Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
181.644.920 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2926 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Chrystus jest tym, co najpiękniejsze w naszym życiu, wszystkie marzenia, które chcielibyśmy realizować z ukochaną osobą na życiowej drodze. Jeśli ktoś mówi: ja chcę ślub humanistyczny, to oznacza - mnie jest Chrystus niepotrzebny"

Dodaj swój komentarz…
okragly
do Berlina mamy tylko 100km (dzięki Rosjanom) ale prawa fizyki tu nie działają, zamiast sie wyrównywać wzrasta różnica poziomów, Balcerowicz Tusk, Rostowski i inni patoliberałowie powinni wrócić (Balcerowicz 20 lat temu obiecywał, że za 20 lat dogonimy Niemcy
Autor: okragly  Dodano: 06-01-2021
Reklama
lusyferpgr - z życia fabryki   3 na 5
Chciałbym dodać kilka obserwacji z branży produkcyjnej mając porównanie z dwóch firm (polskiej i niemieckiej) z tej samej branży.
- wyższa kultura techniczna objawiająca się w obchodzeniu się ze sprzętem
- miałem przyjemność współpracy z niemieckim dr inż. Rozwiązywał problemy na hali ubrany w drelich, potrafił obsłużyć tokarkę, nie bał się młotka. U nas dr inż. to tytuł szlachecki.
- wyższe wydajności dzięki lepszej organizacji pracy przy mniejszej obsadzie.
- wprowadzanie modernizacji jak i systemów komputerowych w polskich firmach i instytucjach to walka z ludźmi którzy za wszelka cenę starają się udowodnić że nie działa.
- we francuskich i niemieckich firmach związki zawodowe aktywnie uczestniczą w bhp na stanowiskach, poprawianiu ergonomii pracy i usprawnieniach podnoszących wydajność pracy!

Na koniec chciałem dodać że przy wszystkich inicjatywach najważniejszy jest plan. W każdy pomysł, przedsięwzięcie można wpompować dowolną ilość pieniędzy jeśli się nie ma dobrego planu co u nas jest powszechne.
Autor: lusyferpgr  Dodano: 08-01-2021
blob - Polska wersja książki
Gdzie można kupić polską wersję tej książki?
Autor: blob  Dodano: 01-02-2021
Hamburg1 - Niedziela
Nie wiem czy dobrze zrozumialem artykuł.

Po pierwsze moi drodzy praca w niedziele powinna byc bardzo dobrze wynagradzana . Podejrzewam ze chetnech nie bedzie brakowac.
Po drugie moi drodzy można śmiało powiedzieć że prawo w Polsce nie istniej .
Po trzecie takie instytucje jak inspekacja pracy to jest dowcip . No nie oszukujmy sie.
I po czwarte czy chcecie czy nie musicie zrozumieć że ludzie sa zniwolenie na własne życzenie . Obłożeni kredytami . Nie mowiac o bierzacych wydatkach . Zeby nie wiadomo co się dzialo Polacy przez najbliższe 20 lat będą tanią siłą roboczą
Autor: Hamburg1  Dodano: 18-04-2021
Wojciech Przytulski - Łaj Dżermans do it beter?  -1 na 1
Otóż Niemcy/Prusacy/Naziści "robią to" lepiej, gdyż są kulturą półzwierzęcą, której stałym i niezmiennym elementem ich funkcjonowania jest ciągła kradzież i pożeranie innych.
I nie skończyło się to wcale wraz z przegraniem działań zbrojnych przez Wehrmacht(państwo III Rzesza i jego następcy RFN czy NRD nie podpisały kiedykolwiek kapitulacji, ani paktu pokojowego ze swoją największą ofiarą czyli Polską). Krótko po wojnie kanclerz Konrad Adenauer powiedział:
"Nigdy więcej wojny, obedrzemy polskiego barana ze skóry bez użycia noża"
I to pokazuje czego się te nazistowskie wieprze nauczyły drugą Wojną Światową, otóż nauczyła się świnia, że "trzeba" pożerać innych, tylko tak żeby nie rzucało się to w oczy.
Gdy w początku lat 80-ch stało się jasne, że Związek Sowiecki upadnie, niemieckie służby dostały od sowieckiego generała Czesława Kiszczaka zgodę na werbowanie agentury na terenie polski w tym w aparacie partii! W latach 80-ch w Warszawie funkcjonowała delegatura STASI ("Operationgruppe Warschau") i przewerbowywała sowieckie struktury okupacyjne na swoją stronę.
Autor: Wojciech Przytulski  Dodano: 16-06-2021
Wojciech Przytulski - Łaj Dżermans do it beter??  -1 na 1
To m. in. dzięki temu świnie z zachodu tak sprawnie rozkradły i pożarły polski majątek narodowy po 1989, a czego kraść nie chciały lub nie mogły to zdeptały kopytami. Jeszcze kilka lat temu w niemieckim konsulacie we Wrocławiu pracowało kilkaset osób! To jasno pokazuje u kogo służy do dzisiaj biurokratyczny aparat okupacyjny wyhodowany nam tu pod okupacją żydo-sowiecką w latach 1945-89. Te wszystkie sądy i urzędasy rozwalają polskie firmy i czyszczące drogę firmom niemieckim, ustawy polskojęzycznego sejmu zarzynające podatkami i haraczami polskich przedsiębiorców i zwalniających z opłat firmy zachodnie itd. To tak w skrócie czemu "Dżermans do it beter"
Świnia jest zawsze świnią.
Na chwilę obecną Unia "Europejska" realizuje w Polsce plan wyłączenia nam prądu, poprzez zniszczenie polskich elektrowni. I znowu będzie, że Nazis do it beter, no bo po zamknięciu polskich elektrowni prąd będziemy kupować u Nazistów. A to że te żydo-sowieckie gnojki przewerbowane na stronę zachodnią i korporacyjną, które okupują polski sejm i ministerstwa wykonają każde zniszczenie to wiemy już po 30 latach kolonizacji żydo-nazi-sasko-banksterskiej po 1989.
Autor: Wojciech Przytulski  Dodano: 16-06-2021
LukaszJuke
Cała gospodarka jest zbudowana na automatach do gry online polskie-sloty.com/darmowe-sloty/ultra-hot/
Autor: LukaszJuke  Dodano: 30-06-2021

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365