Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
180.313.508 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2548 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie wierzymy mediom. Media "zakręcają się na prawo". Prezenterzy i dziennikarze widocznie mają jeszcze usta pełne wadowickich kremówek, dlatego nie stać ich na obiektywizm i prawdę."

Dodaj swój komentarz…
AvBert - AvBert - @Ławreszuk
"Czy np. ja, albo szef Racjonalisty też nie mamy prawa dokonać coming outu, bo wszyscy nas znają jako ateistów?"Hmm? Wydaje mi się że inaczej rozumiemy pojęcie coming out.
Autor: AvBert  Dodano: 07-10-2011
Reklama
Jerzy Leon Święch - Apostazja...
....jako konkretny wyraz dawany na swoją niewiarę niestety jest sporym kłopotem szczególnie dla ludzi mieszkających na wsi i w małych miasteczkach.
To czy ktoś był w tych czy innych strukturach, jeśli nie popełnił czynu karalnego ma prawo do chodzenia z otwartą przyłbicą i głoszenia swoich poglądów. Znacznie gorsze są różnego rodzaju przechrzty, czyli dawni towazyse noszący dzisiaj baldachimy!
Autor: Jerzy Leon Święch  Dodano: 06-10-2011
Ławreszuk - @AvBert   1 na 1
Przypomnij sobie, co p.Tabor napisał o dusznej, klerykalnej atmosferze wśród służb mundurowych. Poza tym, komu oceniać co jest coming outem, a co nie? Idea Listy obejmuje wyjście z cienia społeczności niewierzących w Polsce, a do takich się p.Tabor zalicza. Czy np. ja, albo szef Racjonalisty też nie mamy prawa dokonać coming outu, bo wszyscy nas znają jako ateistów?
Autor: Ławreszuk  Dodano: 06-10-2011
nat24   1 na 1
Podejrzewam że gdyby cały proces apostazji nie był tak pokomplikowany ludzie chętniej by się wypisywali z kościoła. I wtedy by wyszło ile faktycznie w Polsce mamy katolików. Jednak kościół nigdy do tego nie dopuści bo utraciłby wszelkie swoje wpływy
Autor: nat24  Dodano: 06-10-2011
Jan Res - Soeur-Sourire...   10 na 10
Ci starsi z pewnością pamiętają uroczą piosenkę, którą śpiewała, grając na gitarze, belgijska zakonnica, Soeur-Sourire (Siostra-Uśmiech), zaczynającą się od słów:
"Dominique-nique-nique..."
Zakon zgarnął miliony za płyty wydawane na całym świecie. Kiedy przyszło jej zapłacić podatek od kolosalych zarobków, Kościół odmówił pomocy.
Siostra-Uśmiech popełniła samobójstwo.
Ktoś tu napisał, że chyba nie obejdzie się bez rozwiązań siłowych, ponieważ Kościół nie odda nigdy ani swych majątków (nawet tych zagrabionych), ani przywilejów.
Który z duchownych mógłby być poddany rozprawie sądowej i z czego miałby zapłacić, skoro nawet biskup ma "zaledwie" kilka milionów w banku (bo wszystko ma za darmo), co jest kroplą w morzu utopionych przez Polaków pieniędzy? A całego Krk do więzienia nikt nigdy nie pośle, bo zabrakłoby miejsca. 
Mało tego: Krk zdobył przywilej, który każdemu - nawet innowiercy i ateiście - każe płacić nań podatki. W zamian zieje on im w twarze nienawiścią.
Jest jeszcze tylko jedna instytucja, która tak postępuje: to MAFIA.
Zagrabionych majątków już chyba nie odzyskamy, ale dalszą grabież możemy uniemożliwić.
Chyba już wiem, na kogo zagłosuję ;-)
Autor: Jan Res  Dodano: 06-10-2011
Chabrowy - Finanse   6 na 6
Tu nie chodzi o wiare czy o niewiare. Tu chodzi o uczciwosc. Gdyby sie przypatrzyc klerowi to im wyzej w hierarchi tym mniej wiary. Chodzi o to czy Polak akceptuje oszukwanie siebie w imie urojen czy nie. Niestety Polacy lubia byc oszukiwani i lubia sie sami oszukiwac, ze niby sa lepsi niz sa. Katolicyzm to takie piekne oszustwo, ktore pomaga zyc w urojeniu i daje poczucie, ze jest sie lepszym.
Dopoki Polak mentalnie nie dorosnie, to dalej bedzie bral udzial w tej grze we wiare, i tu nie ma znaczenia czy to wiara w judajskiego czy innego bozka.
Po prostu trzeba walczyc o jednakowe traktowanie kleru tak jak innych obywateli i organizacje. Niech placa podatki tak jak kazda inna firma czy przedsiebiorstwo. Przejrzystosc finansowa przede wszystkim.
Autor: Chabrowy  Dodano: 05-10-2011
AvBert - A co to za coming out?  0 na 2
Bez jaj, ktoś kto był w PZPR, MO, przyznaje, że jest lewicowcem - okazuje sie być ateistą? Nie może być! Co za zaskoczenie. SZOK jakby napisali dziennikarze WP.
Autor: AvBert  Dodano: 05-10-2011
romaro   6 na 6
Również uważam że jest nas więcej niż oszukańcze statystyki KK.
Zastanawiam się czy to nie katolicy powinni się wstydzić swojego "światopoglądu", zwłaszcza, że jest ten ich "światopogląd" finansowany również przez ludzi dla których "wiara" nic nie znaczy . To jest parodia, w jakiś tam sposób płacę za ich gusła, a oni paluchem mnie wytykają.
Autor: romaro  Dodano: 05-10-2011

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365