Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
16-04-2012bafiozoRośnie grono ateistów, czyli nowy sondaż CBOS
Co sądzicie o tym badaniu: www.wirtua(*)atolikow-rosnie-grono-ateistow ? Według mnie sondaż nie oddaje całej prawdy, aczkolwiek wyrwa w wysokości 4,2% jest budująca i daje cichą nadzieje na progres.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
16-04-2012CesarzKrzyż volume 2
Jak donosi niezastąpiony portal fronda.pl, 10 kwietnia legendarny Krzyż powrócić ma przed Pałac Prezydencki.
www.fronda(*)kwietnia_postawimy_krzyz_20316
Taki genialny plan uknuł czołowy polski strateg prawicy, Jarosław Kaczyński. Każdy, kto był pod Krzyżem w okresie jego świetności, zna tę mistyczną atmosferę panującą wokół niego, ten niezwykły teatr chrześcijańsko-patriotycznej symboliki, kazań nawiedzonych schizofreników i nawiązań do narodowej martyrologii.
Jak myślicie - czy ten cały spektakl ma szansę powrócić w formie, w jakiej uświadczyliśmy go w 2010 r.? Cyrk Smoleński wraca na Krakowskie Przedmieście?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 44 (przedawniony)
16-04-2012kulka_na_moleŚlązak nie Polak
Cytat:
Wyniki identyfikacji narodowej lub etnicznej spisu powszechnego w 2011 r. są następujące: ponad 36 mln mieszkańców naszego kraju zadeklarowało narodowość polską, 809 tys. śląską - 418 tys. zadeklarowało narodowość śląską, jako pierwszą, 362 tys. jako jedyną. (źródło)

Pamiętam, jakie oburzenie wśród niektórych Ślązaków wywołały słowa Jarosława Kaczyńskiego, że "Ślązacy, to zakamuflowana opcja niemiecka". A tu proszę - 800 tysięcy mieszkańców Polski nie uważa się za Polaków, ale za Ślązaków, chociaż takiej narodowości nie ma.
Cytat:
Jak mówi Marek, 23-letni student Uniwersytetu Śląskiego, którego co roku można spotkać na marszu organizowanym przez Ruch Autonomii Śląska - Czujemy się okradani z pieniędzy, które Śląsk zarabia, a które w większości trafiają do Warszawy. - Na Śląsku powinny rządzić młode Ślązoki - stwierdza 52-letnia pani Janina z Bytomia.

No i jak tu nie poprzeć hasła "Polska dla Polaków"?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
16-04-2012kulka_na_moleKonsul niedoceniony
Polecam lekturę wspomnienia o niedawno zmarłym polskim dyplomacie, Michale Żórawskim. Ów pan zasłużył się wyjątkowo sprawie wyjaśniania zbrodni radzieckich na polskich jeńcach zamordowanych w Katyniu i innych miejscach.
Cytat:
Ktoś kiedyś Mu wspomniał, że na jakiejś wystawie radzieckiej w listopadzie 1939 roku prezentowano kilkadziesiąt sztandarów polskiego wojska zdobytych przez Armię Radziecką po 17 września 1939. Konsul szukał ich przez kilka lat po różnych muzeach, a nawet pułkowych izbach pamięci. A kiedy wreszcie w maju 1992 roku udało mu się odzyskać jedenaście sztandarów, na uroczystość ich przekazania nie pofatygował się żaden z przebywających akurat w Moskwie ważnych polityków, ani nawet żaden dziennikarz z kamerą.

Postaliśmy sobie z panem konsulem w i z Leonem Bójko w Muzeum Ministerstwa Obrony Narodowej i najedliśmy się wstydu wobec licznie przybyłych dziennikarzy rosyjskich. W roku 2000 uroczyście otwierano polskie cmentarze w Katyniu, w Miednoje i w Charkowie. Na żadną z uroczystości pierwszego konsula III RP w Moskwie nie zaproszono.

W 2005 roku w 65 rocznicę zbrodni katyńskiej, wśród nazwisk odznaczanych w Pałacu Prezydenckim Polaków, Rosjan i Ukraińców jego nazwisko się nie znalazło.

Dodam, że na pogrzebie pana Żórawskiego nie pojawił się nikt z polskiego MSZ.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
16-04-2012kulka_na_moleTransboys
[color=#330000]Kilkanaście dni temu słuchałem w radio audycji, w której występowali/występowały tzw. "transboys". Sądząc po głosach oraz ich deklaracjach, że mają cip.ki można było dojść do wniosku, że są to kobiety. Z ich wypowiedzi wynikało, że uważają się za mężczyzn, którzy preferują stosunki analne a te dowcip.ne uważają za niestosowne.
Te panie/ci panowie sami określali się jako osoby homoseksualne tzn., że mimo iż fizycznie są kobietami, to uważają się za mężczyzn, którzy preferują mężczyzn (stąd ta preferencja stosunków analnych).

Muszę przyznać, że słuchając tej audycji poczułem się zupełnie zagubiony.
Dotychczas słyszałem o "girls-with-dicks", czyli panach, którzy przeszli tzw. korektę płci upodobniając swój wygląd zewnętrzny do wyglądu kobiety, ale zachowując swoje męskie organy płciowe; słyszałem o paniach, które upodobniły się do wyglądu męskiego, zachowując swoje żeńskie organy płciowe, i nawet zachodząc w ciążę, ale nie słyszałem o paniach, które zachowując żeńskie organy płciowe preferują stosunki "homoseksualne", czyli analne, bo uważają się za mężczyzn.

Ile mamy tych płci? Już na pewno nie dwie (hetero kobieta i hetero mężczyzna) i już na pewno nie cztery (hetero-hetero x 2, homo-homo x 2).

Być może są już kolejne 4 płci:
1) obojnak preferujący kobiety, uważający się za kobietę, preferujący seks z kobietą,
2) obojnak preferujący kobiety, uważający się za kobietę, preferujący seks z mężczyzną,
3) obojnak preferujący mężczyzn, uważający się z mężczyznę, preferujący..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
15-04-2012kulka_na_moleForum Młodych PiS w TOK FM
W wieku 12-tu lat zauroczony polityką Lecha Kaczyńskiego. Uważający, że płachta z napisem "Dżihad Legia" podczas meczu z izraelską drużyną wyraża wiarę w drużynę Legii.
Panie i Panowie, oto Prawdziwi, Młodzi Polacy, Patrioci i Katolicy: bi.gazeta.pl/im/4/11520/m11520524.mp3
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
14-04-2012kulka_na_moleJakość usług Poczty Polskiej
Otrzymałem dziś przesyłkę dostarczoną przez Pocztę Polską:





Qrwa, jestem zachwycony, bo dotarło do mnie, że tradycja Poczty Polskiej nadal jest żywa: za PRL-u trzepali listy w poszukiwaniu dolarów, dziś też najwyraźniej przeszukują przesyłki w celu znalezienia czegoś wartościowego.

PS Napisałem do "wujów" reklamację, ciekawe co mi odpiszą, jeśli w ogóle odpiszą.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
14-04-2012corelessMinistra Szumilas i propaganda sukcesu
Ministerstwo Edukacji Narodowej nie daje za wygraną i robi wszystko, by od nowego roku szkolnego w klasach pierwszych znalazło się jak najwięcej dzieci urodzonych w 2006 roku. Propagandowe tuby ministry edukacji, to jest strony internetowe Ministerstwa Edukacji Narodowej i tzw. Ośrodka Rozwoju Edukacji, kipią wprost od programowego entuzjazmu i optymizmu, który znajduje wyraz w licznych ulotkach, plakatach, prezentacjach multimedialnych, listach pani ministry do szkół, rad rodziców itp. W ostatnim czasie specjalnie spreparowana propaganda MEN dotarła nawet do poradni psychologiczno-pedagogicznych, których zadaniem jest miedzy innymi ocena dojrzałości psychofizycznej dzieci do podjęcia nauki w szkole.
A ja się zastanawiam, czy ministra Szumilas zamiast bujania w rzeczywistości papierowej i wirtualnej nie powinna po prostu, korzystając ze swoich uprawnień, przyjrzeć się bliżej rzeczywistej sytuacji dzieci w klasach pierwszych szkół podstawowych i zastanowić się, jakie są rzeczywiste, a nie wirtualne i fantastyczne przyczyny oporu środowisk rodziców i nauczycieli przed tymi zmianami? Czy tak nie byłoby wprawdzie mniej efektownie i kolorowo, ale po prostu mądrzej - bardziej racjonalnie?

Próbka propagandy ORE/MEN
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
14-04-2012kulka_na_moleRozczochrany paranoik
Jadosław Kłamczyński tym razem nie uciekł z sali sejmowej.
Dał głos: wiadomosci(*)t_panska_wina__Katastrofa.html
Oj czuję, że ten paranoik może doprowadzić do zamieszek, do ofiar śmiertelnych, które tak uwielbia. Nie trzeba mieć większości parlamentarnej ani większości poparcia w sondażach, aby skłonić swoich fanatyków do działania. Zgromadzenia zwolenników "Radia Maryja" są tego najlepszym dowodem - bicie dziennikarzy, niszczenie sprzętu "polskojęzycznych" mediów.
Ciągle ok. 25% Polaków popiera tego czuba, podobnie jak ileś tam % popiera SLD.
Tragedia!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
14-04-2012Christopher CJ JozwiakPOPiSowa tragedia
Smoleńsk k*rwa - i PO-PiSowi rośnie: www.tvn24.(*)re-lewica-traci,wiadomosc.html

Teraz tylko wyznaczyć przyspieszone wybory na kwiecień 2013/2014 i może niewiele się zmienić... to jest największa tragedia wynikająca z 10.04.2010 roku - choć tak szczerze to wierzę, że ludzie już niedługo, jednak oprzytomnieją
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)