 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 50 (przedawniony) | | 07-10-2009 | sztejkat | Idiokracja. |
Wczoraj oglądałem wiadomości. Wiadomo, afera. Szumna, chwytliwa nazwa. Premier spotkał się z Prezydentem, wychodzi i mówi. Normalka. Dziennikarze komentują fakty, komentują komentarze.
Przed kamerą staje socjolog i mówi w tym tonie: "Premier zrobił tak a tak, bo dzięki temu wygląda lepiej. Dobrze zrobił, takie postępowanie przyniesie mu popularności, straci najmniej. Prezydent postąpiwszy tak jak postąpił spowodował tyle, że Premier miał co wykorzystać."
Potem przychodzą sondaże: "Czy Pan/Pani uważa że....", "Na jaką partię będzie Pan/Pani głosować?".
Słucham, patrzę i uderzyło mnie znienacka: czyżbyśmy już zidiociali kompletnie?
Przecież właśnie stanął przed kamerą mądry człowiek który prosto w twarz, w telewizji, prostymi słowy rzekł nam: "Robią was w konia. Nie interesuje ich prawo, nie interesuje praworządność. Dobro wasze to furda. Skuteczność w walce o władzę przede wszystkim. A robią to tak, a tak...."
A my co na to?
Nic.
Odnoszę przykre wrażenie, że nikogo nic a nic nie obchodzą fakty, rzeczywistość, obserwacje i metody. Odnoszę wrażenie, że to, co się liczy to wyłącznie wrażenie. Jakże bowiem mało w mediach prostych faktów, prostych reportaży. A jakże wiele opinii, komentarzy, zdań. Jakże wiele stwarzania wrażenia. Każdy musi skomentować, każdy musi "mieć zdanie". Nieważne, że niewiele wie na temat - mieć zdanie to mus.
Wszystko to piana i ułuda, kreacja rzeczywistości wyobrażeń i pobożnych życzeń. O to świat, który budują i który tworzą politycy z drużyny "przede.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 07-10-2009 | Michał Żelazny | PSR na Wyborczej |
wiadomosci(*)lce_trafil_do_prokuratury.htmlDziwi mnie, że jeszcze nikt nie umieścił tutaj tego linka. Ja byłem zdziwiony jak to zobaczyłem. A zamieszczam, bo może nie każdy widział. Ja osobiście cieszę się, że mówi się o PSR, może więcej ludzi dowie się że taka organizacja istnieje i że ktoś w tym kraju ma zdrowe i racjonalne podejście. Jedno co mi się nie spodobało to fragment: Cytat:I tu już wieje ironią. Racjonaliści w tym właśnie tonie kwitują wiarę w "sokólski cud" - wydaje im się "mało prawdopodobnym, iż fragmenty mięśnia sercowego należą do żydowskiego proroka ukrzyżowanego dwa tysiące lat temu". A zwłaszcza zaznaczony przeze mnie wyraz. Brzmi trochę niepoważnie... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 06-10-2009 | rudyment | Zmarł Marek Edelman. |
wiadomosci.onet.pl/2053990,11,1,1,item.html"W zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze" Autor tych słów odszedł wczoraj... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 06-10-2009 | Gassowski | Suwerenność a afery rządzących |
Suwerenność a afery rządzących. Gdy słucham patriotów gotowych oddać życie w obronie naszej suwerenności z niepokojem czekam na wiadomość, że kolejny jej obrońca popełnił czyn haniebny najczęściej połączony z korzyścią materialną. Aktualna afera budzi niesmak bo jej uczestnicy nie tak dawno modlili się w sejmie o zbawienie duszy zmarłych i powrót do zdrowia rannych górników. Pan prezydent modlił się o urodzaj na dożynkach, niekorzystne referendum w Irlandii i własną reelekcję. Nie wiem jak żarliwie i o co modlił się były rządca Miller i były prezydent Kwaśniewski. Lewica modli się o wzrost popularności, PiS i jego prezes modli się o powrót do władzy, PO i premier o utrzymanie władzy, PSL o utrzymanie popularności umożliwiającej obecność w sejmie i kolejnej władzy. Wymienię również byłego rządcę Buzka, który modli się o możliwość rozmodlenia Parlamentu Europejskiego. Najefektywniej modli się kościół katolicki, który mając władzę w garści wyciska z niej skutecznie pieniądze kosztem wierzącego społeczeństwa. Polska suwerenność jest i ma być gwarantem trwania patologicznej karuzeli rządców o zmiennych zabarwieniach dla dobra ich samych. Wywalczona milionami bezradnych nowa rzeczywistość dla zaradnych. Nie jestem zwolennikiem równania w dół ale zdziwienie budzi bezgraniczna pazerność ludzi, którzy mają znacznie więcej niż są zdolni strawić i w imię tej pazerności demoralizują innych bez oglądanie się na jakiekolwiek więzi. Pozbawieni wyobraźni osobnicy typu Chlebowski, Drzewiecki.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) (Zamknięty) | | 06-10-2009 | stilgar | "Cud" w prokuraturze | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 05-10-2009 | diogenes | Poważnie o grotesce |
www.dzienn(*)4/Mrozek_Boje_sie_Polakow.htmlNa starość człowiek zwykle poważnieje. Mrożek, 77, spoważniał definitywnie. Po powrocie do kraju, naczytawszy się polskiego siana, odniósł wrażenie, że wszystko tu jest niepoważne. Czyli jakie? Groteskowe właśnie, absurdalne, do rozpuku śmieszne w najbardziej poważnych zawijasach. Nie rozumiem więc zarzutu stawianego grotesce jako językowi opisu - nie tylko polskiej i nie tylko aktualnej - rzeczywistości. To po pierwsze. Po drugie zaś ubolewam, że w rozmowie nie rozwinięto wątku skłonności Polaków do jednej totalnej idei, monotonii, która nas gubi. O jaka ideę może tu chodzić? Katolicyzm? Socjalizm (ten młody, ze śmiechem)? Polecam wywiad. Poważnie. Może będzie po trzecie, po czwarte. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 03-10-2009 | Bożydar | Polski urzędnik potrafi |
Od niedawna pod naciskiem orzeczenia sądu międzynarodowego Polska została zmuszona do uwzględniania ważności zagranicznego przeglądu technicznego przy rejestracji. Nie wiem, czy jest możliwe zarejestrowanie dzięki temu np. auta z kierownicą po prawej stronie, natomiast wiem, że zrobiono wszystko żeby obywatel miał swoją ścieżkę zdrowia.
Przeglądu technicznego rzekomo nie trzeba jeżeli zagraniczny jest ważny, ale ponieważ zagraniczne dokumenty często nie posiadają takich danych jak rok produkcji, czy rodzaj nadwozia, albo kolor to won do stacji diagnostycznej na badanie uzupełniające.
To nie koniec absurdów, a ich początek.
Ustawa polska mówi, że sprawa dotyczy tylko aut zarejestrowanych za granicą i wykorzystuje to określenie w sobie tylko wiadomy sposób, który jest całkowicie sprzeczny z intencją sądu międzynarodowego, wymuszającego na Polsce zmiany.
Kwestionuje się np. ważność przeglądu technicznego z powodu czasowego wycofania auta z ruchu!
Czasowe wycofanie auta z użytkowania, które jest wymagane ze względów formalnych np. przez stronę niemiecką częściowo z powodu zasadnego braku zaufania strony niemieckiej do polskiego urzędu, i które z wyrejestrowaniem samochodu, albo z utratą jego homologacji albo z ogólną utratą zezwolenia na udział w ruchu nie ma czegokolwiek wspólnego, oraz nie pociąga za sobą utraty ważności przeglądu technicznego, uniemożliwia w Polsce procedurę i zmusza według urzędu komunikacji do ponownego badania technicznego!
Przechodzą tylko auta na czasowych.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 02-10-2009 | Spock | Biskupi zadzwonią do posłów. |
www.tvn24.(*)wonia-do-poslow,wiadomosc.htmlBiskupi będą lobbować przed kolejnymi spotkaniami w/s in vitro. Z jednej strony widzimy jaskółki "oświecenia" a z drugiej coraz mocniejszą walkę o wpływy. Czy PSR jako oraganizacja może zainicjować podobną akcję ? Gdybym miał telefony do posłów (skąd oni je mają ?? ) to bym sam kulturalnie porozmawiał z kilkoma ...  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |