Do treści
Światopogląd
Religie i sekty
Biblia
Kościół i Katolicyzm
Filozofia
Nauka
Społeczeństwo
Prawo
Państwo i polityka
Kultura
Felietony i eseje
Literatura
Ludzie, cytaty
Tematy różnorodne
Znalezione w sieci
Współpraca
Pytania i odpowiedzi
Listy od czytelników
Fundusz Racjonalisty
Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
262.674.464 wizyty
Ponad 1062 autorów napisało
dla nas 7343 tekstów.
Zajęłyby one 28930 stron A4
Wyszukaj na stronach:
Kryteria szczegółowe
Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..
Ostatnie wątki Forum
:
Małość i wielkość, a człowieczeńs..
O Trójcy św., aniołach, szatanie ..
Trójca Święta w Biblii
koncepcja dwupostaciowej energii ..
Wołyn, UPA, wojna na Ukrainie i m..
Rozmowy z duchami
Tajemnice Sodomy i Gomory
Dogmaty religijne, racjonalizm or..
prawy policzek
Ogłoszenia
:
30 marca 1689r w Polsce
Ostatnio rozważam wdrożenie Symfonii w chmu..
Jakie są rzeczywiste koszty wdrożenia AI
dobre szkolenia lub materiały dotyczące Arc..
Dodaj ogłoszenie..
Czy wojna USA/Iran skoczy się w 2026?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
Oddano 80 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Dorota Terakowska -
Samotność Bogów
Mariusz Agnosiewicz -
Heretyckie dziedzictwo Europy
Anatol France -
Kościół a Rzeczpospolita
Umberto Eco -
Cmentarz w Pradze
Anatol France -
Bogowie pragną krwi
Znajdź książkę..
Sklepik "Racjonalisty"
Latający Potwór Spaghetti FSM
Vinod K. Wadhawan -
Nauka złożoności. Trudne pytania, które zadajemy o sobie i o naszym Wszechświecie
Złota myśl Racjonalisty:
Każdy, kto chce być chrześcijaninem, powinien wyłupić oczy własnemu rozumowi.
Marcin Luter
Komentarze do wiadomości :
Dla mózgu matematyka tak samo piękna jak sztuka
Wpisz swój komentarz do wiadomości
Hotbit
Ciekawe badanie. Sztuka brzydszą siostrą matematyki?
Autor:
Hotbit
Dodano:
29-06-2014
Reklama
Wenancjusz - Do komentarza Racjonalisty
Popieram tą opinię w całej rozciągłości. Sprawa nietrafionego kierunku edukacji leży a Ministerstwo Edukacji nie reaguje, więc nie będę kopał leżącego. Tak, tak. Sytuacja staje się dramatyczna. Niedługo będziemy się budzić z ręką w nocniku. Zaczyna brakować na rynku pracy ludzi z dobrym średnim i zawodowym wykształceniem technicznym. Potwierdzam, że w zamian mamy kupę magistrów nie wiadomo jakich szkół i egzotycznych specjalizacji, spodziewających się otwartych ramion u przyszłego pracodawcy. Ileż rozczarowań takich spotyka. Gdy tymczasem można nieźle zarabiać również na stanowiskach "robotniczych" ale z dobrą podbudową teoretyczną. Pracodawca szybko zauważy co taki jest wart (chyba, że szefem jest magister nie wiadomo czego).
Autor:
Wenancjusz
Dodano:
29-06-2014
Jerzysyn Cieślański - wprost przeciwnie
Takie opinie to racjonalny kapitalista głosi a nie racjonalista:)Wątpię czy pan M.A podpisał by się pod nimi. Nowoczesny rozwój gospodarczy zapewniają badania naukowe,wynalazki, opracowania i doskonalenie wysokich technologi we współpracy z innymi krajami. Ręczne układanie kafelków, montowanie rur, czy klepanie młotkiem starych samochodów ciągnie gospodarkę w dół. Praca głową a nie nogami i kręgosłupem! I niech mi nikt nie mówi że "większość nie nadaje się" na wyższe studia. Od tego jest medycyna, badania prenatalne, właściwe prowadzenie ciąży, zdrowa antykoncepcja, ograniczanie alkoholizmu, rozwój pedagogiki i andragogiki, psychologia i ekonomia motywacji rozwoju personalnego i zawodowego a farmakologia psychiatryczna w ostrych przypadkach. To one powinny zapewnić odpowiedni potencjał populacji i zdolności zdobywania wiedzy. Tak aby od zdobywania wszelkich zasobów wiedzy uaktywniała się kora oczodołowo-czołowa:)
Owszem, powinniśmy kształcić w kierunkach technicznych ale na poziomie wyższych uczelni a nie szkół zawodowych. Jednak psychologia komunikacji i kompetencji interpersonalnych, zarządzanie zasobami ludzkimi powinno być przedmiotami obowiązkowymi również na uczelniach technicznych.
Autor:
Jerzysyn Cieślański
Dodano:
01-07-2014
Wróć do wiadomości..
Aby dodać komentarz, należy się zalogować
Zaloguj jako
:
Hasło
:
Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a -
załóż konto..
Reklama
[
Regulamin publikacji
] [
Bannery
] [
Mapa portalu
] [
Reklama
] [
Sklep
] [
Zarejestruj się
] [
Kontakt
]
Racjonalista
©
Copyright
2000-2018 (e-mail:
redakcja
|
administrator
)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365