zmienić. Osoby które dążą do utworzenia "Stanów Zjednoczonych Europy", są zwolennikami imigracji, oni "chcą przekształcenia (wymieszania narodȯw) Europy przez imigrantów". Caly artykul ”Hungary today” otworzyċ niebieski tekst.
Autor: kobieta  Dodano: 02-03-2019
kobieta - O mȯj Boże! Co nas czeka?
"To Szwedzi nie chcą się integrować".

Zieloni mlodzi: To wina Szwedów, że imigranci dopuszczają się zbrodni. Nieudana "integracja" i strzelaniny w miejscach imigracyjnych nie zależą od samych imigrantów. Zamiast tego, błąd ten w całości sprowadza się do "szowinizmu narodowego Szwedów", jak twierdzi dwojka rzecznikow zielonej młodzieży w Sztokholmie (imigranci).

-Manuel Cortez Azero i Hedda Berkesand, oboje rzecznicy Zielonej Młodzieży w regionie sztokholmskim, wyjaśniają w artykule w Expresie, że zjawiska takie jak duża liczba zabójstw wśród imigrantów kryminalnych, to wina Szwedów.

www.friatider.s(*)fel-att-invandrare-beg-r-brott

"Początek i koniec problemu leży w szowinizmie narodowym Szwedów", zauważa rzeczniczka. Szwedzi musza sie z imigrantami asymilowac, a nie integrowac.

Szwedzi odmówili pełnego dostosowania się do imigrantów z trzeciego świata, zamiast na odwrót, i dlatego pojawiły się problemy.

Szwedzi powiedzieli, że są gotowi na kompromisy kulturowe i integrują się ze wszystkimi nowymi, ale w praktyce nowi Szwedzi musieliby prawie całkowicie zmienić kulturową tożsamość i ekspresję, aby wejść do społeczeństwa, a więc asymilacja, a nie integracja, wedlug rzecznikow.
cd.
Autor: kobieta  Dodano: 03-03-2019
kobieta - Przyszlosc Europy zagrozona...
Szwedzi nadal wierzą, że "kultura szwedzka jest lepsza" i dlatego ich kompromis jest powierzchowny, tylko do części naszej kultury np. zwyczaje żywieniowe. Nie uczestnicza w głębszej integracji, pisze dwóch polityków.

Ostrzegają również, że dla Szwedów sytuacja będzie jeszcze gorsza, jeśli nie zaakceptują w pełni globalizmu.

Świat jest tutaj, globalizacja będzie kontynuowana, pomimo wysokiego nacjonalizmu, czy ze względu na zmiany klimatyczne. Demokracja musi zostać odbita w świecie globalizacji, mowia.(Demokracja liberalna)

-Jeśli nam się nie uda, tragiczne ofiary śmiertelne na przedmieściach są tylko posmakiem tego, co nadchodzi.

Europa tonie!
Autor: kobieta  Dodano: 03-03-2019

Pokazuj komentarze od najnowszego

« Wróć do strony
Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365