 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 111 (przedawniony) | | 22-06-2010 | zachaj | Kaczyński uśmiecha się do Napieralskiego |
Czegoś tu nie rozumiem , jak to możliwe , że ultra-prawicowy kandydat zachęca do współpracy lewicę ? Czy dwa skrajne obozy polityczne mogą złączyć siły ? Czy katolicki PiS może zdobyć głosy postkomunistów , bezbożników , ludzi którzy nie chcą krzyży w szkołach i w sejmie ? Gdzie jest konsekwencja w myśleniu ? A może to znaczy , że tak naprawdę wszystkie partie mogą się zjednoczyć i rządzić bez kłótni , mimo różnicy zdań ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 22-06-2010 | stanik | Rybka Darwina na moim samochodzie |
Bardzo jestem ciekaw, ilu znalazlo sie odwaznych,by pojezdzic sobie po Polsce z rybka Darwina na samochodzie? Chetnie zapoznam sie z relacjami posiadaczy takiej naklejki,bo mam na nia ochote.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 64 (przedawniony) | | 22-06-2010 | Romański | Grzelakowie zwyciężyli! |
Kolejne małe zwycięstwo tolerancji i świeckiego państwa. Trybunał Praw Człowieka orzekł, iż uniemożliwienie uczęszczania na lekcje etyki i stawianie kreski na świadectwie osobom nie uczęszczającym na lekcje religii jest dyskryminacją. Ciekawą wypowiedź usłyszałem w TVP Info - prowadzący program informacyjny uznał wyrok za kuriozalny, gdyż jego zdaniem skoro prawo daje możliwość nauczania etyki, Trybunał nie powinien się w tej sprawie wypowiadać. Najwyraźniej nawet wśród wykształconych ludzi panuje pogląd, iż wystarczy zmienić prawo a sprawa rozwiąże się sama, fakty i rzeczywistość (w tym wypadku realny dostęp do przysługujących prawnie instytucji) nie mają już wagi. Widać wyraźnie różnicę w podejściu do prawa w Trybunale i w Polsce. U nas myśli się, iż jeśli zapiszemy coś w ustawach - to świat społeczny nagnie się do woli ustawodawcy. Wyraźnie widać, że tak nie jest, wspomnieć tylko można ustawę antyaborcyjną (miała ograniczać wykonywanie aborcji - a sprowadziła ją jedynie do podziemia) czy też właśnie etykę w szkołach (niby jest a nie ma). Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z artykułem na stronach "Gazety Wyborczej" na ten temat, który znajduje się tu. Pozdrawiam serdecznie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 21-06-2010 | Medieval | Dobra wiadomość |
Społeczeństwo się sekularyzuje. Łączny procent głosów oddanych na kandydatów niemiłych klerowi to aż 62. Za kandydatów wskazywanych z ambony, przez Frondę, przez Radio Miriam uważam Jarosława Kaczyńskiego oraz Marka Jurka. Po katastrofie, w atmosferze "narodowych rekolekcji" ośrodki te wprost wskazywały na tych Panów. Jak widać ten wpływ jest ograniczony. Choć oczywiście mógłby być mniejszy  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 21-06-2010 | sceptymucha | Trzeci gracz |
Witam! W brydżu jest tak, że jak przeciwnik ma całkiem dobrą kartę i w normalnych warunkach wygra rozdanie, to atakuje się ostro, bo to i tak w niczym nie zaszkodzi, a może "odwrócić kartę". W sytuacji, gdy przeciwnik ma kartę "na styk", gra się spokojnie czyhając na błąd lub potknięcie. Pomijam w tym momencie grę JA Kaczyńskiego. Chciałabym przejść do G Napieralskiego. "Jego elektorat" pewnie częściowo pójdzie głosować na Komorowskiego- liczę parę procent. Oczywiście nie jest to dużo i liczyć się będą tak naprawdę osobiste starcia panów K, ale możliwa jest opcja, że przeważy. Już teraz zapewne pozwala Komorowskiemu spać troszkę spokojniej. Jeśli Napieralski chce "zobowiązać" do czegoś Komorowskiego powinien trzasnąć mu żądaniami między oczy i narobić rabanu. Tak, dobrze mówię. W ten sposób gra polityczna Lewicy się nie skończy w I turze. Tak jakby się zastanowić, to czy Lewica boi się JA Kaczyńskiego jako prezydenta? Podobny do Komorowskiego, jak brat bliźniak polityczny. Ale nie o tym... Lewica ma grać na siebie, nawet jeśli te 13% do przekazania są podszyte troszkę blefem! Chętnie bym zobaczył debatę panów K, w której Napieralski zadaje im po 5 pytań i żąda zobowiązania się do realizacji, jeśli mu są w smak odpowiedzi. Machając przy tym swoim poparciem. Reszta debaty (bez Napieralskiego) byłaby dla mnie wtedy mniej istotna. By to zrealizować trzeba by troszkę tupetu, ale warto! Zachęcam!
Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 20-06-2010 | awitu | Solidarni z Maxem |
23 maja na targowisku w okolicach Stadionu X-lecia w Warszawie, podczas rutynowej kontroli, funkcjonariusz policji zastrzelił czarnoskórego obywatela polskiego - Maxwela Itoye. Zaraz po zajściu zatrzymano 32 osoby - bezpośrednich świadków zdarzenia, wyłącznie czarnoskórych, którym zostały postawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Do dziś jedna osoba przebywa w areszcie deportacyjnym, grozi jej wydalenie z kraju. Wersje policji i naocznych świadków znacząco się od siebie różnią. Zachęcam do odwiedzenia strony Solidarni z Maxem. debatapolityczna.pl | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 19-06-2010 | zachaj | Racjonalista.pl i cisza wyborcza |
Oświadczenie PKW :
"Zakaz prowadzenia kampanii wyborczej w okresie tzw. ciszy wyborczej obejmuje również wszelką aktywność w Internecie. Oznacza to, że w czasie ciszy wyborczej w Internecie można zamieszczać wyłącznie informacje niemające charakteru agitacji na rzecz kandydatów. Natomiast ocena, czy w konkretnym stanie faktycznym doszło do naruszenia zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie tzw. ciszy wyborczej będzie należała do organów ścigania oraz sądu. Państwowa Komisja Wyborcza nie jest zatem właściwa do wydawania opinii w tym zakresie."
Jak to jest z forum ? Czy też mamy milczeć , jutro i pojutrze ? Forum to tez portal społecznościowy ?
Dalej można przeczytać :
"Nie chciałbym się wypowiadać akurat w sprawie portali społecznościowych, bo jest to faktycznie temat dosyć nowy - powiedział nam Grzegorz Gąsior z Krajowego Biura Wyborczego. I stwierdził, że w tej sprawie to nie PKW będzie musiała rozstrzygać.
- Organy ścigania są właściwe do ścigania przypadków złamania ciszy wyborczej - zaznaczył Gąsior. - PKW wydaje opinie, ale nie wypowiada się, czy dany przypadek jest złamaniem ciszy wyborczej. Jeśli jest taka sytuacja, to każdy obywatel może powiadomić policję i organy ścigania. Ewentualnie wszczynają one postępowanie, a potem sądy są władne do wydania decyzji, czy było to naruszenie ciszy wyborczej - dodał. "
Moje pytanie kieruję do moderatorów. Czy usuwane będą komentarze , łamiące ciszę wyborczą ? Czy też forum nie jest portalem społecznościowym i będzie swoboda.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 45 (przedawniony) | | 19-06-2010 | zachaj | Nawet Kuba Wojewódzki nie wie na kogo zagłosować |
Kuba Wojewódzki :
"A żeby ze swojego obowiązku wywiązać się należycie, czując na barkach odpowiedzialność za losy Narodu a w rękach ciężar losu ojczyzny, zdecydowałem się podjąć odpowiednie kroki.
Którą to decyzje zrealizowałem poprzez:
A) Zdecydowane odcięcie się od kabla radiowo-telewizyjnego, ażeby w ten sposób uniemożliwić wywieranie wpływu przez określone kręgi na Wschodzie i Zachodzie, ze szczególnym uwzględnieniem hegemonistów z Południa oraz imperialistów z Północy.
B) Powstrzymywanie się od spożywania napojów wyskokowych, takich jak kawa czy herbata, albowiem zawarta w nich teina i kofeina zaburzyć by mogła wszak obiektywizm i trzeźwość oceny.
C) Zaprzestanie czytania czegokolwiek, albowiem w końcu nie wiadomo kto naprawdę i w jaki celu coś napisał
D) Zaprzestanie kontaktów ze znajomymi i nie, aby uniknąc szeptanej propagandy.
E) Zaopatrzenie się w nowe okulary, fortepian i czajnik, aby – poprzez kontrolowaną zmianę osobowości, móc spojrzeć na sprawy z innego punktu widzenia.
Tak przygotowany przystąpiłem do zapoznawania się z programem kandydatów.
I tutaj zaczęły się schody. Albowiem nawet drobiazgowe poszukiwania nie pozwalały odnaleźć ani jednego.
Trudno, co robić.
Zawsze przecież mogę rzucić monetą."
Podpisuję się pod TYM. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 19-06-2010 | Krzysztof Jóźwiak | Trzy + dla Kaczyńskiego |
1) O debacie 1 na 1 prze I turą: "- Debata z panem Komorowskim zaprzeczałaby regułom demokracji, bo opierałaby się na sondażach, a sondaże, to nie jest to samo, co wyniki wyborcze - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS potwierdził, że chce debaty, ale najlepiej po pierwszej turze, a jeśli wcześniej, to debata miałaby dotyczyć służby zdrowia." wybory.gaz(*)Komorowskim_zaprzeczalaby.html2) W 'zrównoważony' sposób o homoseksualistach (stare): www.youtub(*)?v=ia1t4DoOSlw&feature=related3) Zapomniałem  - może Wy znacie jakieś źródła które choć trochę pozwolą przestać 'bać' się Jarka ? ;p - temat "-" w innym wątku proszę  P>S> NIGDY i pod ŻADNYM pozorem nie zagłosuję na Jarosława Kaczyńskiego. www.facebook.com/group.php?gid=117125508314866&ref=search  Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 18-06-2010 | dstr | Zna ktoś może lepiej szczegóły sprawy? |
wiadomosci(*)rze___Walczy_z_kosciolem_.htmlCytat:Rzeszowski senator PiS Kazimierz Jaworski twierdzi, że prokuratura, która postawiła proboszczowi podropczyckiej parafii zarzuty molestowania seksualnego , "przyczynia się do wzbudzania medialnych kampanii niechęci do księży, Kościoła i katolików". I żąda wyjaśnień od prokuratora generalnego. Cytat:Janusz Nyzio to szef Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, która postawiła zarzuty ks. Romanowi J. Na początku maja w TVN24 na pytania, co sądzi o protestach mieszkańców, którzy nie wierzą w winę księdza, Nyzio odpowiadał: - Ja rozumiem przekonanie mieszkańców, ale to nie jest kwestia wiary, tylko kwestia faktów i dowodów. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |