 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 147 (przedawniony) | | 22-08-2008 | enfant | Zapateralski? |
Oto, co nowy szef jedynej w Polsce niekonserwatywnej partii uważa na temat polskich realiów: "[Zapatero] to jeden z moich ideałów politycznych i będę do takiego ideału dążył"; "To [in vitro] są sprawy, w które Kościół w ogóle nie powinien się mieszać."; "(...) rozdział państwa i Kościoła absolutnie jest naszą bardzo ważną sprawą do załatwienia, jesteśmy przeciwni ingerencji jakiejkolwiek religii w sprawy państwa, w sprawy w ogóle instytucji państwowych, jesteśmy przeciwnikami tego, żeby religia była w szkole i żeby dzieliła Polaków na tych, którzy wierzą i nie wierzą, bo po prostu państwo, szkoła, instytucja musi być wolna od religii. I sprawy dotyczące mniejszości również są bardzo istotne - i mniejszości seksualnych, i mniejszości narodowych, które ostatnio też przeżywają bardzo duży kryzys pod rządami prawicy."; "Chciałbym żeby państwo było świeckie. Chciałbym żeby żaden symbol religijny nie widniał w żadnym urzędzie państwowym. Chciałbym, żeby w szkole nie było religii, żeby ona była prowadzona w salkach katechetycznych, które są do tego przystosowane." Więcej - www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,14898Może mamy w końcu na kogo głosować? Może Napieralski miałby odwagę zmienić stan rzeczy? A może skończyłoby się jak za Millera? Czy wreszcie nasze problemy zostały zauważone, czy jeszcze nie ma czego świętować? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 19-08-2008 | Szczepanik | Ludzie a gatunek homo-sapiens |
Byłem dzisiaj świadkiem dość nietypowego wypadku. Starsza Pani na spacerze z psem przewróciła się i bardzo głęboko zraniła nogę (rana miała szerokość kilku centymetrów i była głęboka do kości). Pani ta próbowała później wrócić do domu o własnych siłach, ale niestety bardzo mocno krwawiła i w końcu przewróciła się na klatce. Patrząc na ślady krwi udało jej się jednak przejść dobre 50 metrów. Gdy nadszedłem Pani ta leżała już na klatce schodowej w kałuży krwi ciągle przytomna. Szybko postarałem się wezwać pomoc i pobiegłem na posterunek policji tuż obok (niestety rozładował mi się komórka, a drugą zostawiłem w domu). Policja oczywiście wylegitymowała mnie, ale z interwencją już nie było jej tak śpieszno – w każdym razie sam wróciłem do starszej Pani bez patrolu policji. Wtedy jeszcze nie wiedziałem co się stało, ani nawet w jaki sposób została zraniona ta Pani – przypuszczałem, że ktoś ją zaatakował. Po powrocie razem z jeszcze jednym Panem obejrzeliśmy dokładnie tą Panią i wtedy dopiero zrozumieliśmy, że ranna jest tylko w nogę – postaraliśmy się z paska zrobić opaskę uciskową (choć trzeba przyznać, iż było to już trochę poniewczasie). Muszę przyznać, że moja reakcja nie była najlepsza z możliwych – w pierwszej kolejności powinienem postarać się pomóc tej Pani bezpośrednio. No cóż uważałem, iż niefachowa pomoc może tylko zaszkodzić, a biorąc pod wzgląd, iż postój karetek jest około 300 metrów od miejsca zdarzenia wolałem jak najszybciej wezwać pomoc niż.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 18-08-2008 | lotrek | Jestem złym człowiekiem ! |
Tak o mnie powiedział minister Radek Sikorski. Jestem złym człowiekiem, bo obawiam się amerykańskiej "tarczy" umieszczonej w Polsce a kto się tego obawia....itd. Wszyscy to słyszeli, ale wcale nie jest mi głupio z tego powodu. Jest nas więcej, tz. "złych ludzi" w rozumieniu ministra spraw zagranicznych, bo społeczeństwo jest w tej sprawie podzielone. Pocieszam się, że nawet jeśli jestem "złym człowiekiem", to Radek Sikorski jest złym dyplomatą. Mało tego, z niego taki dyplomata jak z "koziej d... trąbka". www.miejski.pl/slowo-Jak z koziej dupy trąbka | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 16-08-2008 | Adamiak | Koń u "MAXIMA" w Gdyni, czyli najdroższa melina PRL-u |
W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych gdyński (dokładnie: orłowski) "MAXIM" był jedną z bardziej znanych knajp w Polsce i choć elegancja czy nastrój tego lokalu były sprawą mocno dyskusyjną, a towarzystwo nie tak liczne jak francowate, to ceny adekwatne do rozgłosu... kilka razy tam- w owych czasach- byłem... mój portfel świadkiem  W tamtych latach był też "MAXIM" znany głównie z bardzo dosłownych konotacji ze słynnym ongiś gangsterem o ksywce "Nikoś", zastrzelonym również w Gdyni w 1998r., oraz z faktu, że tam można było załatwić wszystko co nielegalne byle na dużą skalę. 1 sierpnia przechodziliśmy z dwiema znajomymi, w ramach inhalacji jodowych, właśnie koło opuszczonej już teraz i zdewastowanej ruiny "MAXIMA". W pewnej chwili znajoma, pokazując wdzięcznie palcem w kierunku dawnej knajpy spytała -: czy wy widzicie to samo co ja, czy tylko mnie tak nadmorski klimat odurzył??? Spojrzeliśmy... w opuszczonym baraku przez otwarte drzwi widać było wyraźnie koński łeb..., żywy koński łeb wraz z równie końskim łba właścicielem!!! Faktu końskości nie zmieniały nawet miniaturowe gabaryty siwego kucyka. Zrobiłem dwa zdjęcia z czego jedno- mało wyraźne, lecz mam 2 świadków na jego i zdarzenia autentyczność- w linku: picasaweb.google.com/jerzyadamiak1/KoUMAXIMASkojarzenie reszty było już (dla mnie) oczywiste: zajrzałem do Słownika wyrazów obcych W. Kopalińskiego i przeczytałem: Augiasza stajnia - sprawa, rzecz zaniedbana, zapuszczona, zachwaszczona, w bezładzie,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 13-08-2008 | dokowski | Chlebowski przypomniał, że jesteśmy uzależnieni od Rosji |
(donosi Gazeta)
Jestem zbulwersowany. Przedstawiciel rządu suwerennego kraju, członka NATO, jawnie wygłasza taką trywialną tezę w chwili, gdy toczy się wojna między Rosją a innym krajem, który nadal jest częścią byłego ZSRR, zwanego teraz WNP.
A może pan Chlebowski chce zapisać się do WNP, żeby więcej skorzystać na tym naszym uzależnieniu?
Po raz pierwszy zaczynam zastanawiać się, czy nie popełniłem błędu w ostatnim głosowaniu.
Każdy polityk kraju zależnego, w chwili słabości Imperatora, gdy zajęty jest On gdzie indziej, próbuje coś wytargować, żeby tę zależność osłabić. Jeżeli Chlebowski naprawdę wierzy w to, że jesteśmy uzależnieni od Rosji, to w interesie Polski, właśnie teraz, gdy trwa wojna w Gruzji, nie powinien w tak głupi sposób sabotować polskich interesów - chyba że sam uważa, że zależność od Rosji jest polską racją stanu. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 13-08-2008 | dokowski | Rozwiązanie PZPN jako organizacji przestępczej? |
Czy jest możliwe, aby zgodnie z polskim prawem rozwiązać PZPN z powodu liczby działaczy PZPN oskarżonych lub podejrzanych o popełnienie przestępstwa? Przecież liczba podejrzanych rośnie jak lawina, mamy już trzycyfrową liczbę osobistości ze świata PZPN, przeciwko którym prokuratura prowadzi śledztwo, niektórzy chyba już są sądzeni. Inni działacze PZPN, zamieszani w aferę, na czele z Listkiewiczem, bezczelnie mataczą, korzystając z tego, że rozmiar afery powoduje, że prokuratura nie zdążyła jeszcze sformułować przeciwko nim konkretnych zarzutów.
Czy fakt masowości występowania przestępczości w PZPN nie jest wystarczającą podstawą, żeby np. Prokurator Generalny nakazał natychmiastowe rozwiązanie PZPN, aby uniemożliwić organizacji dalsze matactwa i dalsze przestępstwa?
Zastanawiam się, czy gdyby jakieś stowarzyszenie prowadziło działalność przestępczą i już ponad 100 członków tego stowarzyszenia było oskarżonych, a stowarzyszenie nadal by chroniło swoich członków i mataczyło, to czy odpowiednie władze by nie wyrejestrowały, zdelegalizowały lub rozwiązały go? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 12-08-2008 | placownik | Igrzyska XXIX Olimpiady |
Tak wyglądało to w Berlinie... Źródło Większość nie wie, mniejszość stara się zapomnieć. W Pekinie z pewnością będzie jeszcze piękniej. Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 11-08-2008 | Zbysław Śmigielski | Przestarzała tarcza. |
Ukazał się nadspodziewanie rozsądny i wyważony artykuł w "Przeglądzie", polecam: www.przegl(*)index.php?site=opinie&name=224 Według mojej opinii, nie powinien być pominięty milczeniem, choć zapewne będzie - szczególnie w mediach oficjalnie pół-rozumnych. . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 04-08-2008 | Mariusz Hyżorek | W imię tradycji |
Przyglądając się współczesnemu światu, od najdalszych zakątków Arktyki, po miasta na pustyni nie sposób nie zauważyć jednego bardzo ważnego elementu - tradycji. Każdy kraj, każdy naród czy plemię kultywuje jakąś tradycję. Niektóre tradycje są swojskie i przyjemne, jak chociażby picie wódki z byle okazji, inne wzniosłe i uduchowione, jak chociażby tradycja umartwiania się nad swoim nędznym losem w Wielki Post. Do niedawna uważałem, że tradycja generalnie jest przyjemnym elementem wzbogacającym codzienne życie. Niestety zauważyłem, że są tradycje, które powodują, że przez kolejne stulecia nasze umysły pozostają zamknięte. Ludzie po prostu wolą wybrać tradycję, niż logiczne myślenie. Często jest to gorsze od ślepoty, czy głuchoty, to raczej przypomina odmowę widzenia, czy też odmowę myślenia. W imię tradycji nawet ludzie, którzy zobaczyli wierzchołek góry lodowej wolą udawać, że nie wiedzą, iż to co znajduje się pod wodą jest znacznie większe niż to, co już ujrzeli. Wielu moich przyjaciół i znajomych, z którymi w czasach szkoły średniej, a później w czasach studenckich, dyskutowałem na różne tematy, bez granic, tabu czy strachu, dziś poddało się wszechobecnej sile tradycji. W Polsce jest to tradycja głównie katolicka (czasem też pijacka  , w innych krajach jest to tradycja islamu, buddyzmu, judaizmu, konfucjonizmu itd. (nie sposób wymienić wszystkich). Większość elementów tradycji jest przyjemna i trudno się dziwić. Gdyby tak nie było, tradycja po prostu by nie przetrwała. Każdy.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |