 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 28-10-2007 | diogenes | Jak dobro bokiem wychodzi |
nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło... porzekadło to w zastosowaniu do historii może zabrzmieć w wielu kontekstach cynicznie. to co, mord, wojna, zbrodnia jest tylko etapem do dobra, które nastanie po nich? dzisiaj na tablicy ogłoszeń wiejskiego kościółka zobaczyłem anons filmu wajdy katyń. rzecz jasna nie zabrakło portretu reżysera, tuż obok wizerunek jana pawła ii, coś na temat wyjazdu parafian do kina na spektakl, godziny nabożeństw... tak więc publiczna przestrzeń wioski została jasno określona. zło przeistoczyło się w rzekomo coś dobrego, w film wajdy, który robi wszystko, aby uczynić z niego już w założeniu wydarzenie nie tyle artystyczne, co parafialne, religijne, polskie...niemalże ważniejsze, niż ta zapominana zbrodnia...
nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło; tylko że mi to dobre bokiem wychodzi.
jak zapominać historię?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 27-10-2007 | Gregorias z Pikutkowa | Bulgot pisuarów |
Jeszcze wczoraj patrzyłem z rozbawieniem na dziewiętnastolatkę unoszącą w górę ręce z podwójnym znakiem „victory”, by dziś ponownie poczuć powiew marazmu. Kilku (najwyraźniej młodych) internautów zauważa śmiertelnie poważnie, że nadal jakoś nie widać cudu i mimo wyborczych obietnic Polska nie zmieniła się w Irlandię. W Onecie (najwyraźniej młoda) nauczycielka pisze: „Cieszy mnie to bardzo i innych nauczycieli. Pewnie już za niedługo otrzymam obiecaną przez PO podwyszkę Magada z Torunia .” Czy nowy minister oświaty będzie miał dość determinacji, żeby niektórym nauczycielom dać zwolnienia zamiast „powyszek”? Przez chwile sądziłem, że mamy dwie Polski i dwa patriotyzmy – patriotyzm wschodni i patriotyzm zachodni. W dawnym zaborze rosyjskim zachowała się silna tęsknota do dobrego cara rządzącego za pomocą ukazów i przy pomocy ochrany. Po lewej stronie Wisły odczuwa się wpływ prawa rzymskiego na mentalność i wyborcy rzadziej marzą o roli zadowolonych poddanych, a nieco częściej domyślają się, że mogliby występować w roli obywateli. Nie jest to takie jasne, nadal oczekują ograniczenia podatków i zwiększenia świadczeń z państwowej kasy, powszechnych „podwyszek” bez oburzającego oczekiwania wzrostu wydajności i poprawy jakości pracy. Trzeba jednak pamiętać, że wpływ patriotyzmu wschodniego na terenach zachodnich jest ogromny. Tymczasem bulgoczą pisuary, Jarosław Sierotka wybiera się do sądu (zapewne będzie się domagał zwrotu dwóch.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 25-10-2007 | mart | Jestem pod wrażeniem,ale... |
Na YouTube pojawił się filmik nakręcony przez Angola pod polskim konsulatem w Londynie: pl.youtube.com/watch?v=Mcjtt3b-zN8Ludzie naprawdę mieli ciśnienie.Ja osobiście bym zrezygnował(chociaż z drugiej strony, co można robić w niedzielę w Londynie?).Ta kolejka robi wrażenie.I tylko rodzi się pytanie,czy Anglicy podziwiali nasze polskie poczucie obowiązku obywatelskiego, czy też może naszą sprawność organizacyjną,która objawiła się tym razem ilością punktów wyborczych na Wyspach; do policzenia na palcach jednej ręki-co przy kilkusettysięcznej polskiej emigracji zarobkowej tamże było jawną kpiną z naszych rodaków za granicą. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 25-10-2007 | Rzeczpospolita Zmywakowej Inteligencji | Monia |
Nam jedno czy bydło, czy panów rznąć. (Kaczory tez moga byc). Aktualnosc tego hasla pokazal wynik wyborow. Zamiast IV rp bedziemy mieli Rzeczpospolita Zmywakowej Inteligencji. (objasnienie: zmywak - popularne miejsce pracy wsrod emigracji polskiej na Wyspach). To naprawde dramatyczne jak zaglosowalo polskie mlode spoleczenstwo, jak latwe jest do zmanipulowania, jak naiwnie wierzy ze dobrobyt bierze sie z cudu i jak bezmyslnie przelewa swoje rozczarowanie twardym kapitalizmem i koniecznoscia rezygnacji z postawy "dajcie bo sie nalezy" na wladze, pierwsza w Polsce uczciwa wladze, nieco nieporadna w niektorych, nowych zupelnie przedsiewzieciach, ale - co najwazniejsze - probujaca uczciwie zahamowac proces przeksztalcania wlasnej ojczyzny w wirtualna Polske, Polske - kraj na mapie, pozbawiona wlasnej ziemi, fabryk, bankow, przemyslu; Polske bialych murzynow, latwego partnera europejskiego, Polske - nie Polske. Czekam z niecierpliwoscia ana obnizenie podatkow i podwyzki pensji. To bedzie dopiero cud  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 25-10-2007 | Wojciech Lefek | Religia contra róbta co chceta |
> Nowelizacja Kodeksu pracy przewiduje wprowadzenie zakazu pracy w placówkach handlowych w Nowy Rok, w święta Wielkiej Nocy, 1 maja, 3 maja, w pierwszy dzień Zielonych Świątek, w Boże Ciało, 15 sierpnia - w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Wszystkich Świętych (1 listopada), Święto Niepodległości (11 listopada), a także święta Bożego Narodzenia. Mówi także o zakazie pracy, jeśli któreś z tych świąt przypada w niedzielę. Nie mogę pracować tylko dlatego bo ktoś wierzy w Boga. Nie to wcale nie jest ograniczenie wolności. Po prostu ja nie pojmuję tego co tych ludzi natchnęło i pozwoliło im prowadzić inne (czytaj: lepsze) życie od mojego bezbożnego, nikczemnego pożycia we wszechświecie. ABSURD!!! Wczoraj głośno było w telewizji ze względu na ciągoty zamknięcia stacji benzynowych 1 listopada. Chciałbym bardzo poznać kogoś, kto będzie w stanie mi to logicznie wytłumaczyć i kto nie jest zazdrosny o dochody z prowadzenia takiej formy działalności gospodarczej. Owszem dla takiego zazdrośnika to będzie zrozumiałe, szkoda że taki zazdrośnik nie pojmuje tego, że dla przedsiębiorcy dzień niefunkcjonowania jego firmy to koszt, który będzie wpisany jako strata. Wydaje mi się, że takich 100% wolnych dni nie powinno być wiele, a już na pewno nie zgodzę się by były to święta wynikające z wierzeń religijnych. Państwowe święto, weźmy najważniejsze, 11 listopada, to dzień kiedy przypominamy sobie, że jesteśmy wolnym krajem, Polakami. To dzień uczczenia tych, którzy to umożliwili i zapłacili.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 25-10-2007 | Jarek Borzdyński | Nieśmiałość może być pożądana. |
facet.wp.p(*)wid,9326646,wiadomosc.htmlJako jeden z wielu "nieśmiałych" mężczyzn, czuje się w obowiązku poinformować resztę o tym co ciekawego odkryłem. A odkrycie nie lada gratka i wiele może w naszym "nieśmiałym" życiu zmienić. Proszę o uważne przestudiowanie całego tekstu, naprawdę warto. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 25-10-2007 | Gregorias z Pikutkowa | Gdzie jest Prezydent? |
„Zginął Prezydent. Uczciwego znalazcę prosimy o odprowadzenie go do Pałacu Prezydenckiego.” Uczniowski żart wisiał na szkolnym murze przez 20 minut, a potem został uroczyście zdarty. Sprawa jest jednak poważa. Ostatni raz widziano Prezydenta w niedzielę, w godzinach przedpołudniowych. Oddał głos i zamilkł. Miał mieć orędzie po ogłoszeniu wyników wyborów, ale podobno ekipa telewizyjna zastała zamknięte drzwi. Na stronie internetowej są jakieś informacje o rzekomych czynnościach wykonywanych przez Prezydenta, ale może to być mistyfikacja, bo przecież nie zdarza się, aby prezydent tak dużego państwa tak zaniemówił w sprawach najważniejszych. Ostatnie zdjęcia mogły wskazywać na jakieś dolegliwości gastryczne. Przed wyborami Prezydent dużo jeździł, uczestnicząc w kampanii wyborczej swojego brata. Mógł coś zjeść, mógł coś usłyszeć. Jest bardzo wrażliwy. Pamiętamy jak po artykule w prowincjonalnej niemieckiej gazecie przez kilka dni chorował, co uniemożliwiło mu udział w spotkaniu na szczycie. Uczniowie mogą mieć rację, mógł wyjść i zapomnieć adresu, prasa codziennie informuje o takich przypadkach. Niepokój w kraju narasta, dziwi milczenie Kancelarii. Być może najwyższy czas zacząć kampanię listów domagających się wyjaśnienia stanu zdrowia Prezydenta. Lame duck na czele rządu i dziwnie nieobecny Prezydent. Najwyższy czas zapytać głośno: gdzie jest Prezydent? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 25-10-2007 | rymasz | O tym, jak przepisy nie nadążaja za zmianami społecznymi |
"- Przecież ten pan na zdjęciu to nie pani - usłyszała od komisji wyborczej Rafalala, stołeczna poetka, aktorka i transwestyta W punkcie wyborczym na ul. Karolkowej 56 Rafalala pojawiła się ok. godz. 13 w blond peruce i małej czarnej. Towarzyszyła jej niemiecka telewizja, która chciała uwiecznić przy urnie polską "kobietę z penisem" - tak lubi się nazywać Rafalala. Młody transwestyta to wschodząca gwiazda stołecznej estrady. Zadebiutował ostatnio monodramem "Zabawy nocą" w Teatrze Polonia. Publicznie opowiada o sobie w telewizyjnych talk shows. Nakręcił film dokumentalny, w którym w kobiecym entourage'u przeprowadza sondę uliczną o postrzeganiu transseksualności. Rafalalą czuje się na co dzień, również podczas wyborów.
A może to brat bliźniak?
- Podałam dowód kobiecie w komisji. Konsternacja. Przecież pani to nie ten pan ze zdjęcia - relacjonuje poetka. - Więc jej wysypałam na biurko inne dokumenty: kartę płatniczą, a nawet książeczkę wojskową, ale ona wciąż nie potrafiła stwierdzić, czy 18-letni Rafał na fotografii to naprawdę ja. A przecież podbródek i szczękę mam bardzo charakterystyczne.
Za Rafalalą ustawił się spory ogonek. Wiele osób chętnie zabierało głos w dyskusji.
- Bardzo to było niedyskretne i niesmaczne - wspomina transwestyta. - Chociaż jakaś starsza pani prosiła komisję, żeby już mi pozwolili zagłosować.
Tymczasem identyfikacją Rafalali zajęli się obecni na miejscu policjanci w cywilu. Stwierdzili podobieństwo, ale istniało podejrzenie, że dowód osobisty.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 25-10-2007 | keymak | Kobiety ... |
Muszę się przyznać że coraz mniej rozumiem kobiety. Nie rozumiem wyborów jakie dokonują i nie potrafię zrozumieć zasad jakimi się kierują podczas dokonywania wyborów. Dzisiaj pytam się moje ex ( wczoraj otrzymałem rozwód ), na kogo będzie głosować, a ona mówi: będę głosować na Pana X z partii Y, bo dobrze wygląda. Jak to usłyszałem to witki mi opadły ... Myślę sobie wytłumaczę kobiecie, że po pierwsze głosuje na partię , która w niczym jej nie pomoże, a dwa że powinna dokonywać wyboru według innych kryteriów. Ugryzłem się jednak w język bo dzisiaj cisza wyborcza, więc nie wolno agitować. Co prawda rozmowa nie była prowadzona poza domem, ale co tam ...
Cieszę się, że w wyborach nie startują atrakcyjnie kobiety, bo wtedy pewnie wstydziłbym się za kolegów. A może byłoby inaczej ?
Pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 24-10-2007 | Olga Dembińska | Gdzie się podziali katolicy? |
Gdzie do cholery podziali się chrześcijanie, którzy są tacy współczujący i zawsze na miejscu, kiedy potrzebna pomoc bliźniemu?? Ostatnio w centrum Kalisza na chodniku upadł człowiek. Widziałam to po drugiej stronie ulicy, ale akurat było czerwone światło i samochody gnały jak szalone, więc nie miałam szansy podejść do niego natychmiast. Zauważyłam za to jak ludzie patrzyli na niego z niesmakiem, nawet więcej - z obrzydzeniem i omijali go szerokim łukiem, grupka dzieci chcąca przejść przez pasy oddaliła się od niego, bała się podejść. Człowiek dźwignął się na kolana i wyciągał rękę, żeby ktoś mu pomógł. Nikt nie chciał się zbliżyć. Jak tylko samochody stanęły, jeszcze na czerwonym świetle podbiegłam do tego mężczyzny i pytam się czy dobrze się pan czuje i wtedy zauważam, że ma stłuczoną głowę. Ludzie patrzyli na mnie jak na idiotkę. Chciałam zadzwonić na pogotowie, ale jednak nie było potrzebne, pomogłam mu wstać i wtedy on powiedział coś, czego nie zapomnę nigdy: "zobaczyłem anioła, dziękuję pani". Facet miał 60 lat, odprowadziłam go do domu.
Dlaczego nikt inny mu nie pomógł? Dlaczego panuje taka znieczulica??? Od 10-ego roku życia jestem ateistką, zawsze o tym głośno mówiłam, a jednak mam wpojone przez rodziców dobre wartości i wychowanie. A ci, którzy uważają się za chrześcijan mają gdzieś innego człowieka i to w tak krytycznej sytuacji.
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |