Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
05-12-2020romaro13 grudnia zapasem/zapisu
Zbliża się rocznica, ale to już było... Wydawałoby się jak by to było wczoraj.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
02-12-2020DyktaFonAutorytety
W pewnym wątku (www.racjonalista.pl/forum.php/s,830669) ten temat został uznany za poboczny i nieważny... Pewnie słusznie. Więc wklejam tu mój tamtejszy wpis. Może sam siebie nie wykreślę?

Rzecz tyczy się ludzi ogólnie znanych w kraju czy nawet szerzej, a nie koniecznie, wg mojej oceny, wartych zaprzątania sobie nimi głowy... Np. sportowców, aktorów, piosenkarzy itp. celebrytów. Oto wspomniany wpis:

Czy to takie ekscytujące i ważne dla kraju, że ktoś kopie sobie piłkę? Jakby nie kopał, to by coś się stało? A jakby się ślizgał na skórkach od banana, to też robiłoby to takie wrażenie?

Ciągle mnie zastanawia, i pewnie nie uda mi się tego wyjaśnić, dlaczego ludzie ekscytują się innymi, robiącymi kompletnie nieważne, a niekiedy wręcz głupie rzeczy. Gdy tymczasem z drugiej strony zupełnie lekceważą faktyczne osiągnięcia naukowe czy gospodarcze, które przynoszą (lub mogą przynieść) krociowe pożytki dla wszystkich i dla każdego z osobna w tym kraju. No, ale aż taki mądry nie jestem, żeby to rozgryźć...

Pomożecie?...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
01-12-2020romaroZwykli ludzie.
"Od pewnego czasu mam już ochotę na krytykę PiSu za jego politykę energetyczną, lecz antypisowscy fanatycy są tak bezdennie głupi, że skutecznie przechodzi mi moja krytyczność."
Napisał to w komentarzu www.racjonalista.pl/index.php/s,35/d,10292#c131267 do swojego artykułu "Kultura narzekania" Pan Antosiewicz.

"Motel Polska" w TVP 1 to program rozrywkowy; w każdym odcinku (według opisu stacji) głos oddawany jest "zwykłym ludziom".
Może ktoś się skusi. Dzisiaj sława jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy nie być "bezdennie głupim".

wojownicyk(*)kli-i-bezstronni-komentatorzy/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 84 (przedawniony)
30-11-2020Paolo MonstroGdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta - cz. 3
Drodzy Forumowicze,

To mój kolejny post o propagandzie PiSowskiej/Zjednoczonej Prawicy oraz dezinformacji stosowanej również przez inne partie. Trzecia to już odsłona tego tematu. Przeszliśmy od 'wielkiego sukcesu' polskiej dyplomacji i oczywistego braku reguły praworządności. Była ona wpisana do konkluzji zaakceptowanych przez Morawieckiego, wg ekspertów PiSu to wcale nie działało bo mogło być blokowane przez tzw. 'Procedurę Mariusza':
Cytat:

W tej procedurze w pkt 23 wymienione są trzy instytucje, jakie wypracują reguły tej praworządności: Komisja Europejska, Rada UE i Rada Europejska. Ta ostatnia podejmuje decyzje jednogłośnie i sprawą powyższą ma zająć się jako ostatnia.
Tak wygląda ta procedura:
Krok 1: Komisja przedstawi propozycję mechanizmu w celu ochrony budżetu (w celu ochrony finansowych interesów UE)
Krok 2: Rada UE zatwierdza mechanizm większością kwalifikowaną
Krok 3: sprawa wraca na Radę Europejską (tu obowiązuje jednomyślność)

Kilka tygodni temu napisałem post,w którym, zgodnie z obietnicą daną Mariuszowi Agnosiewiczowi, zaprezentowałem dokument dotyczący praworządności - który wg Mariusza miałby nie istnieć.
Teraz gdy jest on zatwierdzony przez Radę (30 września - w tym polski rząd!) i uzgodniony pomiędzy Radą a Parlament Europejskim, zauważyli ten problem politycy Zjednoczonej Prawicy i, o ile wierzyć mediom, tak komentują 'wielki..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
28-11-2020ArminiusCzy rozmowa między braćmi miała miejsce ???
Rozmowa jak niżej mogła mieć krytyczne znaczenie w kontekście przyczyn katastrofy smoleńskiej. Dlatego też należy obiektywnie i bezstronnie wyjaśnić kwestię ewentualnego istnienia zapisu tejże rozmowy.

"TASS informując o wniosku rosyjskiej prokuratury przypomina wywiad udzielony przez sędziego Wojciecha Łączewskiego "Gazecie Wyborczej", w którym powiedział, że zna treść rozmowy braci Kaczyńskich, ale nie podał jej szczegółów, ponieważ stenogram rozmowy ma oznaczenie "ściśle tajne".W wywiadzie o którym pisze TASS Łączewski powiedział: "Pan minister Ziobro, któremu podlega prokuratura, usiłuje zrobić ze mnie bandytę. Dlaczego? Posiadam ogromną wiedzę o tym, co wyczyniało CBA za czasów Mariusza Kamińskiego, znam też zapis ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich".
- Jeżeli opinia publiczna poznałaby treść rozmowy braci Kaczyńskich, której zapis znam z akt ściśle tajnych, to gwarantuję, że zupełnie inaczej oceni sytuację po 10 kwietnia 2010 r. Nie wiem, czy sąd będzie tym wątkiem zainteresowany, ale jestem w stanie wskazać konkretną teczkę i konkretne karty z dokumentami, które pozwalają spojrzeć na pewne sprawy w innym świetle - mówił w rozmowie z "GW'. Nie chciał zdradzić, co znajduje się w zapisie rozmowy, ale ocenił, że "w tej rozmowie nie ma nic takiego, co mogłoby narazić szeroko pojęte bezpieczeństwo państwa. Ta rozmowa powinna być jawna".TASS przytacza niepotwierdzoną nigdy plotkę, jakoby Jarosław Kaczyński stanowczo doradzał bratu, aby mimo trudnych warunków pogodowych nakazał..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
24-11-2020romaroEksperyment
To jak to jest? Można aresztować w tym kraju dziennikarzy? Można. Można bandziorów puszczać wolno? Można. Tak wygląda praworządność w kraju, gdzie wrogiem numer jeden jest siedemnasolatek i czternastoletnia dziewczynka. I to jest miarą śmieszności rządzących. To jest ekipa na miarę szyta pod kaczora.
Współczuje mu, to musi być trudne - mieć wizję gdy otaczający cię ludzie to idioci, a pozostali mają cię dość, Miały być Węgry, nawet to nie wyszło. Dojeżdżamy do Białorusi. Ciekawy będzie efekt końcowy tego eksperymentu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 43 (przedawniony)
19-11-2020ArminiusUmieramy nie na covid lecz z powodu coronahisterii
Od początku epidemii krytykuje przyjęty model zarządzania kryzysem optując za metodą zastosowaną przez Szwecję oraz polecaną przez naukowców którzy podpisali Deklarację z New Barrington. Polega ona na ochronie gospodarki przed katastrofalną zapaścią, ochronie osób starszych oraz z grupy podwyższonego ryzyka, zapewnianiu należytej opieki lekarskiej nie tylko zainfekowanym covidem ale wszystkim chorym.
Odnotowany ostatnio gwałtowny przyrost zgonów potwierdza moje najgorsze obawy/prognozy. Z powodu paraliżu służby zdrowia spowodowanej coronahisterią i utopijnym konceptem chronienia przed covidem każdego - mamy ogólną implozję w naszej służbie zdrowia co za skutkowało ogromnym przyrostem zgonów z powodów innych niż coronawirus. W okresie wrzesień - październik tego roku te dodatkowe/"przyrostowe" śmierci to 12 tysięcy zgonów. W okresie tym z powodu covid zmarło 3.7 tysięcy ludzi. Stosunek jednych zgonów do drugich nie wymaga komentarza.

"W połowie września coś się zmieniło. Tygodniowe statystyki zgonów zaczęły rosnąć w 38. tygodniu roku. Na przełomie września i października, w ciągu jednego tygodnia zmarło 8 410 osób. Tydzień później kolejne 9 190. Po raz pierwszy 10 tys. zgonów w ciągu tygodnia przekroczyliśmy między 12 a 18 października. W kolejnym tygodniu zmarło 12 244 osoby, a w ostatnim tygodniu października - 12 257.Takich liczb nie widzieliśmy od co najmniej pięciu lat. Średnio w Polsce w ciągu tygodnia umiera 7,7 tys. osób. Nietrudno zauważyć różnicę. Część z tych zgonów..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
17-11-2020ArminiusKultura discopolowa
Wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury zostały wstrzymane, decyzją Pana Glińskiego. Nastąpi ich weryfikacja. Tym niemniej jednak mleko już się wylało i rozlało szerokim strumieniem. W pierwotnej wersji furę pieniędzy mieli dostać gwiazdorzy disco polo jak również firmy spoza....branży.
Skandal jak wyżej jest wielce symptomatyczny. Ukazuje preferencje i gusta obecnej władzy. Wicepremier Gliński odpowiedzialny za kulturę musi być wielkim fanem discopolowców - skoro tak hojną ręką dofinansowuje ich działalność. To także- najpewniej - miała być swoista kiełbasa wyborcza wsparcie środowiska, które stanowi zaplecze PiS. Kto słucha nokturnów szopenowskich na PiS rzadko głosuje. Kto słucha disco - polo - znacznie częściej.

"Dofinansowanie przyznano także firmom i jednoosobowym działalnościom gospodarczym prowadzonym przez wykonawców muzyki pop i disco polo. 1,89 mln zł otrzyma spółka Golec Fabryka zarządzana przez Pawła Golca, jednego z liderów Golec uOrkiestry. 400 tys. zł dostanie Renata Świerżyńska Bayer Full Impresariat, 150 tys. zł - Bayer Full Sławomir Świerżyński, Bajm Andrzej Pietras - 613,5 tys. zł, 520 tys. zł - Radosław Liszewski Radek Weekend, a 500 tys. zł - Kamil Bednarek. Z kolei Kindla Music Marcin Kindla uzyskał 664,5 tys. zł dofinansowania, Grzegorz Hyży uzyskał 449 tys. zł, Wojciech Mazolewski Qality - 444,5 tys. zł, Igor Herbut Production - 428,6 tys. zł, Papa D Paweł Stasiak - 400 tys. zł, Sarsa Music Marta Markiewicz - 348,6 tys. zł, Firma Piotr Kupicha - 232,1 tys...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
14-11-2020romaroSanacja bis
Statystyki pokazują, że należeliśmy przed wojną do najuboższych społeczeństw w Europie.

"PiS często odwołuje się do tradycji przedwojennej sanacji, wychwalając Piłsudskiego pod niebiosa. Podobny do sanacji jest sposób postrzegania gospodarki, roli państwa i plany wielkich inwestycji. Sanacja sprowadziła jednak Polskę na gospodarcze dno"

www.money.(*)pomysly-6444048004159105a.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
14-11-2020romaroPokolenie JPII
Pokolenie JPII - Dziwisz, Gulbinowicz, Jedraszewski, Jankowski, Wasilewski, Slawoj -Glodź. Borgia byłby dumny.
Dureń na tronie nie siedział, JPII znał Stasia, wiedział jakim podłym był człowiekiem.
Czy do pana Dziwisza nie powinien dziś z rana zapukać prokurator?

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)