Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
181.638.314 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2924 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre - w tym cel rozumnego życia."
Komentarze do strony Koniec końców

Dodaj swój komentarz…
Xitami   5 na 5
Uważam, że publikacja nazwisk pewnych ludzi powinna być ścigana "z urzędu". Taki ter.. , czy bre... czy .... Brzydzę się nawet o nich czytać.
Autor: Xitami  Dodano: 12-01-2013
Reklama
Zielińska - Niestety.   4 na 4
Dla równowagi w świecie, oprócz mądrości, potrzebne są absurdy! A właściwie tylko po to, aby było ciekawiej i śmieszniej. I redaktor T. zajął miejsce w świecie odpowiednie dla siebie - stanął po stronie absurdu i katolickiej miłości bliźniego.
Autor: Zielińska  Dodano: 12-01-2013
Ryszard Byrka   4 na 4
Jeśli wierzyć opinii Prezydenta Boliwii Evo Moralesa, jedynego Indianina na tak eksponowanym stanowisku, to 21. grudnia 2012 był końcem, trwającej około 5000 lat, ery dominacji mężczyzn, czyli, w pewnym sensie, był końcem świata dla osób pokroju pana Terlikowskiego, nierozerwalnie związanych z etyką judeo-chrześcijańską, która stanowiła ideologiczną afirmację układów minionej ery.

www.facebook.co(*)177390&type=1&relevant_count=1
Autor: Ryszard Byrka  Dodano: 12-01-2013
Jan Werbiński - To niebezpieczny oszołom   15 na 15
Gdyby tęskniącemu za końcem świata Terlikowskiemu dać bombę atomową, to z pewnością wymyśli religijne uzasadnienie jej użycia. Skoro ma być koniec świata, to dlaczego go nie przyspieszyć? Jeżeli on ma bombę z woli boga (bo wszystko się dzieje z woli boga), to z pewnością bóg wiedząc o pragnieniach Terlikowskiego chciał aby ten uczynił z niej użytek.
 
Tacy ludzie są niebezpieczni dla otoczenia. Bardziej, niż zwykli wariaci. Wierzący pozostając w przekonaniu czynienia dobra są zdolni do każdego okrucieństwa w imię przekonań.
Autor: Jan Werbiński  Dodano: 12-01-2013
Szarycz Zbigniew - Wpuścić fokę do ręki...
Im więcej oszołomy gadają, tym gorzej dla nich. Nie należy się tym zbytnio przejmować, tym bardziej o tym pisać...
Autor: Szarycz Zbigniew  Dodano: 12-01-2013
ratus - @Szarycz Zbigniew   4 na 4
>...Nie należy się tym zbytnio przejmować, tym bardziej o tym pisać...

I wkrótce z ich strony doczekamy się komentarza: "Nic nie mają do powiedzenia w celu odparcia naszych zarzutów, milczenie oznacza przyznanie się do winy!"

Nieobecni nie mają racji!
Autor: ratus  Dodano: 12-01-2013
KORIUS   5 na 5
Trzeba przyznać, że z całej sylwetki p. redaktora ta godność promieniuje i w żadnym przypadku nie widać po nim, aby przeciwności losu wywierały na nim jakieś niekorzystne piętno, były powodem do przedwczesnej siwizny czy  zbędnych zmarszczek
-Właśnie stąd bierze się agresja jemu podobnych wobec wszystkich niewierzących, a nawet wierzących inaczej. On właściwie wie, a nie wierzy. Ma uporządkowany system wartości, wszystko jest oczywiste, żadnych rozterek, wątpliwości, a tu jacyś bezczelni, zdolni do wszystkiego ateiści usiłują zmącić ten sielankowy obraz i podważają wszelkie świętości. No i jak tu takich bluźnierców nie nienawidzić, jak takich nie zwalczać? Niech by sobie nawet byli, bo przecież trzeba mieć kogo nawracać, ale żeby chociaż się nie odzywali zbyt często publicznie i nie mieli wpływu na stanowienie prawa.
Autor: KORIUS  Dodano: 12-01-2013
Szarycz Zbigniew - @ratus - nie ruszaj g... bo będzie...   3 na 3
>Nieobecni nie mają racji!

Chce Pan być obecny przy p. T i zabierać głos w jego "debacie"?

Gdyby nasze hieny medialne nie rzucały się na każdy temat z którego mogą wyssać krew,  p. T, jako nie mający nic mądrego do powiedzenia, wogóle nie zaistniałby w tzw. przestrzeni medialnej; nie byłoby też kakofonii wypowiedzi "chmurnych i durnych" płynących z ust naszych wybrańców narodu przy każdej nadarzającej się "antenowej" okazji; nie byłoby też  tylu smutnych i żenujących zdarzeń "nakręcanych" przez publikatory, w rodzaju różnych marszów "w obronie...", protestów "przeciwko...", akcji "solidarności z...", etc.
Czy każda głupota musi być zauważona i recenzowana?
Autor: Szarycz Zbigniew  Dodano: 13-01-2013
Rafał Poniecki - Baba z brodą   3 na 3
Ludzie zawsze tłumnie zlatywali się, żeby obejrzeć babę z brodą, jesli jakiś kuglarz takową do wsi przywiózł. Dzisiaj kuglarze siedzą w studio, a na wieś, oraz do miejskich wieśniaków docierają dzięki jakiejś "kawie na ławie", a taki Terlikowski robi za taką babę z brodą.  Tak jak taka baba urodziwy nie jest, ale zawsze można nad czymś takim powydziwiać, albo i pośmiać się. Chociaż co mniej rozgarnięci wieśniacy rozdziawiają gęby słuchając tej brodatej baby. A na tę ławę z kawą spływają pieniądzory od sponsorów, czyli np. producentów podpasek i pampersów, ktorych sprzedaż pewnie wzrasta po takim "szole" z brodatą babą.
Jedyna różnica polega chyba tylko na tym, że tamta baba z brodą zdawała sobie sprawę, że jest niecnie wykorzystywana, a babie Terlikowskiej wydaje się, ze jest celebrytką.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 13-01-2013
ratus - @Szarycz Zbigniew   4 na 4
> Czy każda głupota musi być zauważona i recenzowana?

Codziennie, w tysiącach kościołów, w szkołach na katechezie, w parlamencie - pieprzy się głupoty, szerzy nienawiść, mąci się w głowach. Bez zauważania, bez recenzowania. I co, zaniechał ktokolwiek katechizacji, rekolekcji itp.? Dzięki "siedzącym cicho" oficjalne statystyki wskazują 90 % społeczeństwa  w RP jako praktykujących katolików.

Aby zwyciężyło zło, wystarczy, żeby ludzie dobrzy pozostali bezczynni.
Autor: ratus  Dodano: 13-01-2013
wiesenmüller - gratulacje!
Panie Neuhoff,podziwiam panskie poczucie humoru i umiejetnosc dostrzegania smiesznosci w sprawach na pozor niesmiesznych.
Tylko z przymruzeniem oka mozna traktowac Panow T-wskich i im podobnych.
Czekam na nastepna publikacje,zycze powodzenia w doborze problemu.
Autor: wiesenmüller  Dodano: 13-01-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365