 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 12-10-2012 | Christopher CJ Jozwiak | Przypadek Bartosza Arłukowicza |
Przez lata walczył o zapisy ustawy - o świadomym rodzicielstwie, w tym liberalizującej prawo do aborcji - którą dziś odrzucił w pierwszym czytaniu!!
Żyjemy w totalnej obłudzie - jednym z największych podziemi aborcyjnych w stosunku do oficjalnie przerywanych ciąż na Świecie!!
Dziś do dalszych prac kato-prawica skierowała projekt zakazujący >90% nawet tych legalnie przerywanych ciąż - w tym skrajnych przypadków, kiedy rodzące się dzieci do końca życia odczuwałyby tylko ból i cierpienie, a matki bez wsparcia finansowego ze strony Państwa skazane były na biedę i psychiczne wyniszczenie
Ilu jeszcze takich B.A. w obecnym Sejmie jest w stanie sprzedać swoje 'ideały; za ministerialne fotele i bycie narzędziem POPiSu Polski obłudy i ignorancji??! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 12-10-2012 | Syn Lecha | Dyskryminacja niewierzących |
Wczoraj, 9 października (2012) słuchałem w Radiu TOK FM audycji, w której brali udział 3 przedstawiciele organizacji związanych z ateizmem, w tym wiceprzewodniczący PSR Andrzej Wendrychowicz. Prowadzący (w związku ze znaną akcją banerową) starał się dowiedzieć, czy ateiści czują się w Polsce dyskryminowani? Ku swojemu zdumieniu dowiedziałem się, że nie ma dyskryminacji ateistów i agnostyków (czy szerzej osób niewierzących w Polsce). Dyskutanci w zasadzie powiedzieli, że dyskryminacja nie chrześcijan nie występuje. Z tego spolegliwego tonu wyłamał się nieco A. Wendrychowicz stwierdzając, że nie czuje się dyskryminowany, ale obrażany to już tak. Jako przykład słusznie przywołał głupstwa i obelgi miotane na ateistów przez księży np. na lekcjach religii. Wróćmy jednak do dyskryminacji. Definicja z Wikipedii: "Dyskryminacja (łac. discriminatio - 'rozróżnianie'; czyt.: diskriminacjo) – często występująca forma wykluczenia społecznego, objawiająca się poprzez traktowanie danej osoby mniej przychylnie, niż innej w porównywalnej sytuacji ze względu na jakąś cechę (np. płeć, tożsamość seksualna, wiek, niepełnosprawność, religia lub przekonania czy pochodzenie etniczne lub rasowe). Objawy dyskryminacji mogą przybrać formę: Dyskryminacja bezpośrednia, tzn. osoba traktowana jest mniej przychylnie niż traktuje się lub traktowano by inną osobę w porównywalnej sytuacji wyłącznie z powodu "odmienności" Dyskryminacja pośrednia, czyli występująca w przypadku, gdy pozornie neutralne warunki,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 11-10-2012 | kulka_na_mole | Rodzić, suki, rodzić! cd |
Cytat:W Sejmie zaostrzają prawo aborcyjne. A w kaplicy sejmowej... adoracja "w intencji ochrony płodów" (źródło)207 posłów zagłosowało przeciw odrzuceniu radykalnego projektu Solidarnej Polski zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Projekt przeszedł do prac w komisji głosami aż 40 posłów PO i niemal całego klubu PSL. Z Platformy nie głosowało albo wstrzymało się od głosu 40 parlamentarzystów. Do odrzucenia projektu zabrakło zaledwie 19 głosów. (źródło)Projekt autorstwa Solidarnej Polski, ograniczający prawo kobiet do aborcji bardziej niż przepisy obowiązujące teraz, trafił do dalszych prac w komisjach sejmowych. Jeśli projekt wejdzie w życie, kobiety będą musiały donosić uszkodzone płody. Wcześniej Sejm odrzucił w projekt Ruchu Palikota legalizujący aborcję do 12. tygodnia ciąży. - To jest strach przed Kościołem. To nieeuropejskie, niecywilizowane zachowanie - stwierdził w rozmowie z TVN24 Andrzej Rozenek z RP. (źródło)[color=#330000]Rada Państwa (Skwer Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa) zaciera łapki, cieszą się także ginekolodzy z krajów ościennych oraz producenci beczek. Cieszą się psychole,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 11-10-2012 | Maddy | Jak się rozmawia z prawicą |
Nie znalazłam lepszego działu ale myślę, że ten pasuje co do intencji. Poniżej film z wystąpienia premier Australii Julii Gillard w australijskim parlamencie. Tylko po angielsku niestety. www.youtub(*)=player_embedded&v=wfo3SGIiSE0Żeby zarysować intrygę: jedne ze speakerów parlamentu (coś jak przewodniczący obrad, nie do końca nasz marszałek sejmu) Peter Slipper wpadł na wysyłaniu wulgarnych i obscenicznych sms-sów do swojej byłej pracownicy a ta oskarżyła go o molestowanie seksualne bo jej stosunek do pana Slippera był wyłącznie służbowy (jego do niej jak się okazało, nie). W reakcji na skandal lider konserwatystów (opozycji) Tony Abbott wniósł wniosek o odwołanie Slippera oskarżając jednocześnie Gillard, jako lidera partii rządzącej, o tolerowanie seksizmu i mizoginii w parlamencie. To było trochę za dużo dla Pani Premier. Okoliczności sprawy nie są jednak aż tak istotne. Posłuchajcie i popatrzcie jak ona przemawia. Nawet bez zrozumienia o czym mówi, to _jak_ mówi jest klasą samą w sobie. Chciałabym, żeby z taką pewnością siebie, swadą, wyczuciem ironii przemawiała w naszym sejmie np. pani Wanda Nowicka (przy całym szacunku i podziwie dla niej i jej pracy, retorem to ona nie jest). Żeby potrafiła pokazać swój gniew w taki sposób. Do tego Gillard ma świetnie zrobiony research - żadnych insynuacji, żadnych "skrótów myślowych" tak popularnych u naszych polityków - Abott może co najwyżej robić kwaśne miny, bo nie może jej zarzucić ani manipulacji ani.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 11-10-2012 | Christopher CJ Jozwiak | W bólach martwe i zdeformowane płody rodzić będziesz |
"Uważam, że skoro politycy mają prawo decydować zgodnie z własnym sumieniem, to obywatele tym bardziej" - tak nie jest
Aborcja w podziemiu/ za granicą? W przyszłości lekarz/ ginekolog mógłby po stwierdzeniu przeprowadzenia takiego zabiegu zawiadomić policję - tak może być
Dziecko zawsze można zabić po narodzeniu jak ~ powiedział jeden z posłów podczas debaty w Sejmie - ponoć się przejęzyczył/ nie o to mu chodziło..
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 11-10-2012 | hubin | W moim imieniu przemówi Karol Wojtyła... |
wyborcza.p(*)elnienie_dla_warszawskiej.htmlCytat:W imieniu osób niewierzących Anna Lutosławska odczytała wiersz Karola Wojtyły "Myśląc Ojczyzna". Trzeba mieć nie lada tupet aby przemawiać w imieniu osób niewierzących słowami "przedpapieża". Kilka tygodni wstecz naśmiewaliśmy się z Mormonów i chrzczenia pośmiertnego, widać jednak parada debilizmu grasuje u nas równie silnie. Chciałem nawet Pani Annie napisać kilka ciepłych słów, jednak po zobaczeniu poniższego zdjęcia straciłem zapał, gadanie po próżnicy. d.wiadomos(*)/181719_1297381238_d191_p.jpegJak to jest w tym naszym ekumenicznym raju, że dialog z niewierzącymi prowadzą katole między sobą? Któż upoważnił Panią Annę do zabrania głosu w naszym imieniu kardynał Dziwisz? Czy ma ktoś pomysł na jakąś formę protestu ? Może by tak w imieniu polskich katolików odczytać list Dawkinsa, albo dokonać zbiorowej apostazji krajowej. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 10-10-2012 | kulka_na_mole | Komisja Etyki Poselskiej kontra Ruch Palikota |
Cytat:Kilka tygodni temu, sejmowe partie doprowadziły do odwołania członka Komisji Etyki Poselskiej z ramienia Ruchu - Armanda Ryfińskiego. Zaproponowaliśmy w jego miejsce Romana Kotlińskiego, byłego księdza - choć według niektórych - wciąż księdza. Marszałkini Sejmu poprosiła o zmianę kandydata, bo partie go ponownie oprotestowały. Najpierw, naszym zdaniem bezprawnie - odwołano naszego kolegę, a teraz bez żadnego uzasadnienia, chce się nam podyktować - kto ma być jego następcą. [...] Dlaczego jakiś poseł nie może być członkiem Komisji Etyki? Bo nie wierzy w Boga? Bo nie chodzi do kościoła? (Źródło) Cytat:Zarówno członkowie komisji, jak i prezydium Sejmu odmówili zaakceptowania kandydatury posła Ruchu Palikota Romana Kotlińskiego. Jego partyjni koledzy nie wiedzą, o co chodzi (Źródło) Ach ci posłowie Ruchu Palikota! Najwyraźniej nie czytali Regulaminu Sejmu, w którym stwierdza się wyraźnie, iż:Cytat:Rozdział 13 KOMISJA ETYKI POSELSKIEJ Art. 143 [...] 3. Na kandydata na członka Komisji proponuje się osobę o nieposzlakowanej opinii i wysokim autorytecie moralnym. (Źródło)[color=#330000]Przecież ani poseł Ryfiński, ani poseł Kotliński nie dysponują zaświadczeniem o nieposzlakowanej opinii i wysokim.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 08-10-2012 | maharet1092 | Apostazja w Niemczech |
Słyszałam, że będąc ochrzczonym w Polsce można się łatwo wypisać z KK na terenie Niemiec.Czy koniecznie muszę jechać do parafii chrztu i użerać się z księżami?Czy da sie to jakos obejść?Może ktoś ma w tym doświadczenie...
Niedługo rodzę, więc mi ciężko będzie ganiać to będzie załatwić z małym dzieckiem, a i tak muszę sie wypisać z kościoła, bo przecież podatku nie będę płacić.Pytam bo nie wiem czy jest sens wstrzymywać się do wyjazdu do Niemiec, czy załatwić to mimo wszystko tutaj. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 07-10-2012 | Christopher CJ Jozwiak | PO szykuje władzę dla PiSu.. |
Światopoglądowo: PO jest PiSem z pustym lukrem dla obłudy Gospodarczo: PO jest przypadkiem, zmarnowanym potencjałem najlepszych lat unijnych dotacji, a głównie przez to czego nie przejedli dorobieni POPSLowi kolesie na wszelkich potworzonych urzędniczych szczeblach - trwającym II kadencję
Nakręcana wojenka polsko-polska w sytuacji kiedy PiS się ogarnął i nie daje dalej w to wciągać może się skończyć tylko POPiSem [dziś tzw. 'oficjalny sondaż' po raz pierwszy od 6 lat dał PiS>=PO+6%!] - układem który od powstania przyświecał tym poAWSowskim rozpadówom..
Co zostanie po Platformie? Lemingoza - choroba umysłu znacznej części społeczeństwa która w 2011 nie umiała zrozumieć jakiej partii przedłuża władzę, musiał minąć rok żeby zaczęła się tendencja i trend ogarniania.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 82 (przedawniony) | | 07-10-2012 | wolkar | To Im się należy... |
Oglądając Discovery, Historię i podobne kanały, da się zauważyć sporo programów o poszukiwaniach skarbów na dnie mórz, zaginionych wraków, przeprowadzanych robotach różnego rodzaju itp. - generalnie o penetracji dna morskiego w przeróżnych kontekstach. Odnajdywane są np. wraki zatopionych U-bootów na dnie Morza Północnego. Ostatnio oglądałem właśnie program na ten temat. Kilku specjalistów na jednostce znakomicie wyposażonej w sprzęt poszukiwawczy, lokalizowało wraki U-bootów właśnie, starając się również ustalić przyczyny ich zatonięć. W tym co robili, byli nadzwyczaj skuteczni. Nie wiem kto finansował te poszukiwania - zapewne kanały telewizyjne - i dlaczego akurat U-booty są takie interesujące. Pomijam tu fakt, że będący na pokładzie podwodniacy brytyjscy chlipali na temat strasznej śmierci "swoich kolegów", zapominając, że to byli bandyci, którzy pod wodzą zbrodniarza wojennego, summa summarum starali się między innymi o niezakłócone funkcjonowanie komór gazowych w obozach śmierci. Ale w tym wątku nie o to mi chodzi. Pomyślałem sobie, że skoro dno M. Północnego jest tak intensywnie badane, to może na jakichś mapach, ktoś już zaznaczył położenie nieważnej dla naszych sojuszników kupki złomu, która kiedyś nosiła dumną nazwę "ORZEŁ"? Około roku temu zorganizowano kolejną, specjalną wyprawę, której celem było odszukanie naszego Okrętu, ale nic z tego nie wyszło. A gdyby utworzyć fundację pod patronatem Racjonalisty, której zadaniem byłoby zebranie funduszy na nagrodę za wskazanie.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |