 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 77 (przedawniony) | | 01-10-2013 | Selanos | Czym zajmuje się polska oświata? |
Proste pytanie: czym zajmuje się polska oświata?
Potrafię określić, czym się nie zajmuje. Nie zajmuje się przygotowaniem do realiów rynku pracy, rzetelne i systematyczne przekazywanie wiedzy kuleje, jeśli chodzi o szkolnictwo wyższe, to nie zajmuje się kształceniem "elit intelektualnych". W zasadzie to oświata nawet nie zajmuje się nauką czytania, bo co z tego że to potrafią wszyscy, skoro ze zrozumieniem czyta mniejszość?
Po dłuższym namyśle chyba znalazłem odpowiedź na własne pytanie. Myślę, że oświata zajmuje się uczeniem rozwiązywania testów. Od jednego wykładowcy usłyszałem, że moje pokolenie nadaje się do rozwiązywania krzyżówek, bo w krzyżówce jest bardzo krótkie pytanie, a w odpowiedzi pomaga odpowiednia ilość kratek. Niestety, ani na testach, ani na krzyżówkach, "zupy się nie ugotuje". No chyba że czegoś nie wiem, jestem kulinarnym ksenofobem.
No to drugie pytanie: po co mi umiejętność rozwiązywania testów po skończeniu szkoły? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 30-09-2013 | Maddy | Koniec kolejnej awantury |
Uff, kolejna próba katoprawicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej nie powiodła się. Dobre i to.
Tylko znowu mieliśmy żenujący spektakl oskarżeń, najbardziej absurdalnych twierdzeń i obelg. Oczywiście nie mogło się obejść bez popisu posła Pawłowskiej. Tym razem przeszła samą siebie.
Rozkład głosów nie dziwi - PR i SLD oraz jednak większość PO za odrzuceniem, cały PIS i SP przeciw, PSL w większości przeciw, niezrzeszeni (Godson, Gowin, Żalek) przeciw.
Skandalem było w ogóle poddanie tego projektu pod głosowanie. Czytałam wypowiedź pani marszałek, że nie można było tego projektu zignorować, bo prawie pół miliona obywateli się podpisało pod wnioskiem.
Dam głowę że da się zebrać ponad pół miliona podpisów pod wnioskiem o przymusowe leczenie, wsadzanie do więzień albo chociaż zwalnianie z pracy związanej z edukacją gejów, za obowiązkową nauka religii w szkołach czy nawet za stosowaniem tortur, zwłaszcza gdyby szło o czyjeś życie itp itd. O karze śmierci nie wspomnę.
I pani marszałek też radośnie nada takim wnioskom bieg? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 29-09-2013 | wyborowagold | Dlaczego politycy w pierwszej kolejności zakładają ruch społ |
Witam,
Mam pytanie, może ktoś zna odpowiedź. Chodzi mi zwłaszcza o ekonomiczną stronę zagadnienia, ale i społeczną.
P1. Dlaczego politycy chcą zakładać najpierw ruch społeczny a potem partię?
Nawiązuję w tym miejscu do Ruchu Palikota i obecnych deklaracji Gowina.
Pozdrawiam, Michał | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 27-09-2013 | Jan Werbiński | Polish President Murdered in Russia |
wiadomosci(*)-otwarciu-bulwaru,galeria.htmlTransparent informujący również po angielsku o tym, że polski prezydent został zamordowany w Rosji towarzyszył otwarciu bulwaru M. i L. Kaczyńskich we Wrocławiu. Żenujący polski tekst, ale my już się przyzwyczailiśmy do oszołomów. Wersja angielska jest zapewne przeznaczona dla mediów zagranicznych. Oszołomy celowo robią nam wstyd przez światem. Ciekaw jestem czy zagraniczne media potraktują to na poważnie i podchwycą temat? Kiedy oni skończą wykorzystywać trupa do swojej kampanii politycznej? To są grupy polityczne mające wg sondaży zwyciężyć w przyszłych wyborach!   | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 25-09-2013 | Marek okmarek Okrągły | Kradzież , która na pewno będzie usprawiedliwiona |
Mamy art. 278. kk § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.Mamy również art. 196. Obraza uczuć religijnych Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.Mamy sytuację w Częstochowie, gdzie Kuria ukradła obrazy, przetrzymuje, nie chce oddać i nawet temu nie zaprzecza. natemat.pl(*)e-religii-aresztowala-je-kuriaJest w Polsce i nawet w Częstochowie prokuratura www.prokuratura.czest.pl/Jest moje zawiadomienie.  Zobaczymy co zrobią. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 24-09-2013 | KORIUS | Uwaga! Nadciagają "naukowcy". |
Cytat:Konkurs na najlepszą pracę naukową o medialnych atakach na Kościół ogłasza Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, informuje "Nasz Dziennik". wiadomosci(*)cy-o-niszczeniu-kosciola/rwh1m-Innymi słowy ciemnogród kontratakuje. Nie daj boże i nas wezmą "na warsztat"...  A z drugiej strony już nie mogę się doczekać tych "naukowych" opracowań.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 23-09-2013 | Asphodelus1 | Jak Ruch Palikota ''dba'' o neutralność światopogladową. |
natemat.pl(*)sejmie-i-do-tego-ruch-palikotaInformacja jest sprzed 9 miesięcy ale znakomicie pokazuje hipokryzję. RP. Walczymy o świeckość państwa, ale tylko z KK. Dla takiego Biedronia żydowskie religijne święto Chanuka zapewne jest świeckie. Żałosne jak poprawność polityczna która potrafi nawet kłócić się z zasada świeckości państwa. Zresztą z punktu widzenia kultury europejskiej świecenie Chanuki to hańba, bo gdyby Antioch IV Epifanes podbił i zhellenizował Żydów, to nie powstało by ani chrześcijaństwo, ani islam, i świat był by lepszy. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 90 (przedawniony) | | 23-09-2013 | brum | Ksiądz w świetlicy szkolnej |
Witam, mam problem...
Mój 6 letni syn poszedł w tym roku do I klasy. Oboje z mężem jesteśmy osobami niewierzącymi, więc nie zapisywaliśmy dziecka na religię, której w planie zajęć ma 2 godziny. W poniedziałek na przedostatniej godzinie i w piątek na ostatniej. Co mnie mile zaskoczyło poniedziałkowe zajęcia bez interwencji z mojej strony zostały przeniesione na pierwszą lekcję, więc wydawałoby się, że wszystko rozwiązane wzorcowo. Niestety wczoraj dowiedziałam się od synka, że co prawda on nie chodzi na religię, ale religia przychodzi do niego... W czasie zajęć świetlicowych w poniedziałek i wtorek zaczeli pojawiać się księża o.O W tym czasie Pani opuszcza salę i zostawia dzieci pod opieką ww. W dodatku u mojego dziecka pojawiły się nowe słówka typu spowiedź itd. opowiedział mi również historię pobliskiego kościoła. Przyznam, że nie mogłam wyjść z szoku i wysłałam dzisiaj męża do szkoły aby wyjaśnił o co chodzi. Podobno żyjemy w Państwie świeckim ja nie wyraziłam ani chęci ani zgody aby dziecko uczestniczyło w zajęciach religii a mimo to przechodzi indoktrynację jak rozumiem całkowicie samowolną i nie kontrolowaną w godzinach w których miał mieć zajęcia świetlicowe. Pani w tym czasie podobno załatwia "ważne sprawy".
Przechodząc do meritum. Przed chwilą zadzwonił mąż. Z jego relacji:
1. Udał się do sekretariatu zapytać czy ksiądz jest pracownikiem świetlicy i dlaczego bez naszej wiedzy i zgody sprawuje opiekę nad synem. 2. Pani Sekretarka kazała mu zaczekać i poleciała do Pani.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 23-09-2013 | Hotbit | Pomniki dla Tuska i Suchockiej |
Moja propozycja wystawienia pomników dla Tuska i Suchockiej jest jak najbardziej serio.
Pomniki zwykło się stawiać ku chwale, w celu uhonorowania (domniemanych) pozytywnych, wielkich czynów osób uhonorowywanych. Proponuję odejście od tej tradycji i wystawienie po 1 pomniku 'wstydu' tudzież 'ku przestrodze'.
Moje nominacje:
Hanna Suchocka - za zdradę państwa i szerzenie ciemnoty antyczno-średniowiecznej, wasalizacji Polski względem małego państewka Watykan oraz miliardy złotych strat w budżecie państwa wynikające z przygotowania i przyjęcia haniebnego dla Polski konkordatu.
Donald Tusk - za zadłużenie państwa na kwotę ... (400 mld zł? nie znam dokładnej liczby) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 74 (przedawniony) | | 21-09-2013 | Jan Werbiński | Kaczyński liderem lewicy |
Kaczyński liderem lewicy i prawicy. Lewicy, bo jest za tym aby ludzie mieli pracę, dużo pracy, praca aż do śmierci. Po co pieniądze, jak jest praca. I prawicy, bo prawica w Polsce to taka bardziej lewica, tyle że chodząca do kościoła. Jest to idealny wódz dla Polaków. wiadomosci(*)c.html?ticaid=111503&_ticrsn=3 | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |