Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
180.552.631 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2605 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Emerich Coreth, Peter Ehlen, Josef Schmidt - Filozofia XIX wieku
Dante - Biesiada
Karl Heinz Bohrer - Absolutna teraźniejszość

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu; będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Komentarze do strony Zbawienie przez kaźń

Dodaj swój komentarz…
dorota - open your heart!
przeczytałam własnie tekst Mariusza Agnosiewicza i jestem pod wrazeniem,bynajmniej niekoniecznie pozytywnym..zadziwiające jest i wręcz nie do pojęcia dla mnie dlaczego próbujesz tak usilnie wszystko wytłumaczyc i zrozumieć ,jakkolwiek ograniczonymi ,możliwościami ludzkiego rozumu.Boga(i jego wielkiego,krwawego poświęcenia dla ludzi) nie można pojąć w sposób racjonalny,będa to tylko bezskuteczne próby zrozumienia istoty tak niepojętej a jednocześnie tak bliskiej wszystkim,którzy otwierają przed nim swoje serce,czego i tobie życzę.pozdrawiam:)
Autor: dorota Dodano: 16-08-2004
Reklama
Romanoff - zbawienie ...
Krewna mojej bliskiej znajomej, zresztą kompletna idiotka, członkini jakiejś tam wspólnoty, typowa histeryczna fanatyczka wysłała z okazji świąt wielkanocnych pocztówkę z tekstem: "Radosnej Męki Pańskiej."
No comments...
Autor: Romanoff Dodano: 05-04-2005
G R O M !!! - Pokuj
Gdzie jest pokuj tam życie.
Gdzie życie tam madrość
Dgdzie mądrość co siostrą jej jest miłość która zabłądziła.
Nie w krucyfiksach co dewotka w niej serce obnażyła.
Lecz św. duchu co naszego ducha darami Bóg odaża.
Kogo pozna pała w jego duszy.
No kto św istotę odżuci.\
Przeciwko duchowi św. nie grzesz.
On jedynie wprawdzie daje życie.
I jest Bramą życia.
Pamiętajmy słowa.
Jam jest bramą życia.
Kto przez nią przechodzi pastwisko znajdzie.

Mówi to wam coś.
To cała ewangelia prowadzi do ducha św.
Przeczytajcie moją stronę.
www.drogadoprawdy.republika.pl
Autor: G R O M !!! Dodano: 17-11-2005
Paweł Jasiński
Jedna zasadnicza uwaga- tekst autora odnosi się do szczególnej interpretacji chrześcijaństwa z dominującym Chrystusem na krzyżu, o charakterze ofiarniczym. Model taki rzeczywiście dominuje/dominował w katolicyzmie (także tutaj są różne nurty). Szkoda, że nie zauważa, że nie jest to jedyna i powszechnie obowiązująca. Warto zwrócić uwagę na kościoły wschodu i chociażby ich inkonografię- tam dominuje Christos Pantokrator, czyli Chrystus triumfujący w chwale.
Autor: Paweł Jasiński Dodano: 11-12-2005
Rosi58 - Krucyfiks   1 na 1
Myślę, że widok cierpiącego Jezusa na krzyżu ma wzbudzać w wiernych nie tyle litość i żal, ale POCZUCIE WINY - "to moja wina , że On tak cierpi". Człowiekiem z poczuciem winy, łatwiej manipulować i narzucać różne "zasady".
Pozdrawiam
Autor: Rosi58 Dodano: 05-02-2007
Rosi58 - Do GROM-a !!!   1 na 1
W Twoim tekście roi się od błędów ortograficznych.
Jednak myślę, że tego Duch Św. Ci nie wybaczy, że piszesz JEGO IMIĘ z małej litery: "duch św.".
Bo napisano w NT, że bóg może odpuścić wszystkie grzechy, z wyjątkiem grzechu przeciwko Duchowi Św. ;)))
Pozdrawiam
Autor: Rosi58 Dodano: 05-02-2007
Katolik - Ukrzyżowanie
Bóg Trójca Wcielona cierpiała na Krzyżu w całości, zatem Ojciec, Syn i Duch Święty zostali ukarani przez Ojca, Syna i Ducha Świętego na Krzyzu dla naszego zbawienia. Więc mamy nie karanie tylko jednej Osoby Boskiej przez tylko inną Osobę Boską, lecz samoukaranie się całej Trójcy przez całą Trójcę dla naszego zbawienia. Zatem Bóg nie jest żadnym sadystą, tylko jest kompletnym Samopoświęcicielem.
Autor: Katolik Dodano: 13-02-2007
Katolik - Wykonanie wyroku
Jako że Trójca karała Trójcę i Trójca cierpiała od Trójcy w ciele Jezusa na Krzyżu, to wyrok mógł być wykonany tylko rękami stworzeń, ponieważ gdyby Bóg ukarał Siebie Swoją Mocą własnoręcznie, a nie Siebie pośrednio rękami stworzeń, to wtedy miałby samobójstwo, a nie śmierć od czynników zewnętrznych.
Autor: Katolik Dodano: 13-02-2007
Chrześcijanin - Wyrok
Jako że Trójca karała Trójcę i Trójca cierpiała od Trójcy w ciele Jezusa na Krzyżu, to wyrok mógł być wykonany tylko rękami stworzeń, ponieważ gdyby Bóg ukarał Siebie Swoją Mocą własnoręcznie, a nie Siebie pośrednio rękami stworzeń, to wtedy miałby samobójstwo, a nie śmierć od czynników zewnętrznych.
Autor: Chrześcijanin Dodano: 13-02-2007
Jeremiasz - Globalna ściemnia wszechczasów !
Nikomu nie przychodzido glowy, by zweryfikować powtarzane oszóstwa Nowotestamentowe,które nie mają nic wspólnego ze "Zbawczym Planem " Boga Izraela.Który nie jest Bogiem Trójcy i nie ma dziecka z kobieta ! Patrz 2 Samuela 7:12 - 14 Bóg obiecuje,że zrodzony potomek Dawidowy bedzie z NASIENIA TWOJEGO ! w org. posze hebr. "zare'da = tłum.nasienia rodnego " czyli naturalnego klonu damsko-męskiego.Nigdzie nie pisze, że Bóg Sam, sposobem nadprzyrodzonym zaplodzi kobiete !!! PO wtóre. obiecany potomek / jako Mesjasz Izraela / urodzi się raz tuz przy koncu czasów i będą mu towarzyszyly kryteria jak, patrz : Jeremiasza 31: 1- 33 i dalej....skutki i przemiany. Mesjasz Izraela zbawi naród Izraela od wiecznej opresji , a nie ma mowy o tzw. "Grzechu Pierworodnym Adama " / konkluzje Nowotestamentowe / Kto chce wiedziec więcej, niech zobaczy : www.jewsforjudaism.org jest w języku ang.niemieckim i rosyjskim. wszystko na tem temat, zwlaszcza książki "The Real Messias" "Wirkliche Messias " i to samo w ruskim. Kto powierzchownie cokolwiek bada, ten powierzchownie rozumuje....Narody maja zakodowane klamstwa, że Chrześcijaństwo jest kontynuacją Zbawczego Planu Bożego.....Wszystko jest sprawdzalne
Autor: Jeremiasz Dodano: 24-07-2007
Wojtek - To chyba troche o mnie :)
Trafiłem na waszą strone jakiś czas temu i tak ją sobie przeglądając, trafiłem na ten artykół.Musze przyznać, że mnie bardzo zainteresował, gdyż dotyczy on w jakimś sensie mnie.Przeczytałem komentarze(z nie których długo sie śmiałem)i postanowiłem napisać trzy słowa od siebie.
Na początku liceum zaczęły sie moje "kłopoty emocjonalne", nie zagłębiając sie w szczegóły, po jakimś czasie zmagań uznałem , że są one Boską karą za moje postępki, za to jaki jestem ,za moje cechy itd...Uważałem(inaczej nie umiałem sobie tego wytłumaczyć)że jest to rodzaj zemsty , na zasadzie:jak byłeś taki to teraz masz cwaniaczku, zobacz jak to jest. Nie byłem grzecznym chłopcem, ale bez przesady.Te pomysły o każe, to nie było przekonanie, a raczej ostatnia deska ratunku, rzeby sobie wszystko jako tako wytłumaczyć.Nie była to żadna psychoza, tylko forma magicznego myślenia... zdarza sie :).Tak oto zaczęła sie , a raczej jak sie potem okazało rozwinęła ,moja przygoda z szeroko pojętym Bogiem.
Tak sobie, jakoś tam egzystując borykając sie z niezliczonymi konfliktami, dylematami moralnymi,debilnymi pomysłami przeróżnej natury, zaczęło mi powoli świtać, że wszystko czego byłem uczony, co sobie jakoś(cz
Autor: Wojtek Dodano: 03-03-2008
Wojtek - C.D.
Na początku liceum zaczęły sie moje "kłopoty emocjonalne", nie zagłębiając sie w
szczegóły, po jakimś czasie zmagań uznałem , że są one Boską karą za moje postępki,
za to jaki jestem ,za moje cechy itd...Uważałem(inaczej nie umiałem sobie tego
wytłumaczyć)że jest to rodzaj zemsty , na zasadzie:jak byłeś taki to teraz masz
cwaniaczku, zobacz jak to jest. Nie byłem grzecznym chłopcem, ale bez przesady.Te
pomysły o każe, to nie było przekonanie, a raczej ostatnia deska ratunku, rzeby sobie
wszystko jako tako wytłumaczyć.Nie była to żadna psychoza, tylko forma magicznego
myślenia... zdarza sie :).Tak oto zaczęła sie , a raczej jak sie potem okazało
rozwinęła ,moja przygoda z szeroko pojętym Bogiem.niszczyć tego którego budową tak sie chełpią.Rzeby człowiek "zechciał" zostać tylko zewnętrzną powłoką, bez indywidualności ,bez sprzeciwu dopasowującą sie do innych, trzeba bezwzględnie zniszczyć jego ducha, indywidualność, trzeba unicestwić to co jest podstawą rozwoju moralności i konieczne do stania sie dojżałym ,godnie żyjącym człowiekiem.TO jest niemy pakt większości społeczeństwa:każdy poświęci siebie, dzięki czemu dostanie szcypte złudnego egzystencjalnego spokoju.
Autor: Wojtek Dodano: 03-03-2008
Wojtek - C.D.
Kiedy uświadomiłem sobie tą obłude, kiedy dostrzegłem jaki człowiek powinien byc naprawde i że do tego dązy sie zupełnie inną drogą , dostrzegłem też jaki wzór wcześniej nosiłem tyle lat, a pewnie i teraz w swojej głowie.Tym wzorem do którego trzeba dążyć był Jezus, nie koniecznie ten na kżyżu.TO co nim było to było kompletne ścierwo!To był ochłap mięsa, chodzący resztką sił.Chodzący nie z własnej woli, on był poruszany, gdyby nie czarodziejska moc to by leżał w łóżku i całymi godzinami gapił sie obśliniony w ściane.Ja go tak naprawde widze w szkolnej ławce, jako chłopca którym ja powinienem sie stać, on był moim nie spełnionym ideałem.Siedział sam, płoszy sie jak ktoś wogóle na niego spojży, jest najchujowszy w każdą gre jaką można sobie wyobrazić, zero rywalizacji, biją go nawet dziewczyny jeśli to nie jest dla nich za łatwe , dostaje same piątki ,pięknie pisze ma 2 rączki na ławce , w domku pomaga mamusi we wszystkim i tylko z tego ma jakąś przyjemność, nie bawi sie, odrabia lekcje i ciągle sie uczy, w ogóle sie nie odzywa...można tak w nie skończoność.
Autor: Wojtek Dodano: 03-03-2008
Wojtek - C.D.
TO wszystko gwarantuje mu wielką wyimaginowaną nagrode jaką dostanie jak już będzie idealnie nikomu z dorosłych idiotów nie przeszkadzał.Musi wszystko znieśc , ale przecież warto :).Ma on także swoje przeciwieństwo ,które też dysponuje bardzo długim szeregiem cech .WINA, WINA i jeszcze raz wina,a od winy do kary już bardzo blisko.
Wbrew pozorom nie jest to czysto religijny model idealnego człowieka wychowywanego od dziecka.Jest to model powszechny, przy wykożystaniu którego wykożystuje sie błędne interpretacje... tu nawet trudno użyć słowa błędnie, to jest kompletna ślepota i olewka.
Dodam ,że Jezusa trzeba odczarować, a najlepiej znależć inny wzór, ten ma już na sobie zbyt wiele kużu.Nie był on rzadnym Bogiem i nie zostal zrodzony z dziewicy.Do wszystkiego dochodził sam, dzięki swojej mądrości.Te wszystkie magiczne banialuki, świętości, cuda itd..to wytwór ludzki, ludzkich słabości i nie zrozumienia, nie zrozumienia nauk, ale tak naprawde i nie możność do nauki.Trzeba sobie to wszystko przyprawić, bo jak tu pojąc i stosować sie samemu z sibie do nauk typu:że nie wolno bzykać sąsiadowi żony.
Autor: Wojtek Dodano: 03-03-2008
PIotr
"Nikt nie ma większej miłości nad tego który życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" Ewandelia według św. Jana. Proszę się zastanowić jak moglibyśmy kochać Boga, nie poznając jego miłości, kto przejąby się swoimi uczynkami, gdyby nie świadomość, że to Sam Bóg za nie cierpiał. Kto by Mu uwierzył, gdyby powiedział, ot tak, jesteście zbawieni, kto przemienił by swoje życie. Jesteśmy wolni, Miłośc Boga nigdy nas nie przymusza, nawet do zbawienia, ale woła łagodnie przez Mękę Syna, dając znak że jesteśmy kochani.
Autor: PIotr Dodano: 23-04-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365