Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
180.368.162 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2558 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie sądźcie!" mówią oni, lecz posyłają do piekła wszystko, co im w drodze stoi.

Dodaj swój komentarz…
Paweł - bzdury
Strona ta mo swoją specyfikę, stąd nie dziwi nastawienie jej autora do opisywanego tematu. Problem jest jednak gdzie indizej. Tkwi w wielkiej stronniczości autora i braku wzięcia pod uwagę kontekstu historycznego, w jakim tkwił św. Maksymilian. Nie pochwalam ani sntysemityzmu, anu nietolerancji. Natomiast ostre sformułowania Maksymiliana w kontekście tego, co się wówczas działo w Polsce, maja sens. Tak się składa, że zupełnie przypadkowo znalazłem pokaźne archiwum po mojej babci włąsnie "Rycerza Niepokalanej". Zapraszam autora do lektury tych tekstów. Szkoda, że pisze pan o czymś, o czym ma pan mgliste pojęcie. I jeszce jedno: warto czasem dotrzeć do źródeł, a nie pisac bzdury rodem z najidiotyczniejszych czasó PRL...
Autor: Paweł Dodano: 09-08-2004
Reklama
pandada - krytyka i krytykanctwo
Artykuł był o tyle ciekawy dla mnie, że kilku rzeczy się dowiedziałem. Jednak chyba za dużo tu ocen, a za mało treści i argumentacji wspartej źródłami. Skojarzenia zdań wyciągniętych ze statutu idą za daleko.
I to była krytyka, natomiast mój poprzenik uprawia krytykanctwo, z którym ciężko dyskutować na poziomie merytorycznym. Rozumiem, że jest osadzony w pewnej tradycji rodzinnej i ma przez to odmienny punkt widzenia, ale nie wyjaśnia jaka to była w Polsce sytuacja, że usprawiedliwiała antysemityzm i nietolerancję. Warto sformułować zarzuty rzetelnie i konkretnie, przedstawiając kontrargumenty.
Autor: pandada Dodano: 18-02-2005
Mikołaj Kopernik - No oczywiście...
Teraz to już każdy Polak wysysa z mlekiem matki antysemityzm, homofobie i inne tam internacjonalistyczne i marksistowskie piep.... . Panowie, weźcie głęboki oddech i zacznijcie racjonalnie obserwować rzeczywistość, a nie klekotać jak publika lubi. Troszkę więcej racjonalizmu i mniej nietolerancji dla prawdziwej nietolerancji. Tej o której nikt nigdy słowem się nie odzywa. :)
Autor: Mikołaj Kopernik Dodano: 27-01-2006
tak tylko przypominam - powinniśmy sie zastanowic  -1 na 1
tytuł racjonalista to czysta ironia! nie wiem czy strona ma cokolwiek z racjonalizmem wspólnego. tak właściwie to przypadek ze piszę akurat pod artykułem o św M. Kolbe. cała strona to bzdury. naprawdę mam nadzieje ze jak najmniej osób się z tym zgadza. chciałabym tylko zauważyc ze Chrystus jest załozycielem kościoła i kiedys osądzi wszystkich za naszą postawę wobec jego dzieł
Autor: tak tylko przypominam Dodano: 24-03-2006
Irek Jurczyk - Tak własnie jest  -1 na 1
Zydostwo czepia sie wszystkiego,aby zacmić nieswiadome umysły.Tak jak zydzi obrazają polakow to woła o pomste do nieba.Może zapytamy semitow ,dzięki komu wogole istnieją.Cały świat przepędzał ich gdzie pieprz rośnie i jedynie Polska ich przyjęła.Może ktoś wymieni jednego żyda co poświecił zycie za Polaka.Za to Polakow jest tysiące,ktorzy narażając zycie ukrywali ich przed faszystami.Wielu za to zginęło z rak faszystow.Zastanawiające jest jednak to dlaczego żydzi sa tak znienawidzeni przez Arabow.Tak więc, ta niewielka ilość europejskich antysemitow to tylko kropla w morzu ...
Autor: Irek Jurczyk Dodano: 07-05-2006
Gabor - antysemityzm jest częścią patriotyzmu!  -1 na 1
Antysemityzm, a właściwie wrogość do żydów jest częścią naszego patriotyzmu. Po II Wojnie Światowej w społeczeństwie narastał antysowietyzm i antykomunizm, który był reakcją na straszliwe krzywdy, jakie gotowali nam sowieci i ich psy - polscy ubecy (w tym często zydzi). W okresie przedwojennym, ale i obecnie dominujący był i chyba będzie antysemityzm i wrogośc do żydów. żyd od zawsze był utożsamiany z cwaniakiem, lichwiarzem, naciągaczem i kombinatorem, który żerował na Polaku! Zgadzam się z przedmówcą - to jak żydzi nami poniewierają woła o pomstę do nieba! Jesteśmy zalewani informacjami o tym jak to zydzi są dyskryminowani, uciemiężania i kopani w dupę przez cały świat! Wszyscy sie nad nimi pastwią, a oni są tacy niewinni i bezradni. Co gorsze, jako ich oprawców często przytacza się właśnie Polaków - naród, który ze wszystkich narodów świata najwięcej od żydów oberwał! Wystarczy, że jesteśmy zalewani przekłamanymi filmikami typu "Listwa Schindlera", "Europa, europa", czy wreszcie "Pianista", gdzie zawsze żyd jest przedstawiany jako tekie bezbronne stworzonko, któremu wszyscy robia krzywdę. A czy ktoś widział jakikolwiek film o prawdziwym obliczu zyda: krętaczu, lichwiarzu, który swymi złodziejskimi metodami doprowadzał polskiego właściciela ziemskiego do bankructwa i w efekcie do samobójstwa??? Bo ja takiego nie widziałem!
Na zakończenie przytoczę tylko słowa mojej 97-letniej babci, która zawsze sprawy traktowała obiektywnie i bez uprzedzeń: "Holocaust wcale nie był zły, to żydzi byli do dupy! To był Boży Miecz Sprawiedliwości". Pozdrawiam wszystkich Polaków.
Autor: Gabor Dodano: 16-01-2007
Ray - Idiotyzmy  -1 na 1
Moja teza: Idiotyzmów Autora Mariusza nie warto nawet analizować, ani komentować !
Takie zmanipulowane wybiórcze teksty autor może dzieciom z Izraela wypisywać.
A tak dla ścisłości, Św. Maksymilian Kolbe jest uznanym patronem światowej społeczności i nikt tego nie kwestionuje. Jakiej ?. A to już niech autor sam sobie poszpera gdzie trzeba to się dowie.
Pytanie:
Skąd w was "jaśnie oświeconych" bierze się tyle nienawiści
do ludzi wierzących ? Czy to cecha wrodzona, jakieś nieuleczalne zboczenie, czy cecha wykształcona ?
Autor: Ray Dodano: 23-11-2008
vanderer - autor artykułu to nieuk  -2 na 2
Jeśli tak, to antysemitą jest nie ten, który żywi chore uprzedzenia
i nienawiść rasową, ale ten kto głosi poglądy, z którymi Żydzi akurat
się nie zgadzają. O taki antysemityzm oskarżany był całe lata
wychowawca wielu przedwojennych pokoleń o. Maksymilian Kolbe zanim
został uwięziony za... pomoc Żydom - w Oświęcimiu, gdzie zginął
śmiercią męczeńską.Preczytajcie wrogowie Kolbego co napisał Norman Davies w książce Europa walczy.Żydzi stworzyli w USA w latach 42 do52 gigantyczną siatkę szpiegów na rzecz sowietów,gdy służby zaczęły ich ścigać to media lewackie i demokraci piszczęli że to antysemityzm.Tak żyd może być i zdrajcą ,bo jak żyd zrobi coś złego to jak go aresztować to już jesteś antysemitą.Przecież autor tego portalu to ewidentnie nieuk i  owładnięty obłędem .
Autor: vanderer Dodano: 26-05-2009
Anonymous - Antysemityzm Irracjonalny   1 na 1
Po pierwsze, drodzy panowie, widzę tu w większości komentarze opisujące Ż<span> ydów (w języku polskim narodowości piszemy z dużej litery) jako:
a) spiskujące lobby masonerskie
b) stereoptyp - żyd - skąpiec, dusigrosz
Na a) odpowiem tak: proponuję obejrzeć Matriksa i wysuwać takie przewrotne teorie dopiero gdy znajdziemy już jakieś dowody. A księżek o "zbrodniach" Żydów jest co najwyżej tyle ile o każdej innej narodowości. Proponuję sięgnąć to takich faktów historycznych jak:
- Żydzi nie mieli własnego państwa więc musieli gdzieś mieszkać.
- Żydzi byli prześladowani (również za swoją "domniemaną przedsiębiorczość" - b) ) na przestrzeni wieków, nie tylko w czasach nazimu i Holocaustu.
- Zawsze byli kozłami ofiarnymi, którzy ponoć "spiskują" i tak naprawdę to z nich się robi takie ofiary, a to wszystko jeden wielki spisek blebleble.
I to prawda że są niewdzięczni Żydzi. Zawsze jednak znajdziesz wśród narodów złych. Ale patriotyzm to nie antysemityzm. Patriotyzm to nie szowinizm. Patriotyzm to nie nacjonalizm. Patriotyzm to nie nazizm.
Autor: Anonymous Dodano: 02-06-2009
frugo - antysemityzm przed wojną
Tu trzeba dodać: przed wojną nie było jeszcze obrazu  tego, co zrobią antysemici w Niemczech, Włoszech i Francji.
Pojęcia, które były normalne nie powodowały  stresów, jak "obóz", "obóz koncentracyjny", "krematorium", "okupacja", "antysemityzm" zmieniły znaczenie na złowrogie i dołączyły do słownika zawierającego neologizmy "łapanka", "rozwałka", "publiczna egzekucja" , "wywózka", "zakładnicy"... dopiero p popisach naszych kulturalnych sąsiadów.
Autor: frugo Dodano: 27-06-2009
kalasanty  -1 na 1
a mnie się tam podoba Maksio i te jego genialne "żydki" - miał sporo racji, co dzisiaj dobitnie udowadnia rzeczywistość na każdym kroku : pazerność i bezwględność żydków. Z umęczonych sami stali się oprawcami - może więc warto się zastanowić i nie bronić za wszelka cenę pejsów ! Co do krytyki odnośnie jego rzekomego zamiłowania do nazistów, to proszę pamiętać, że zginął z ich ręki - to powinno każdemu idiocie zamknąć mordę !
Autor: kalasanty Dodano: 26-11-2009
Mufti Turbanator - Zachęcam do niezależności
Zachęcam do lektury niezależnych i rzetelnych materiałów:
egawlas.homeunix.net/spotwarzona_przeszlosc/
oraz (DLA AMBITNYCH i odpornych na medialny totalizm):
egawlas.homeunix.net/kontrowersja_syjonu/
POzdrawiam.
Autor: Mufti Turbanator Dodano: 01-01-2010
tamara be jot - o.Grzegorz Peradze   1 na 1
W Oświęcimiu swoje życie oddał za życie więźniów prawosławny duchowny, o.Grzegorz Peradze. Antysemitą nie był.To piękna postać. Cóż, prawosławny był, więc jego czyn jest u nas jakby mniej wart, nawet bez "jakby". Kolbe przesłonił tę postać i ten czyn. Kolbe nie był wyjątkiem, a tak się tę rzecz ujmuje.
Autor: tamara be jot Dodano: 06-01-2010
seky - Kolbe został aresztowany za pomoc..  -1 na 1
Artykuł żenujący. Św. Maksymilian został aresztowany za pomoc Żydom i partyzantom. W Niepokalanowie uratował życie ponad 1500 Żydom!!! Zachęcam do zapoznania się z artykułem www.jerzyrobert(*)ozostale/prawda_o_oj_Kolbe.htm
Autor: seky  Dodano: 19-01-2011
Mariusz Ulman
Widzę, że mamy tu kilku może nie Rycerzy, ale choćby Giermków. Kolbe był antysemitą, ale odkupił swój grzech oddając życie za innego człowieka. W tym więc sensie wyróżnia się pozytywne spośród wielu innych świętych np. Jana Kapistrana (tego od wierszyka entliczek pentliczek), który miał na rękach krew wielu Żydów. 
Autor: Mariusz Ulman  Dodano: 04-04-2011
Achilles   2 na 2
Dziwi mnie fakt że,kiedy kapłan oddaje swe życie za drugiego człowieka to od razu jest błogosławiony i kanonizowany (tak jest w kościele katolickim),osoby świeckie już takiego przywileju nie mają a jeśli tak to bardzo znikomy procent.To jest bardzo dobra manipulacja aby tylko utrzymać coś co chwieje się na nogach a nic już nie ma z prawdziwą wiarą w Boga.Bóg nie nauczył nienawiści ludzi tylko kapłani danego kościoła mamiąc ich różnymi świecidełkami wmawiają ludziom że,Panu Bogu to się podoba.Czyżby KrK już nie ma autorytetu w osobie Pana Jezusa Chrystusa że,musi mieć armię świętych aby być chwalony,przecież to podłe,nieludzkie jakimi metodami dochodzi się do Pana Boga.
Autor: Achilles  Dodano: 09-07-2011
gggohan  -3 na 3
Szczęść Boże
Oczywiście artykuł to kłamstwa, święty Ojciec Kolbe nie był antysemitą.Prowokacyjna treść nie poparta właściwie niczym.Zanim napisze Pan kolejny artykuł proszę uważniej przestudiować żywot Świętego.To jest właśnie jeden z dowodów na istnienie Pana naszego Jezusa Chrystusa, tak zaciekle staracie się coś udowodnić, wielu już próbowało ale nie uda sie :).Najlepsze są śmieszne artykuły w których próbujecie obalić autentyczność Całunu Turyńskiego.Nie macie żadnych dowodów, korzystacie z nieiwedzy ludzi którym można z braku wiedzy wmówić wszystko, nawet śmieszny numer kartka moneta.Poza tym jeśli wiecie jak zrobić Całun to zróbcie, nagroda czeka.Całun Turyński to płotno pogrzebowe naszego Pana Jezusa Chrystusa, który zmartwychwstał.A według was to podróbka z 11 wieku.Na Całunie znaleziono okolo 600 ran.Kazda zostala bardzo dokladnie zbadana pod wzgledem anatomicznym i kazda jest autentyczna a wiec wasz domniemany falszerz musial 800 lat wczesniej znac anatomie i kilka innych dziedzin na poziomie XX wieku, to jest smieszne.
Z Panem Bogiem
Autor: gggohan  Dodano: 25-07-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365