Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
180.585.422 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2614 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Istota ludzka powinna umieć zmieniać pieluchy, zaplanować inwazję, ubić wieprza, zbudować statek, zaprojektować dom, napisać sonet, poprowadzić księgę rachunkową, zbudować mur, nastawić złamanie, pocieszać umierających, wydawać rozkazy, przyjmować rozkazy, działać w grupie, działać samemu, rozwiazywać równania, analizować nowe problemy, roztrzasać nawóz, zaprogramować komputer, ugotować smaczny..

Dodaj swój komentarz…
Pawel
Ja bym jednak powstrzymał się od takich oskarżeń w stronę Izraelu. Za to co się teraz dzieje w Palestynie są tak samo winni Palestyńczycy jak i Izrael.
Autor: Pawel Dodano: 03-06-2007
Reklama
ats42
Akurat te właśnie fragmenty Biblii- w moim przekonaniu- świadczą o tym, że jest ona takim ichniejszym "Panem Tadeuszem" z "Trylogią" do kupy, zbiorem konfabulacji napisanych ku pokrzepieniu serc narodu małego, podbitego i wkopanego flekami pod tapczan, a nie słowem bożym.

Okres antycznej świetności Izraela jest znany wyłącznie z Biblii, a odkąd istnieje jakakolwiek historiografia ten naród występuje jako podbity i sprowadzony do roli niewolników lub tułaczy.

Dziw mnie jednak nie bierze, skąd taka giganto- i megalomania: nasza własna historia automatycznie "zrobiła" z Polski Mesjasza Narodów, a nasze mniejsze i większe skurwysyństwa, jakżesz "głęboko" były uzasadnie!

Nie brakuje wcale rodaków żyjących wizją dawnej, wielkiej Polski od morza do morza, trzymającej wszystki ludy po drodze za mordę.

Nietrudno o konstatację, że polski antysemityzm to rozpaczliwa próba odebrania Żydom tytułu narodu wybranego, ino w Biblli ani słowa o boskich nadaniach ziem między Bugiem a Nysą, w
Autor: ats42 Dodano: 04-06-2007
Maria R. - Bóg się zmienia.
Od dawna ciekawa byłam odpowiedzi księży na pytanie jak pogodzić boskie miłosierdzie i sprawiedliwość z wymordowaniem rdzennej ludności Jerycha. Ale nie odważyłam się zapytać. Nauczanie religii było jednak zawsze nauczaniem posłuszeństwa. I pytania, wątpliwości postrzegane były jak atak, niesubordynacja i po prostu grzech.
Żyjemy w tradycji chrześcijańskiej. Taką religię otrzymaliśmy niejako w posagu od przodków. Ani się przodkowie nie zastanawiali czym tak naprawdę jest religia a szczegółami i sprzecznościami to już na pewno nie zawracali sobie głowy. Tylko ją przekazali. Bo człowiek boi się jej nie przekazać. Bo powstaje przeczucie jakiejś straty, zgubienia czegoś takiego jak pamiątka rodzinna, jak rodowe tabu, a także czegoś co, chociaż jest niematerialne, może być potomkowi w życiu potrzebne i użyteczne.
I na pewno są nam potrzebne wywodzące się z religii chrześcijańskiej pojęcia i idee. Gdybyśmy np. wyrzekli się słowa "anioł" to jak bardzo musielibyśmy gimnastykować język aby
Autor: Maria R. Dodano: 05-06-2007
Rotor - Religijna bajkotwórczość jest okropna
Fajnie jest być narodem wybranym przez boga wszystkich - tak, jak to pierwsi wymyślili sobie izraelici; i ich jest licencja na bajkę o byciu narodem wybranym wśród pośledniejszego stworzenia. Wybranym do pierwszorzędnej opieki bożej, no i pierwszorzędnego narażania się tym swym zawistnikom. Głupio było, wymyśleć go bogiem tak idiotycznym - jakim go poznajemy i przejmujemy się naszą głupią wiarą w prawdziwość tego poznania, zmodyfikowaną trochę ładniej w Nowym Testamencie, czyli w Nowych Bajkach o bogu Jahwe i jego nowej wersji w postaci swego syna, Zbawiciela: Ojca od hańby jego wszechmocnych błazeństw... a nie in.

Fajowo, że tylko naszą polską królewną jest jego oblubienica Maryja - bośmy tak sobie to ładnie wymyślili. Polskie świętoszki wymyśliły sobie dopiero co, by boga powołać na funkcję króla Polski - to taki genialny pomysł, i nic z tego nie wyszło...

- Takie to są różne losy różnych pomyślunków na to, jak się lepiej poczuć w utrapieniach swoj
Autor: Rotor Dodano: 08-06-2007
wojtek bartnik - Ciekawe
Portal ma w nazwie słowo "racjonalista" tymczasem powyższy tekst jest przykładem wojującego ateizmu, który za swoją misję dziejową uważa zniszczenie boga/religii. Każdy fanatyzm, ateistyczny i religijny, jest zaślepiony i prowadzi do nienawiści.

A co do Żydów, to parę faktów: Byli w Palestnie TYSIĄCE lat przed Arabami. Zostali wygnani po powstaniu w latach 70 I wieku n.e., po POWSTNIU w wyniku którego chcieli uzyskać NIEPODLEGŁOŚĆ od Rzymu.

Polecam Autorce inne źródła wiedzy o świecie niż Al Arabija i Al Jazira.
Autor: wojtek bartnik Dodano: 05-08-2007
rudenz - Ludzie otworzcie w koncu oczy !
LUDZIE kiedy wy w koncu zrozumiecie i wyjdziecie z teog cienia niewiedzy, chcecie sie spotkac po smierci ze swoim Bogiem, jedynym sposobem na to jest widza, nie slepa wiara.
Czy dla was wiedza jest grzechem ? jesli tak to jestescie nikim innym jak zwyklymi poganami myslacymi czczą Jezusa jako syna Bożego , a tak naprawde czcicie SLONCE ludzie! Gdzie wasz logiczny tok myslenia zgubil sie po drodze tej slepej wiary, JORDAN MAXWELL zapoznajcie sie z 45 letnią praca tego czlowieka i otworzcie w koncu OCZY ludzie! żal mi was gdyż wy caly czas nie wiecie co was czeka po smierci staracie sie robic wszystko zgodnie z przykzazanimi, uwazajac na to by sie nie poślizgnac nigdzie dalej nie wiecie co sie z wami stanie po smierci, dzieki wiedzy naszczescie ja juz to wiem.
OTWORZCIE OCZY !!!
Autor: rudenz Dodano: 24-08-2007

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365