 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 29-09-2008 | Zbysław Śmigielski | Jaka to różnica? |
Niewątpliwie inteligentni i dowcipni racjonaliści wyjaśnią mi niekumatemu różnice, jakie być muszą pomiędzy - z jednej strony kartkami na mięso i setkę innych towarów, oraz prostym i płatnym raczej symbolicznie zezwoleniem na działalność we własnym interesie - z drugiej zaś strony z obfitością wszelkich towarów uwolnionych z reglamentacji, lecz równoczesną koniecznością kosztownych i czasochłonnych starań o koncesje w jednej z ponad 300 rozmaitych dziedzin tak zwanej działalności gospodarczej?
PS. Podobno ilość tych koncesji ma zostać znów zwiększona... . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 28-09-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Jak robić Schetynówki |
[cytat]Propozycja Rządu: finansowanie : 1mld złotych w budżecie, forma finansowania dotacja proporcji 1:1 sposób naboru : do końca roku projekty zgłaszane przez samorządy przechodzą przez pierwsze sito na poziomie województwa, potem komisja w MSWiA Preferowane projekty : poprawa bezpieczeństwa w pasie drogowym, projekty zbiorowe gmin czy powiatów maksymalna kwota wsparcia do 3mln Czas trwania projektu od 2009 do 2011 Szacowany efekt około 80 km dróg lokalnych każdym województwie Koordynator programu MSWIA
Propozycja Piechocińskiego finansowanie co roku budżet dokłada 2 mld złotych do Krajowego Funduszu Drogowego forma finansowania nieoprocentowana pożyczka zwracana w równych 5 ratach co roku ,złotówka samorządowa ciągnie złotówkę budżetową Mechanizm obsługuje tak jak dotychczas KFD Bank Gospodarstwa Krajowego(bank ministra finansów) sposób naboru : samorządy zgłaszają projekty bezpośrednio do KFD gdzie powstaje wspólny z reprezentantami samorządu i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych zespól do oceny projektów ,o przyznawaniu pożyczek decyduje kolejność zgłaszanych spełniających wymogi formalne wniosków Preferowane projekty : poprawa bezpieczeństwa w pasie drogowym, projekty zbiorowe gmin czy powiatów dopełniające dokonane modernizacje i odnowy na drogach krajowych i wojewódzkich (budowanie systemu drogowego a nie rozproszone modernizacje ) maksymalna kwota wsparcia w pierwszych 2 latach do 2 mln złotych ,w latach kolejnych do 5 ml zł Czas trwania projektu od 2009 do 2019 Koordynator.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 83 (przedawniony) | | 28-09-2008 | Atlantis | Powiedzcie mi prosze, że to kaczka dziennikarska... |
Kilka di temu trafiłem na ten materiał: www.onet.t(*)1,1,3978750,1,1,0,0,wideo.htmlZ początku nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać, potem ogarnął mnie blady strach. Uświadomiłem sobie co to może oznaczać. Przecież jakby nie patrzeć to pierwsza oznaka klerykalizacji naszego życia. Pewne kontrowersyjne zabiegi rządzących zacierające granice między państwem a kościołem obserwowaliśmy od bardzo, bardzo dawna. Ale nie nie ma się co łudzić - utrzymywanie duchowieństwa za państwowe pieniądze czy wprowadzanie religijnej symboliki do świeckich uroczystości to jedno. Wymaganie przez świecką instytucję od podlegających jej czasowo ludzi aby przestrzegali norm pewnej religii to już zupełnie inna sprawa. Bo nie wyobrażam sobie innych przesłanek, które mogłyby by tutaj stanowić przyczynę, jak tylko religijne. Przecież jest to kompletnym absurdem, aby dwoje DOROSŁYCH ludzi, nie mieszkających już z rodzicami zmuszano do informowania ich o swoim życiu seksualnym o ile nie mają ślubu. Gdzie tutaj prawo do prywatności? Jak uczelnia może w tak brutalny sposób ingerować w intymną sferę życia tych ludzi? Czy to w ogóle zgodne z prawem? Bo na pewno nie jest zgodne z elementarnymi zasadami przyzwoitości. Czy ktoś się orientuje czy to prawda? Może to tylko tania sensacja? Wymysł dziennikarzy? Jeśli mamy jednak do czynienia z prawdziwą sytuacją, to dlaczego mam nieodparte wrażenie, iż w sposób mniej lub bardziej bezpośredni intencjami ludzi decydujących o tym przepisie kierowała.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 27-09-2008 | Sławek Dutkiewicz | Mój sąsiad... kościół. |
Przypuszczam, że każdy z nas kiedyś wertował ogłoszenia o sprzedaży mieszkania, domu czy działki. Argumentami na korzyść lokalizacji zwyczajowo bywały - dogodny dojazd: drogi i transport publiczny oraz infrastruktura: przedszkole, szkoła, ośrodek zdrowia, sklepy i... kościół. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że ostatnimi czasy kościół popadł w... niełaskę. Jego bliskie sąsiedztwo stało się balastem i oferenci raczej unikają eksponowania tego w ogłoszeniach. Czemu przypisać ten stan rzeczy? Zapewne przyczyny są różne: laicyzacja społeczeństwa, uciążliwość sąsiedztwa świątyni dla mieszkańców, spadek wartości mieszkań/domów w bezpośrednim sąsiedztwie kościołów. Ciekaw jestem czy zauważyliście takie zjawisko, a jeśli tak, to gdzie upatrujecie jego przyczyn?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 27-09-2008 | Wojciech Lefek | Popowy antysemityzm |
Szkoda, ze po sporej nieobecnosci zamiast udzielic sie w sprawach typowych dla Stowarzyszenia, ja pisze post dotyczacy chorego antysemityzmu. Oczywiscie najprawdopodobniej co poniektórzy beda chcieli mnie zlinczowac, jednak podejme ryzyko i napisze co mysle o tej szopce. Pare minut temu przeczytalem kilka zatrwazajacych newsow: www.tvn24.(*)rytykuja-polske,wiadomosc.htmlwww.tvn24.(*)szkodowan-zydom,wiadomosc.htmlwww.tvn24.(*)grabione-mienie,wiadomosc.htmlDla tych ktorym nie chce sie czytac, badz tez otwierac w/w linkow: > >Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Kongresu USA jednogłośnie przyjęła w środę projekt rezolucji wzywającej Polskę do uchwalenia ustawy zapewniającej zwrot lub rekompensatę właścicielom mienia prywatnego zagrabionego podczas wojny i w okresie PRL.i dalej: > >"Wzywa się rząd Polski do natychmiastowego uchwalenia sprawiedliwej i wyczerpującej ustawy , tak aby osoby lub ich spadkobiercy, których majątki prywatne zostały zabrane i skonfiskowane przez nazistów w czasie II wojny światowej lub odebrane po wojnie przez komunistyczny rząd polski (oczywiscie nie jest dodane za czyja przyczyna - WL) , mogły albo otrzymać zwrot tych majątków, albo - jeżeli zwrot nie jest możliwy - otrzymać za nie sprawiedliwą rekompensatę finansową" - głosi projekt rezolucji.Premier Tusk, na ktorego mialem watpliwa.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 26-09-2008 | Zbysław Śmigielski | Pierwsza jaskółka. |
Właściwie, to nawet nie jaskółka - to pierwszy dwugłowy orzeł. A jeszcze właściwiej - Adler. Z Onetu: wiadomosci.onet.pl/1831462,11,item.html Ongiś na Szczecinie kończyło się, dzisiaj się zaczyna. . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 26-09-2008 | Piotrek_84 | Cenzura internetu w UE? |
Kilka miesięcy temu znalazłem w Internecie zabawny filmik ośmieszający Hitlera. Przedstawiał on mężczyznę przebranego za Adolfa Hitlera, który z butlą gazu, maszerując i krzycząc "ein zwei drei", wchodzi do restauracji w żydowskiej dzielnicy w Wiedniu. Krzyczy na kelnerke, żeby mu szybko podała jedzenie. Potem zaczyna jeść jak świnia, bez użycia rąk. Potem wychodzi maszerując. Idzie wzdłuż ulicy krzycząc "ein zwei drei" itd... Widać tam grupe ortodoksyjnych Żydów. Na widok tego "Hitlera" zaczynają uciekać. Jeden z nich gubi kapelusz i goni za tym kapeluszem po ulicy. Następnie "Hitler" z uśmieszkiem na twarzy daje pewnej dziewczynce balonika. A potem odchodzi w podskokach. W tle słychać zabawną muzykę. Na tym filmik się kończy. Śmiałem się wtedy z tego, aż prawie sie kładłem na podłodze. Pokazałem to wielu osobom. Nawet znajomemu Żydowi. Też się śmiał. No i po kilku miesiącach, chcialem ten sam filmik pokazać innemu znajomemu. Podałem mu tego samego linka: www.youtube.com/watch?v=R9JHlmkhgVAMożna ten link znaleźć przez google, wpisując "muntz hitler adolf youtube" Znajomy powiedział mi, że film nie chce mu się wyświetlić. Sprawdziłem więc u siebie. I co zobaczyłem? Zobaczyłem takie coś: "This video is not available in your country." Osłupiałem. Później podałem tego samego linka osobom znajdującym sie w USA i w Niemczech. W USA nie mieli żadnego problemu z obejrzeniem tego nagrania. Natomiast osoba przebywajaca w Niemczech zobaczyła dokładnie taką samą informację, czyli "This.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 26-09-2008 | marta | Czy mamy już państwo wyznaniowe? |
Mamy już krzyże w urzędach i szkołach, kaplicę w Sejmie,święcenie wszystkiego co się do i nie da, z mostami a nawet autami i zwierzętami domowymi włącznie, religię w szkołach, katechetów nad którymi nie ma władzy dyrektor szkoły, tylko biskup,mnożenie świąt religijnych obchodzonych jako państwowe, przejmowanie przez kościół co atrakcyjniejszych gruntów w miastach, teraz do religii dodaje się patriotyzm, a nawet pieśni religijne podnosi do rangi hymnu.Oto "perełka ze strony www.q4.pl "Dla upamiętnienia 69 rocznicy wkroczenia wojsk sowieckich do Polski 17 września 1939 r i związanej z nim martyrologiiNaszego Narodu w niedzielę 21 września odbyła się w naszym mieście doniosła uroczystość religijno-patriotyczna(...)Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz 10(...)Po procesjonalnym przejściu pod pomnik ArmiiKrajowej nauczyciele z SP 14(...)posadzili Dęby Pamięci. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie Hymnu "Boże coś Polskę". Głównym organizatorem uroczystości obok ParafiiNajświętszego Zbawiciela była Szkoła Podstawowa nr14 i Wydział Kultury Urzędu Miejskiego" Mamy więc za jednym zamachem kilka "kwiatków".Nie tylko współudział państwowej szkoły, która powinna być neutralna światopoglądowo, przymus udziału w karnych szeregach uczniów, traktowanie pieśni religijnej jako hymnu a na dokładkę- oficjalne uwikanie się organów władzy i samorządu, a szystko podlane patriotyczno-męczeńskim sosem. Co Wy na to? Czy mamy już oficjalnie państwo wyznaniowe? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 25-09-2008 | Beatus | Koncepcja kształcenia ustawicznego |
Czy znana jest wam ta koncepcja unijna? UE w ramach pomysłu tworzenia społeczeństwa opartego na wiedzy (jedno z założeń strategii Lizbońskiej) wypracowała koncepcję podejścia do problematyki kształcenia ustawicznego. W koncepcji tej obywatele już od wczesnego dzieciństwa mają być przygotowywani i ukierunkowywani na to, że aż do późnego wieku emerytalnego będą bezustannie podnosić swoje kompetencje w kontekście indywidualnym, obywatelskim, społecznym i zawodowym. Ważne jest też środowisko zawodowe i przekonanie firm, że nakłady na szkolenia są opłacalne. Przesłankami do takiego podejścia są: - wizja starzejącego się społeczeństwa, które nie może pozwolić sobie na niewykorzystywanie siły roboczej w postaci osób starszych - tempo zmian wymuszające dokształcanie jak i przekwalifikowywanie się
UE domniemuje, że zwiększenie inwestycji w kapitał ludzki może okazać się efektywniejsze niż modernizacja technik produkcyjnych. Co o tym sądzicie? A może są tu przedsiębiorcy? Lepiej kupić lepsze, szybsze i wydajniejsze xero, czy wysłać handlowca na kurs asertywności?
Dane z 2003 – w Polsce osoba pracująca średnio poświęcała na uczenie się 2h rocznie, w tzw. krajach rozwiniętych UE 50-70h A ile wy poświęciliście czasu przez ostatni rok?
Jak się wam generalnie podoba ten program? I czy widzicie dookoła siebie jakieś zmiany świadczące o tym, że w Polsce rzeczywiście jest realizowany? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 25-09-2008 | youzwiak | I jak forumowicze, zbieracie podpisy pod Kampanią 196 ? ;) |
Ja dzisiaj zacząłem i mój cel to zebrać 30 podpisów (2 pełne blankiety) - jak się uda więcej tym lepiej  Miałem pewne wątpliwość zważywszy, że dopiero 100 tys. daje "namacalny" rezultat (w co, przy najszczerszych chęciach, raczej wątpię ;p) ale w zgodzie ze swoim powiedzmy-mottem (patrz stopka) wziąłem się za to  Daje satysfakcję  edit: Nie wyświetla mi stopki ? : "Największy błąd popełnia ten, kto sądząc, że może zrobić niewiele, nie robi nic" | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |