 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 23-09-2021 | Arminius | As podwodniacki wszechczasów z Poznania |
Nazywał się Lothar Günther Arnaud de la Periere. Miał korzenie francuskie - ale chyba nie hugenockie. Do Prus jego przodkowie przybyli w czasach Fryderyka Wielkiego....wielkiego frankofila. W czasie I wojny De la Periere służył na u botach i zatopił łącznie 194 jednostki o łącznym tonażu ponad 450 tysięcy ton. Latem 1916 roku podczas jednego patrolu bojowego ubot przez niego dowodzony zatopił aż 54 statki, paraliżując komunikację morską aliantów w zachodnim basenie M. Śródziemnego. Osiągi De la Periera nie zostały jak do tej pory przez kogokolwiek pobite. Rzecz interesująca, iż większość ze statków które padły Jego ofiarą została zatopiona bądź to przez abordaż i podłożenie ładunków wybuchowych bądź też przy pomocy działa. Świadczy to o zasadniczo odmiennej taktyce ubotów operujących podczas I wojny światowej, w porównaniu z następnym konfliktem światowym - w którym zdecydowana większość statków padających łupem ubotów była zatapiana przy pomocy torped. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanych materiałów.
"W wojnie na morzu nie było większego asa niż Lothar Günther Arnaud de la Periere, mieszkaniec kamienicy przy ulicy Młyńskiej w Poznaniu. Jako dowódca niemieckich okrętów podwodnych "U-35" oraz "U-139" w dwa lata posłał na dno 195 statków o tonażu 455 869 ton."
"Okręt podwodny "U-35" dowodzony przez Lothara Günthera Arnauda de la Periere już pod koniec września 1916 roku miał na koncie ponad 100 zatopionych statków, głównie brytyjskich, francuskich i włoskich,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 22-09-2021 | alsor | zauważam dziwne zjawisko |
Wielu moich starych znajomych funkcjonuje jakoś inaczej ostatnio: są mało kontaktowi, wyalienowani, półprzytomni... zapominają o prostych, codziennych sprawach! Jakby byli stale czymś straszliwie zajęci, zaabsorbowani; no ale ja wiem że oni nie są zajęci niczym nadzwyczajnym!
Zaczynam podejrzewać że to robota tych szczepień - zgadza się?
W zasadzie to mi zaczyna przypominać te durnowate filmy o żywych trupach: czyżby rządy próbowały zrealizować taki scenariusz?:
stworzyć sobie armię zombie... no, ciekawa polityka.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 21-09-2021 | okragly | betoniarka |
dom aby był mocny musi byc z betonu, dobrze wymieszanych składników (woda, piasek, żwir, cement). Jeśli skladniki będą posegregowane (nie wymieszamy) to sie zawali. W alternatywy 4 (film PRL) prof mieszka obok robotnika. U nas dzięki liberałom nastepuje segregcja, to nie jest material na dom POLSKA, nasz wszystkich. "kulczyk" powinienen mieszkac obok bezrobotnego jak w betonie, duży kamien obok pyłu (mikrokamień). Z samych kamieni nie będzie betonu, z samego pylu bedzie slaby. Poza tym potrzebny klej (cement), co nas skleja? język, religia, historia, terytorium. Mamy slaby cement i coraz bardziej posegregowane skladniki, katastrofa nie wykluczona, nawet jak sie nie zawali to mamy brak poczucia bezpieczenstwa (dlatego malo dzieci?). | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 20-09-2021 | Arminius | Szkodnicy stulecia!!! |
Powróciwszy z wyrypki karpackiej sięgam po weekendowe wydanie Gazety Wyborczej i znajduję w nim artykuł autorstwa niejakiego Johna Connelly, profesora histori z Berkeley pt. "Roman Dmowski, szkodnik stulecia". Jest on nafaszerowany "błyskotliwymi" info typu, że Churchill był bardziej moralny niż Dmowski ( sic!! - "Do biblioteki uniwersytetu w Berkely trafił wydany przez IPN kolorowy album o przywódcy ND, który przystoi jakiemuś prawdziwemu bohaterowi, Churchillowi czy de Gaulleowi, a nie człowiekowi amoralnemu jakim był Dmowski") - jednakże nie poziom merytoryczny tego tekstu będzie przedmiotem mojego wątku. Chodzi o tytuł. Tytuł jest sensu stricto hejtowy, utrzymany we wzorcowej formule mowy nienawiści. Dmowski nie jest postacią z mojego ogródka, jednakże trudno Mu odmówić krytycznej roli jaką odgrywał na Konferencji Paryskiej, gdzie, przypomnimy, zwalczał, między innymi, zakusy