Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
26-01-2008HasanPresja społeczna
Witam, czy warto za wszelką cenę podporządkowywać sie presji struktur społecznych? Czy warto ulagać i dostosowywać się do ogółu zatracając przy tym własną indywidualność?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
24-01-2008MączkaJeden racjonalista - dwie moralności
Na jednym z wątków rozwineła się dyskusja na temat książki Grossa i pojawił się problem: moralność kolektywistyczna czy indywidualistyczna?
Winien naród, czy winien konkretny bandyta?
Czy wszyscy zarejestrowani jako obywatele narodowości polskiej (gdyby pogrzebać w genealogiach i wziąć poprawkę na skomplikowane dzieje: najazdy, zabory, zmiany granic, okazałoby się, że czysty Polak raczej nie istnieje - ale kolektywiści nie chcą tego dopuścić do świadomości) ... czy nominalni Polacy mają jak jeden mąż przyoblekać się rumieńcem, ponieważ kiedyś zaistniały na terenie w tych czy innych granicach Polski brzydkie czyny: antysemityzm, zajęcie Zaolzia, pustoszenie Rusi, etc. etc.?
Wielu zadeklarowanych racjonalistów twierdzi, że tak właśnie ma być, piszą wręcz, że nasze sumienia nie mogą być spokojne! Sugerują też wyznanie narodowej winy i pokajanie się, co w praktyce oznacza, że prezydent czy premier przeprosi rabina publicznie i spektakularnie, a autorytety stwierdzą: kto figuruje jako Polak, ten ponosi odpowiedzialność moralną za wydarzenia kieleckie, za Jedwabne i w ogóle ma zszargane morale! Nic, tylko się wstydzić i przepraszać! Narodowo i kolektywistycznie!
Ci sami racjonaliści nie optują za postrzeganiem problemu w perspektywie indywidualnej: szukania konkretnych winnych i karania ich imiennie oraz materialnie. Uważają, że winien jest Naród i że krokodyle łzy premierów adekwatnie załatwiają sprawę.

No dobra. A teraz per analogiam:
Liczni duchowni katoliccy wykorzystują seksualnie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
23-01-2008gurgulRada gabinetowa - polityczne przedszkole
Stenogramy z posiedzenia Rady Gabinetowej pokazały Polakom, to co wszyscy doskonale wiedzą: rządzą nami duże dzieci!

Bo jak inaczej można nazwać zachowanie Prezydenta i Premiera, jak
tylko skrajny infantylizm? Niestety RG nie była odosobnionym przypadkiem dziecinności polskich polityków. Pamiętam jak Panowie Sekielski i Morozowski, w programie "Prześwietlenie" pokazywali niektóre zachowanie polityków, miedzy innymi jakiegoś starszego posła, który w trakcie obrad bawił się kurczakiem tamagotchi.
W demokracji parlament jest odbiciem narodu. Czy rzeczywiście Polacy są aż tak infantylni? Czy kiedy sytuacja doszła już do trzeciego szeregu - jak w przypadku służby zdrowia - nadal nie potrafimy wyjść z mentalnego przedszkola? Nie wydaje mi się!
Dlaczego więc wybieramy do Sejmu Rzeczypospolitej 460-u przedszkolaków (uogólnienie celowe)?

Jeżeli jest to wina niedojrzałej demokracji, to musi ona szybko dojrzeć. Zanim znajdzie się jakaś przedszkolanka, która porozstawia wszystkich po kątach...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
22-01-2008diogenesKartoteki parafialne
w parafiach katolickich prowadzone są kartoteki. księża zamieszczaja w nich dane o swoich owieczkach. właśnie dowiedziałem sie z wiadomości, że odnotowani są tam ci, którzy nie przyjmują księży chodzących po kolędzie. jak wygląda legalność takich kartotek w świetle ustawy o danych osobowych? czy każdy może mieć w nie wgląd? poprosić o ich usunięcie? czy wiecie coś na ten temat?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
21-01-2008Gosia"Dobra" pedofilia? Chyba mnie szlag trafi!
Szukałam dziś w internecie czegoś na temat choroby sierocej.Wchodziłam to tu, to tam kompletując potrzebne mi informacje.Aż do chwili, kiedy przypadkowo i bezwiednie wlazłam na stronę...pedofilską.Z wrodzoną sobie bystrością zorientowałam się gdzie jestem dopiero czytając słowa dobra pedofilia.Nie będę przytaczać jakże wzniosłych treści zawartych na owej stronie, ani nie podam jej adresu, nie zrobię im reklamy.Dość, że z zawartości wynika, że nikt nie pragnie dobra dziecka bardziej, niż świadomy (sic!) pedofil.Osobnik takowy obdarzy dziecko uczuciem, ciepłem i poprowadzi jego edukację emocjonalną ( wolę nie wnikać, co to znaczy).
Przyznaję, że poniosły mnie nieco emocje, którym to dałam ujście w formie niecenzuralnego w treści odgłosu paszczą.
Sądziłam,że istnieją granice samooszukiwania się, szukania usprawiedliwień dla własnych błędów, tych wszystkich "ale" i "no przecież".Najwidoczniej się myliłam.
Jak, do ciężkiej cholery, dorośli ludzie mogą dorabiać ideologię i szukać usprawiedliwienia dla czegoś co usprawiedliwione być nie może?

Pozdrawiam.

PS.Podobno trwają prace nad zakazem prawnym propagowania "dobrej pedofilii".Oby jak najszybciej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
21-01-2008darloveTolerancja - definicja...
Czy jest ktos odwazny, kto pokusi sie o zdefiniowanie, czym jest tolerancja i/lub jakie cechy musi posiadac czlowiek, aby mozna powiedziec, ze jest tolerancyjny?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
20-01-2008Michał C.Reklama dżwignią laicyzacji?
Witam wszystkich..
Mimo, iż społeczeństwo nasze Racjonalistów rozrasta się od jakiegoś czasu to zdaje mi się, iż ciągle działamy niejako w ukryciu. W końcu internet nie dociera do wszystkich za to do wszystkich dociera radio i telewizja a w tych mediach rzadko słychać o Racjonalistach i ideach przez nich głoszonych. Otóż wpadł mi do głowy pomysł ciekawy i chciałbym zapoznać się z opiniami innych użytkowników tego portalu.
Co myślicie państwo o reklamie "treści" ateistycznych, racjonalistycznych, laickich w np. w telewizji w bloku reklamowym pomiędzy reklamówką margaryny a kawy? Przyznam, że samemu mi brakuje wyobraźni żeby przewidzieć skutki takiej reklamówki puszczonej np. w telewizji publicznej w porze największej oglądalności. Zali należałoby przewidywać, iż efekt byłby duży.
Czy byłoby to pomocne w krzewieniu laicyzacji? Czy nie?
Bardzo ciekawi mnie wasze opinie na ten temat..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
19-01-2008MączkaAborcja-źle, iv-też źle.. W szaleństwie KK jest metoda!
Może odkrywam "Amerykę dawno odkrytą", ale zastanawiając się, o co KK chodzi, co chce osiagnąc przez zakazywanie antykoncepcji i aborcji i jednoczesne wzbranianie in vitro, wpadłam na pomysł:
Otóż kiedy się zakazuje antykoncepcji i aborcji, rodzi się więcej dzieci w rodzinach nie chcących dziecka, dzieci obarczonych jakąś niepotrzebnością, niedowartosciowaniem, przyjściem nie w czas, będących dla rodziców sporym kłopotem czy wręcz jakąś kleską - po prostu niechcianych.
Kiedy się zakazuje in vitro, na świat przychodzi mniej dzieci wyczekiwanych, chcianych, wartościowanych wysoko nawet jako plan, chęć i wyobrażenie, dzieci zaradnych i odważnych rodziców, dzieci otaczanych od początku troską, dumą, poczuciem spełnienia i sukcesu.
Co z tego wynika?
W kraju pod rządami zgodnymi z nauką KK wyrasta wielu dorosłych z poczuciem niedosytu, niepotrzebności, niskiej wartości, z rozmaitymi traumami z dzieciństwa, niezbyt zadbanych, niezbyt wyedukowanych.
Jednoczesnie maleje odsetek ludzi z wysokim poczuciem własnej wartości, pewnych siebie, mających poczucie mocnego oparcia w realiach - rodzinie, zasobach rodziny, dobrych wzorach zachowań (rodzice przechodzący z sukcesem in vitro to ludzie, którzy pokazali, że potrafią zawalczyć o ważne sprawy, ze są aktywni, odważni, zdeterminowani).
Pozornie paradoksalne nawoływania Kościoła zbiegające się do nawoywania do mnożenia ludzi niechcianych i zakazywania mnożenia ludzi chcianych mają racjonalny sens. Z człowieka niechcianego, niepewnego siebie,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
19-01-2008PorowskiPartia Ojca Tadeusza?
wiadomosci(*)=9574272&rfbawp=1200663814.858 przeczytajcie to i wypowiedzcie się co sadzicie o kolejnym wspanialym (zal) pomysle Ojca Dyktatora?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
18-01-2008placownikŚlub humanistyczny

<center>Młodej parze życzę zgodnego pokonywania zakrętów na nowej drodze życia.</center>

<center>I żeby za każdym zawsze ukazywał jej się nowy, coraz piękniejszy widok.</center>

   Serdecznie pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)