Racjonalista - Strona głównaDo treści
List do Mamusi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-06-2003 04:02ZdzisiekList do Mamusi
Warszawa, 13.12.2005 r.- list do Mamusi.

Kochana Mamusiu!
W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 4 zł za kg, benzyna po 5,50 zł za litr, masło po 4,10 zł za kostke, chleb po 3,20 zł za bochenek, a paczka papierosow po 12 zł. Jeśli chodzi o nasz dom, to latem przyjechał pan Helmut z Berlina. Najpierw postawił piwo, a potem pokazał akt własności z 1937 r. i powiedział, że teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej. Może to i lepiej, i tak nie byłem w stanie płacić podatku katastralnego (Mamusia wie, 2% od wartości nieruchomości rocznie). Za to w przytułku mamy kolorową telewizje i fajne filmy. Pracy na razie nie ma, ale mowią, że bedzie. Jak dożyje, to za 6 lat bede mogł pracować w Niemczech albo Austrii. W mieście budują nowy urząd. Unia dała troche grosza. Firma Heńka Kowalskiego startowała w przetargu, ale rozstrzygano go w Brukseli i wygrali Szwedzi. Co prawda tylko inżynierow sprowadzili od siebie, ale Heniek i tak sie cieszy, bo uznali jego kwalifikacje i pozwolili nosić cegły. Niech sobie chłop zarobi, bo jego firma już nie wytrzymuje tego zwiekszonego VAT-u w budownictwie. Chciał wysłać syna na studia do Francji, ale nie miał na to pieniedzy. Corka jednego z ministrow miała wiecej szcześcia i dostała unijne stypendium. Chłopak Henia jest całkiem zdolny, wiec zdawał na naszą politechnike. Byłby sie dostał, gdyby nie konkurencja młodzieży z innych krajow unijnych. W końcu tam uczelnie też są przepełnione. Na razie jest na darmowym stażu w hipermarkecie. Ostatnio w mieście pojawiło sie mnostwo byłych rolnikow. Mowią coś o nierownej konkurencji, niskich dopłatach i limitach produkcyjnych. Nie wiem o co im chodzi, przecież mieli najwiecej zyskć na integracji. Do domu naprzeciwko wprowadziło sie młode małżeństwo - Tomek i Jacek. To bardzo wrażliwi ludzie, nawet starają sie o adopcje. Pani prokurator jest bardzo tolerancyjna i świeżo po aborcji, wiec mają duże szanse. Niech Mamusia na razie siedzi na tej Białorusi, bo tu szaleje eutanazja, zwłaszcza, że ubezpieczalnia już o Mamusie pytała. To tyle, bo ide po zasiłek. Bede go pobierał jeszcze dwa miesiące. Całuje mocno,
Zdzisiek
P.S.
Niech mi Mamusia przyśle kilo szynki, ale takiej ze zwykłego prosiaka, bo te nasze świecą po nocach. P.P.S. Niech Mamusia wyśle ten list swoim znajomym. Może za kilkanaście lat do mnie wroci. Wtedy Polski już pewnie nie bedzie, ale w końcu bede obywatelem nowego euroregionu.

Roman (1901 punktów)
>Warszawa, 13.12.2005 r.- list do Mamusi.
...
>Całuje mocno,
>Zdzisiek
>P.S.
>Niech mi Mamusia przyśle kilo szynki, ale takiej ze
>zwykłego prosiaka, bo te nasze świecą po nocach.
> P.P.S.
>Niech Mamusia wyśle ten list swoim znajomym. Może za
>kilkanaście lat do mnie wroci. Wtedy Polski już pewnie nie
>bedzie, ale w końcu bede obywatelem nowego euroregionu.
P.P.P.S Niech sie Mamusia nie dziwi ze napisalem list, w koncu nie na darmo 2 lata studiowalem kazda klase w podstawowce. Czasami myslenie sprawia mi trudnosc ale spotkalem nowych ludzi, ludzi podziemia, wspanialych patriotow, tych nielicznych co kiedys sprzeciwiali sie nowemu rozbiorowi Polski. To pan Gabriel. J. i Zygmunt W. sprawili ze rozjasnilo mi sie w glowie i juz nigdy nie uwierze tym podlym eurokratom z Brukseli. Mamy tu tez taki specjalny odbiornik, na ktorym odbieramy audycje pewnego radia z Torunia, teraz niecnie zagłuszanego, jedynego Głosu Prawdy. Spotkalem tez osobiscie Ojca Dyrektora, który nawet pozwolil ucalowac sie w pierscien z brylantem. Niech Mamusia mi przysle troche gotowki, bo wlasnie robimy mala skladke na nowy model helikoptera marki Bell, bo stary juz sie znudzil naszemu nieocenionemu Tranzystoryscie.
P.P.P.P.S A jak tam ma sie Aleksander? Dalej trzyma za morde opozycje, jak przystalo na ostatniego Dyktatora Europy? Mam nadzieje ze nie brakuje wam ziemniakow i kaszy?
Pa, całuje.
--
Vranix

--
Vranix

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365