Żydów wymierzone w powstające państwo polskie. O tej roli Dmowskiego traktuje wątek pt. "Cytatów Czar. Dmowski o intrygach żydowskich" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,773636). Fakt opublikowania tekstu pod takim właśnie tytułem w GW - tak bardzo rzekomo uwrażliwionej na mowę nienawiści - kompromituje ten dziennik i wskazuje na ogromne pokłady hipokryzji u ludzi odpowiedzialnych za taką politykę. Nawiązując do formuły narzuconej przez Connellego oraz GW - odpowiem pięknym za nadobne - i stwierdzę, że Żydzi jak wyżej, zwalczani przez Dmowskiego byli..... szkodnikami stulecia i jako tacy zasługiwali.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 18-09-2021 | okragly | święto liberalizmu |
liberalizm jest genialnym ustrojem, dziwne że go nie wymyśliliśmy w raju (widocznie byliśmy głupi) nie to co teraz, dziwne że do dzisiaj nie doczekal sie święta państwowego, dlatego postuluje ustanowić Państwowe Święto Liberalizmu np dzisiaj tj 18.09. Niech żyje liberalizm- indywidualizm, wolność, własność. Tylko jak to czcić? Na czele pochodu będą szli bezdomi, za nimi bezrobotni, później ci z umowami śmieciowymi, za nimi z placą minimalną .... prezesi spolek po 1 000 000 zl/ m-c, na końcu Kulczyk 17 000 000 000 zł w 20 lat który nic nie stworzył, nic nie wymyślił, oprócz tego że skupywał od "balcerowicza" za darmo, sprzedawał za normalną cenę majątek narodowy. Majątek po Kulczyku przeszedł na jego dzieci bez podatku spadkowego. Niech żyje liberalizm, poza tym oni nie placa w ogóle podatkow, podatki sa jak to pisze HK z biedakonsumpcji i nisko-średnio zarabiajacych. Liberalizm jest genialnym, niech sie święci. Z podaktów od biedy oplacamy sądy które slużą patoelitom, szkoly które slużą patoelitom, policje która ich chroni, kościól który to uświęca.
patoelity bedą mieć emeryturę pewnie i po 44 tys / miesiąc ale ogrom dzieci balcerowicza będzie z emerytura np 33 grosze/m-c | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 16-09-2021 | Arminius | O Tenenbaum, o Tenenbaum- czyli o pochodzeniu gen. "Waltera" |
Bije się w piersi i przyznaję do popełnienia sui generis przeoczenia. Zdarzyło mi się bowiem onegdaj popełnić wątek traktujący o stalinowskim aparatczyku Karolu Świerczewskim, którego kult rozdęto do niebotycznych rozmiarów w okresie PRL-u, a który wbrew tytułowi filmu Wandy Jakubowskiej jaki mu poświęcono - nie był wcale żołnierzem zwycięstwa, przeciwnie, był odpowiedzialny za koszmarną klęskę - pod Budziszynem w 1945 roku - skutkującą śmiercią tysięcy żołnierzy - którą sprokurował w pijackim ciągu, jako że był notorycznym alkoholikiem. I nic w tym wątku nie napisałem o korzeniach Świerczewskiego. Poczytuję do poduchy rzecz pt. "Świerczewski. Śmierć i kult bożyszcza komunizmu", pióra K. Potoczała. Jest w nim następujący passus odnoszący się do pochodzenia bohatera książki: "Mały Karol ma na razie dwójkę rodzeństwa ale z czasem przybędzie jeszcze czwórka. Wcześniej, twierdzą niektórzy badacze, senior (ojciec Karola - Arminius) nazywał się Tenenbaum, ale to nazwisko mu ciążyło. Nie wiadomo czy z uwagi na ataki antysemickie czy z innych powodów. Tak czy inaczej zmienił je na typowo polskie." Matka z tego co wyczytałem nie była Żydówką - wiec według przyjętej przez judaizm zasady mater semper certa, pater incertus, Walter nie był Żydem. Jednakże według mojego kryterium już należy go za takowego, w dużym stopniu, uważać, jeżeli teza o owych "niektórych badaczy" jest zasadna. Przyznaję, nie wykazałem się...walterowską czujnością. Bo przecież fakt, iż Świerczewski walczył w hiszpańskiej.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 14-09-2021 | MaxGolonko3 | Antyszczepionkowcy i otyli CHAMSKO zamęczają Służbę Zdrowia |
... chorobami które sami mają lub przenoszą (COVID). Otyłość prowadzi do różnych chorób, a jej brak do lepszego funkcjonowania i dłuższego życia. Za najgrubszego człowieka świata uznawany jest Saudyjczyk Khaled Al Shaeri. Już w wieku zaledwie 17 lat ważył 610 kg. Mężczyzna z pomocą specjalistów schudł ponad 500 kg. W 2016 roku najgrubszemu człowiekowi świata udało się w końcu wstać i przespacerować - co prawda wciąż z pomocą chodzika, ale kiedyś nie mógł nawet podnieść się z łóżka. W wielu kulturach, a nawet krajach cywilizowanych bardzo otyły człowiek wydaje się czasem osobą bardziej zaradną, godną poważania, skoro stać ją na tyle jedzenia albo prowadzi tak ważne i liczne interesy, podejmuje ważne decyzje jako władca, prezes, administrator, itp i dlatego nie ma czasu na spacery i inne typowe u zwykłego człowieka spalanie kalorii. Oczywiście to jest nieracjonalne wnioskowanie czy też odczucie (intuicja). Ostatnio słyszałem w Tok-FM, że ustalono ile godzin dziennie statystyczny Polak spędza w internecie. Sześć godzin. To sporo takiej otyłości w Polsce wyjaśnia i ... ja nie jestem tu, niestety, kontr-przykładem  Pozdrawiam wszystkich grubasów; Ponowie - schudnijmy z deczko!  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 14-09-2021 | romaro | Kaczystan w liczbach |
Czyli ile kosztuje nas PISowska nieudolność [Załącznik]W tej sytuacji czy kogoś może dziwić, że protest mundurowych nie zdążył nawet się odpalić i już dostali podwyżki? Niepotrzebny był też negocjator w randze ministra,w ogóle negocjacje nie były potrzebne. Wiadomo, bez policji zastraszającej i łamiącej prawa obywateli i obywatelek,tej władzy już by nie było. Od 01.2022 r. uposażenie funkcjonariusza służb mundurowych MSWiA wzrośnie wraz z nagrodą roczną o 488 zł. Od 01. 2023 r. policjant będzie zarabiał o 714 zł. więcej niż obecnie. www.infose(*)y-dostana-ponad-10-mld-zlotych | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 13-09-2021 | Rowerex | Emancypacja językowa |
Może było, może nie, ale - przed chwilą oglądałem program popularno-naukowy w którym użyto słowa "muzyczka" jako określenie kobiety zajmującej się muzyką - akurat tutaj można by to uznać za poprawne, ale i tak zabrzmiało nieco zabawnie, wszak słowo "muzyczka" jest też zdrobnieniem od "muzyka". Więc idźmy tym tropem dalej, bo takich tworów używa się w mediach co raz więcej: psycholożka stomatolożka pedagożka prezydentka premierka ministerka (ministra) magisterka (magistra) techniczka generałka pułkowniczka burmistrzyni (burmistra) wójtka muzyczka kierowczyni (kierownica  ) budowlanica murarka mechaniczka elektryczka elektroniczka ślusarka stolarka betoniarka blacharka piekarka Homo Sapienska (to już żart  ) Język polski ma swoje wady i zalety, ale czy to dobry kierunek? Słowo "doktorka" jest w popularnym użyciu, ale nikt raczej nie zwróci się oficjalnie do drugiej osoby per "pani doktorko" albo "pani psycholożko". Rozumiem podział na język potoczny, oficjalny i literacki, ale czy tworzenie na siłę żeńskich odpowiedników np. nazw zawodów i funkcji to dobry kierunek? Przykład: artykuł poważny, ale tytuł kłuje w oczy niczym żart i parodia, gdyby pojawił się na pierwszej stronie jakiegoś ogólnopolskiego portalu, to byłby obiektem kpin i żartów, czego nikt kogo personalnie on dotyczy, zapewne by nie chciał, a przecież da się ten tytuł napisać zupełnie inaczej: podhalereg(*)czka-ochotniczka-helena-rysula | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 12-09-2021 | romaro | Ratować ratownictwo medyczne |
Rząd dał Rydzykowi na ratowanie jego imperium 300 milionów, jednocześnie tym którzy ratują zdrowie i życie Polaków obiecuje 60 milionów, a to pokazuje jacy szajbusy nami rządzą. Nim pisowscy politycy i prezydent przyznali sobie wyższe uposażenie, przed kamerami naświetlali i porównywali pensje polityków z różnych krajów Europy. Choć na początku nie byli tacy pewni czy podwyżki im się należą, to żarliwie przekonując innych w końcu sami sie przekonali, iż takie same europejskie stawki poprostu im się też należą. To może porównać tak samo zarobki nauczycieli, albo lekarzy? To ja podam dane z Danii / wynagrodzenie miesięczne: Lekarz rodzinny 27.800 PLN Lekarze po specjalizacji 49.000 PLN
Przekaz ekonomisty, ministra zdrowia pana Niedzielskiego mniej więcej jest taki: "W Polsce przeciętny medyk może sobie kupić 10 miseczek ryżu dziennie, czyli o 9 więcej niż potrzebuje!"
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |