 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 14-01-2010 | Sylwek | Respekt dla Google |
Nie wiem w jakim stopniu wynika to z biznesowo-PRowej kalkulacji, ale za ten krok należy się Google respekt (za wprowadzone niedawno usprawnienia w wyszukiwaniu w postaci intraktywnej sieci powiązań mniejsze podziękowania również). www.chip.p(*)gle-koniec-z-cenzura-w-chinachCzy to jaskółka zmian w sposobie traktowania Chińskiego rządu przez zachodnie korporacje? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 90 (przedawniony) | | 13-01-2010 | Adamiak | Publiczny krzyż palacza. |
Przed chwilą w tvn-24 obejrzałem program o projekcie nowelizacji ustawy ws. ochrony zdrowia przed następstwami używania tytoniu. Nowelizacja ta ma dotyczyć rozszerzenia zakazu palenia m.in. na lokale gastronomiczno-rozrywkowe. W programie wypowiedział się Maciej Skorliński, przewodniczący Związków Zawodowych Pracowników Przemysłu Tytoniowego w Polsce. Wyartykułował on, m/innymi, dość ciekawy pogląd, że zakaz palenia dyskryminuje palaczy. Otóż jestem nałogowym palaczem od ca 43 lat i oświadczam, że ten Pan się myli - pozwolenie na moje palenie w przestrzeni publicznej może dyskryminować niepalących, ale brak palenia nie spełnia wymogów dyskryminacji, jest neutralny. To taki głosik w dyskusji o tym, jak ciężki krzyż "musi" znosić każdy palacz publicznie epatujący innych swoją narkotyczną miłością.  | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 12-01-2010 | sceptymucha | Szachy w szkole? |
Witam! Czy warto wprowadzić szachy do szkół? wiadomosci(*)stac_sie_obowiazkowa,item.htmlDodam od siebie, że w Holandii tak kiedyś zrobili. Osobiście uważam że warto uczyć myślenia, nawet w tak abstrakcyjnej formie, jak myślenia szachowego. Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 12-01-2010 | Thobold | Projekt konstytucji NPW |
Zrobię ci z kraju jesień średniowiecza, czyli jak Polskę widzi skrajna prawica. Jest tam kilka ciekawych pomysłów (np. wywalanie posłów za nieobecność w Sejmie), ale ogólnie masakra - jest nawet banicja dla nie-katolików, pozbawienie nie-katolików praw wyborczych i inne ciekawe rzeczy. Brrr... Oby tacy ludzie nigdy Polską nie rządzili. Całość na www.npw.pl(*)onstytucji-rzecpospolitej.htmlW IMIĘ BOGA WSZECHMOGĄCEGO W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEGO! My, Naród Polski, dziękując Opatrzności za ocalenie z ateistycznej niewoli socjalkomunizmu i liberalizmu, świadomi potrzeby opowiedzenia się za życiem społecznym i państwowym zgodnym z prawem naturalnym i naszą odwieczną wiernością religii rzymskokatolickiej, uznając państwo nasze – Rzeczpospolitą Polską – za najwyższy podmiot prawa wspólnotowego, ukształtowany historycznie przez cywilizację łacińską – prawa i obowiązki wypływające z tej cywilizacji chcemy przestrzegać. Za pierwszą zasadę naczelną cywilizacji łacińskiej uznajemy zasadę personalizmu, wyrażającą się poprzez postawę osobową w relacjach tak między obywatelami, jak i w relacjach obywatel – państwo oraz obywatel – wspólnota. Zwyczajowe pojęcie obywatela przyznajemy osobom z innych niż łacińska cywilizacji, jako upoważniające do gościnnego mieszkania pod polskim dachem, pod warunkiem przestrzegania praw Rzeczypospolitej, bez czynnego i biernego prawa wyborczego do pełnienia.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 11-01-2010 | Karski | Nowy patron. |
Nowy patron. Zdaniem większości Polaków, czeka nas wielkie wydarzenie związane z uznaniem JPII za świętego. Prawdopodobnie wcześniej czy później się to stanie. W serwisie informacyjnym przeczytałem wiadomość, z której wynika, że już planuje się czyim patronem będzie nowy święty. Wybór JPII rozpalił w naszym kraju nadzieje. Między innymi nadzieje na wolność, uniezależnienie się od innego państwa, od Związku Radzieckiego. Wydawało się, że to się udało, jednak przez uzyskanie nadmiernych wpływów KK, do czego przyczynił się również JPII nasz kraj popadł w nowe uzależnienie i podporządkowanie, tym razem Watykanowi. Znów nie możemy swobodnie decydować o sobie. Praktycznie większość przedsięwzięć w tym kraju podejmowanych jest przy udziale i akceptacji księży. Taka utajona okupacja, wynikająca przede wszystkim ze zniewolenia umysłów. Proponuję, więc aby ci co wierzą w świętych, ustanowili JPII patronem STRACONYCH NADZIEI.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 48 (przedawniony) | | 11-01-2010 | Ojciec Dyrektor | Czy czujesz się bezpiecznie? |
Jeśli tak, to muszę Cię tego uczucia pozbawić. wiadomosci(*)policja_malo_strzela,item.html4 miliony sztuk amunicji rocznie. Tej do strzelnicy i tej na patrol. Podzielić to przez 100 403 policjantów ( www.policj(*)tan_zatrudnienia_w_2008_r.html) daje prosty obraz naszego bezpieczeństwa. Tak konkretnie to 39,839447028475244763602681194785 pocisku na łeb. Rocznie!!To z kolei daje nam 3,3199539190396037303002234328983 pocisku miesięcznie, co z kolei daje nam (przy złożeniu, że miesiąc ma średnio 30 dni) ok. 0,11066513063465345767667411442994 pocisku na dobę. Jakby nad tym pomyśleć, to nie jest za fajnie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 11-01-2010 | NieIstniejesz | Problem traktowania zbiorowego |
Ostatnio rzucił mi się w oczy ciekawy fakt, wychodzący zazwyczaj w czasie dyskusji dotyczących tzw. "grup społecznych". Mianowicie, istnieje powszechna, niezwykle silna skłonność do traktowania ludzi niejednostkowo, nieindywidualnie. Każdy musi być "członkiem", każdy musi "przynależeć". Protest kilku ludzi, chcących lub nie chcących wypowiadać się w imieniu grupy, z która się identyfikują, jest automatycznie odczytywany jako protest nie tych kilku ludzi, ale całej grupy, z którą są kojarzeni lub w której imieniu chcą się wypowiadać.
Podobnie nikt nawet nie może nie przynależeć. Już od samego początku mamy szufladki - zaczyna się od płci, koloru skóry, pochodzenia, potem jest zamożność rodziny, klasa społeczna, wielkomiejski, małomiasteczkowy czy ze wsi. Humanista. Ścisły. Liberał. Socjalista. Narodowiec. Rolnik. Wykładowca. Katolik. Ateista.
Słowa, słowa, słowa. Każdego musimy przyporządkować, zamknąć jego osobowość w kilku słowach. Potem na tej podstawie "wstawiamy" go w jakąś społeczną grupę. Nikt nie ma prawa nie przynależeć, nie nazywać się. Taki człowiek łamałby odwieczny system pt. "Opisz siebie w kilku słowach". "Powiedz mi czym jesteś, a powiem ci, jaki mam do ciebie stosunek".
Moim zdaniem powinna być faworyzowana tendencja do indywidualizacji (ale nie alienacji), powinny być podkreślane różnice, nie podobieństwa, człowiek powinien być ujmowany całościowo i indywidualnie. Wiem, że nie jest to do końca możliwe, ale to chyba dobry kurs. Czy nie byłoby to racjonalne,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 10-01-2010 | kulka_na_mole | Straż Miejska |
[color=#660000]Od dwóch dni (opady śniegu) co jakiś czas widuję samochody parkujące na chodniku vis-a-vis przejścia dla pieszych. W tym samym czasie widzę samochody zaparkowane poza znakiem zakazu zatrzymywania się i parkowania.
Nie żebym się dziwił łamaniem przepisów przez kierowców tych samochodów - wszak to normalka, że parkują za znakiem zakazu skoro ani Straż Miejska, ani policja na to nie reaguje. Oczywiste jest także, że kierowcy parkują na odśnieżonym miejscu, czyli na przedłużeniu "zebry".
Moje zdziwienie nastąpiło dopiero wtedy, gdy w ciągu kilkudziesięciu sekund zobaczyłem trzy samochody Straży Miejskiej spokojnie mijające te wszystkie auta, których kierowcy złamali przepisy. Jeden z samochodów SM nawet zaparkował na chwilę pośród aut ustawionych za zakazem parkowania.
Zadzwoniłem na numer Straży Miejskiej, aby dowiedzieć się dlaczego ich patrole nie reagują na ewidentne przypadki łamania przepisów.
Pani, która odebrała telefon wyjaśniła mi, że patrole są wysyłane do zgłoszeń, "których Państwo zgłaszają tysiące" (już mi się zrobiło głupio, że zawracam SM głowę) i że taki patrol jadący "do zgłoszenia" nie może reagować na przypadki łamania prawa, którego jest świadkiem, bo wtedy "państwo zgłaszający problem musieliby czekać godzinami".
Zapytałem tę elokwentną panią co by sobie pomyślała o np. patrolu policyjnym, który byłby świadkiem gwałcenia jej/okradania/bicia i nie zareagował, bo właśnie udaje się na miejsce wcześniej zgłoszonego zdarzenia. W tym momencie pani.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |