Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
06-04-2012kulka_na_moleMecz ligowy a Euro 2012
Cytat:
Na stadionie Korony Kielce 24 kwietnia (godz. 18) zostanie rozegrany finałowy mecz Pucharu Polski
- Komisja do spraw nagłych decyzję podjęła po długich negocjacjach z przedstawicielami kilku miast. Na wybór Kielc złożyło się wiele czynników m.in. fakt, że na pewno będzie to arena neutralna, gdyż w gronie drużyn, które pozostały w rywalizacji nie ma Korony (źródło)
Najwyraźniej stadion w Kielcach jest w tak opłakanym stanie, że ewentualne zdemolowanie go przez kiboli niezbyt mu zaszkodzi.
Wiele miast, na czele z Warszawą, odmówiło przeprowadzenia meczu o Puchar Polski tłumacząc to możliwymi zadymami kibolskimi.
Z drugiej strony jestem zapewniany przez organizatorów Euro 2012 i policję, że zagraniczni kibice są "rozpracowani" (powstały ich profile psychologiczne) i podczas meczów Euro 2012 będzie bezpiecznie.
No to jaka jest prawda? Skoro strach jest być gospodarzem meczu ligowego, to jakim cudem mecze Euro 2012 będą bezpieczne?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
03-04-2012racjaninGodzina dla ziemi czyli idiotyzm powszechny
Wysluchalem audycji poprowadzonej przez inzyniera elektroniki ktory - w bardzo skrotowej i ogolnej formie - tlumaczy jak idiotyczna jest to akcja. Link - www.youtube.com/watch?v=0mVm3Azt2eE

Mila niespodzianka jest tez to, ze autor jest rowniez uzytkownikiem Racjonalista.PL
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 81 (przedawniony)
01-04-2012randomProgramowy podręcznik WOSu a Kościół
Dzisiaj natknąłem się na taki krótki ale nieco mijający się z prawdą tekst, mianowicie:

Czy w związku z mega-ultra-pro-katolicką atmosferą panującą podczas czytania tego tekstu jestem pod tym względem przewrażliwiony czy może po prostu autorzy tego podręcznika nieco się zapędzili? Cytując Hitcha "Tak, słyszałem, że Hamas zapewnia pomoc medyczną w Gazie". Zaraz po tym oczywiście usłyszałem piękne hasełka o eutanazji i aborcji. I oczywiście dodanie do tego okrutne, ludobójcze zbrodnie na Bałkanach, więc gratuluje pomysłowości nauczycielowi.

"Przewodnik młodego obywatela. Podręcznik i ćwiczenia dla liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych i techników." Andrzej Waśkiewicz, Tomasz Merta, Dagmara Woźniakowska, Alicja Pacewicz; wydanie 2007; strona 188; wydawnictwo Civitas, Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
01-04-2012MarcinKLew i struś

Ciężko chyba być wyborcą SLD. Jeszcze ciężej politykiem tej formacji. W każdej kampanii wyborczej lewicowy lew podnosi grzywę, pręży antyklerykalne muskuły, a donośny świecki ryk rozbrzmiewa od Bałtyku po samiuśkie Tatry. Już, już działamy, zaraz, od razu po wyborach i...

cisza, niewiarygodna cisza. Muskuły flaczeją, grzywa gdzieś znika, głowa robi się coraz mniejsza i mniejsza, a szyja coś dłuższa i dłuższa - i cud - struś, prawdziwy niepowtarzalny struś. No to w piach (a często i w beton ma się wrażenie).

Po wyborach miałem dość ambiwalentne odczucia względem tej formacji - z jednej strony miałem bardzo nikłą nadzieję, że może tym razem, zachęceni Palikotem, powściągną swą strusią przypadłość. Z drugiej, zdecydowanie mocniejszą, że nie potrzeba już będzie na scenie Sojuszu "Lewicy" Katolicko - Demokratycznej (w skrócie SLKD) i zdaje się szczęśliwie podążamy w tym kierunku.

Awantura o krzyż była pierwszą gonitwą sldowskich strusi - chyba wręcz ścigali się kto tam bardziej za tą dekoracją. Aż prawie brakowało wniosku o duplikat. Czekałem co będzie dalej no i w środę strusie znowu w natarciu. Tym razem peleton prowadzi niejaki, lewicowy rzecz jasna, poseł SLKD Romuald Ajchler, który w trakcie debaty z wniosku RP o zniesienie artykułu 196 KK oznajmił następująco:

Cytat:
(...)dla niego jako katolika proponowana zmiana jest nie do przyjęcia, a posłowie lewicy zagłosują przeciw.


Źródło: "Nie", numer dzisiejszy. O debacie można poczytać też tutaj:
wiadomosci.gazeta.pl/w..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 63 (przedawniony)
31-03-2012Andrzej Bogusławski"Lewicowe poglądy przygotowały grunt pod śmierć Madzi"
.
Pan Bóg jak chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera.
Powstrzymuję się przed osądami ludzi, przynajmniej do czasu, gdy Sąd się na ten temat nie wypowie. Po prostu jeszcze - nie wiem - jak z tym dramatem w Sosnowcu było?
Z wszystkich dotychczasowych doniesień wynika, że ci młodzi ludzie poszukiwali pomocy w Kościele i przykościelnych instytucjach i że tam jej nie znaleźli.

Od dwudziestu lat za wszystko zło winien PRL i "lewicowe poglądy".
Przy "komuchach", to i Święta Inkwizycja i Gestapo wysiada.


Naprawdę sądzicie państwo, że takie poglądy mają cokolwiek wspólnego z osądem rzeczywistości. Wiem, że istnieje zamknięty światek pana Konowala, czy pana Mbieleckiego i innych im podobnych oraz że ten światek umacnia nachalna medialna propaganda. Ale coraz więcej młodych wykształconych zdawałoby się inteligentnych ludzi powtarza takie brednie, a mnie - jako tako - znającemu historię powszechną i historię myśli - pomimo wszelakich lewicowych uzurpatorów do jedynie słusznych poglądów, którzy niby w imieniu lewicy uczynili wiele zła na świecie - lewicowość ciągle jeszcze kojarzy się z inteligencją, mądrością i dobrem. (Prawdopodobnie, głupi jestem i nie umiem samodzielnie myśleć, gdyż "komuna" mnie ukształtowała.)

Natomiast złem jest zawsze i wszędzie wiara. Wszystko jedno czy to wiara w Jezusa Chrystusa, czy w komunizm. Im głębsza tym gorsza. Dla czystości idei każdą zbrodnię można popełnić i każdą głupotę można głosić.
________________________________________________..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
29-03-2012Andrzej BogusławskiTysiąc lat dawania!
.
Dawać - jak dawać!
Można i dawać, ale dawać bez przyjemności, to mi na jakiś masochizm zakrawa.


W "Przeglądzie" nr 13 z 1 kwietnia - tygodniku tylko dla inteligentnych - znalazły się dwie ciekawe publikacje red. Pawła Dybicza - godne polecenia czytelnikom naszego forum.
Pierwszą z nich jest: "Tysiąc lat dawania biskupom", gdzie autor próbuje dociec jak wielkim jest majątek Kościoła i skąd Kościół go wziął? Drugą jest: wywiad z profesorem Januszem Tazbirem dotyczący historii kościelnej walki o dobra doczesne w Polsce.
W lapidarnej formie możemy otrzymać niezłą porcję bardzo ciekawych informacji. Przydatnych w dalszym dawaniu i współczuciu dla krzywdzonego przez wszystkich Kościoła.

Pozdrawiam wszystkich myślących - nawet przy dawaniu!

@@@
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
26-03-2012fiiśCzy potrzebne jest jeszcze państwo narodowe?
Witam,
podzielę się pewnym przemyśleniem. Wiąże się ono z aktualną sytuacją w świecie.
Chodzi o to, że procesy globalizacyjne wymknęły się spod czyjejkolwiek kontroli - myślę tu o przepływach kapitałowych, inwestycjach, obrocie towarowym a także przepływie informacji, choć to akurat dobrze.
Problem w tym, że ten dostęp do informacji umożliwił te wymienione wcześniej - jak zwykle coś za coś.

No i co z tego?
Otóż ten przez nic nie kontrolowany, buzujący po świecie kapitał jest silnie kryzysogenny, przyczynia się do drastycznego powiększania nierówności, a żadne państwo, nawet te najmocniejsze, jak USA nie jest w stanie nad tym zapanować.
Efekty obserwujemy od jakiegoś czasu.

W tej sytuacji wyraźnie brak struktur demokracji ponadnarodowej.
Nie jest to mój wymysł. Niedawno mówił o tym n.p. Karol Modzelewski.
Osobiście podzielam ten pogląd i obawę, że państwo narodowe przestało być wartością, a stało się przeszkodą dla dalszego w miarę zrównoważonego rozwoju.

Pewnie pojawią się zaraz głosy przypominające mi niechlubne Międzynarodówki...
Pytanie czy jest, albo czy można pomyśleć jakąś alternatywę?
Takim pomysłem jest przynajmniej integracja europejska, ale czy to wystarczy?
Czy można sobie wyobrazić demontaż narodowych państw?
Zapraszam do dyskusji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
24-03-2012kulka_na_moleMakarony "MALMA" - pamiętasz?
Piękny przykład "wolnego rynku", "niewidzialnej ręki wolnego rynku", neoliberalizmu i zasług Jana Krzysztofa Bieleckiego, powołanego przez premiera Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.
Innymi słowy jak mafia polityczno-finansowa rządzi idiotami zachwyconymi kapitalizmem, w którym pucybut może zostać milionerem: www.kamilc(*)znes-po-polsku-historia-malmy/

PS Temat poruszony niedawno w Gazecie Wyborczej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 53 (przedawniony)
24-03-2012Andrzej Bogusławski"Rząd uderzając w Kościół uderza w Polaków". Czy ja jestem
.
Jeżeli Rząd nieśmiało przeciwstawiając się okradaniu państwa przez Kościół "uderza w Polaków". wiadomosci(*)56,wiadomosc.html?ticaid=1e21a
To ja chyba nie mam prawa ani się czuć, ani nazywać Polakiem, ale sam też nie wiem czy chciałbym być ziomkiem pani poseł Kępy oraz pań i panów: Sobeckiej, Jurka, Gowina, Macierewicza, Niesiołowskiego i wielu innych "zawodowych katolików".


fot. PAP / Wojciech Pacewicz

Mam pytanie?
Czy my naprawdę wszyscy jesteśmy jednym narodem, czy tylko katolik jest Polakiem i ma wszelakie prawa. Kiedy nareszcie przestaniemy być państwem wyznaniowym, a staniemy się jedną z europejskich demokracji.

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
24-03-2012Bartek GóreckiNie przekażę mojego 0,3% podatku na KRK
W wielkich bólach porodowych powstaje prawo zastępujące fundusz kościelny dobrowolnie odliczanym podatkiem na kościoły. Link do artykułu

Bardzo mi się podoba sama idea, teoretycznie będzie demokratycznie - Polacy mogą pokazać KRK czerwoną kartkę przy wypełnianiu zeznania podatkowego. Z drugiej jednak strony KRK będzie za wszelką cenę chciał poznać tożsamość niepokornych podatników i im po chrześcijańsku odpłacić (czytaj nadstawić 2 policzek lol)

Może warto wyrazić swoje zdanie już teraz na FB: Nie przekażę mojego 0,3% podatku na KRK

Wasze zdanie?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)