 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 15-07-2003 | Jaworek | ...A MY NARZEKAMY, ŻE POLITYCY TO CHAMY |
Żyjemy sobie w Polsce... Nie mówię, że w innych krajach jest radykalnie inaczej, ale żyjąc sobie na "biało-czerwono", widać, że powszechne już jest narzekanie na prezydenta, premiera, ministrów, posłow, czy senatorów przez społeczeństwo. W mowie ogromnej większości Polaków słyszy się, że politycy to pazerni kłamcy, a ów kłamliwość wykorzystują dla nałapania jak największej ilości pieniędzy do swych kieszeni. Ba, swą sztukę opanowali na tyle do perfekcji, że kieszenie nie wystarczają, teraz nasze pieniądze trafiać muszą na konta bankowe, najlepiej szwajcarskie. Ludzie tak mówią i ja też co do takiego zachowania wśród większości poltyków nie mam już wątpliwości. Zresztą jak można je mieć, jeżeli co jakiś czas mają miejsce fakty, które w tym powszechnym poglądzie utwierdzają. Afery korupcyjne i inne tego typu zdarzenia powodują, że nie mam wątpliwości jakie są motywy działania polityków. Dwa dni temu Gazeta Wyborcza opublikowała dziennik pisany przez byłego ministra sportu, Jacka Dębskiego. 29 stycznia pisał on: "Być w polityce dla pieniędzy? Na szczęście już nie muszę. Zostawiam to innym młodszym i głodniejszym. Rozumiem ale współczuję. Doświadczą tego co ja. Będą krwawić, przed czym obronić może tylko maska skrajnego cynizmu i brak szacunku dla samego siebie. (...)". Narzeka się głównie, że to politycy tylko są źli. Są pazernymi złodziejami i takie tam. Ale gdy się spojrzy na prawie każde inne środowisko, czy nie jest podobnie? Powszechnie wiadomo, że "biorą w łapę" m.in. policjanci.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 01-07-2003 | Maśliński | Obłuda |
Tyle słyszę o tz. wolnej Rzeczypospolitej i o tym jak to ludzie podniesili głowy. Nic obłudniejszego,jestem inicjatorem Komitetu Pomocy Dzieciom Palestyny,szukałem wsparcia i cisza. Tylko bardzo, bardzo nieliczni życzą mi powodzenia ale jakże w skrycie. To że milczą media to próbuję zrozumieć, mogą zabrać koncesje a inni?. Staram się nawiązać kontakt proponując wspułpracę oraz wsparcie i w narodzie gdzie używa się hasła "Wszystkie dzieci są nasze" mam tylko ciche wsparcie kilku osób które i tak boją się własnego cienia. W tym kraju można zajmować się Afryką, Czeczenią, ale nie Palestyną. To temat tabu. Boją się bo rządzi tz. żydo-komuna chłopcy PZPRu A co z komitetem? Jestem na etapie sporu z MSWiA od kilku miesięcy towarzystwo bezkarnie łamie wszystkie prawa z konstytucją łącznie art.58oraz32 Zapraszam na str.http:republika.pl/dzieci_palestyny poczta na str.zablokowana kontakt tel. lub lp.pw@bobpiv Bogusław Maśliński |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 25-06-2003 | Gandamar | nie ma dyktarora |
Thomas Flynn napisal: Po drugie, Bush nie był wybrany na prezydenta. Prawdopodobnie nigdy nie będziemy wiedzieć kto wygrał wybory powszechne. Busha wyznaczył na prezydenta amerykański Sąd Najwyższy, który sam przyznał, że legalność takiej procedury nie przetrwałaby testu dokładnej analizy. Niektórzy nazwali to nawet "puczem prawicowym". Tak więc Bush zajmuje stanowisko prezydenta USA w sposób tak nielegalny jak pierwszy lepszy dyktator jakiegoś rozpadającego się państwa z Trzeciego Świata. Hmm... Z calym szacunkiem czuje sie zmuszony do stanowczego sprzeciu wobec stawiania Busha na rowni z pierwszym lepszym dysktatorem. Po pierwsze Bush kandydowal w pelni legalnie. Po drugie w pelni legalnie dostal sie do drugiej tury wraz ze swoim pieknym kontrkandydatem. Po trzecie wreszcie nie mial nic wspolnego z zadnym puczem - z powodu blisko identycznej liczby glosow oddanych na obu kandydatow o wygranej zadecydowal Sad Najwyzszy. Legalnosc wyboru przezydenta przez to cialo jest oczywiscie watpliwa, ale jednak nie byl to wybor czlowieka bez zadnego mandatu spolecznego (jak to ma miejsce w wypadku dykatorow), ale byl to wybor pomiedzy dwoma kandydatami, ktorzy zostali wybrani przez Amerykanow na prezydenta. Taki a nie inny wybor zostal poniekad zatwierdzony przez pozniejsze badania opinii publicznej, ktora zdecydowanie uznala Busha za swego prezydenta dajac mu az 80% poparcia w wojnie z terroryzmem. Warto tez wspomniec, ze nawet teraz az 56% zgadza sie z planami ataku na Iran... |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 17-06-2003 | Zdzisiek | List do Mamusi |
Warszawa, 13.12.2005 r.- list do Mamusi.
Kochana Mamusiu! W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 4 zł za kg, benzyna po 5,50 zł za litr, masło po 4,10 zł za kostke, chleb po 3,20 zł za bochenek, a paczka papierosow po 12 zł. Jeśli chodzi o nasz dom, to latem przyjechał pan Helmut z Berlina. Najpierw postawił piwo, a potem pokazał akt własności z 1937 r. i powiedział, że teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej. Może to i lepiej, i tak nie byłem w stanie płacić podatku katastralnego (Mamusia wie, 2% od wartości nieruchomości rocznie). Za to w przytułku mamy kolorową telewizje i fajne filmy. Pracy na razie nie ma, ale mowią, że bedzie. Jak dożyje, to za 6 lat bede mogł pracować w Niemczech albo Austrii. W mieście budują nowy urząd. Unia dała troche grosza. Firma Heńka Kowalskiego startowała w przetargu, ale rozstrzygano go w Brukseli i wygrali Szwedzi. Co prawda tylko inżynierow sprowadzili od siebie, ale Heniek i tak sie cieszy, bo uznali jego kwalifikacje i pozwolili nosić cegły. Niech sobie chłop zarobi, bo jego firma już nie wytrzymuje tego zwiekszonego VAT-u w budownictwie. Chciał wysłać syna na studia do Francji, ale nie miał na to pieniedzy. Corka jednego z ministrow miała wiecej szcześcia i dostała unijne stypendium. Chłopak Henia jest całkiem zdolny, wiec zdawał na naszą politechnike. Byłby sie dostał, gdyby nie konkurencja młodzieży z innych krajow unijnych. W końcu tam uczelnie też są przepełnione. Na razie jest na darmowym stażu w hipermarkecie... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 15-06-2003 | Svarozyc | Unia Europejska |
Chciałbym w niniejszym wątku podzielić się moją radością z powodu wejścia Polski do UE, co jest już niemal w 100% pewne w świetle ostatnich sondaży (patrz np. na Onecie).  Piszę to "na gorąco", więc raczcie mi wybaczyć ewentualny chaos zdaniowy, po prostu do ostatnich minut, przez prawie dwie godziny śledziłem wszystkie relacje, wiadomości jakie się ukazywały w internecie, w tv, w radiu... zwłaszcza że początkowe dane nie nastrajały optymistycznie, te 20% procent frekwencji po pierwszym dniu mnie wręcz poraziło, rzecz jasna negatywnie. Już po wizycie w lokalu wyborczym i spełnieniu mojego obywatelskiego obowiązku byłem pełen czarnych myśli, gdyż lokal, mieszczący się w przedszkolu, dosłownie zionął pustkami, nie licząc oczywiście komisji. Myślałem sobie: dobra, przez 50 lat nas systematycznie upupiano, ale do ciężkiej cholery, czasy się zmieniły, czy ludzie są aż tak bezniadziejnie głupi że tego nie widzą, że mają wszystko głęboko w d.... i zasłaniają się przed samodzielnym decydowaniem o swojej przyszłości, a także przyszłości narodu?! Na szczęście moje oburzenie okazało się być nieuzasadnione. Uff... Jesteśmy w UE!!! Pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 03-06-2003 | Gandamar | Boj sie paranoi |
Bój się USA. Bój się bardzo USA.Krzyczy w artykule: ''Boj sie USA'' Kaz Dziamka - redaktor ''The American Rationalist''. www.racjonalista.pl/kk.php/s,2418Trudno mi inaczej okreslic ten tekst jak jakis dziwny u racjonzlisty wylew niekontrolowanej paranoi. USA sa mocarstwem - mocarstwem swiatowym i jedynym w obecnych czasach. Jak na mocarstwo przystalo - prowadzi mocarstwowa polityke przez niechetnych mocarstwom zwana imperializmem. Tak - to prawda. Prawda jest takze, ze w wyniku tejze polityki gina ludzie - wielu ludzi. Nie przecze. Ale - na litosc Absolutu - TAK ZAWSZE BYLO I NIGDY NIE BEDZIE INACZEJ. Pietnowanie mocarstwa za to ze jest mocarstwem i prowadzi mocarstwowa polityke swiatowa jest co najmniej dziecinne. W porownaniu z innymi mocarstwami ubieglego stulecia takimi jak Francja, Wielka Brytania, Rzesza Niemiecka, Rosja Sowiecka, Cesarstwo Japonskie czy komunistyczne Chiny, USA sa zdecydowanie najmniej nieznosnym mocarstwem. 1. jest to panstwo demokratyczne, 2. nie posiada kolonii (ktore Fr. i WB najnormalniej w swiecie grabily), 3. respektuje Prawa Czlowieka (czego nie robila ani III Rzesza ani USSR ani do tej pory nie robia Chiny), 4. USA uratowaly Europe dwa razy przed pruskim zniewoleniem, 5. bomby atomowej uzyto w celu oszczedzenia zarowno amerykanskiej jak i japonskiej krwi w walkach o wyspy Pacyfiku i nigdy wiecej tego nie powtorzono (!!!) 6. Wydatki wojenne sa wieksze bo USA znajduja sie obecnie w stanie wojny - to one zostaly.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 25-04-2003 | zuza | kobiety |
nie mogę uwierzyć w to, co wypisywano w przeszłości ( mam na myśli kościół ) o kobietach... zbiło mnie to z tropu...wierzyłam. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 13-04-2003 | Luizka_ | Dzisiaj jestes Polakiem! |
Dostalam dzisiaj ulotkę na temat UE. Jest w niej wiele interesująch informacji, chciałabym wam przedstawić parę najciekawszych fragmentów. "Dzisiaj jestes Polakiem! Od Ciebie zalezy,czy przez wejscie Polski do UE staniesz sie parobkiem albo zebrakiem!!!" - tytul interesujący  "Czy wiesz, ze po wejsciu do UE (...) upadnie 80% gospodarstw rolnych, kilkanascie milionow Polakow nie bedzie mialo srodkow utrzymania, wprowadzony zostanie podatek kastralny, przez ktory stracisz dom, mieszkanie, gospodarswto i inny majątek, Polacy zostaną pozbawieni ziemi, zwlaszcza na Ziemiach Odzyskanych, ktore zagarna Niemcy, z twoich podatkow finansowani beda homoseksualisci i inni zboczency, przez zle programy telewizyjne deprawowane i demoralizowane beda dzieci i mlodziez, zagrozona bedzie Wiara Katolicka, Kosciol, wolnosc i byt Narodu oraz jego kultura i tradycja." - to jest wstęp! "Unia Europejska dąży do utworzenia jednego, neokolonialnego, ponadnarodowego panstwa globalistycznego, z jedna stolica, jednym rzadem, jednym pieniadzem, jedna religia, na pewno nie katolicka i sprzyja wyzyskowi biednych przez bogatych." "Zdominowana przez Kahal i Niemcow, Unia Europejska atakuje polska wies (Kahal to tajna organizacja zydowska posiadajaca cechy: mafii, sekty religijnej i podziemnego panstwa, kierujaca sie Talmudem, Kabala i Protokolami Medrcow Syjonu) probuje opanowac rzady nad swiatem przy pomocy szatanskiej totalitarnej doktryny zwanej globalizmem" "Czy nie oburza cie kneblowanie ust przeciwnik.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 07-04-2003 | Luizka_ | Dzisiaj jestes Polakiem! |
Dostalam dzisiaj ulotkę na temat UE. Jest w niej wiele interesująch informacji, chciałabym wam przedstawić parę najciekawszych fragmentów. "Dzisiaj jestes Polakiem! Od Cieb
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 31-03-2003 | webmaster | Ale się porobiło |
To, co nazwano sejmem, zaczyna się walić, rząd słaby, w kraju nędza, mnożą się protesty, bezrobotnych i absolwentów przybywa, referendum za pasem a kampania kuleje, rośnie poparcie dla populistów, Wiśniewski na żywo.. i co nas czeka dalej w tym kraju ? | Zobacz wypowiedzi..
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |